kürtaj sonrası...

D

deren23

Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar karşı komşum martın beşinde kürtaj olmuştu ama eşiyle korunmasız ilişki yaşamış şimdi bu ayın beşinde adet olması gerekirken 4 gün gecikmiş merak ettiğimiz kürtaşdan sonra ilk adet kanaması olmadan hamile kalınabilir mi?? kürtajdan sonra hiç adet olmadı...

çok zor bir ihtimal çünkü kürtaj ile rahim kazınıyor bu yüzden gebe kalma oranı azalıyor ama bu dünyanın hali belli olmaz gebede kalınabilir

Bilakis tam tersi canım. Kürtajdan sonra hamile kalma oranı çok yüksektir.
Hamile kalmak için boş kürtaj denilen operasyon bile var.

Kürtaj sonrası zaten iki üç hafta ilişki önerilmiyo.
zaten kürtaj olduğu gün adetin ilk günü olarak kabul edilier.
3 -4 hafta içinde tekrar adet olması gerekir.eger 40 gün içinde bu durum gerçekleşmezsede doktora görünmesi gerekir.
Çözümü burda aramak doğru değil yani arkadaşım.Mutlaka bi doktora görünmesi gerekir.
Geçmiş olsun.a.s.

konuyu dağıtmış gibi olucam ama madem bebek için hazır değil ve kürtaj yaptırıyor o halde ne demeye kürtajdan sonraki ilişkide korunmayı denememiş?

konuyu dağıtmış gibi olucam ama madem bebek için hazır değil ve kürtaj yaptırıyor o halde ne demeye kürtajdan sonraki ilişkide korunmayı denememiş?

belki çocuk istemediği için değildir farklı bi sebep için kürtaj olmuştur.yani bi komplikasyon sonucu CADIARZU

ona tamam kabulüm, dünya hali kimin ne yaşayacağı belli olmaz
fakat kürtaj sonrası yakın zamanda gebelik zaten riskli diye biliyorum,
hamilelik endişesi duyduğuna göre ya bebek için hazır değiller yada bu riskten haberdardır değil mi? hal böyleyken neden korunmuyorlar?

Bilakis tam tersi canım. Kürtajdan sonra hamile kalma oranı çok yüksektir.
Hamile kalmak için boş kürtaj denilen operasyon bile var.

merhaba arkadaşım;
ben 2 sene önce ilk hamileliğimde sağlık problemi harici nedenlerle bebeğimi aldırdım. Şuan korunmamamıza karşın hamile kalamıyorum. İlk hamilelikte kürtaj riskli derler,hatta yaygın bir inanışla bir daha hamile kalmak mümkün değil derler. benim gibi olup hamile kalan tanıdığınız var mı acaba ....senağlama

Tabii ki var istanbul_ Kürtajdan sonra pek çok kadın hamile kalıyor anca arada uzun bir zaman olabiliyor.. Arkadaşımın annesi aldırmak zorunda kalmıştı bebeğini.. Ölmüştü bebeği.. Sonrasında 4 sene uğraştılar tekrar hamile kaldı çok sağlıklı bir bebişleri var şimdi.. Ümitsizliğe kapılma sakın a.s.

Tabii ki var istanbul_ Kürtajdan sonra pek çok kadın hamile kalıyor anca arada uzun bir zaman olabiliyor.. Arkadaşımın annesi aldırmak zorunda kalmıştı bebeğini.. Ölmüştü bebeği.. Sonrasında 4 sene uğraştılar tekrar hamile kaldı çok sağlıklı bir bebişleri var şimdi.. Ümitsizliğe kapılma sakın a.s.

cevabın için teşekkür ederim canım. İnşallah dediğin gibi olur...

X