Çok seviyorum çok acı çekiyorum:(

M

M_N

Ziyaretçi
merhaba belki rahatlarım biraz paylaşmak istiyorum fikirlerinize muhtacım
26 yaşındayım uzun zaman oldu boşandım bir oğlum var
ben uzak bir akrabamız olan birine aşık oldum oda bana görüştük konuştuk çok bağlandık
ama o benden 3 yaş küçük bekar. başta çok karşı koydum kendime kızdım ama olmadı
ona kapıldım çok bağlandım çok sevdim uzun yıllardır görmüyordum çok değişmiş oda
bende çocuktuk o zamanlar. şimdi çok aşık olmakla beraber çokta acı çekiyorum sanırım
istenmiyorum dul ve çocuklu oluşum ondan yaşça büyük oluşumdan ailesi istemiyormuş öğrendim o kendi hayatını kendi kazanıyor çok olgun birisi çalışkan babası vefat etti uzun zaman önce annesi ve evli olan abileri ablaları var. beni çok sevdigini evlenmek istedigini evlilik için biraz birikim yapması için onu beklememi istedi ailesiyle konuşucak haber bekliyorum çok üzgünüm nasıl teselli olurum bilemiyorum :1no2: korkuyorum kırılmaktan onun üzülmesine sebep olmaktan çok üzgünüm ama onu çok seviyorum

Üzülmeyin lütfen..:teselli:
Biraz bekleyin sakince..
Belki erkek arkadaşınız maddiyatını düzeltince ailesi ile daha rahat konuşur,onları ikna eder..
İnşallah çok mutlu olursunuz..

merhaba belki rahatlarım biraz paylaşmak istiyorum fikirlerinize muhtacım
26 yaşındayım uzun zaman oldu boşandım bir oğlum var
ben uzak bir akrabamız olan birine aşık oldum oda bana görüştük konuştuk çok bağlandık
ama o benden 3 yaş küçük bekar. başta çok karşı koydum kendime kızdım ama olmadı
ona kapıldım çok bağlandım çok sevdim uzun yıllardır görmüyordum çok değişmiş oda
bende çocuktuk o zamanlar. şimdi çok aşık olmakla beraber çokta acı çekiyorum sanırım
istenmiyorum dul ve çocuklu oluşum ondan yaşça büyük oluşumdan ailesi istemiyormuş öğrendim o kendi hayatını kendi kazanıyor çok olgun birisi çalışkan babası vefat etti uzun zaman önce annesi ve evli olan abileri ablaları var. beni çok sevdigini evlenmek istedigini evlilik için biraz birikim yapması için onu beklememi istedi ailesiyle konuşucak haber bekliyorum çok üzgünüm nasıl teselli olurum bilemiyorum :1no2: korkuyorum kırılmaktan onun üzülmesine sebep olmaktan çok üzgünüm ama onu çok seviyorum

canim rahat ol yanlis birsey yaptigini dusunme gonul bu sevmissin yas filanda dinlemez. hem su devirde artik boyle seyler sorun olmamali.onemli olan karakterleriniz ve gercekten birbirinize verdiginiz sozler bagliliginiz.
iyi gunde kotu gunde gercekten birlikte olabilecekseniz ne ala.
hem peygamber efendimizin ilk hanimida kendisinden bayaga buyuktu.
akil yasta degil bastadir.
ama sana tavsiyem onun ailesinide anlaman. tersini dusunursen diyelim ki sen bekarsin cocugunda yok ama sevdigin kisi evli ve bir cocugu var ailen onaylarmiydi bunu??
tabiki hemen onaylamazlar biraz sorun yaratirlardi toplumumuz maalesef boyle seylere onem veriyor.
ailesiyle yuz goz olmayin olabildigince sevdiginiz kisi ailesiyle bu durumu halletsin.
gercekten seviyorsa sizi birakmaz.
mutluluklar diliyorum.

bence sevginiz gerçekse tüm engelleri aşacaktır. sadece biraz sabır..

ne yani dul olan ve çocuğu olan biri evlenemzmii sevemezmi ??sakın böyle düşünme umutsuzluğada kapılma bak karşındaki kişi beklemeni istemiş birikim yapıyormuş biraz daha sık dişini arkadaşım..ınşallah bu zaman zarfında aileside yumuşar onlarında rızaları olur Hakında hayırlısı neyse o olsun..

