Bebeğim aç , sünnetli ; Ben bitkin yardım edin :((

Sherpil

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2007
343
19
40
Sütüm bitmek üzere. Bazen sağıyorum pompayla en çok çıktığında 30 ml çıkıyor. senağlama Binbir çeşit biberon maması aldım. APtamil 2 ,bebelac, hero baby vs acıkınca en fazla 150 ml içti şimdiye kadar o da çok nadir içiyor. Genellikle 100 ml ile doyuyor. Kavanoz meyvelerinden aldım zorla yediriyorum yarısını. Muhallebi, vs sayamadığım bir çok şeyi denedim hep burun kıvırıyor.Ne yapacağım bilmiyorum. Yemeyen bebekleri hiç sevmezdim Allah başıma verdi bir tane. Ne yapacağım ben? Doktor da bulamadık adam gibi :KK43: Acıbademe gidiyoruz ama hala tam içime sinmedi doktor. Size verilenler gibi liste vs de vermediler. Ne kadar ne yedireceğim bilmiyorum. Doyuyor mu aç mı hiçbir fikrim yok :KK43: Ayrıca geçen perşembe sünnet ettirmemiz gerekti. Pipisi tamamen tıkanmış ve akşama kadar hiç çişini yapamamış :1no2: daha önce gören çocuk cerrahı derisini iteleyerek bu sorunu halledebiliriz demişti ama onlar iteliyor deri daha da bir yapışıyordu. En son tamamen tıkanınca babası biraz açtı ve ertesi gün sünnet oldu benim minik oğlum. :çok üzgünüm: senağlama saatlerce ağladı operasyondan sonra.. Günlerce başında nöbet tuttuk babasıyla şimdi biraz daha iyi çok şükür. Ama hala yeme problemimiz var. Şimdi aç, ishal ve yaralı bir meleğim var ve ben bittim. Çok dolmuşum uzattıkça uzatıyorum. Şimdi istediğim bana bir hastane ve doktor adı; bir de ek gıdaya nasıl geçeceğimiz hakkında yardım senağlama

canım geçmiş olsun bırakma kendini, öncelikle ishal için bol sıvı ver bebeğine, sütün içinde üzülme bak şimdiye kadar emzirmişsin ben 2 ay ancak emzirdim,

bu arada bebeğin demekki 100 cc ile doyuyor merak etme aç kalmaz, elinden geleni yapıyorsun zaten böyle devam et, bizim doktorumuz her bebek miktarıda süreyide kendi belirler dedi, bende buna inanıyorum

biz kadıköy medipolde faruk beye gidiyoruz memnunuz, iki arkadaşta aynı hastanede hüseyin beye gidiyor onlarda memnun, başka isimlerded verilir diğer arkadaşlar tarafından

doktorunuz vermesede burada beslenme programlarımızı paylaştık üç aşağı beş yukarı aynı şeyler sende yararlanabilirsin

sünnetinizide kutlarım hayırlı olsun damat olduğu günleride görürsünüz inşallah,

bizde yaza düşünüyoruz darısı başımıza yani.)

Canım çok geçmiş olsun. ınşallah çabucak iyileşir bebeğin. Kaç aylık oğlun? Biz daha ek gıdalara geçmedik.5 aylık benim oğlum. Ama benim de sütüm azalmıştı bir ara , şimdi iyi çok şükür. Sık sık yiyor musun? Bir de oğlunu sık sık emzir sütün gelse de gelmese de. Doktor konusunda biz de aradığımızı bulamadık malesef.

ahh canım ahh kendimi gördüm şuan send bende küçük oğlum için bitmeyen bir mücadele içindeyim 2 yaşına getirdim allahın izniyle o doğduğunda yaşamaz demiş annemler okadar zayıftı ama ben kendimi şartlamıştım UYUMUYCAM DİNLENMİYCEM AMA BEBEĞİMi SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE BÜYÜTÜCEM demiştim, çünki o bana muhtaç,ben güçlü olmalıyım ki o sağlıklı bir şekilde büyüsün lütfen sabırlı olun güçlü olun biliyorum çok yoruluyoruz çok yıpranıyoruz helede yardım eden birileri yoksa elbette anne duman oluyor bak benim oğluşum 2 yaşını bitirdi turp gibi ( maşlh) gerci hala uyumuyor yemiyor ama olsun sağlıklıya önemli olan bu gün içinde en fazla 4saatlik uykuyla yaşıyorum çok ama çok yaramaz, ama ALLAHIM benim ömrümden çocuklarıma versin onların acısını göstermesin bana ,canım ben bebeğime aptamil vermiştim iyikide vermişim çok fazla kilo aldırmıyor ama aptamille büyüyen bebkler çok zeki oluyorlarmış gercektende öyle,sana tavsiyem uykuya geçme anında ver mamayı uyumak üzereyken inan ben oğlumu hep uyurken besledim başka carem yoktu, gayettte güzel yerdi,Allah yardımcınız olsun herşey geride kalıcak herşey unutulacak güçlü ol.........Şeniz

