Önemli Bilgileri paylaşalım...

DIONYSOS

:) nasılım???????
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2007
2.243
5
Arkadaşlar doğum yap. buraya topiğinde sürekli öğrendiğimiz önemli bilgileri paylaşıyoruz ama diğer konular yüzünden arada kaynıyor unutulup gidiyor yada o gün girmeyen arkadaşlar görmüyor..
Burda sadece bebeğimizle ilgili bilgiler olsun...Herkes bebeğiyle ilgili yeni öğrendiği şeyleri taze taze yazsın..Umarımm hoşunuza gider...

Başlıyorum..İlk aklıma gelenler...

1-Pekmezi süt ve süt ürünleriyle birlikte verilirse vitaminlerini kaybeder...

2-Kahvaltıda yumurtayı en az 5 dakika kaynatılması gerekir ve bir gün veriliyosa bir gün verilmemelidir..

3-Bir yaşına kadar inek sütü ve bal verilmemelidir...

4-Banyo yaptırırken bebeğe tek tek şimdi şu organın yıkıyorum şimdi bu organını yıkıyorum diye organları tanıtılmalıdır....

Bebeğin ateşini düşürmeye çalışırken saf su kullanılmalıdır..alkol,kolonya,sirkeli su ateşin aniden düşmesine neden olduğu için vücutta farklı komplikasyonlar meydana gelebilir...

8-9. aya kadar bebekleri ayağının üzerine çok bastırılımamalıdır..Düz tabanlığa neden olur...

---Sabun ve şampuanı haftada 2 defadan fazla kullanmak doğru değildir
Ama bunlar kullanılmadan her gün duş aldırabilirsiniz.

---Pişik kremi olarak %10 çinko oksid, parafin içerenleri kullanınız. Pudra önerilmiyor..

bebeğin ihtiyaçlarını ( 0-1 yaş) bekletmeden zamnında karşılamak güven duygusunun oluşmasında çok önemlidir..

yüksek ateş sonucu havale görülebilir.bebek gözlerini belli bir nokataya diker.sara benzeri ağzından köpükler gelebilir..el ve ayakları kasılarak çırpınır..bir kaç saniyeden bir kaç dk. ya kadar sürebilir.uzun sürerse beyinde kalıcı bozukluklar yaratabilir..çocuğun yüksek ateşini düşürmek için öncelikle giysileri çıkarılır.alnı, kolları, bacakları ılık suyla yıkanır veya ılık suyla ıslatılmış bezle silinir..

Son düzenleme:
yüksek ateş sonucu havale görülebilir.bebek gözlerini belli bir nokataya diker.sara benzeri ağzından köpükler gelebilir..el ve ayakları kasılarak çırpınır..bir kaç saniyeden bir kaç dk. ya kadar sürebilir.uzun sürerse beyinde kalıcı bozukluklar yaratabilir..

Allah kimseyi o anı yaşatmasın ama her tür durumda nasıl davranacağımızı öğrenmek gerekiyor...

bende ekleyim bebeklerinizin ilk dişi çıkarken daha doğrudssu çıktıktan sonra zymaflour diye bir ilaç var onu verin küçük hap şeklinde aynı şeker gibi tadı avr boğaza kaçacak bişi değil deneyin derim isterseniz ayrıca bebeklerinizi1 yaşına kadar yan yatırın kustukları zmana içine tekrar kaığ nefesini kesebiliyomuş bunuda bii sabah programında prod dr biri açıklamışrı :ecrin_bebek: :emir_bebek: :1closedeyes: alkisalkisalkis

yani düz yatırmayın kesinlikle bana hafiften saçma helmişiti onuda söliyim

bende ekleyim bebeklerinizin ilk dişi çıkarken daha doğrudssu çıktıktan sonra zymaflour diye bir ilaç var onu verin küçük hap şeklinde aynı şeker gibi tadı avr boğaza kaçacak bişi değil deneyin derim isterseniz ayrıca bebeklerinizi1 yaşına kadar yan yatırın kustukları zmana içine tekrar kaığ nefesini kesebiliyomuş bunuda bii sabah programında prod dr biri açıklamışrı :ecrin_bebek: :emir_bebek: :1closedeyes: alkisalkisalkis

Canımm benim ablamda kullandı yeğenimee,dişlerini geç döktü yaşıtlarına göre...
Banada tavsiye etti ama şimdiki dr.lar vermiyor nedense!

X