Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Diş dolgusu saç dökebilir

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

bersu

Nirvana
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2007
1.165
3
İnternette bulduğum bir yazıyı paylaşmak istedim kızlar..
U.M ilk defa saçlarının dökülmeye başladığını fark ettikten sonra geçen 9 yıl içerisinde uzun, sarı saçlarını kaybeder. Arkasından şiddetli baş ağrıları ortaya çıkar. Zaman zaman da okulda kendini kaybetmektedir. U.M 12 yaşında iken gittiği doktoru Romatizma ve Eklem iltihabı teşhisi koymuştur. İştahı yoktur, sık sık gripal enfeksiyon oluşmakta ve sinüzit komplikasyonu ortaya çıkmaktadır. Ayrıca psikolojik problemler de bu olumsuzluklara eklenmektedir. Yetişkin yaşa geldiği zaman ise kendini ağır bir depresyon tablosunun içinde bulur. Gittiği doktorların hiçbiri tam anlamıyla yardımcı olamamakta ve her şikayet ayrı ayrı değerlendirilip tedavi de ona göre uygulanmaktadır. Hiç kimse bütün bu şikayetlerin aynı nedenden kaynaklandığını düşünmemektedir.

Nihayet günün birinde diş hekimi P.E 160 hasta üzerinde yapmış olduğu bir çalışma kapsamına U.M yi de alır. Diş hekimi P.E çalışmasında; çürük nedeniyle daha önce amalgam dolgu yaptırıp, U.M gibi tedaviye cevap vermeyen değişik şikayetleri olan hastalardaki dolguları çıkartmakta ve hastaların şikayetlerinde bir düzelme olup olmadığını takip etmektedir. Alınan sonuç çarpıcıdır; amalgam dolguların çıkartılmasından sonraki ilk 1 yıl içerisinde hastaların büyük çoğunluğu ( % 83 ) şikayetlerinin "çok iyi" veya "iyi" olduğunu ifade etmişlerdir. Sonuç göstermektedir ki amalgam dolgunun çıkartılması şikayetlerin düzelmesi ve devamlı bir iyileşme sağlamaktadır.

U.M amalgam dolgularının çıkartılmasından yaklaşık 1.5 sene sonra depresyonunun düzeldiğini baş ağrılarının kalmadığını ifade etmekle kalmıyor daha önceki yıllarda, sık sık istirahat alarak çok sevdiği öğretmenlik mesleğini icra etmeyi aksattığı halde bugün mesleğinden ve hayattan zevk alarak çalışmaktadır. Ona 20 yıldan beri hayatı çekilmez, yaşanmaz hale getiren şikayetleri artık yoktur...

Teşhis : Cıva Zehirlenmesi
Cıva ihtiva eden amalgam sadece resimde de görüldüğü gibi dişin çürük olan kavitesinde dolgu materyeli olarak kalmayıp vücuda yavaş yavaş yayılarak kronik cıva zehirlenmelerine de neden olabilmektedir. Bu çalışmalar ile paralel olarak cıva zehirlenmesi ile ilgili diğer bazı yayınları da özetliyecek olursak;

Hayvan deneyleri göstermiştir ki, cıva çok hızlı bir şekilde vücuda yayılarak hassas organları olumsuz etkileyebilmektedir. Kanadalı bilim adamlarının koyunlar ve maymunlarda yapmış oldukları amalgam dolgulardan yaklaşık 1 ay sonra mide, barsaklar, böbrekler ve diş etlerinde cıva birikimlerine rastlanmış ve koyunlarda böbrek fonksiyonları % 50 oranında yavaşlamıştır.

İnsanlar üzerinde yapılan otopsi çalışmalarından sonra beyin ve böbreklerde cıva birikimleri tespit edilmiş ve kişinin ağzında ne kadar fazla miktarda amalgam dolgu varsa o oranda da beyin ve böbreklerde fazla cıva bulunmuştur.

Hannes Stähelin ve Gianfranco Olivieri isimli araştırmacılar daha önce amalgam kullanılarak dolgu yaptırmış olan ölmüş Alzheimer hastalarının normal insanlarla kıyaslanmasında laboratuvar çalışmaları ile göstermişlerdir ki cıva Alzheimer hastalığı oluşmasında önemli rol oynamaktadır. Ayrıca Parkinson ve MS konusunda da araştırmalar devam etmektedir.

Ayrıca cıva, anne karnında iken bebeği de olumsuz etkilemektedir ve anne ne kadar cok miktarda amalgam taşıyorsa plasenta ve anne sütü de o kadar fazla etkilenmektedir.

Alıntıdır

ben de nettn buna benzer bi şeyler bulmuştum 2 ülkede(isimlerini htırlamıyorum) saç problemi olanları önce diş doktoruna gönderiyolarmış

Ben de bununla ilgili çok yazı ve makale buldum okudum.Bunla ilgili tecrübesi ,fikri olanlar varsa paylaşalım dedim.

ZLMM sağol cnm fikrini paylaştığın için.

Valla 2 yıldır çekiorum bu derdi bulsam bi çaresini doktorlar bile diyor herhangi bi nedeni olmayabilir (beni ne kadar tatmin etmese de) tahliller normal çıkabilir.Çok üzgünüm çoook

bence ilgisi yok dolguyla çok arkadaşım var dişinde dolgusu olupta gür saçlara sahip olan .

Canım zaten herkeste aynı etkiyi yaratacak diye bir şey yok.Bu yazı bir doktorun yaptığı araştırmanın sonucu.Ama illa dökecek denemez.Bende 13 dolgu var ve bu sene yapıldı.Acaba saç dökülmemin nedeni bu mu diye kendimi düşünmekten alıkoyamıyorum.

bende de 4 tane dolgu var ilk uç dolgumu 4 yıl oldu yapalı diğerinide 7 ay 5 aydırda saçlarım dokulmeye başladı.

aa çok şaşırdım doğrusu . bende de küçükken romatizma vardı şimdi yok çok şükür . ve bendede dolgu var . bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi nasıl bulabiliriz acaba . doktor bana sende sebepsiz saç dökülmesi var demişti acaba sebebi diş dolgusu mu ?

Paylaşımınız için çok teşekkür ederim saç dökülmesini duymamıştım ama bazı hastalıkların nedeni olduğunu biliyordum.

X