kızlar aranzda rahım fılmı cektıren varmı ???

E

elçinzeynep

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi elçinzeynep
merhaba kızlar ben 13 aylık evlıyım ama bugune kadar korunmasız ılskıye ragmen hamılelık olmadı .dun doktora gıttım muayne ettı ultrasonla baktı hormon teslerı sperm testı hersey normal ama bı turlu bebeıs gelmedı. doktorum adetın 7. gunu rahaım fılmı cekelım dedı ondan sonra ılac tedavısıne baslarız duruma gore dedı.aranızda rahım fılmı cektıren varmı nasıl oluyo zormu agrılımı nasıl bısey cok merak edıyorum.bunun sonunda eger tupler acık cıkarsa ne gıbı bı tedavı uygulıcak onuda merak edıyorum. bılgısı olan bana yardımcı olsun ne olur sımdıden sagolun.rabbım bebek ısteyen herekeze nasıp etsın ınsallah bu duyguyu herkeze yasatsın ınsallah :Saruboceq:

biraz ağrılı oluyor rahim filmi..ama yaptırmak zorundasın..tüpler açıksa sorun yok,biraz tıkanıklık varsa da zaten verilen sıvıyla açılabiliyormuş..aşılama düşünüyorsanız öncesinde mutlaka rahim filmi çekilmeli..benim çok canım yanmıştı,ama kimisi de çok kolay geçtiğini söylüyor..sanırım kişiye göre değişiyor..ama hiç gözün korkmasın..çünkü tüplerde bir tıkanıklık varsa,yaptırdığınız tüm tedaviler boşa..hiç ertelemeden yaptır kafan rahat olsun..

:1shok: bana bi arkadaşım ya yok insanlar abartıyor demişti,ama film sonrası öldüm kardeşim dediğimde ben sen korkmayasın diye söylemedim dedi.Ben de sana yalan söylemek istemem canım dolayısıyla zor bir imtihan bu.Ama tedaviye başlamak için de kaçınılmaz bir başlangıç şekli malesef. Şimdiden geçmiş olsun..

canım eğer 30 yaş altındaysan 2 yıl dolmadan doktora gitme. 30 yaş üstüysen yaptığın şey doğru olmuş.
ben hsg çektirdim korkulacak bir şey değil. ağrı hissetmedim. muayene pozisyonunda yatıyorsun katater mi ne muayenede kullandıkları şey onu takıyor zaten her yaptığı şeyi tek tek söylüyor doktor, sonra basınçlı ilaç veriyor o kadar anlık bir şey acı yok gerçekten de. ama basınçlı olduğu için ben tuvaletim geldi sanmıştım ve kendimi biraz kasmıştım. içimden de sürekli her şey bebeğim için diye tekrarlamıştım işe yarıyor sonra iki tane film çekiyor uzman bitiyor benim kanamam filan da olmadı ama ped koymayı öneriyorlar.
o kadarcık acıya dayanamayacaksak nasıl doğum yapacağız? böyle düşünmek lazım ama ben acı duymadım cidden.
sana tavsiyem soğan kürü uygula kendine. eşine de keçiboynuzu kürü. ibrahim saraçoğlunun sitesinde ayrıntılı bilgi var.
ilişki esnasında ve sonrasında 20 dk ayaklarını duvara daya hatta ilişkiden sonra ayağını üşütmemek için bir şeye sar ve sonra asla kalkma sağına döne cenin pozisyonunda 3-4 saat yat. eğer sabah ilişkiye girme şansınız varsa daha çok işe yarıyormuş. bunu deneyenler daha ilk ayda hamile kalmayı başarıyorlar.
maydonoz da yeme düşüğe neden oluyor.
bol şans.

