Sivilceli Ciltler Sivilce düşmanı gıdalar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

testerella

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2009
94
1
.............................................................
slm arklar.. sivilce büyük sorun.. sivilceleri bir sürü yöntemlerle geçirmeye çalısıyoruz.
Önce artmaması için birşeyler yapıp sonra onlardan kurtulsak fena olmaz..
Sivilceyi azdıran bildiğim gıdaları yazıyorum..

Sarımsak(en büyük azdırıcıymış)
Portakal,greyfurt narenciye
Ketçap,mayonez(bana en zor geleni)
Domates(Yazın yememek zor)

Not:Sivilceli ciltlere nemlendirici sürmeyinizz

.........................................................

İBRAHİM SARAÇOĞLU

....................................................

Son düzenleme:
canım portakaldan emin misin bu bilgileri kendi deneyimlerinle mi yazdın yoksa bi yerden alıntı mı yaptın? hani portakalda c vitamini var ya cildi yeniler. içinde asitte var asıl kurutması gerekmez miydi? limon kurutuyo sonuçta o da turunçgil. benim kesin bilgim yok ama sadece mantık yürüttüm. gamyoncuiremsu

Sarmısak, içeriğinde çok ciddi miktarda antibiyotik içeren bir besindir ve faydaları saymakla bitmez...
Sivilce tedavisinde de antibiyotik içerikli ürünler şarttır, bu nedenle samısak, sivilcenin düşmanıdır evet yani, sivilceyi önler ve tedavi eder...

Lütfen yanlış yönlendirme yapmayalım... :1closedeyes:

domates,greyfurt ve portakal egzamayı tetikler diye biliyorum ben. hatta ben domatesi falan fazla kaçırdığımda hala da egzamalarım çoğalır

zaten sivilceli ciltlerimize yağlı nemlendirici değil yağsız oil free nemlendirici kullanıyoruz ama domatesin faydaları saymakla bitmez sırf sivilce yapmasın diye yememezlik edilmez bence. zaten bunlara gelene kadar patates kızartması var cips var ohooo. hem bilimsel olarak gıdanın o yoğun sivilce oluşumuna hiç bir etkisi olmadığı ortaya çıkmıştı. tek tük çıkanlar olabilir çok yağlı yemekten belki ama. bilemiyorum.:uhm:

İbrahim SARAÇOĞLU:Vucutlarının herhangi bir yerinde kapanmayan yarası olanlar ,sivilceleri ve akneleri olanlar ile sedef hastalarına beyaz üzümden,cevizden greyfurttan ve narenciyeden,domatesten uzak durmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulunuyor.

Alıntıdır

..................................
Sivilcelerden kurtulmak için domates, portakal, greyfurt, turşu, salça, sarımsak, acılı baharatlı şeyler tüketilmemeli.

Buda başka bir alıntı...

..................................

hoşsunuz kızlar yaa, dometesin sivilce için maskesi var, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu, ayrıca c vitamini cildi yeniler ve canlandırır.. ha birde yediklerin sivilce yapmaz, benim cilt doktorum sadece kuruyemişin yapabileceğini söyledi, ben tek ona dikkat ederim, yağlı besinlerin endirek yollardan etkisi olabilir, bu da kişiden kişiye değişir. Ben bir oturuşta 1 kg ayçekirdeği yiyip cildi sivilce görmemiş insan bilirim..

dometesin sivlceyi azdırdığını duymuştum ketçap ve mayonezde olabilir ama

sarımsak???????? :bbo:

başlık ters olmuş sivilceye düşman değil dost gıda bunlar
azdırıyo demişsin düşman yazmışsın

portakal greyfurt da mı sivilce yapıyomuş

domatesin sivilce yaptığını kendimden biliyorum ama domates yemeden de duramıyorum yaz oldummu valla

bu ara turşuya taktım gidip gelip turşu suyu içiyorum ama bırakmak gerek galiba..yoksa daha çekerim bunlardan

cikolata
ben cikolatayi cok seviyorum bu yuzdende yedigimdede 3-4 tane birden yerim yedigimde yuzumde sivilce cikiyor.

Sarmısak, içeriğinde çok ciddi miktarda antibiyotik içeren bir besindir ve faydaları saymakla bitmez...
Sivilce tedavisinde de antibiyotik içerikli ürünler şarttır, bu nedenle samısak, sivilcenin düşmanıdır evet yani, sivilceyi önler ve tedavi eder...

Lütfen yanlış yönlendirme yapmayalım... :1closedeyes:

evet ...

X