epidural doğum sonrası bel ağrısı çeken varmı

Canim gecmis olsun bende epdralle normal dogum yaptim ve bel agrisi felan olmadi hatta igne yerine bastiriyodum yine aci yoktu sadece dogumdan sonra 3 defa cok siddetli bi bas agrim oldu okadar anesteziyi yapacak olan kisilerin bu iste uzman isinin ehli olmasi gerekiyomus dusunsene omurilige giriyolar eli titrese veya cok az bi kaydirmayla felc bile olabilirsin allah korusun ben 2. dogumumu epduralle yapmak isterim ama cok riskli ben bu riski bilmeden kabul ettim dogumun biraz ani oldu ve arastima imkanim olmadi dr hic bi sorun olmaz dedi olmadida cok sukur cok tehlikeli ama acayip rahat yani risk olmasa bi mucuze kadinlar icin hic bi aci hissetmeden bebegimin dogumuna sahit oldum

uzman anestezi dr.lar yapıyor iğneyi. ben kıza bir araştırma yaptım. epidural doğum sonrası ağrı genellikle ilk 6 alda geçermiş. geçmezse eğer fizik tedaviye gitmek gerekirmiş.
benim eskisi gibi ağrımıyo oğlum 6 aylık oldu. şükür ....

bende canım epidural anestezi ile sezeryana doğum yaptım.ve ben hamileyken çok yorulduğum zamanlar çok ev işi falan gördüğüm zamanlar belim çok ağrıyordu ve yattığım zaman eğildiğim zaman çok zor kalkıyordum.doğum yaptım2.5ay önce belimde ağrı var ama senin anlattığın gibi bir ağrı dğil sadece hamileliğimde olan ağrı yine çok yorulduğum zaman oluyor.iğnenin ağrısı falan yok şükür

ben de epiduralle doğum yaptım.1 ay oldu bende de hafif bi ağrı var ama benim zaten belimde sorun var ondandır diye düşünüyorum ama o kadar sıkıntı verecek şekilde değil zaten ağrı.
şunu da belirteyim benim belimde omiriliklerimi tutan bi platin var.epidurali yapan uzman belki beklenen sonucu alamayabilirz dedi yani daha az uyuşma etkisi olabilir dedi ben de kabul ettim başka da şansım yoktu zaten acıyla kıvranıyodum hadi şu iğneyi yapın diye.ama allaha şükür %100 etki etti ve çok rahattı doğumum.

DOĞUM YAPALI 2 YIL OLACAK BEL AĞRISI BENDEDE KALDI KOMSUMDA AYNI AĞRIDAN SIKAYETCI KALABILIYORMUS BEL AĞRISI HEMDE OMURLUK:çok üzgünüm:

benim doğum yapalı 5 gün oluyor, Spinal sezeryan oldum dün geceden beri belim felaket ağrıyor acaba belimden iğne olduğumdan olabilirmiki

bende epidural sezeryan oldum bu kadar kolay ve bu kadar rahat bir doğum mu olur..10 kere doğursam yine epidural yaptırırım. yazılanları okudum da iğne yapılan yeri bulamamışlar 3 4 kere denemişler felan. allahtan sakat kalmamışsınız arkadaslar.

doktorum bana epidurali yapanın kadar yapıldığı hastanenin kalitesinin ve şartlarının hijyeniklik vs.. hepsinin son derece önemli olduğunu söyledi. kullandıkları malzeme çok iyi olmadığı zamanlarda baş ağrısı miğde bulantısı oluyor dedi. bende bunların hiç biri olmadı.

çok kolay bir doğum yaptım. 9.30 da ameliyattan çıktım öğlen saat 2 de ayaktaydım. uyuşukluk geçmişti. ne baş ağrısı ne miğde bulantısı ne iğne acısı. dikiş bantım bile ertesi güne açıldı. bence doktor ve hastane önemli bunda

kardelen sana katılıyorum.bende 5 ay önce epüdral sezaryenle doğum yaptım.çok şükür bel ağrısı vs..çekmedim.aksine doğumdan 3 gün sonra çamaşır bile astım :) bu uygulamayı yapan anestezi uzmanı da önemli.birde doğum yapan kişinin kilosuda tabiki...

kızlardoğum yapalı 4,5 ay oldu. epidural doğum yaptım belimden iğne oldum. ama acısı geçmiyor. bebeğimi bile kucağıma alırken iğne olduğum yer acıyor. ne yapmalıyım..

gÜLÇİÇEK 61-67 İğne yeri ağrım benim de çok var ya 4 ay oldu geçmiyo bi türlü..işin ilginci ortopediste gittim o da evet bi kitle gözüküyor ama geçer dedi.. geçen bir şey yok..Benim belimde iğne olduğum 3-4 cm lik yerde bir cisim var gibi geriye ittiremiyorum belimi..senin nasıldı ağrın?sanırım sonradan geçtiğini hiçbir ağrının kalmadığını yazmışsın..Bu ağrıyı benim gibi yaşadığını söyleyen tek kişisin bildiğim.Sen bu ağrının geçmesi için bir tedavi filan yaptın mı?Nasıl kurtuldun bundan beni aydınlatırsan çok çok çok sevinirimmmm...

bende epidural sezeryan oldum bu kadar kolay ve bu kadar rahat bir doğum mu olur..10 kere doğursam yine epidural yaptırırım. yazılanları okudum da iğne yapılan yeri bulamamışlar 3 4 kere denemişler felan. allahtan sakat kalmamışsınız arkadaslar.

doktorum bana epidurali yapanın kadar yapıldığı hastanenin kalitesinin ve şartlarının hijyeniklik vs.. hepsinin son derece önemli olduğunu söyledi. kullandıkları malzeme çok iyi olmadığı zamanlarda baş ağrısı miğde bulantısı oluyor dedi. bende bunların hiç biri olmadı.

