kızlar aranzda rahım fılmı cektıren varmı ???

• Konu Sahibi elçinzeynep
Ah canım kıyamam.
Onla bi alakası oldugunu sanmıyorum canım. Hsg tüpleri açtığı için gebelik daha kolaylaşıyo. İnş olur sıkma canını. Bende 2 kez aşılama yaptırdım olmadı. 3üncüyü denemeden Hsg çektirdim. Çok şükür açıktı tüplerim bakalım bu ay aşılama yaptrcaz yine. Rabbim hayırlısını versin. :1rolleyes:

canım benim cok teşekkür edrim cok sağol..umarım sende aşılamadan sonra hamiş olursun..senin ve tüm bebiş isteyenler için duacıyım...rabbim herkeze hayırlısını versin inş.:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

canım benim cok teşekkür edrim cok sağol..umarım sende aşılamadan sonra hamiş olursun..senin ve tüm bebiş isteyenler için duacıyım...rabbim herkeze hayırlısını versin inş.:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

Amiiiiiiiiiinnnnnnnnnn:dance: İnş hayırlı haberler veririrz birbirimize canım :1rolleyes:

elçin zeynep ben çektirdim korkma canım 10 saniye süren bir ağrı oluyor ama değmezmi sence hem kullanılan ilaçtan sonra tüplerin açıksa hamile kalma şansın var

--------------------------------------------------------------------------------

Merhabalar... Rahim filmi çektirecek olan arkadaşlar her anı önceden bilsinler diye uzun uzun yazacağım... Çünkü anladım ki kendimi okadar zaman boşa üzmüşüm.. endişem boşaymış... Benim ilk tüp denemem başarısız sonuçlandı. Sperm sayımız az. 2. denemeye başlarken doktorum her ihtimale karşı sizin de tüplerinize bakalım eğer tıkalı ise tüplerden akan akıntı tutunmayı önlüyor olabilir dedi. Çok araştırdım çok kötü şeyler de okuduğum oldu, ağrı çekenler , kanaması olanlar, narkozlu ve narkozsuz yaptıranlar.... Doktorum narkozlu yaptırmamı önerdi, kişiye göre değişiyor ağrıdan bayılan da oluyor günlerce kanaması olan da oluyor anlamayan da oluyor hiç riske girmeyin dedi. Araştırdım. Fındıkzadede RADYOTOM RADYOMAR var. Yeni bir yöntemle çekiyorlar. Aradım narkozsuz nasıl yapıyorsunuz ağrı olmuyormu ağrı kesici yada antibiyotik içmem gerekmiyormu herşeyi sordum, hiçbirine ihtiyaç olmadığını yeni yöntemde eskisinde olduğu gibi rahmin tutularak düzeltilmediğini ilacın yolu kendisinin bulduğunu ve ağrısız olacağını söyledi. En geç 10. gün olacak şekilde randevu aldım. Bu sabah 10:30da ordaydım. Hemşire gelip sizi alıyor. Röntgen çekilecek odanın girişinde bir kabin var altınızdakileri çıkarıp önlük giyiyorsunuz. Wcye gitmeyin biraz sıkışık olmanız daha net sonuç verir dediler. Sonra yan tarafa geçtim doktor hemşire röntgen makinesini kullanan kişi oturuyorlardı doktorun karşısına oturdum nasılsın dedi gerginim dedim sonrasında çok güldük uzun süre konuşuyor rahatlatıyorlar neden bukadar yol geldin başka yerde çekilmedin dediler canımı acıtmayacaksınız diye dedim. Acırsa tüm forumlarda anlatırım dedim :) şimdi çok stres altındayım nasıl çalışacağım dedi :)) Sonra masanın olduğu kısma geçtik hemşire hanımla. Sırtüstü yatıp dizlerinizi kırıyorsunuz. üzerinizi örtüp örtüyü yukarı sıyırıyorlar. Doktor istersem bayan doktorun da işlemi yapabileceğini söyledi, isteyen tercih edebilir. yuvarlak bir alet karnınızın üzerinde duruyor çektiği filmleri ekranda görebiliyorsunuz. Normal muayene olur gibi gerisi... ultrasona girdiğimiz gibi... temizleyip bir alet yerleştiriyor. şırınganın ıcında hortum var çok ince ve yumuşak onunla ilaç vermeye başlıyor ekranda ilacın gidişini izliyorsunuz yakma falan hiçbirşey yok ekranda görmeseniz anlayamazsınız. güle konuşa filimler çekildi. önce kadeh gibi rahmi gördüm sonra ilacın tüplere gidişini. Bu iyi haberdi. Tüplerim açıktı! tüplere ulaştıktan sonra düz yatıyorsunuz son filmi çekiyorlar. Sonra kalkıp giyinme kabininin yanında wc var oraya gidip giyiniyorsunuz. ılaç geri akabilir diye ped veriyorlar yanınızda götürmenize gerek yok. Çok hafif anlık adet ağrısına benzer ağrı olabilir demişti doktor. Ben 1 saat önce ne olur ne olmaz diye ağrı kesici almıştım minoset. Belki bu sebepten hiçbirşey hissetmedim. Eve geldim şimdi çok iyiyim. Bilseydim öğle arası bile işten çıkıp çektirip gelirdim okadar kolaymış. Tüp bebek merkezinden geldiğimi söyledim indirim de yaptılar. 240 tl ödedim. Hiç endişelenmeyin ve kafanızı takmayın 3 haftadır boşuna kendimi üzmüşüm üzerine eğlendim bile :) Mutlaka rahim filmi çektirecekseniz RADYOTOM RADYOMARı araştırın derim. Doktoruma da söyleyeceğim madem böyle bir yöntem var insanlar boşuna acı çekmesin boşa narkoz yemesin oraya yönlendirin diyeceğim... Allah acil şifalar versin herkese...

