hamilelik ve yürüyüş

ines

Guru
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2009
186
2
36
hamilelikte ne kadar çok yürünürse doğum da o kadar kolay olur denilir hep.. bu gerçekten doğru mu? peki haftada kaç gün kaç saat yürüyüş yapmalıyız???:CüvCüv:

ilk 3 ayda kendini zorlamamalısın.daha sonraki zamanlarda da en az yarım saat yurumelisin.eger yuzme gibi bir imkanın varsa onu oneririm ve bol su içmelisin.

canım ilk üç aydan sonra günde 1.5 kilometre diyorlar ben fırsat buldukça daha doğrusu hava iyi oldukça yürüyorum ama kendini çokda fazla yormamak lazımmış.doğum kolay olsun diye sandalyeye tutun yere otur kalk diyorlar

hamilelikte ne kadar çok yürünürse doğum da o kadar kolay olur denilir hep.. bu gerçekten doğru mu? peki haftada kaç gün kaç saat yürüyüş yapmalıyız???:CüvCüv:
canim ilk uc ay kendini yormaman gerekiyo bebis bize tutunana kadar tehlikeli gunleri atlatana kadar bende 2 aylik hamileyim suan pek yapmiyorum ama dr soyledi 3 aydan sonra hergun duzenli yuruyus gerekir diye ve tabiki bol su onum cok sukur yaz bol bol yururum artik tabikide kendini cok zorlamamak sartiyla gerektigi kadar yani hayirli saglikli olur ins bebislerimiz

evet dogru son aylarda son ıkı ay kala ozellıkle yuruyordum hergun..
nefes ve kegel egzersızlerı cok cok ışe yarıyor hepsını yapmıştım zamanınızı da almıyor bu son ıkı egzersız oturdugunuz yerden yuruken fln hep yapılabılıyor ..

ben faydasını gordum ..

evet canım bende yapıyorum kegel egzersizlerini. ama nefes egzersizi nasıl oluyor ki??

bide yürüyüş için çok tembelim yaaa hergün üşendiriyo beni..mirmirmirmir

canım akşamları eşinle dolaş bi yarım saat dolaşsanız yeter

kızlar ben 38. haftamdayım.son haftalarda yürüyüş yapmak gerekiyormu?ben fırsat buldukça sabah yada akşam yürüyorum ama tereddüt te ediyorum bi problem olurmu diye.dr.um yürüyüş konusunda bişey söylemiyor hiç. pek yürüyüş taraftarı değil. önemli olan hamileliği rahat geçirmek diyor.ama ben onu dinlemedim yürüyebildiğim kadar yürüdüm. birde 5 kat merdiven çıkıyorum asansörümüz yok. alışkın olduğum için çok zorlanmıyorum ama yanlışmı yapıyorum acaba son haftalar dinlenmelimiyim artık..

doktorum bana hergün yarım saat yürüyüş demişti,sağlıklı gebelik ve doğum için

kızlar benimde dr.um akşamları yarım saat hafif tempoda yürüyüş önerdi.kan dolaşımı için gerekliymiş. aletli cimlastik ve ağır egzersiz yasak dedi. yüzebilirsin dedi. ama kegel egzersizleriyle ilgili bişey demedi. bende araştırıyorum ama net bişey bulamadım sağlıklı mı değilmi diye kasılmalara sebep olur diye korkuyorum yapmıyorum. siz dr.unuza sordunuzmu?