kljlikt2.gif

canım geçmiş olsun bırakma kendini, öncelikle ishal için bol sıvı ver bebeğine, sütün içinde üzülme bak şimdiye kadar emzirmişsin ben 2 ay ancak emzirdim,

bu arada bebeğin demekki 100 cc ile doyuyor merak etme aç kalmaz, elinden geleni yapıyorsun zaten böyle devam et, bizim doktorumuz her bebek miktarıda süreyide kendi belirler dedi, bende buna inanıyorum

biz kadıköy medipolde faruk beye gidiyoruz memnunuz, iki arkadaşta aynı hastanede hüseyin beye gidiyor onlarda memnun, başka isimlerded verilir diğer arkadaşlar tarafından

doktorunuz vermesede burada beslenme programlarımızı paylaştık üç aşağı beş yukarı aynı şeyler sende yararlanabilirsin

Medipol'ü açıkcası ben pek beğenmedim. Ben gittiğimde bir anne elinde baygın bebeğiyle tüm doktorların kapısına vuruyordu ve bir kişi bile ilgilenmiyordu kadınla. Sonra Hüseyin Bey yaklaşık1.5 saat gecikmeli de olsa oğlumu muayene için içeri aldı ve üstüne tam 25 dk arabasını satmak için birisiyle telefonda pazarlık etti ve hiç özür bile dilemeden pişkin pişkin sırıttı yüzüme. Tavsiye üzerine gitmiştik ve bin pişman olmuştum. Belki de bende bir bahtsızlıkvar ki hep aksilikler beni buluyor. çıkışta da sigarta işlemlerimizi halletmeleri uzun sürdü perişan olduk. off offf

Canım çok geçmiş olsun. İnşallah çabucak iyileşir bebeğin. Kaç aylık oğlun? Biz daha ek gıdalara geçmedik.5 aylık benim oğlum. Ama benim de sütüm azalmıştı bir ara , şimdi iyi çok şükür. Sık sık yiyor musun? Bir de oğlunu sık sık emzir sütün gelse de gelmese de. Doktor konusunda biz de aradığımızı bulamadık malesef.

11 nisan da 5 ay doluyor. sünnet de olunca pek emmiyor artık. İlk dönem çok yalnız kaldım. Şimdi evde yardımcım var herşeyi yapıyor ama giden süt gelmiyor senağlama

Canım ya! Yarası iyileşince belki tekrar iştahı yerine gelir emer. Ben yine de dene derim. Gelmez diye kendini şartlama. Yalnız olmak çok zor ben de 20 günlükten beri yalnızım.

Canım ya! Yarası iyileşince belki tekrar iştahı yerine gelir emer. Ben yine de dene derim. Gelmez diye kendini şartlama. Yalnız olmak çok zor ben de 20 günlükten beri yalnızım.

Walla ben yardımcı buldum kendime. Hem de ücreti de çok iyi. Bilsem önce bulurdum. İş işten geçti öyle buldum . Kadın kahvaltıma kadar hazırlıyor. Tüm işleri yapıyo. Ah kafam süt kesilmeden bulmam lazımdı senağlama

Medipol'ü açıkcası ben pek beğenmedim. Ben gittiğimde bir anne elinde baygın bebeğiyle tüm doktorların kapısına vuruyordu ve bir kişi bile ilgilenmiyordu kadınla. Sonra Hüseyin Bey yaklaşık1.5 saat gecikmeli de olsa oğlumu muayene için içeri aldı ve üstüne tam 25 dk arabasını satmak için birisiyle telefonda pazarlık etti ve hiç özür bile dilemeden pişkin pişkin sırıttı yüzüme. Tavsiye üzerine gitmiştik ve bin pişman olmuştum. Belki de bende bir bahtsızlıkvar ki hep aksilikler beni buluyor. çıkışta da sigarta işlemlerimizi halletmeleri uzun sürdü perişan olduk. off offf

valla sizin şanssızlığınız heralde hamileliğimin başından beri oraya gidiyorum asla bu şekilde şeylerle karşılaşmadım

Süt arttırıcı destek çayları kullanmalısın, doktorun, sütünün artması için bazı çaylar tavsiye etmesi gerekliydi aslında...
Bunun için İbrahim Saraçoğlu ya da güvenilir bazı doktorların sitesinden de faydalanabilirsin..
Benim oğlum da hiç yemeyen bir çocuktu. Üstelik 1,5 sene boyunca tüm yediklerini kusardı.
Zamanla düzeliyorlar inan...
Kendini sitrese soktukça sütün daha da azalacaktır.
Hala benim oğlum çok yiyen bir çocuk değil ama gelişimi iyi maşallah... Bazı şeyleri zamana bırakmak en iyisi...

