Evlilik ne zaman?

M

muhasebeci07

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi muhasebeci07
toplam 5 kişi ile çıktım hiçbiri ile evlilik noktasına gelemedim yaşım oldu 31 işim var görüntüm iyi sayılır neden benimle çıkan kişiler benle evlenmek istemiyolar acaba ben çok mu çirkinim çok bunaldım hep aynı sonuç hep aynı sonuç hep reddedilmek artık bunalıma girdim ağlamaktan başka uyumaktan başka bişey yapmıyorum,
şimdi diceksiniz çevrenizde vardır onlara bakın inanın çevremde hiçkimse yok zaten çıktığım insanlarda internettendi o yüzden hüsrana uğradım sanırım
cesaretsiz biriyim
evlenmek istiyorum ama olmuyor işte ne yapmalıyım yaşım iyice geçmeden yuvamı evimi kurmak istiyorum çok umutsuzum
hayatımın sonuna kadar böyle yalnız bi başıma yaşamak istemiyorum çok ama çok mutsuzumsenağlama

demek ki doğru kişiyi seçememişsiniz şimdiye kadar..
evlilik aceleye gelecek birşey değildir..
eğer seçim konusunda zorlanıyorsanız aileniz,akrabalarınız,arkadaşlarınızdan yardım isteyin..
bir nevii görücü usulu...
hakkınızda hayırlısı olsun..

bi ilişikinin evlilik noktasına gelmesi kişilere,zamana ve şartlara bağlıdır.
demek ki o 5 kişi senin için doğru kişi değilmiş.
sen bundan sonra ilişki yaşamak için değil,evlenmek için başla ilişkilerine ve bunu da açık açık konuş.

bence olay internette tanışmak yada tanışmamak değil..belkide onlar evliliği düşünmüyordu yada siz çift olarak anlaşamıyordunuz..yoksa neden her ilişkiniz bitme noktasına gelsin?umarım iyi birisini bulursunuz

demekki daha zamanı gelmemiş
sırf evlenmiş olmak için evlenilmez ki
o zaman sorunlar daha çok çıkıyor
doğru kişiyi bulunca, vakti gelince her şey kendiliğinden gelişir zaten
tamam hassas bi konu
ama sakın acele edip de uyuşmadığınız, anlaşamadığınız biriyle
sırf evlenmiş olmak için evlenmeyin
bunu da dert etmeyin
her genç kızın rüyasıdır evlenmek ev kurmak aile sahibi olmak
ama sonucu kötü olacaksa hiç evlenmemek daha iyi
gördüğüm kadarıyla iyi de bir işiniz var
bu kadar sorun etmeyin ne olur
kendinizi üzmeyin boş yere:1no2:

güzelim acele etme.. bende tavsiye internetteki erkeklerede güvenme.. çünkü çoğunluğun amacı cinsellik... gazetelerde ve tv. bununla ilgili haberleri okumadınmı? niye böyle diyorum biliyormusun. canım. bu kişiler evli olup yeni mecara arıyor. yada yukarıda dediğim gibi serbestlik istiyor. sen bunu yapmamışındır. onun için senden ayrılmışlardır. bence dikkatli ol. bir daha bu işlere girme ..

elbet bir yerlerde kısmetiniz vardı ama zamanı gelmemiştir..

o zaman gelene kadar kendinizi üzmekten vazgeçin, sosyalleşin, hayata umutlu bakın :kahve:

bay ve bayanların yası 25 gecınce evlenme konusunda daha secıcı oluyorlar..bence sende secıcı davranıyorsun..herkeze sans vermekten cok sectıgın ınsanlara sans verıyorsun..gelellım evlılık konusuna evlılık cok kutsal bır muesse...er yada gec ınsanın karsısına anıden cıkabılıyor..bence acele etme yasında o kadar buyuk deıl..

bencede acele ise seytan karisir...
seninde vaktin gelince aileni kuracaksin insallah...
arkadaslarin dedigi dogru eger ki tek basina dogru secimi yapamiyorsan...
ailenin yada akrablarinin desteginide alabilirsin...
bir nevi görücü usulü olabilir...
ve buda kötü bir sey degil...
sen umudunu yitirime...
herseyin bir vakti saati vardir...
insallah sende mutlu olursun...

a.s.

güzelim acele etme.. bende tavsiye internetteki erkeklerede güvenme.. çünkü çoğunluğun amacı cinsellik... gazetelerde ve tv. bununla ilgili haberleri okumadınmı? niye böyle diyorum biliyormusun. canım. bu kişiler evli olup yeni mecara arıyor. yada yukarıda dediğim gibi serbestlik istiyor. sen bunu yapmamışındır. onun için senden ayrılmışlardır. bence dikkatli ol. bir daha bu işlere girme ..

