Kondisyon bisikleti kullananlar..?

cevap yazan arkadaşlara çok teşekkürler. bacak ve kalçayı toparlayıp sıkılaştırdığını keşfettim. tabiri caizse taş gibi.:eek: kullanmakta fayda olduğunu söyleyebilirim. korktuğum gibi popoyu şişirmedi.ama tembelliğimden olsa gerek kilo verme konusunda çok etkili olduğunu düşüğnmüyorum. sevgiler.:enbuyukkk:

Bende alacagım bu ara hep onu arastırdım... kullanıpta işe yaramıyor dıyenlede karsılasmadım..
Arkadaslarımdan da kesın tavsıye aldım.. sımdı hangısını almalıyım onu dusunuyorum...
bu arada sanırım bazı arkadaslar kondısyon bısıkletı ıle normal bısıklet yanı oturarak calısanı karıstırdılar ayakta kullanılan aletın kalça yapması nereeyse ımkansız...
a.s

Bende alacagım bu ara hep onu arastırdım... kullanıpta işe yaramıyor dıyenlede karsılasmadım..
Arkadaslarımdan da kesın tavsıye aldım.. sımdı hangısını almalıyım onu dusunuyorum...
bu arada sanırım bazı arkadaslar kondısyon bısıkletı ıle normal bısıklet yanı oturarak calısanı karıstırdılar ayakta kullanılan aletın kalça yapması nereeyse ımkansız...
a.s

ewt bende koltuksuz olanları var ondan sipariş verdim..ama kayışlısını aldım..denediklerimin içinde bana en rahat ve kalitelisi o geldi..fiyatına göre tabiki...
herkes kalça yapıyor yazmış neyse sonuna geldim sayfanın rahatladım oturarak çalışılanlar tabiki kalça yapar.. neyse içim rahatladı...kullanmaya başladıktan sonra gelişmeleri yazarım ...istediğim kalça ve bacaklarım jelibon gibi onlar tofita olsunlar alkisalkisalkis

Arkadaşlar, her kulaktan dolma bilgiye inanmayın. Bi kere yağlı bir bölge nasıl kas a dönüşür biriniz açıklasın lütfen. Mesela bisiklete bineceğiz koca basenimiz önce ericekki sonra kalan kaslar güçlensin! Ha bu bi tek bisiklet için değil her spor şeklinde aynı. Eğer spor yapmadan önce ve sporu bitirdikten sonra ısınma ve strechıng(esneme) hareketlerini yapmassak gergin ve şiş bir görüntü oluşur o kadar.. Ve egsersizden 1 saat önce ve sonrasında yiyecek yemeyelim bakın nasıl zayıflanır.. Hiç bir şekilde yağ kas a dönüşemez, yağ erimeden kaslanmada da artmaz

bende alıcaktım ama kas yapar kilo verdirmez diye duydum ve vazgeçtim.her kafadan bi ses çıkıyo..insan karar veremiyoki..ama burda okuyunca bi daha düşünücem...

Kas yapar doğrudur ama sizin amacınız zaten yağların yanması ve kasların çalışması, bu kas olayı sizi neden rahatsız ediyor? Hafif ayar uzun süre kullanımda kaslarınız şişmez, uzar...

=) bi de sey en dusuk ayarında daha cok tekrarla yapmaya calısın obur turlu inceltmeden kas yapıyomus..

Kas yapar değil kasları şişiriyor demek istedin sanırım, yoksa tabiiki kas yapacak sizin bunu kullanma amacınız yağları yakıp fitleşmek değilmi?

Eğer bisikleti kullanırken aynı zamanda çok yemek yerseniz kas yapabilir. .

Çok yemekle kas yapılmaz,yağ yapılır... kas yoğunluğu sadece egzersizle artar yanlış yönlendirme yapmayalım...

cevap yazan arkadaşlara çok teşekkürler. bacak ve kalçayı toparlayıp sıkılaştırdığını keşfettim. tabiri caizse taş gibi.:eek: kullanmakta fayda olduğunu söyleyebilirim. korktuğum gibi popoyu şişirmedi.ama tembelliğimden olsa gerek kilo verme konusunda çok etkili olduğunu düşüğnmüyorum. sevgiler.:enbuyukkk:

Zaten kilo verdirmez ki canım, sadece deri altındaki yağların yanacak ve sıkılaşacaksın, bununla birlikte rejimde yapmak gerek...

kızlar benim bildiğim kadarıyla aşırı yapınca baldır bölgesinde kaslanma oluyorr...

Aşırı yapınca değil aşırı yüklenince olur...O yüzden hafif başlayarak uzun süre yaparsanız kaslarınız uzun olur daha zayıf görünürsünüz ama sert ayarla yapıp kısa süre devam ederseniz kaslar şişer ve devasa görünürsünüz...

