Yürüteç kullanan erkek anneleri varmı?

beklemek

Aşklarım İrem ve Eymen
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2008
858
5
Kızlar bu yürüteç konusunda fikirlerinizi almak istiyorum ben kızımı 5 aylıkken yürütece koymuştum ve kızım 9 aylıkken emeklemeden yürüdü gerçi bende öyle yürümüşüm belkide bana çektiği için bilemiyorum ama yürütecinde faydası oldu gibi geliyor bana şimdi oğlum içinde kullanmak istiyorum ama erkek bebeklerde sakıncalı diye duyumlar aldım henüz dr.umuza sormadım ama sizlerin fikirlerinizide öğrenmek istiyorum bu konuda bilgisi olanlar varsa paylaşırlarsa sevinirim.

canim bizim doktorumuz daha Deniz dogmadan dediki;hediye filan gelir sakin kabul etmeyin size üc tane bebekler icin sakincali esya söyliycem dedi.

yürütec
kanguru vede
anakucagi.

bazen kanguru almadigim icin pisman olsamda iyki almamisim diyorum zaten essek kadar oldu
zaptedemem artik:)

ama yürütece israrla karsiyim ben.

ha birde bi resim gösterdi,kiz bebek var bitane parmaklarinin ucunda duruyor sürekli
yürütecte cok kaldigi icin cocuk tam ayak basma refleksini bilmiyormus.
bunlar beni cok korkutmustu almadim o yüzden.istersen birde sen sor dr`na.

kanguru ile ana kucağı farklı şeylermi ne kadar cahilim dur google yazayım anam google da olmasa nice olur halimiz:roflol:

ana kucagi diye hani yatar pozisyondaki sey varya ona diyorum polisssss

mama yedirirken filan cok kullaniyorlarya hani.

Benimde doktorum yasakladı.yürüteç kilotlu çorap ve kanguru yasak.bencede mantıklı.almıycam yani.

teşekkürler kızlar bende zaten ana kucağı hariç diğerlerini etraftan duymuştum ama hani sorayım dedim sanırım testislerine zarar veriyormuş çocukların. ama ana kucağının ne sakıncası varmış çilekcim söyledimi dr.unuz çünkü ben onu kullandım bu zamana kadar arabada da çok faydalı oluyor oğlum sabit kalıyor ve ben gönül rahatlığıyla araç kullanabiliyorum

canim arabada olana demiyorum onu bende mecbur kullaniyorum arabaya sabitlemek icin.

hani vardirya hafif sallanir yatar pozisyonda bisiy ona diyorum ben anakucagi diye.

bızde kanguru ve yurutec kullanmayan hatta kullanmayı dusunmeyenlerdenız ama
kılotlu corap neden anlamadım

canım kilotlu çorap için de aynı durum geçerli testislerin bastırılması ve birde şunu duymuştum allah erkeklerin testislerini bilerek vücut dışında yarattı çünkü onlar serin olmak zorundalar vücut ısısı olan 36'ya bile dayanıklı değiller diye bir dr. bir tanıdığınıza söylemişti ve külotlu çorap falan alıştırmayın demişti

ben normalınden bır buyuk beden kılotlu corap gıydırıyorum
sıkmıyor yanı bacaklarını falan
testıslerını sıkması mumkunmu kı sonucta bez var ve bez zaten bellı bır bolluga sahıp oldugu ıcın sıkamaz gıbı gelıyor sankı bana

sıkma meselesi de var tabi ama önemli olan sıcaklık biraz da.bence giydirme ne gerek var.zaten erkek bunlar biraz alışkın olsun soğuğa falan.adam olcaklar sonra:)

bizde kullanmayacağız,

çileğin verdiği örneğin benzerini bende görmüştüm üç yaşındaki çocuk parmak uçlarında yürüyordu

bende anakucağıkullnıyorum doğduklarından beri çok rahat oluyor ama zararını duymamıştım..
yürüteci bizde kullanmayı düşünmüyoruz.. aslında istiyordum ama şimdi yerde oynatıyorum oğluşları baktımki kerem oğlan yüzüstü yatınca emekleme çabası var tepiniyor uzanıyor yürüteç alırsam parmak ucunda yürür diye bende düşündüm benim arkadaşın oğluda parmak ucundaydı sonra doğuya göreve gittiler düzeldimi yürümesi bilmem baya uzun öyle parmak ucunda yürüdü baletler gibi..

erkk adam kilotlu çorapmı giyer lennnn valla kızlar bakmaz o ne ölesırnaşık şey

heee bende onu sölemeyi unutmuşum.. ayaklı pantolon giydirn külotlu çorap yerine..ben şimdi kış diye öyle yapıyorum uzn kollu çıtçıtlı badinin üzerine bir takım altında içi ayaklı pantolon dışıda takımın pantolonu oluyor..

aynen bende öyle yapıyorum ama ev o kadar sıcakki onu bile istemiyo şimdi bacakları terliyo.birde hoppala demişti doktor o da yasak haliyle..

walla ben arada koyuyorum yurutece. yanı cogumuz kullanmısızdır yurutec. ben ayaklarının ucuna basarak yuruyen bırını gormedım. o bence hıc yurutecten ınmeyenler ıcın. haftada bır kac defa 10 ar dakıkadan koyuyorum. bacak kaslarının gelısmesı ıcın. hem oda dık durdugundan cok eglenıyor sureklı yatıyor cunku.

walla ben arada koyuyorum yurutece. yanı cogumuz kullanmısızdır yurutec. ben ayaklarının ucuna basarak yuruyen bırını gormedım. o bence hıc yurutecten ınmeyenler ıcın. haftada bır kac defa 10 ar dakıkadan koyuyorum. bacak kaslarının gelısmesı ıcın. hem oda dık durdugundan cok eglenıyor sureklı yatıyor cunku.

kesinlikle sana katiliyorum swetter.bende 1 ay sonra almayi dusunuyorum.benim komsumun oglu yurutecle 9 aylikkken yurumeye basladi.

valla ben büyük oğlumda kullandım hiç ayak ucunda yürümedi öyle sağlam basıyoduki yere yaşında yürüdü sadece bunuda doktorumuzun da önerisiyle günde 5-10 dk koyuyorum kendine güveni geliyor kendi başıma bişeyler yapabiliyorum ayakta duruyorum diye çok hoşuna gidiyor tabiiki dedi çokfazla koyma diye daha çok hoppalayı önerdi bizim doktor zıplasın kemikleri kuvvetlensin diye
bu doktorların bi dediği bi dediğini tutmuyo bende onu anlamıyorum

ben hiç kullanmıycam yürüteç..

yürüme zamanı gelince kalksın yürüsün..

hoppalayada bizim dr karşı..

sakııınn dedi..

X