--------------------------------------------------------------------------------

Merhabalar... Rahim filmi çektirecek olan arkadaşlar her anı önceden bilsinler diye uzun uzun yazacağım... Çünkü anladım ki kendimi okadar zaman boşa üzmüşüm.. endişem boşaymış... Benim ilk tüp denemem başarısız sonuçlandı. Sperm sayımız az. 2. denemeye başlarken doktorum her ihtimale karşı sizin de tüplerinize bakalım eğer tıkalı ise tüplerden akan akıntı tutunmayı önlüyor olabilir dedi. Çok araştırdım çok kötü şeyler de okuduğum oldu, ağrı çekenler , kanaması olanlar, narkozlu ve narkozsuz yaptıranlar.... Doktorum narkozlu yaptırmamı önerdi, kişiye göre değişiyor ağrıdan bayılan da oluyor günlerce kanaması olan da oluyor anlamayan da oluyor hiç riske girmeyin dedi. Araştırdım. Fındıkzadede RADYOTOM RADYOMAR var. Yeni bir yöntemle çekiyorlar. Aradım narkozsuz nasıl yapıyorsunuz ağrı olmuyormu ağrı kesici yada antibiyotik içmem gerekmiyormu herşeyi sordum, hiçbirine ihtiyaç olmadığını yeni yöntemde eskisinde olduğu gibi rahmin tutularak düzeltilmediğini ilacın yolu kendisinin bulduğunu ve ağrısız olacağını söyledi. En geç 10. gün olacak şekilde randevu aldım. Bu sabah 10:30da ordaydım. Hemşire gelip sizi alıyor. Röntgen çekilecek odanın girişinde bir kabin var altınızdakileri çıkarıp önlük giyiyorsunuz. Wcye gitmeyin biraz sıkışık olmanız daha net sonuç verir dediler. Sonra yan tarafa geçtim doktor hemşire röntgen makinesini kullanan kişi oturuyorlardı doktorun karşısına oturdum nasılsın dedi gerginim dedim sonrasında çok güldük uzun süre konuşuyor rahatlatıyorlar neden bukadar yol geldin başka yerde çekilmedin dediler canımı acıtmayacaksınız diye dedim. Acırsa tüm forumlarda anlatırım dedim :) şimdi çok stres altındayım nasıl çalışacağım dedi :)) Sonra masanın olduğu kısma geçtik hemşire hanımla. Sırtüstü yatıp dizlerinizi kırıyorsunuz. üzerinizi örtüp örtüyü yukarı sıyırıyorlar. Doktor istersem bayan doktorun da işlemi yapabileceğini söyledi, isteyen tercih edebilir. yuvarlak bir alet karnınızın üzerinde duruyor çektiği filmleri ekranda görebiliyorsunuz. Normal muayene olur gibi gerisi... ultrasona girdiğimiz gibi... temizleyip bir alet yerleştiriyor. şırınganın ıcında hortum var çok ince ve yumuşak onunla ilaç vermeye başlıyor ekranda ilacın gidişini izliyorsunuz yakma falan hiçbirşey yok ekranda görmeseniz anlayamazsınız. güle konuşa filimler çekildi. önce kadeh gibi rahmi gördüm sonra ilacın tüplere gidişini. Bu iyi haberdi. Tüplerim açıktı! tüplere ulaştıktan sonra düz yatıyorsunuz son filmi çekiyorlar. Sonra kalkıp giyinme kabininin yanında wc var oraya gidip giyiniyorsunuz. ılaç geri akabilir diye ped veriyorlar yanınızda götürmenize gerek yok. Çok hafif anlık adet ağrısına benzer ağrı olabilir demişti doktor. Ben 1 saat önce ne olur ne olmaz diye ağrı kesici almıştım minoset. Belki bu sebepten hiçbirşey hissetmedim. Eve geldim şimdi çok iyiyim. Bilseydim öğle arası bile işten çıkıp çektirip gelirdim okadar kolaymış. Tüp bebek merkezinden geldiğimi söyledim indirim de yaptılar. 240 tl ödedim. Hiç endişelenmeyin ve kafanızı takmayın 3 haftadır boşuna kendimi üzmüşüm üzerine eğlendim bile :) Mutlaka rahim filmi çektirecekseniz RADYOTOM RADYOMARı araştırın derim. Doktoruma da söyleyeceğim madem böyle bir yöntem var insanlar boşuna acı çekmesin boşa narkoz yemesin oraya yönlendirin diyeceğim... Allah acil şifalar versin herkese...

canım bende çektirdim.özlede yaptırısan doğru çok ağrın olmuyor ama devlet hastanesinde yaptırısan ağrı muhakak oluyor.tedaviye ilk başladığımda dr tahlilerimi yaptı en sonda rahim filmi istedi.işlemden yarım saat önce ağrı kesici iğne yapıcaz dediler.ama beni çok beklettikleri için 2 saat geçti iğneden sonra.acı duyuluyormu evet bana üç defa ilaç verdiler.sanırım yapışıklık vardı.üçüncüde ilaç geçti.haziran başı çetirdim rahim filmini.dr bana sen hamile kalırsın dedi.eylüle kadar gelme dedi.ve bir ay sonra hamileyim diye gittim dr karşısına.yani herşey bahane.allah veriyor sonuçta buda bahane oldu.hiç korkma çektir acı veriyor ama sonrası müjdelerle geliyor.rabbim isteyen herkeze sağlıklı sıhhatli bir evlat versin inşallah.

