Börekler Çok farklı bir börek

kate_34

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2009
4.666
892
Misafirlerinizin ve sizin vazgeçemeyeceği bir börek

Tavuk göğsünü haşlayıp didikleyin içine baharatları ve garnitürü ekleyip kenara koyun.

1 Adet tavuk göğsü
1 Adet Garnitür
1 Kilo yufka
1 su bardağı sıvı yağ
1 yumurta
Pul biber
Karabiber
Tuz

Bir yufkayı tezgaha serin ve üstüne sıvı yağı gezdirin sonra üstüne bir yufka daha serin üstüne bu sefer su gezdirin sonra üstüne bir yufka daha serin ve uzun şeritler halinde araları 4 cm olacak şekilde kesin.Şeritlerin ucuna iç malzemeyi koyun ve zik zak yaparak nuska şeklinde böreği sarın.Böreğinizin hepsini sardıktan sonra teker teker suya batırıp çıkarın ve tepsiye dizin üzerine yumurta sarısıda sürüp önceden 200 derecede ısıttığımız fırına verin.Afiyet olsun.

Son düzenleme:
değişik börek ve farklı lezzet denemekte yarar var

ellerine sağlık canım paylaştığın için tşk. ederim

sekerim foto niye eklemedin az cok tahmin edebiliyorum yapilisini fakat gözüm gönlüm acilirdi bakarkencokacimcoook

ellerine saglik canim :nazar:

bide yufkalar tazemi olmasi lazim canim???
bizim burda malesef öyle taptaze alicagim bi yer yok pakette oluyo oda tabiikide tazenin yerini tutmuyo eger olur dersen denemeyi isterim cünküa.s.

sekerim foto niye eklemedin az cok tahmin edebiliyorum yapilisini fakat gözüm gönlüm acilirdi bakarkencokacimcoook

ellerine saglik canim :nazar:

bide yufkalar tazemi olmasi lazim canim???
bizim burda malesef öyle taptaze alicagim bi yer yok pakette oluyo oda tabiikide tazenin yerini tutmuyo eger olur dersen denemeyi isterim cünküa.s.

tabiki taze yufkalar daha iyi oluyo tatlım ama sizin oradaki yufkalarda vakumlu poşetlerde olduğu için lezzetinde bir değişiklik olacağını sanmam.Resim işine gelince en kısa zamanda yapıp fotosunu eklerim buraya.Ama sizlerde ekleyin kızlar bekliyorum. a.s.

X