Saç Rengi ve Saç Boyama Koyu renk boyalardan kurtulma...

MeriSu

Oh Papatya!
Kayıtlı Üye
5 Mart 2009
562
35
Arkadaşlar çalıştığım yerde bir bayan açık renk kızıl saç rengini evde elde ettiğini söyledi. Röfle setini boya gibi sürüp saçının rengini açıp, istediği kızılı tutturmuş. Ben de 1.5 yıl önce dip röfle yaptırmamak için o röfleli sapsarı saçlarıma Palette Blond'tan kullanmıştım, sonuç tabi ki beyaz renk saçlar olmuştu. Bunun üzerine sinirlenip kuaförde saçımı kahveye döndürdüm. Ama ne pişmanım şuanda anlatamam. Kafama taktığım renk bal rengi ya da kahve köpüğü ama şuanki koyu karamel olan saçlarıma imkansız tutmaz. Şimdi de düşünüyorum kendim açsam mı diye blond ile ya da röfle setiyle?
Fikir verin ne olur daha önce böyle yapan var mı? saçlarımda çok az açık karamel gölgeler var onlar kopar diye korkuyorum ???

beyaz sabunla akıt dicem ama uzun zaman alıyo cnm :KK43: çare bulursan banaada söle napmak lazım bnm sacımda da bi ton boya var kızılı kapatmak ıcın boyadm hepsnı karamel istiyorm tutmuyor :))

boyatmayın koyu renklere nolur ya.. ben yaptım siz yapmayın şu hatayı artık

boyatmayın koyu renklere nolur ya.. ben yaptım siz yapmayın şu hatayı artık
ya ben 2. defa yaptım o hatayı öncesinde saçım kızılsiyahtı binbir dertle ve de kuaför darbesiyle saçımı sarı yaptım ve onu mahvettim şimdi koyu karamel ne yapsam ne etsem en çok bu kadar açıldııı pffffffff

beyaz sabunla gayet sağlıklı akıyor..ben yaptm siyah boyayı bi güzel akıttım ama biraz sabır gerekiyor..siz 2-3 haftada sonuç vermesini istiyorsunuz ben 2 ay beyaz sabunla yıkayıp saçımın uçlarından kestim 2haftada 1 (çok çabuk uzuyor çünkü) diplerden kendi saçım çıktıkça kızıla boyattım daha güzel tutuyor açmanızada gerek kalmıyor doğal olarak..aman diyim saçınızı açtırmayın orealle başka bişeyle öldürürsnz saçınızı ben yaptm öle bi hata siyaha boyama gibi bi hatada yaptm bidaha yapmam..

Beyaz sabunu bekleyecek halde değilim :Sbugün 2 kutu palette blond serisinden aldım biri 4-6 ton açıyo diğeri 2-4 ton saçlarım uzun olduu için 2 kutu kullanıcam. üstüne de kahve köpüğü boyicam. ama arkadaşlar yapanlar varsa bu açıcı boyaları saç diplerine sürücez mi korktum açıkçası ya koparsa diye...

ya kuaförler bile bazen açarken volume tutturamıyo yakıyorlar. evde nasıl açıyosun. vallahi iyi cesaret. yerinde olsam riske girmem :KK43:

bişicik olmuyo ben platin saçımın üstüne uygulamıştım palette yi bazı kuaförler basıo orieli zaten onlar daha tehlikeli

ben yarın kzıl sac için röfle setyle acıcam sacımın rengini bklm nasıl olucak yazarım buraya yanıcak mı kalıcak mı acılcak mı xD
gerci kına da var sacımda ama cok oldu üstüne de boya yaptım hatta...

bende saçımı palette blondla açıp bal köpüğüne boyıycam bakalım nasıl olcak sonucu yazarım şimdiki saçımda açık kahve boyalı tabi

kızlar bu palette blond sadece açmak içinmi? yani üzerine boya uygulamasak sadece palette blond la boyasak nasıl olur saçımız çok mu kötü bi sarı tonu oluyo

valla berbat bir sarı çıktı bende asla böle kalmaz turuncu sarı karışımı bir renk. yarın da bu rengin üstüne kahve köpüğü boyicaktım ama kararsız kaldım turuncu kalır diplerim diye üffffff ya...

beyaz sabunla gayet sağlıklı akıyor..ben yaptm siyah boyayı bi güzel akıttım ama biraz sabır gerekiyor..siz 2-3 haftada sonuç vermesini istiyorsunuz ben 2 ay beyaz sabunla yıkayıp saçımın uçlarından kestim 2haftada 1 (çok çabuk uzuyor çünkü) diplerden kendi saçım çıktıkça kızıla boyattım daha güzel tutuyor açmanızada gerek kalmıyor doğal olarak..aman diyim saçınızı açtırmayın orealle başka bişeyle öldürürsnz saçınızı ben yaptm öle bi hata siyaha boyama gibi bi hatada yaptm bidaha yapmam..

bu beyaz sabun banyo sabunumu??

dsc02076r.jpg

evet kızlar açıcı üstü açık karamel böyle oldu saçım fikriniz=?

X