canm ben de rahim filmi çektirmiştim.Ama anastezi almayı tercih ettim.ıyi ki anastezi ile çektirmişim çünkü bir tüpüm tamamen kapalıymış diğeri ise yapışıkmış.Bu durumda yani tıkanıklık ve yapışıklık olduğunda daha çok acı veriyormuş.Bunun yanında eğer tüplerinde bir sorun yoksa rahim filmi ağrı vermiyor.
Eğer tüplerin açıksa bir süre spontan yani doğal yolla gebe kalmanı bekleyecektir doktorun.Ardından aşılama ya da microya geçer ki umarım bu tedavilerin hiçbirine gerek kalmadan hamile kalabilirsin.

bende ağrı eşiğim düşük olduğu için , anestezi alarak çektirmiştim. çok rahat geçirdim, hemen kalktım sonrasında hiçbir problem yaşamadım..dr , her ihtimale karşı, ağrı kesici yazmıştı ona bile gerek kalmadı..

bende çektirdim rahim filmi 2 defa hemde ikisindede hiç bi acı hissetmedim abartılıyo bence tüplerim kapalı çıktı ikisindede.kendini sıkma rahat bırak hiç bi acı hissetmezsin bende arkadaşın gitttiği radyomara gittim

Bende çektireceğim bu hafta çok fazla korkmuyorum. Bebeğim için değer

bende çektirdim rahim filmi 2 defa hemde ikisindede hiç bi acı hissetmedim abartılıyo bence tüplerim kapalı çıktı ikisindede.kendini sıkma rahat bırak hiç bi acı hissetmezsin bende arkadaşın gitttiği radyomara gittim

canım geçmiş olsun sen niye kapalı olduğu halde neden tekrar film çektrdin bende 2kere çektirdim benim de birincisinde tıkalıydı cevap verirsen sevinirim

canım eğer tıkalıysa benim düşünceme göre acı çekiyorsun ama açıksa fazla değl ama tabiki ağrı biraz oluyor allah yardımcın olsun

önemli olan acı çekmek değil bir puroblemin çıkmaması sen onun için dua et acı gelir geçer ama sorun varsa daha çok acı çekiyorsun başımdan geçti çünki

Ben dün çektirdim rahim filmi. O ağrıyı kelimelerle tasvir edemiyorum. Kısaca şunu söyliyim. Ben ağladım, eşim ağladı, yanımdaki hemşire bile ağladı..
Ama tabiyki bunun yanında 2 dklık bi süre içinde olup bitiyo herşey. Zaten biraz daha uzun olsa ağrıdan bayılırdım heralde. Çektirecekler için söylüyorum Allah'a dayanın ve güvenin gerisi hikaye :)
Tamda çektirmeden önce bi dergi okumuştum. Dergide bi Allah dostunun sözü vardı.Hatırladığım kadarıyla şöyleydi. Bütün dertler ve musibetler bize Mevlamızdan geliyor. Eger bunu düşünerek sabredip Allah'a dayanır ve güvenirsek, Allahu Teala o musibete sabrımız sayesinde sonbaharda yaprakların dökülmesi gibi günahlarımızı dökermiş.
Yani;
Tevekkeltu Alallah...:)

Ben dün çektirdim rahim filmi. O ağrıyı kelimelerle tasvir edemiyorum. Kısaca şunu söyliyim. Ben ağladım, eşim ağladı, yanımdaki hemşire bile ağladı..
Ama tabiyki bunun yanında 2 dklık bi süre içinde olup bitiyo herşey. Zaten biraz daha uzun olsa ağrıdan bayılırdım heralde. Çektirecekler için söylüyorum Allah'a dayanın ve güvenin gerisi hikaye :)
Tamda çektirmeden önce bi dergi okumuştum. Dergide bi Allah dostunun sözü vardı.Hatırladığım kadarıyla şöyleydi. Bütün dertler ve musibetler bize Mevlamızdan geliyor. Eger bunu düşünerek sabredip Allah'a dayanır ve güvenirsek, Allahu Teala o musibete sabrımız sayesinde sonbaharda yaprakların dökülmesi gibi günahlarımızı dökermiş.
Yani;
Tevekkeltu Alallah...:)