Süt arttırıcı destek çayları kullanmalısın, doktorun, sütünün artması için bazı çaylar tavsiye etmesi gerekliydi aslında...
Bunun için İbrahim Saraçoğlu ya da güvenilir bazı doktorların sitesinden de faydalanabilirsin..
Benim oğlum da hiç yemeyen bir çocuktu. Üstelik 1,5 sene boyunca tüm yediklerini kusardı.
Zamanla düzeliyorlar inan...
Kendini sitrese soktukça sütün daha da azalacaktır.
Hala benim oğlum çok yiyen bir çocuk değil ama gelişimi iyi maşallah... Bazı şeyleri zamana bırakmak en iyisi...

İlk dönemler ( yazmıştım da) o kadar çok sütüm vardı ki, Hatta hamileyken başlamıştı şarıl şarıl akmaya. Hiç zannetmezdim böyle birşey olacağını. Vita-malt içtim, sonra uzun bir süre still tea denedim. İştahım da gitti. Siz kaç öğün yiyorsunuz. Bir de böyle çok çok mu? Ben çok iştahsızım zorla yiyorum.

bende senin gibiydim 4,5 -5 ay süt verebildim hiç emmedi hep sağıp verdim sonra kendiliğinden kesildi emse kesilmezmiş..aptamille devam ettik hiç istemediği olmadı çok güzel içiyor hala onu veriyorum.yoğurt,meyva,çorba,sebze püresi muhallebi veriyorum genelde kendim yapmaya çalışıyorum aradada değişiklik olsun diye birde gezmeye gideceğimiz zaman milupanın,heronun kavanoz mamaları var onlardan veriyorum..hepsini afiyetle yiyor.15 ağustos doğumlu oğlum bu arada .istersen kavanoz mamalarından değişik değişik al dene.yoğurdu evde mayalıyorum doktorumuz öyle demişti.içine bazen cici bebe katıyorum güzel yiyor ..iştahı açılmazsa iştah açıcı şuruplar var iyi bir doktor bulunca sor istersen gerek görürse kullanırsın..birde 100 ml içince daha istemiyorsa zorlama sana doymuyor gibi geliyor olabilir ama doyuyordur annesi..sormak istediğin birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım..

bende senin gibiydim 4,5 -5 ay süt verebildim hiç emmedi hep sağıp verdim sonra kendiliğinden kesildi emse kesilmezmiş..aptamille devam ettik hiç istemediği olmadı çok güzel içiyor hala onu veriyorum.yoğurt,meyva,çorba,sebze püresi muhallebi veriyorum genelde kendim yapmaya çalışıyorum aradada değişiklik olsun diye birde gezmeye gideceğimiz zaman milupanın,heronun kavanoz mamaları var onlardan veriyorum..hepsini afiyetle yiyor.15 ağustos doğumlu oğlum bu arada .istersen kavanoz mamalarından değişik değişik al dene.yoğurdu evde mayalıyorum doktorumuz öyle demişti.içine bazen cici bebe katıyorum güzel yiyor ..iştahı açılmazsa iştah açıcı şuruplar var iyi bir doktor bulunca sor istersen gerek görürse kullanırsın..birde 100 ml içince daha istemiyorsa zorlama sana doymuyor gibi geliyor olabilir ama doyuyordur annesi..sormak istediğin birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım..

Çok teşekkür ederim..
Evde elma suyu sıktım bir ara içti sonra içmedi. Hero baby ve milupa kavanoz meyvelerinden aldım zorla yiyor. birşeyi böyle iştahla yediğini görmedim daha. Bir tek beni öyle emiyordu. Velhasıl çarba vs yapacağım ama sünnet yarası biraz geçsin ve antibiyotik ishal yaptı ishali de düzelsin. Bakalım onları yiyecek mi.. O zaman yardım alabilirim..

