Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

Sineks

ölü böcek
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2008
1.529
1
37
bayanlar 8 seneyi aşkın akne problemim var.. dönem dönem cok iyi hale geldi yüzüm fakat genel olarak akneden bir türlü kurtulamadım

tetradox ve azax tedavileri tretin ve imexle desteklenen tedaviler fayda etmedi.. bugün zoretanin kullanmaya başladım. doktorum roaccutane ile aynı etkileşime sahip ilaç oldugunu söyledi. roaccutane ile ilgili olumsuz görüşler alıyorum arkadaslarımdan ama cokta gözle görülür bir yan etki görmedim kimsede.. bilemiyorum acaba varmıdır..

uzatmadan zoretanin kullanımının 1. günündeyim.. kullanan arkadaslar yada kullanacak olanlar buraya yazarsanız sevinirim....:1hug:

ben bu steye bugun üye oldum cildimde cok akne yok fakat sıyah noktalrla basım dertte 15 gun once cildiye doktoruna gittim bana Zoretanin ilacı yazdı 15 gundür kullanıyom dudaklarında kuruluk oldu yüzmde de aynı sekılde ben bepanter ve dudak nemlendırıcı kullanıyom iyi gelıyor sizde bu ilac akne ıcın etkilimi yan etkilırı benı korkutuyor siz kac aydan sonra yararını gorecem

Ben de bugün kullanmaya başladım...

Zoretanin, daha hafif bir ilaç...her ay kan tahlili yapılır Roaccuten gibi ama aralarında ağırlık anlamında fark var...

Benim sivilce sorunum çok şiddetli değil yalnız, son dönemde fazla yağlanma oldu...
doktora bugün gittim ki şuanda sadece 3 sivilcem var, onlar da küçük...
Neyse...cildi soyucu etkisi var, bir de ACNECıNAMıDE nemlendirci jel verdi.

Sonuçları paylaşalım arkadaşlar, sevgiler =))

Son düzenleme:
Ben de bugün kullanmaya başladım...
Fakat Roaccuten ile tam olarak aynı ilaç değil, yanlış bilgilendirme yapmayalım...kesinlikle muadili değil, Roaccuten çok ağır vakalara verilir ve cildin tüm sebum salgısını durdurur...

Zoretanin, daha hafif bir ilaç...her ay kan tahlili yapılır Roaccuten gibi ama aralarında ağırlık anlamında fark var...

Benim sivilce sorunum çok şiddetli değil yalnız, son dönemde fazla yağlanma oldu...
doktora bugün gittim ki şuanda sadece 3 sivilcem var, onlar da küçük...Roaccuten ile aynı olsa, bu ilacı vermem dedi doktor.

Neyse...cildi soyucu etkisi var, bir de ACNECİNAMİDE nemlendirci jel verdi.

Sonuçları paylaşalım arkadaşlar, sevgiler =))

canım roaccutane kullananlar bölümden devam ediyoruz.. oraya gel... .

.. bu arada internettede baktım doktorada sordum muadili oldugunu söyledi.
ve aynı sekilde roaccutane da imzalanan kagıdı imzaladım... zoretanin aynı bileşigi kendi adı altında üretiyo.. neyse sivilcelere karsı roaccutane baslıgında bulusuruz...

canım roaccutane kullananlar bölümden devam ediyoruz.. oraya gel... .

.. bu arada internettede baktım doktorada sordum muadili oldugunu söyledi.
ve aynı sekilde roaccutane da imzalanan kagıdı imzaladım... zoretanin aynı bileşigi kendi adı altında üretiyo.. neyse sivilcelere karsı roaccutane baslıgında bulusuruz...

tmam canım geliyrum =):eek:

bn bu ilacı kullanıyorum ve dudaklarım çok kötü çatlıyo :KK43: dudaklarım için ne yapabilirim önerilerinizi bekliyorum

bn bu ilacı kullanıyorum ve dudaklarım çok kötü çatlıyo :KK43: dudaklarım için ne yapabilirim önerilerinizi bekliyorum

canım roaccutane bölümüne gel en üstte... orada konusuyoruz baya.. bepanten lipstick veya hametan sür...sürekli...