Bizde şu an bu başlangındayız doktorum radyotom radyomar'ı önderdi daha ağrısı az alıyormuş zıngır zıngır titriyorum valla umarım benimde ağrısız olur :KK43:

Merhaba, üç aydır klomen tedavisi görüyorum, hiçbir sorun olmamasına rağmen hamile kalamadım, doltorum rahim filmi çekeceğiz dedi ama hiçbir detay vermedi, nasıl olru , narkoz verilirmi korkuyorum ve çekitrip çektirmemekde karasızım.. üstelik 400 tl istiyorlar. Gebzede daha uygun ve güvenilir bir yer bilen varmı. Ve tavsiye edebileceğiniz iyi ibr bayan kadın doğumcu..

Arkadaşlar mrb.
bende rahim filmi çektiricem(hsg) ama çok korkuyorum daha yeni ameliyat geçirdim hiç bir acıya tahammülüm yok nerdeyse. benim rahim çift ağızlı ortada duvar var dedi dr.net görebilmek için film istedi ama google baktım yorumlara ağrıyı acıyı hisseden çok bayan var anastezi uygulayan pek tıp merkezi yok izmirde hepsi anasteziye gerek yok deyip geçiştiriyor izmirde olup çekilen varsa nerde çekildiğini yazabilirmi ? şimdiden teşekkürler.
:KK53:

Walla bayilicam simdi kizlar yazdiklarinizi okuduktan sonra acayip tirstim.ben aci esgi minimumum altinda olan bir insanim.16 eylulde hsg yapilcak ..acayip tirstim yaa..bayilan aglaya. Herkesin farkli oluormjs ama genede korktum anestesi isteyecem eger yok derlerse yaptiramam heralde

Kızlar Merhaba bende bu cuma rahim filmi cektircem ama ankara zekai tahir de devlet ama iyi bi hastane ve araştırma hastanesi ama çok korkuyorum ben şimdiden içimi sızı sardi

Kızlar Merhaba bende bu cuma rahim filmi cektircem ama ankara zekai tahir de devlet ama iyi bi hastane ve araştırma hastanesi ama çok korkuyorum ben şimdiden içimi sızı sardi
Allah yardımcın olsun ...benim canım çok acımıştı herkesde farklı oluyor..ben başkent hastanesinde yaptırdım istersen anestezide veriyırlar ama benim haberim yoktu öyle oldugundan ..genede talep et derşm gerci zekai de kim kime dumduma

Aminn .. Hastaneyi hiç beğenmiyorum bazı yönlerinden dolayi özellikle de ama en azından dosyamdaki bütün tahlilleri tamamlayıp sonra başka hastane ye gidecem ozel bi hastane varmış ve cok iyiymis ona gitmeyi istiyorum ama çok korkuyorum aklıma geldikçe Ağlıyorum .. sence bu kadar kendimi kasmam dogru mu çünkü asilama da da kendimi kastım ama o kadar korkulacak birsey yokmuş

Aminn .. Hastaneyi hiç beğenmiyorum bazı yönlerinden dolayi özellikle de ama en azından dosyamdaki bütün tahlilleri tamamlayıp sonra başka hastane ye gidecem ozel bi hastane varmış ve cok iyiymis ona gitmeyi istiyorum ama çok korkuyorum aklıma geldikçe Ağlıyorum .. sence bu kadar kendimi kasmam dogru mu çünkü asilama da da kendimi kastım ama o kadar korkulacak birsey yokmuş
canım ben de çektirdim rahim filmi doktorum anestezili yaptır dedi ama filmi çektirmeye gittiğimde beni anestezisiz yaptırmaya ikna ettiler biraz pişman olcak kadar ağrım oldu ama rahim filmi çektirip hamile kalanları okuyunca ondan cesaret aldım güç aldım ve o ay hamile kaldım inşallah senin de problemin öyle çözülür rabbim tüm isteyenlere nasip etsin.