çok kolay bir doğum yaptım. 9.30 da ameliyattan çıktım öğlen saat 2 de ayaktaydım. uyuşukluk geçmişti. ne baş ağrısı ne miğde bulantısı ne iğne acısı. dikiş bantım bile ertesi güne açıldı. bence doktor ve hastane önemli bunda

canım yazını okuyunca içim rahatladı :) birinci doğumum sezeryan oldu ve genel anestez ile oldu ama kötü yanı narkozun etkisi bitipde uyanmaya başladığında çok ağrı çekmemdi :KK43: ve şimdi yine hamileyim3.5 aylık ama çok korkuyorum sezeryandan :KK43: yani epidural nasıl ağrılar falan sonuçta bebek doğarken sonuçta görüyorsun değilmi dikiş atarken veya odana alındığında dikişlerde karnında ağrı oluyormu birde hangi hastane ve doktora gittin canım paylaşırsan sevinirim

gÜLÇİÇEK 61-67 İğne yeri ağrım benim de çok var ya 4 ay oldu geçmiyo bi türlü..işin ilginci ortopediste gittim o da evet bi kitle gözüküyor ama geçer dedi.. geçen bir şey yok..Benim belimde iğne olduğum 3-4 cm lik yerde bir cisim var gibi geriye ittiremiyorum belimi..senin nasıldı ağrın?sanırım sonradan geçtiğini hiçbir ağrının kalmadığını yazmışsın..Bu ağrıyı benim gibi yaşadığını söyleyen tek kişisin bildiğim.Sen bu ağrının geçmesi için bir tedavi filan yaptın mı?Nasıl kurtuldun bundan beni aydınlatırsan çok çok çok sevinirimmmm...

geçmiş olsun canım. Benim ağrım doğumdan 6 ay sonra geçti. ben biraz araştırma yaptım. epidural doğumlarda ilk 6 alda geçermiş bel ağrısı. benimkide öyle geçti şükür. herhangi bir dr. gitmedim. istersen iki ay daha bekle diyecem ama kitle var demiş dr. bu konuda herhangibir bilgim yok.

bende 40+4 te epidural sezeryan oldum. 32 günlük oldu bebişim. özellikle bebeğimin altını alırken, banyo yaptırırken ve kıyafetlerini değiştirirken eğilerek yaptığım için doğrulurken belim çok ağrıyor. epidural sezeryanda bazen bel ağrısı olabiliyormuş. omuriliğe yapılan anestezi yüzünden. ben doktoruma 5 günlükken bebeğin kontrolünde uğramıştım, hemen anestezi uzmanını aradı. anestezi uzmanıyla konuştuktan sonra 1-1,5 ay bekle geçmezse gel ilaç yazalım demişti. kırkım çıksın hemen gidicem. çok kilo almanında bir etkisi varmıdır bilmem. ben tam 30 kilo aldım hamileliğimde. 100 kilo ile doğuma gittim, anestezi yapılırken omurilikte çok ödem var demişlerdi. sebebi ne bilmiyorum ama bebeğimle ilgilenmekte çok zorlanıyorum. şimdi annem var o yardımcı oluyor ama tekbaşıma bu belle nasıl bir evi çekip çevirir ve küçücük bir bebeğe bakabilirim bilmiyorum :26::26::26:

bende epidural yaptım.kesinlikle tavsiye etmiyorum.avcılar hospitalde yapmıştım.ve 7 yıl oldu.hala belimde ağrı var.ve şu zamana kadar çektiğim bel ağrısı inanılmazdı.normal doğum gibisi varmı kızlar.3 doğum yaptım sonuncusu epiduraldi diğer ikisi normaldi.normal doğumu hiç bir şeye değişmem.

doğum yapalı 2 ay 6 gün oldu bel ağrım hala devam ediyor. üstüne üstük dizlerimde ağrımaya başladı. yerden kalkamak işkence gibi. hala koşamıyorum, karşıdan karşıya geçerken koşmam gerektiğinde çok zorlanıyorum. bebek biraz büyüsün fizik tedavi düşünüyorum. bu bel ve diz ağrısının geçecegi yok gibi :KK14:

Bende çok kararsız kalıyorum epidural anestezi için. Şimdiye kadar çevremden yalnızca bir kişi ben yaptırdım mutlaka ayaptır dedi. Aama çok sıklıkla duyduğum şiddetli bel ağrıları. Zaten normalde de çok belim ağrır o yüzden böyle bir riske girmeyeceğim herhalde. En güzeli inşallah böyle giderse normal doğum, yok olmadı sezeryan ....

Merhaba bende ilk doğumumu epuduralli sezeryan yaptım ve hiç sıkıntım olmadı cok sukur. Doğar doğmaz size bebeği göstermeleri ağlamasını duymanız muhteşem .ayrica epiduralde bebek narkozdan etkilenmiyor diye biliyorum. Simdi ikinciye hamileyim burada okuduklarımı duyunca endişelendim açıkcası. Benimde sırtım ve belim ağrır ama oncedende vardı ve strese bağlı idi. Simdi ikinciyide epiduralde istiyorum çünkü narkozdan uyanması cok zor ve baygin oluyorsun daha oncede ameliyat geçirmiştim. Narkozdan atmak igrencti.

X