canım öncelikle geçmiş olsun ve hayırlı olsun diyim bebişinin sünneti için..
nacizane tavsiyem öncelikle moralini düzeltmen , benim oğlum 4,5 aylık ve sadece anne sütüyle besleniyor ama bi ben bilirim süt gelsin diye yaptıklarımı , öncelikle dengeli beslen ve iyi uyu , bol su iç , kadın tuttum demişsin ne mutlu sana , sana güzel güzel yemekler yapsın , bebeğin öğlen uykusundayken sen de yat uyu , ve en önemlisi sütüm bitti çocuğumu doyuramıyorum diye düşünme , öyle düşündüğün anda sütünü kaçırıyorsun demektir.
bak benim gayet güzel akan sütüm , pazar günü bakıcı stresi yüzünden bi anda kesiliverdi neye uğradığımı şaşırdım , benim oğlum mama falan da yemiyo , kalakaldım öyle , sonra üzüntüden kesilen sütüme üzülmekten akan damlalar da kaçtı gitti neye uğradığımı şaşırdım , sonra kendi kendime telkin yapa yapa moralimi düzelttim , oğlumu öptüm kokladım , psikolojimi tamamen değiştirdim , 2-3 saat sonra gayet güzel akmaya başladı :nazar:
o yüzden sana tavsiyem şu olumsuz ruh halini değiştir , sütüm gelmiyo , oğluım aç , perişanım deme , ne güzel oğlumun sünnetini de gördüm , ohhh yardımcım da var , sadece çocuğumla ilgileniyim , başka d aiş yapmıyım diyen şanslı azınlık annelerden ol , inan bana sana imrenen birçok anne var ki bunlardan biri de benim :roflol:

bide ben doktorumuzdan çok memnunum , bence ülkenin en iyi çocuk doktorlarından biri , internette de araştırırsan hakkında yapılan yorumları görürsün , gazetelerde de çıkan bir doktor , ay çok uzattım naniknanik Dr. Vahap Öney 0 212 644 40 03-04 , evin nerde bilmiyorum ama doktorumuz bahçelievlerde , bursadan , izmitten bile hastalar geliyor kendisine , çok uzakta oturmuyosan denemeni tavsiye ederim canım

canım sen aslında cok sanslı ve ıyı bır annesın
cocugun emmıyorsa bıle pompayla sag sutunu kı hepten gıtmesın
medıpolde huseyın beye gıdıyorm bende ama hıcbır sorun yasamadım
gıttımde de telle aradıgımda da hep sorularıma cevap buldum
ınsa allah hersey en kısa zamanda duzene gırer

Canımcım üzme kendini o aç değildir merak etme sen acıkırsa yer zaten demekki yedikleri yeterli geliyor fazla iştahlı olması değil mesele sağlığı yerinde olsun yeter.
Sünnetiniz de hayırlı olsun biz de yaza düşünüyoruz inşallah ama sen çok ağladı deyince ben korktum açıkçası yaa ama büyüyünce daha zor olacağını düşünüyordum hemen doğar doğmaz yaptıracaktık o da olmadı hazirana falan düşünüyoruz
sütün az da olsa çok ta olsa devam et emizrmeye canım ne kadar emdi o kadar iyi doyurmak amaçlı değil,su niyetine emsin farketmez yanında da ek gıdalara devam et

canim merhaba oncelikle sunnetiniz hayirli olsun.buradaki arkadaslarin hepsi cok seyler yazmislar.ozellikle andinanin yazdiklari.gercekten cok sanslisin.sadece ve sadece bebeginle ilgilenmen cok cok guzel.burada beyin gucunden bahsetmek istiyorum.beynine verdigin komut ne ise onunla karsilasirsin.hayatta oyldir.iyi dusun iyi gerceklessin degilmi.o yuzden kendini sutum kesildi diye sakin sartlama . sik ye ama az ye.benim tavsiyem dere otu ve armut bol sut yapiyor.bunlardan hergun ye.ozellikle dere otu ben cook faydasini gordum.ayrica ek gidaya da gec alismasi icin.ben hazir yogurt veriyorum 2-3 cay kasigi kadar onu sulandiriyorum.dr um hazir verebilirsin demisti bana.aslinda kendim yapmayi dusunuyodum ama fermente edilmis oldugu icin sorun olmaz dedi.birde kavanoz mamalarindan meyve purelerini sulandirip veriyorum.katiligini azaltiyorum yani.oyle cok kolay yiyor.ilk etapta boyle basladim bende.birde aksamlari yatamadan once kasik mamasini(sutlu-pirincli olan) biraz civitip veriyorum.icine 1caykasigi z.yagida koyuyorum.yiyor.kasik mamasinida 3-4 cay kasigi mama 40-50cc su koyuyorum.yarim fincan kadar oluyor.boyle boyle alisicaklar canim.
unutma biz anneyiz.anneler pes etmez,hastalanmaz,yorulmaz...hersey onlar icin...sevgiler...

X