canım ben de çektirdim rahim filmi doktorum anestezili yaptır dedi ama filmi çektirmeye gittiğimde beni anestezisiz yaptırmaya ikna ettiler biraz pişman olcak kadar ağrım oldu ama rahim filmi çektirip hamile kalanları okuyunca ondan cesaret aldım güç aldım ve o ay hamile kaldım inşallah senin de problemin öyle çözülür rabbim tüm isteyenlere nasip etsin.
Evet onları düşündüğümüz zaman dayanmaliyim diyorum ama geri de ilk defa yaptiracagim için korku doluyum uyku uyuyamiyorum inş bende hamile kalırım .. rahim filminden sonra ne yapılıyor bekliyo mu doktor bi ay

Evet onları düşündüğümüz zaman dayanmaliyim diyorum ama geri de ilk defa yaptiracagim için korku doluyum uyku uyuyamiyorum inş bende hamile kalırım .. rahim filminden sonra ne yapılıyor bekliyo mu doktor bi ay
uykularını kaçıracak birşey yok canım korkuyosan anestezi iste ruhun duymaz.rahim filminden sonra 5 gün filan ilişkiden çekindim sonra 2 günde bir ilişki oldu canım o ay aynı zamanda soğan kürü de yaptım ibrahim saraçoğlunun tarifi (bende pko vardı eşimde sorun yoktu) yumurta büyütüyormuş bu tarif.inşallah sen de kavuşursun meleğine.

uykularını kaçıracak birşey yok canım korkuyosan anestezi iste ruhun duymaz.rahim filminden sonra 5 gün filan ilişkiden çekindim sonra 2 günde bir ilişki oldu canım o ay aynı zamanda soğan kürü de yaptım ibrahim saraçoğlunun tarifi (bende pko vardı eşimde sorun yoktu) yumurta büyütüyormuş bu tarif.inşallah sen de kavuşursun meleğine.
Ama anestezi denilen şey ne nasıl oluyo ondan uyanmak daha zor değil mi .. bi de rahim filmi öyle cok mu ağrılı oluyo

Ama anestezi denilen şey ne nasıl oluyo ondan uyanmak daha zor değil mi .. bi de rahim filmi öyle cok mu ağrılı oluyo
yeni sistem cihaz kullanan bir yerde (emar ve görüntüleme merkezleri) çektireceksen anestezi bile yapmıyorlar çünkü ruhun duymuyor ama devlet hastanesi ya da özel hastaneden yaptıracaksan baya ağrılı oluyor

simir testinden biraz daha ağrılı ama doğumu düşününce de korkar insan ama herkes doğuruyo dimi yapılmıcak gibi değil :)
anestezi uyuşturdukları ve sen kendini kasmadığın için daha kolay oluyodur mutlaka. ondan da uyanırsın yarım saat sonra filan bide ameliyat olmadığı için uyanınca ağrın da olmaz.

simir testinden biraz daha ağrılı ama doğumu düşününce de korkar insan ama herkes doğuruyo dimi yapılmıcak gibi değil :)
anestezi uyuşturdukları ve sen kendini kasmadığın için daha kolay oluyodur mutlaka. ondan da uyanırsın yarım saat sonra filan bide ameliyat olmadığı için uyanınca ağrın da olmaz.
Hımm gittiğimde isteyim o zaman cuma 8.30 da randevum var ama onun için birseyler gerekiyo mu ki ya da anestezi yaptırmasam çok mu pişman olurum kii

yeni sistem cihaz kullanan bir yerde (emar ve görüntüleme merkezleri) çektireceksen anestezi bile yapmıyorlar çünkü ruhun duymuyor ama devlet hastanesi ya da özel hastaneden yaptıracaksan baya ağrılı oluyor
Ya randevum var ki bi de sürekli gittiğim yer diye bütün tahlilleri baslamis ken Bitirelim dedim ama rahim filmi soru işaretleri ile dolu

Hımm gittiğimde isteyim o zaman cuma 8.30 da randevum var ama onun için birseyler gerekiyo mu ki ya da anestezi yaptırmasam çok mu pişman olurum kii
anestezi için gece 12den sonra birşey yiyp içmemen lazım canım ama yine arayıp bilgi al hastaneden. ağrı eşiğini bilemiyorum ki şimdi ben o yüzden birşey diyemem pişman olur musun olmaz mısın :KK43: kişiden kişiye değişiyo bu ağrı bile.

X