Valla ben doğurana kadar günde 1 saat yürüyodum ama kesinlikle ve kesinlikle normal doğum sırasında bir faydasını görmedim !!!!!!!! Çok ama çok zor doğurdum. İnşallah seninki kolay olur canımcım

Valla ben doğurana kadar günde 1 saat yürüyodum ama kesinlikle ve kesinlikle normal doğum sırasında bir faydasını görmedim !!!!!!!! Çok ama çok zor doğurdum. İnşallah seninki kolay olur canımcım

e aynen valla:bbo: ilk gebeliğimde deli gibi yürüyüş yaptım hergün saatlerce. sonuç: cumartesi öğleden sonra 3 gibi doğuma gittim pazar sabahı saat 9da doğurdum.kafamçokkarıştı bileydim asla yürümezdim insan bi gece sancı çekermi çektim valla şimdide hamileyim ama yürürsem iki olsun:dilcikar:

e aynen valla:bbo: ilk gebeliğimde deli gibi yürüyüş yaptım hergün saatlerce. sonuç: cumartesi öğleden sonra 3 gibi doğuma gittim pazar sabahı saat 9da doğurdum.kafamçokkarıştı bileydim asla yürümezdim insan bi gece sancı çekermi çektim valla şimdide hamileyim ama yürürsem iki olsun:dilcikar:
aynen canım. zaten artık istesemde yürüyemiyorum. fazla hareket etmek bile yasak bana 28. haftamdn beri. zaten yasak olmasada sadece zevk için yürürdüm o kadar. belki faydasını gören vardır bilemem ben hiç görmedim çünkü

aynen canım. zaten artık istesemde yürüyemiyorum. fazla hareket etmek bile yasak bana 28. haftamdn beri. zaten yasak olmasada sadece zevk için yürürdüm o kadar. belki faydasını gören vardır bilemem ben hiç görmedim çünkü

sende ikinci bebeğinimi bekliyorsun yoksa. sanırım sonlardasın artık. ben henüz 13 haftalığım ve şimdilik en büyük derdeim bulantısenağlama bi geçse napiiim yürüşüyü gamsız gamsız yatcam vallabenneyaptımki

Benimde 2. kızım yolda. 37.haftamdayım. 28. haftamda kanamam olmuştu o yüzden doktorlar hareketi yasakladı. 2 aydan fazladır kocacımla da kardeş olduk maalesef, en kötü yanıda bu :))))

Benimde 2. kızım yolda. 37.haftamdayım. 28. haftamda kanamam olmuştu o yüzden doktorlar hareketi yasakladı. 2 aydan fazladır kocacımla da kardeş olduk maalesef, en kötü yanıda bu :))))

Ah ahhh, kocişle kardeş olma durumu bende de var senağlama

İstanbul'da bu sıcaklarda yürüyüş yapabilen var mı arkadaşlar?
Ben 1 aydan uzun bir süredir yürüyüşü falan bıraktım...
Bırakın yürüyüşü, alışverişe bile gidemiyorum. Evde resmen yaşam savaşı veriyorum. Dün nem yüzünden nefes bile alamıyordum, öleceğim sandım kaç kere.... Nefes aldıkça ciğerlerime hava değil, sıcak su doluyordu resmen, herhalde öleceğim dedim.... Havalar serinlerse ancak o zaman başlayabilirim yürüyüşe tekrar....

Ben genel olarak hamileliğimde hareketliydim ama öyle düzenli yürüyüş falan yapmadım. 38. haftada sabahları 1 saat tempolu yürüdüm, 39. haftada doğum yaptım. Sancının ilk başlamasından doğuma kadar geçen süre 5 saat, doğumhanede geçirdiğim toplam süre ise 1-1.5 saat kadardı. Ama bence doğum bünyeyle alakalı, yürüyüşün etkisi azdır.

Ben genel olarak hamileliğimde hareketliydim ama öyle düzenli yürüyüş falan yapmadım. 38. haftada sabahları 1 saat tempolu yürüdüm, 39. haftada doğum yaptım. Sancının ilk başlamasından doğuma kadar geçen süre 5 saat, doğumhanede geçirdiğim toplam süre ise 1-1.5 saat kadardı. Ama bence doğum bünyeyle alakalı, yürüyüşün etkisi azdır.

Ne güzel atlatmışsınız kolayca... İnşallah bize de böyle kolay doğumlar nasip olur... :)))

X