Arkadaşlar, her kulaktan dolma bilgiye inanmayın. Bi kere yağlı bir bölge nasıl kas a dönüşür biriniz açıklasın lütfen. Mesela bisiklete bineceğiz koca basenimiz önce ericekki sonra kalan kaslar güçlensin! Ha bu bi tek bisiklet için değil her spor şeklinde aynı. Eğer spor yapmadan önce ve sporu bitirdikten sonra ısınma ve strechıng(esneme) hareketlerini yapmassak gergin ve şiş bir görüntü oluşur o kadar.. Ve egsersizden 1 saat önce ve sonrasında yiyecek yemeyelim bakın nasıl zayıflanır.. Hiç bir şekilde yağ kas a dönüşemez, yağ erimeden kaslanmada da artmaz

İyi ama hayatım seninkiler tam kulaktan dolma olmuş...Şimdi sana açıklamaya çalışacağım... senin yağ gördüğün yerlerin altında zaten halihazırda bir kas mevcut ama sen onu çalıştımadığın için üstü yağ bağlamış oluyor, düzenli egzersiz yapmaya başladığında kasa yapışık olan yağ kastan ayrılmaya ve erimeye başlıyor yani senin sandığın gibi yağlar kasa dönüşmüyor hayatım...Kas çalışmaya başladıktan sonra yağlar erimeye başlıyor, yani kaslarını çalıştırmakla basenlerinin erimesi paralel bir biçimde ilerliyor...Kaslarını güçlendirmek için yağlarının erimesini beklemiyorsun diğer bir deyişle...Spor yapmadan evvel ve bitirdikten sonra kesinlikle strech yapmak gerekli fakat bu senin kaslarının şişmemesini sağlamaz sadece kas ağrılarının oluşmasına ve sakatlanmanı engeller sadece...Daha evvelde yazdığım gibi sizin şiş görünmenize neden olan şey yanlış egzersiz yapmanız.Bir kez daha yazayım, az ağırlık sık tekrar ile kaslarınız uzar, çok ağırlık az tekrar ile kaslarınız şişer... Hepinizi sevgiyle öpüyorum...

beenimde var kondisyon bisikletim popomu cok agritiyodu pek sevmemisdm kaldirmisdim garaja nese bende cikariiym bari gaz aldim simdi sizdn hadi hep beraber basliyalim canolarr

beenimde var kondisyon bisikletim popomu cok agritiyodu pek sevmemisdm kaldirmisdim garaja nese bende cikariiym bari gaz aldim simdi sizdn hadi hep beraber basliyalim canolarr

Eğer imkanın varsa balkona falan koy, ben açık havada yapıyorum iyi oluyor, birde kesinlikle popoyu ağrıtıyor ama ben altıma yastık koyuyorum küçük bir tane,sende öyle dene canım...

Kondisyon bisikleti kullanmaktaki amaç zaten kasları çalıştırarak yağ yakımını sağlamak.

Vücudunuz alışana kadar en düşük seviyeden başlayıp zamanla arttırmanın daha doğru olduğuna inanıyorum.

Şubat ayı gibi kondisyon bisikleti aldım ve ara ara düzenli kullanımla bu tabi çok sürekli olmadı ama günlük terleme eşofmanı ile 1 saatlık paçalarımdan ter akar vaziyette çalışarak 6-7 cm. kadar basenlerimde incelme sağladı.

Ayrıca bu kas yapma olayı da hemen oluşan bir şey değil ama yanlış sistem izlerseniz olmayacakta bir şey değil. Mesela 5-10 dk. kadar bisiklete binip arkanızdan kovalayan varmışçasına tüm gücünüzle bisiklet çevirip sonra hemen dinlemeye geçerseniz evet kasları şişirebilirsiniz ve bunu devamlı yaparsanız o kasların oturmasını da sağlayabilirsiniz.

Bu aynı şuna benziyor mesela dikkat edeniniz varmıdır bilmiyorum ama kısa mesafe koşucularının hepsinin bacakları iri - yarı ve kaslıdır. Uzun mesafe koşucuları ise oldukça zayıf. Ama sonuçta her ikisi de kaslı olmasına rağman biri toplu kas gurubuna dahilken diğeri uzun kas yapmıştır.

swordfish ben alt bacaklarımın kalınlaşmasını istiyorum kondisyon bisikleti gerçekten etkilimi yani ağır ve sık kullandığım taktirde alt bacakta kas oluşurmu yoksa daha da incelebilirmi?

bende hafta sonu sipariş ettim sonunda , dün gelip kurdular bisikletimi :) bugünden itibarende çalışmaya başlayacağım , ben uzun süre spor salonunda çalıştım arkadaşlarında söylediği gibi helede bayanların kas yapması kolay birşey değildir , düşük ayarda uzun çalışılırsa yağ yakar bacakları ve baseni inceltir ..

meraba arkadaşlar bende kondisyon bisikleti almak istiyorum benim kilolarım basen ve bacaklarımda birikmiş durumda üst tarafımla alt tarafım başka insanların sanki bilmiorum işe yararmı bacakta kas yapma olayı korkuttu beni yağlar erimeden de kas yapar mı acaba önce zayıflarım daha sonra kas olmazmı bide acaba basenlermden tamamaende olmasa kurtulabilrmiyim