slm
arkadaslar benım zoretanin 24. günündeyim fakat bende cok sidetli bel agrısı oluyor sizce bu normalmı kulanan arkadaslarım varsa bana yaza bılırmısınız haftaya fizik doktoruna gitmeyi düsünüyom bel fıtıgıda olabılır belkı ilacla alakası yoktur rahatsızlıgımın ama yınede tedırgınım

zoretanin akadasm 2bcuk aydr kullanıo 6 ay kullnılması gerekiomş sürekli dudk koruyucusu sürüo ayrıca yağları eritio zayflatıoda :) gcen kırtaseye gttk orda bi kız bnd kullanıorm ddi yüzünde heryeri silce varms ve gecmiş ama yan etkisi varms bnun kmseyi korkutmak istemem de içinde radyoaktif varms ve ilerde çocgn oldgnda %99 sakat dguomus ybancı ülkelerde bu ilaç yzünden intihar olayları çok olms dedi ama cok sacma biz inanmadk bde %99 dio %100 deseydi tam olcaktı yane :KK70: ayrıca doktrlar dha ii bilir okdr insan kullanıo öle bi zrarı olsa vermezlerdi ben de kullanmayı dsünüormm

zoretanin akadasm 2bcuk aydr kullanıo 6 ay kullnılması gerekiomş sürekli dudk koruyucusu sürüo ayrıca yağları eritio zayflatıoda :) gcen kırtaseye gttk orda bi kız bnd kullanıorm ddi yüzünde heryeri silce varms ve gecmiş ama yan etkisi varms bnun kmseyi korkutmak istemem de içinde radyoaktif varms ve ilerde çocgn oldgnda %99 sakat dguomus ybancı ülkelerde bu ilaç yzünden intihar olayları çok olms dedi ama cok sacma biz inanmadk bde %99 dio %100 deseydi tam olcaktı yane :KK70: ayrıca doktrlar dha ii bilir okdr insan kullanıo öle bi zrarı olsa vermezlerdi ben de kullanmayı dsünüormm

la havle...:kızgın:

bu ilaç kullanılırken kalınan hamilelikklerde bebeğin doğması durumunda sakatlık vakaları görülme riski var...

hapın kullanım süresi boyunca kan vermek te, hamile kalmak ta yasak.

arkadaşın duyduğunu yanlış aktarmış, rica etsem, arkadaşlar lütfen her duyduğumuzu emin olmadan paylaşmayalım olur mu ?

insanlar ilaçlara umut bağlıyor ve psikolojilerini yüksek tutmak tedaviye en yardımcı unsurdur. bu şekilde kulaktan dolma bilgileri yazarken dikkatli olursak sevinirim, hem de forumun amacının dışına çıkmamış oluruz.

zira, topiğin başlığı, 'zoretanin KULLANANLAR

fikir yürütenler değil.:kahve:

la havle...:kızgın:

bu ilaç kullanılırken kalınan hamilelikklerde bebeğin doğması durumunda sakatlık vakaları görülme riski var...

hapın kullanım süresi boyunca kan vermek te, hamile kalmak ta yasak.

arkadaşın duyduğunu yanlış aktarmış, rica etsem, arkadaşlar lütfen her duyduğumuzu emin olmadan paylaşmayalım olur mu ?

insanlar ilaçlara umut bağlıyor ve psikolojilerini yüksek tutmak tedaviye en yardımcı unsurdur. bu şekilde kulaktan dolma bilgileri yazarken dikkatli olursak sevinirim, hem de forumun amacının dışına çıkmamış oluruz.

zira, topiğin başlığı, 'zoretanin KULLANANLAR

fikir yürütenler değil.:kahve:

döktürdün valla kaydirigubbakcemile3

evet aynen katılıyorum...

slm
arkadaslar benım zoretanin 24. günündeyim fakat bende cok sidetli bel agrısı oluyor sizce bu normalmı kulanan arkadaslarım varsa bana yaza bılırmısınız haftaya fizik doktoruna gitmeyi düsünüyom bel fıtıgıda olabılır belkı ilacla alakası yoktur rahatsızlıgımın ama yınede tedırgınım
canım ya benimde bel agrım var.. dayanılmayacak şiddette degil ama agrıyo.. ilaca mı baglasam bilemiyorum.. sınav zamanı basladım kullanmaya beraberinde saatlerce ders calıstım masa basında ondanda olabilir diyorum ama bilemiyorum ki :sm_confused:

kızlar hemen bikac bişey yazmak istiyorum.. öncelikle cok ahkam kesmek degil niyetim. sadece bu ilacı kullanıyorum ve 8 seneyi askınbu sorunla ugrasan biri olarak bildigim ve yasadıgım seyleri anlatıcam sizlere..

zoretanine baslamadan önce doktora göründüm ve tahlillerim yapıldı gerekli seyler soruldu dosyama bakıldı gecmiş tedavilerim degerlendirildi bire bir derdime anlatma sonrasında karar verildi zoretanin kullanmam için.. doktorumla ileişimim süperdir.. bayan bir doktorum var. kendisi bana ilacı anlattı.. roaccutane yazıcaz dedi.. ama dudakların asırı kuruyacak belki yara olacak sürekli kremle dolaşmak zorunda kalacaksın kan vermeyeceksin ve gebelik yok dedi.. bunun dısında bir zararı olup olmadıgını sordum kişiden kişiye degişiyor.. tahlil sonuclarıda önemli.. cok yaglı yememeye dikkat et.. zaten kontrolün olacak o zaman şikayetlerini dinleriz dedi...