evet nurtursel serbestlik olmadığı için zaten ayrılıyolar benden herhangi bir açık bulamayınca hemen bahane bile bulmadan ayrılıyolar ama hepsi başlangıçta evlenmek istediklerini tanışmak için çıktığımızı söyleyip iki üçüncü çıkmada benden bişey görmeyince herşey bir anda bitiveriyor
tabi bu hal böyle olunca bende ruhen çöküyorum
hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum fikirleriniz ve yorumlarınız için:enbuyukkk:

canım beni burada tanıyanlar yazdıklarımı okuyunca şaşıracaklar belki hihoyyyt

ama bende senin durumunu yaşadığım için söylemeden geçemedim
bende geçen ekim ayına kadar aynı senin gibiydim bir kaç ilişkim oldu ama sonunu getiremedik ve hepsi de karşı tarafın yüzünden bitti bir türlü adını koyup ciddiye dökemeiyordum ilişkilerimi ve bundan dolayı aynı senin gibi çok üzülüp bunu kendime dert ediyordum hemde nasıl her gece ağlamalar her gün en yakın arkadaşımla dertleşmeler ama yok yok olmuyordu bir türlü

sonra bir süre kendi haline bıraktım herşeyi ve ümidiimi de kesmiştim ancak şimdi sıkı dur noldu biliyormusun :

üniv den tanıdığım bir arkadaşımın abisiyle ( abisinide okuldan tanıyordum ,) konuşmaya başladık (kendisi evli ) sonra bir ara erkek kardeşinin naptığını falan sordum o da anlattı işte şurda çalışıyor şöyle yapıyor falan gibi sonra bana dediki '' o da hala bekar görüşmek istemezmisin '' ben de tabii dedim ve kardeşiyle görüşmeye başladım zaten okuldan da tanışıyorduk ama hiç birbirimize karşı ilgimiz yoktu ama baktık ki yıllar geçmiş ikimizde aynı yoldaymışız ve evlilik kararı aldık nişanlandık bu yazda evleniyoruz KISMETE BAKAR MISIN ??

canım uzun oldu ama söylemek istediğim lütfen ümidini yitirme ve sakın bir arayış içine girme ama arkadaş ortamlarında bulunmaktanda çekinme elbet bir yerde seninde kısmetin var bunu sakın unutma

bana bunu söyleyenlere bile gıcık oluyordum ama ne kadar dorğuymuş
sadece zamanını bekle ve kendini sıkma

sevgiler

ben derimki internetten adam olmaz, bencede acele ise seytan karisir, sen bundan sonra ilisgi olarak bakma bidahaki ilisgine evlilik olarak bak ve bastan anlat böyle böyle diye.. ve inan bana ben kadere cok inanirim, ALLAHIM hic bir kadini cirkin yaratmamisdir, kadinin bakimsizi ve bakimlisi vardir ve ALLAHIM herkeze bir kalp vermisdir o kalbi baskasiyla paylasabilmek icin yani herkezin biyerde er yada gec kismeti vardir hayirlisiysa o seni bulur.. sen evde kaldim evlenmem gerek diye kendine problem yapma birgün ummadin anda dogru kisi seni bulucak belkide dünyanin an mutlu insani sen olucaksin.. SEN ALLAHA dua et ALLAHIM KISMETIMIN hayirlisini nasip et diye, sonunda MUTLU OLUCAKSIN insallah.. :) ben buna inandim ve cok mutluyum sanirim bende seneye kadar evlenicem:) tam tarihi belli degil ama öyle düsünüyoruz.. :) ÜZÜLME CANIM,,

canımnormal yollrla erek arkada edı netten ne kadar saglı olurkı bde bu ısler nasp
ben kesınle wlenmıyecegım çok yı bır ıısmvar koca kahrımı cekecem diyordum 6 ay içinde ewlendık insanın anlına yazılınc agz dılı tutuluyor oluor bıraz hayatı akısınabırak

Bence de internetten koca bulunmaz, Allah korusun, başına bir iş getirirsin. Herşeyin tabii olana güzel aşkın da ama bazen görücü usulüde iyi sonuçlar doğurabiliyor yerimseniben . çekingen bir yapın varsa, birilerinin aracı olması iyi olabilir bu durumda...

toplam 5 kişi ile çıktım hiçbiri ile evlilik noktasına gelemedim yaşım oldu 31 işim var görüntüm iyi sayılır neden benimle çıkan kişiler benle evlenmek istemiyolar acaba ben çok mu çirkinim çok bunaldım hep aynı sonuç hep aynı sonuç hep reddedilmek artık bunalıma girdim ağlamaktan başka uyumaktan başka bişey yapmıyorum,
şimdi diceksiniz çevrenizde vardır onlara bakın inanın çevremde hiçkimse yok zaten çıktığım insanlarda internettendi o yüzden hüsrana uğradım sanırım
cesaretsiz biriyim
evlenmek istiyorum ama olmuyor işte ne yapmalıyım yaşım iyice geçmeden yuvamı evimi kurmak istiyorum çok umutsuzum
hayatımın sonuna kadar böyle yalnız bi başıma yaşamak istemiyorum çok ama çok mutsuzumsenağlama