üzülme lüften..
ailesi oğulları isteyince karşı çıkmazlar belki de...
onlar da razı olurlar...
olgün biri demişsin bu niteliğinin farkındadır ailesi de ve tepki göstermek yerine oğullarını desteklerler..
yüreğini ferah tut gülüm.allah yardımcın olsun a.s.

yapmanız gereken sadece sabretmek...
bir süre sonra belki aileside ikna olur,kimbilir...

hımmm üüzldüm canım durumunaa:KK43::KK43:
ama biliyosun ki biizm toplumumuzz kız yani evlenmemiş ister herzman içinn ...
ama bencede haklılar biyerde keşke aşık olmasaydın be canımm çok zor bi durum ailesi istemiyorsa çok zor işin allah kolaylık versinn..:))

Kendini suçlu hissetmeni gerektirecek hiçbirşey yok ama biraz zamana ihtiyacınız var gibi görünüyor.

Yaşınızda çok genç..karamsar olmayın

ıçten ne kadar yıkılsanızda kuyruğu dik tutmakta fayda var

ınşallah çok mutlu olursunuz

çok teşekürler hepiniz çok iyisiniz ben çok acılar çektim bu yaşımda kendimi yaşlı kurumuş hissederken o çıktı karşıma gencecik pırıl pırıl ışık gibi gözleri okadar hevesliki okadar enerjik içimde solan çiçeğe can verdi aşkı ben hiç aşık olmamışım yeni anladım onu sevince anladım içimdeki karamsarlık hep şanssızlığımdan bu korkum çocuklugumdan bu yana hep mutsuz yaşadıgımdan onun bana verdiği sevgisi can suyum oldu kaybetmeye dayanamam ağlıyorum içimdeki acı korku aşık olmanın mutlulugunun tadına vardırmıyor tekrar teşekürler

Çok yakınımda bir arkadaşım, aynen sizin yaşadıklarınızı yaşadı.
Uzun bir zaman flört ettiler. Arkadaşımında ilk evliliğinden bir çocuğu var.
Yazdıklarınızı okuduğumda ilk aklıma gelen oydu. Evet onunda erkek arkadaşının
ailesi biraz sorun çıkardı. İstemediler ancak aralarındaki sevgi o kadar kuvvetiydi ki..
erkek arkadaşı en son ailesine karşı çıktı. Sadece dul ve benden büyük olduğu için
istemiyorsunuz, peki benden küçük daha çnce hiç evlenmemiş biriyle mutlu olacağımın
ne garantisi var dedi. Arkadaşımı sevdiğini, onunla mutlu olacağına inandığı için evlenmek
istediğini anlattı ailesine. Şimdi evliler ve gerçekten arkadaşımda eşide mutluluğu buldu.
Dilerim sizde mutlu olursunuz....

eh biraz üzüleceksin belki de arada hırpalanan sen olucaksın ama verdiği sözü tutarsa sonunda çok mutlu olacaksın..
ama moralini bozmak istemem de böyle durumlarda genelde verilen sözü tutmuyorlar malesef

Gündemimiz de olan bir konu eşimin kuzeni de aynı durumda...

Sevdiği hanım boşanmış ve bir kızı var eşim ve ben tanıştık çok hanım hanımcık ama gel gör ki kuzenin ailesi istemiyor...

Bak canım ona da söyledim bu durumda dengeyi sen sağlayacaksın evet olmaz diye birşey yok olur insanlar sevip anlaştıktan sonra...

Ama bir yerde taaa eskilere dayanır bu muhabbet her anne bana evladına evlenmemiş biriyle evlendirmek ister oysa onlar bilmez ki evllikilerinin garantisi olmadığını biz de bununla mücadeledeyiz bakalım...

Hem bizim kuzen için hem de senin için hakkında hayırlısı ne ise o olsun...

tekrar merhaba konuştu ailesiyle korktugum kadar olmadı başka türlü hayal etmiştik gibi şeyler söylemiş annesi haklı tabii ama sen bilirsinde demiş :1rolleyes: kardeşleri istememiş bi abim ablam var deme demişler mutsuz olursun çocugu var falan demişler anlaşmazlıklar olur demişler üzüldük çok ama dahada güçlendik sanki mutlulugumuza ortak olmayanlar sevgimize inanmayanlar birgün pişman olucaklar dedi yine benim küçük sevgilim o büyük kocaman yüreğiyle beni teselli etti içime serin sular serpti onu çok seviyorum tutkuyla deli gibi :asigim: Allah sevenleri ayırmasın inşallah :Saruboceq: teşekürler

bu aılelerın mantıgını anlamıyorum dul ve cocuklu kadın dıye bu ayrım nıye ya ınsanlar bırbırını sevdıkten sonra bekar dul ne fark eder ya

senın umudun var canım uzulmee ınsallah hersey ıstedıgın gıbı olur..

X