canım iyi kurtulmuşsun ben anesteziyle çektirdim ama 45 dk sürdü anestezi hariç herkesinki 2 dk sürmüyor ama hiç acı hissetmedim 5 dk sonra normal hayatıma döndüm kanamam bile olmadı rahim filminden sonra hamile kalma olasılığı yükseliyor inş hamiş kalırsın

canım iyi kurtulmuşsun ben anesteziyle çektirdim ama 45 dk sürdü anestezi hariç herkesinki 2 dk sürmüyor ama hiç acı hissetmedim 5 dk sonra normal hayatıma döndüm kanamam bile olmadı rahim filminden sonra hamile kalma olasılığı yükseliyor inş hamiş kalırsın

Canım ne kadar şanslıymışsınki o acıyı çekmemişsin. Aslında bence en iyisi anesteziyle yaptırmak. Yaptracak olanlara anesteziyi şiddetle tavsiye ediyorum. Güya kısa sürüyo diye anestezi vermiyorlar. ıyide öyle bağırta çığırtada iş yapılmazki. Resmen avaz avaz bağırdım yaa. ınsan bu taş duvar değilki. Onlara kalsa belkide abartıyoruz. O doktor bozuntusunu boğazım geliyo hatırladıkça.. Karşısındaki sanki cansız bi varlık. Can taşıyoruz yaa. Öylede iş yapılmazki. Oyy oyy
ne zor kadın olmak...

cnm sabit konularda rahim filmi çektirenleri okuyabilirsin oradan daha çok bilgi sahibi olursun.

Canım ne kadar şanslıymışsınki o acıyı çekmemişsin. Aslında bence en iyisi anesteziyle yaptırmak. Yaptracak olanlara anesteziyi şiddetle tavsiye ediyorum. Güya kısa sürüyo diye anestezi vermiyorlar. İyide öyle bağırta çığırtada iş yapılmazki. Resmen avaz avaz bağırdım yaa. İnsan bu taş duvar değilki. Onlara kalsa belkide abartıyoruz. O doktor bozuntusunu boğazım geliyo hatırladıkça.. Karşısındaki sanki cansız bi varlık. Can taşıyoruz yaa. Öylede iş yapılmazki. Oyy oyy
ne zor kadın olmak...

canım bende çektirdim benimkide çok agrılı oldu mafoldumbenbagırdım bende valla hatta agladım kanallarım tıkalıymış benimde :gitme: bencede anestesiziz olmaz ben bilmedigim için yaptırmadım 1,5 sene oldu çünkü çekilecek arkadaşlar allah yardımcınız olsun..

bende cektirdim rahim filmi..kelimelerle anlatamam cok bagırdımmm ve azdaha bayılıyordum ağrıdan..böyle olduğunu bilseydim narkozlu yaptırırdım.ama herşey bir tecrübe..sağ tüpüm tıkalı cıktı..ama daha önce 3 gebelik kaybım var..doktorum bu sorun olmaz dedi.ama 5 aydır hamiş kalamıyorum.acaba bundanmı dersiniz..daha önce acıktıda şimdimi kapandıı?? anlamıyorumkiii:sinifsinif:

bende cektirdim rahim filmi..kelimelerle anlatamam cok bagırdımmm ve azdaha bayılıyordum ağrıdan..böyle olduğunu bilseydim narkozlu yaptırırdım.ama herşey bir tecrübe..sağ tüpüm tıkalı cıktı..ama daha önce 3 gebelik kaybım var..doktorum bu sorun olmaz dedi.ama 5 aydır hamiş kalamıyorum.acaba bundanmı dersiniz..daha önce acıktıda şimdimi kapandıı?? anlamıyorumkiii:sinifsinif:

Ah canım kıyamam.
Onla bi alakası oldugunu sanmıyorum canım. Hsg tüpleri açtığı için gebelik daha kolaylaşıyo. İnş olur sıkma canını. Bende 2 kez aşılama yaptırdım olmadı. 3üncüyü denemeden Hsg çektirdim. Çok şükür açıktı tüplerim bakalım bu ay aşılama yaptrcaz yine. Rabbim hayırlısını versin. :1rolleyes:

eylülcüm hayırlısıyla hamile kalırsın inşallah..
haticecim dedigin gibi tecrübe oluuyor allah gönlüne göre versin

X