bence olay internette tanışmak yada tanışmamak değil..belkide onlar evliliği düşünmüyordu yada siz çift olarak anlaşamıyordunuz..yoksa neden her ilişkiniz bitme noktasına gelsin?umarım iyi birisini bulursunuz

evet nurtursel serbestlik olmadığı için zaten ayrılıyolar benden herhangi bir açık bulamayınca hemen bahane bile bulmadan ayrılıyolar ama hepsi başlangıçta evlenmek istediklerini tanışmak için çıktığımızı söyleyip iki üçüncü çıkmada benden bişey görmeyince herşey bir anda bitiveriyor
tabi bu hal böyle olunca bende ruhen çöküyorum
hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum fikirleriniz ve yorumlarınız için:enbuyukkk:

ben derimki internetten adam olmaz, bencede acele ise seytan karisir, sen bundan sonra ilisgi olarak bakma bidahaki ilisgine evlilik olarak bak ve bastan anlat böyle böyle diye.. ve inan bana ben kadere cok inanirim, ALLAHIM hic bir kadini cirkin yaratmamisdir, kadinin bakimsizi ve bakimlisi vardir ve ALLAHIM herkeze bir kalp vermisdir o kalbi baskasiyla paylasabilmek icin yani herkezin biyerde er yada gec kismeti vardir hayirlisiysa o seni bulur.. sen evde kaldim evlenmem gerek diye kendine problem yapma birgün ummadin anda dogru kisi seni bulucak belkide dünyanin an mutlu insani sen olucaksin.. SEN ALLAHA dua et ALLAHIM KISMETIMIN hayirlisini nasip et diye, sonunda MUTLU OLUCAKSIN insallah.. :) ben buna inandim ve cok mutluyum sanirim bende seneye kadar evlenicem:) tam tarihi belli degil ama öyle düsünüyoruz.. :) ÜZÜLME CANIM,,

valla internet veya dibindeki adam farkyapmaz
adam adam değilse nerden olursa olsun sonu hüsran olur ...
benim 2 seneye yaklasacak ilişkim bir oyun sitesinde tanışmıstım dört dörtlük insan sapasağlam bir karakteri var mutluyum..
iş bence yapılan seçimlere bağlı
iyi bir tanıma sürecinden sonra ilişki başlamalı yoksa böyle olur herneyse..
siz de doğru düzgün seçememişsiniz o yüzden de istediğiniz gibi olmamış sonuçlar
bir kere zaten netten arkadaslık sitelerinden koca sevgili bulunmaz bunu destekliyoruum chat arkadaslık sitelerinden evet birşey çıkmaz ben de karşıyım
bu normal tanıstıgın yerde de aynı şekilde ama mekan yer çok önemli:1closedeyes:

internet işinde istisnalar war aslında.benim kuzenim nette tanıştığı bi çocukla ewlendi şimdi mutlu mesut yaşıyorlar :)

tabi dediğim gibi bu bir istisna...arkadaşıma da tawsiyem ewde uyuyup ağlamak yerine dışarı çıksın,nebilim dil kursuna,spora falan yazılsın,kendini geliştirsin belki gittiği yerlerde de karşısına uygun biri çıkar sonuçta ewde oturanın kapısına koca adayı dizilmiyor değil mi :)
umarım en kısa zamanda mutluluğu yakalarsın... :)

canım herşeyin bir zamanı var
emin ol senin karşınada iyi bir kısmet çıkıcaktır hemde hiç beklemediğin bir anda
sakın ümidini yitirme hayatına her zamanki gibi devam eta.s

benimde her tanıştıgım insan üçüncü görüşmemizde evlilik teklif ediyodu ama malesef ben ısınamıyodum elektrik alamıyodum (ne demekse)kaydirigubbakcemile3 yani kısacası en çok istedigim şey aşık olamıyodum ve yaş 26....
sonra noldu geçen sene internetten biriyle tanıştım ve dedim işte aradıgım insan bu:lepi:
sonra söz nişan derken agustosun 2 sinde dügünümüz var:sm_cool:
bende internetten tanışıpda evlenenlere hayretle bakardım:1ninca:
ama vakti geldiginde kısmetin seni bulur üzülme hayırlısı ne zamansa ozaman olsun
:teselli:

genelde çıkıp gezmek gününü gün etmek istiyorlar sizde o fırsatları bulamadıysalar oböyle oluyordur.Bence kendinizden hiç taviz vermeyin kendinizi boş yere üzmeyin sizi kaldıramıyorlardır

Benim eşimin kuzeni de internetten tanıştığı biriyle evlendi ve çok mutlu şimdi bebekleri var. Ben de 32 yaşında evlendim.

X