Arkadaşlar ben de eliptik bisiklet kullanıyorum. Bacaklarım sıkılaştı. Zayıfladım da diyet yaparak eliptik kullanarak 1 ayda 4 kilo verdim.
Ama bacaklarım çok kalın bacaklarım incelmedi sanki. Ve serleştiler. Acaba eliptik bacakları kalınlaştırıyor mu?
Ben günde 2 şer defa 20 dk lık yapıyordum toplam 40 dk.
Acaba pedalların ayarını düşürüp hafif ayarda ara vermeden 40 dk yapsam daha mı iyi olur yeterli olur mu sizce lütfen kullanan varsa cevap versin. Bacağımı kalınlaştırır mı:KK43:

Kas yapar doğrudur ama sizin amacınız zaten yağların yanması ve kasların çalışması, bu kas olayı sizi neden rahatsız ediyor? Hafif ayar uzun süre kullanımda kaslarınız şişmez, uzar...

Kas yapar değil kasları şişiriyor demek istedin sanırım, yoksa tabiiki kas yapacak sizin bunu kullanma amacınız yağları yakıp fitleşmek değilmi?

Çok yemekle kas yapılmaz,yağ yapılır... kas yoğunluğu sadece egzersizle artar yanlış yönlendirme yapmayalım...

Zaten kilo verdirmez ki canım, sadece deri altındaki yağların yanacak ve sıkılaşacaksın, bununla birlikte rejimde yapmak gerek...

Aşırı yapınca değil aşırı yüklenince olur...O yüzden hafif başlayarak uzun süre yaparsanız kaslarınız uzun olur daha zayıf görünürsünüz ama sert ayarla yapıp kısa süre devam ederseniz kaslar şişer ve devasa görünürsünüz...

İyi ama hayatım seninkiler tam kulaktan dolma olmuş...Şimdi sana açıklamaya çalışacağım... senin yağ gördüğün yerlerin altında zaten halihazırda bir kas mevcut ama sen onu çalıştımadığın için üstü yağ bağlamış oluyor, düzenli egzersiz yapmaya başladığında kasa yapışık olan yağ kastan ayrılmaya ve erimeye başlıyor yani senin sandığın gibi yağlar kasa dönüşmüyor hayatım...Kas çalışmaya başladıktan sonra yağlar erimeye başlıyor, yani kaslarını çalıştırmakla basenlerinin erimesi paralel bir biçimde ilerliyor...Kaslarını güçlendirmek için yağlarının erimesini beklemiyorsun diğer bir deyişle...Spor yapmadan evvel ve bitirdikten sonra kesinlikle strech yapmak gerekli fakat bu senin kaslarının şişmemesini sağlamaz sadece kas ağrılarının oluşmasına ve sakatlanmanı engeller sadece...Daha evvelde yazdığım gibi sizin şiş görünmenize neden olan şey yanlış egzersiz yapmanız.Bir kez daha yazayım, az ağırlık sık tekrar ile kaslarınız uzar, çok ağırlık az tekrar ile kaslarınız şişer... Hepinizi sevgiyle öpüyorum...

Kılıç balığı merhaba, sen bu konularda bayağı bilgilisin sanırım=) Ben eliptik bisiklet kullanıyorum. Haftada 4 gün 20 dakika biniyorum. Bacaklarım biraz kalın, önce biraz incelsin sonra sıkılaşsın istiyorum. Bu arada kollara da faydası olur mu? Sence programım yeterli mi?

Arkadaşlar ben de eliptik bisiklet kullanıyorum. Bacaklarım sıkılaştı. Zayıfladım da diyet yaparak eliptik kullanarak 1 ayda 4 kilo verdim.
Ama bacaklarım çok kalın bacaklarım incelmedi sanki. Ve serleştiler. Acaba eliptik bacakları kalınlaştırıyor mu?
Ben günde 2 şer defa 20 dk lık yapıyordum toplam 40 dk.
Acaba pedalların ayarını düşürüp hafif ayarda ara vermeden 40 dk yapsam daha mı iyi olur yeterli olur mu sizce lütfen kullanan varsa cevap versin. Bacağımı kalınlaştırır mı:KK43:

Demeter her gün spor yapmak iyi değil. Eliptik bisikletin haftada 3,4 kere binilmesi koşuluyla 30, 35 dakika yapılmasının çok yeterli olduğunu okudum. Bende bacaklarımı inceltmek ve hafif kas yapmak istiyorum. Fazla yüklenmek iyi değil. Belki senin o yüzden incelmemiştir.

eeeee sonra ne oldu?? alan arkadaslar kullandınızmı??? ıse yaradımı??? gercekten kalcanız buyudumu??? bacaklarınız kaslandımı??? basenlerınız cıktımı??? bende 1 2 gune alıyorum kondısyon bısıkletını lutfen deneyımlerınızı paylasın askıda kalmasın...

X