bugün 10. günüm.. arkadaslarım sürekli sunları dediler

"derin kabuk kabuk olacak dökülecek"
"corabını cıkarırken bile derin corapla bir cıkacak"
"sinir sistemin cökecek"
"sürekli uyuyacaksın"
"kısır kalacaksın"
"yemek yiyemez hale geleceksin"
"gözlerin bozulacak"
"bacakların şişecek"
"vucudun ödem yapacak"
"sacların dökülecek kirpiklerin düşecek"

ve daha neler neler....

ilk birkacgün sırf bu sekilde moralimi cok bozdular.. hakkaten o moda girdim.. ama sonra silkelendim kendime geldim.. ne oluyor sana kızım dedim.. evet bikac gün iştahsızlık cektim ama oda eminim moral bozuklugundan simdi cok yiyemiyorum ama ölcülü ve gerektigi kadar yiyiyorum.. evet dudaklarım kuruyo.. ama bukadarda olsun.. vucudun yagı gidiyo.. nemsiz kalıyo.. ve en hassas yer dudak degilmi.. cok ince dogaldır kuruması ve doktorumda demişti.. bugün birazcık kanadı ama okadarda sakır sakır degil.. ince ince.. oda kremi zamanında sürmedigim için.. ama varsın oldun ne yapayım sonunda oda gececek... bide yüzüm soyuluyo bu cok iyi ölü deri gidiyo.. ve emin olun yüzümü 1 hafta içinde bukadar muntazam gördümya. baska hiç birsey bukadar mutlu edemz beni.. gözlerimdede biraz kuruluk oldu ilk zamanlar ama şimdi yok... yani olay kendinizi soktugunuz ruh haline göre degişir.. 1 hafta sonra yüzümde minik minik sivilceler cıktı ama dalga gecebiliorum kendimle cunku inanıyorum gececegine.. sizlerde inanın...

kızlar hemen bikac bişey yazmak istiyorum.. öncelikle cok ahkam kesmek degil niyetim. sadece bu ilacı kullanıyorum ve 8 seneyi askınbu sorunla ugrasan biri olarak bildigim ve yasadıgım seyleri anlatıcam sizlere..

zoretanine baslamadan önce doktora göründüm ve tahlillerim yapıldı gerekli seyler soruldu dosyama bakıldı gecmiş tedavilerim degerlendirildi bire bir derdime anlatma sonrasında karar verildi zoretanin kullanmam için.. doktorumla ileişimim süperdir.. bayan bir doktorum var. kendisi bana ilacı anlattı.. roaccutane yazıcaz dedi.. ama dudakların asırı kuruyacak belki yara olacak sürekli kremle dolaşmak zorunda kalacaksın kan vermeyeceksin ve gebelik yok dedi.. bunun dısında bir zararı olup olmadıgını sordum kişiden kişiye degişiyor.. tahlil sonuclarıda önemli.. cok yaglı yememeye dikkat et.. zaten kontrolün olacak o zaman şikayetlerini dinleriz dedi...

bugün 10. günüm.. arkadaslarım sürekli sunları dediler

"derin kabuk kabuk olacak dökülecek"
"corabını cıkarırken bile derin corapla bir cıkacak"
"sinir sistemin cökecek"
"sürekli uyuyacaksın"
"kısır kalacaksın"
"yemek yiyemez hale geleceksin"
"gözlerin bozulacak"
"bacakların şişecek"
"vucudun ödem yapacak"
"sacların dökülecek kirpiklerin düşecek"

ve daha neler neler....

ilk birkacgün sırf bu sekilde moralimi cok bozdular.. hakkaten o moda girdim.. ama sonra silkelendim kendime geldim.. ne oluyor sana kızım dedim.. evet bikac gün iştahsızlık cektim ama oda eminim moral bozuklugundan simdi cok yiyemiyorum ama ölcülü ve gerektigi kadar yiyiyorum.. evet dudaklarım kuruyo.. ama bukadarda olsun.. vucudun yagı gidiyo.. nemsiz kalıyo.. ve en hassas yer dudak degilmi.. cok ince dogaldır kuruması ve doktorumda demişti.. bugün birazcık kanadı ama okadarda sakır sakır degil.. ince ince.. oda kremi zamanında sürmedigim için.. ama varsın oldun ne yapayım sonunda oda gececek... bide yüzüm soyuluyo bu cok iyi ölü deri gidiyo.. ve emin olun yüzümü 1 hafta içinde bukadar muntazam gördümya. baska hiç birsey bukadar mutlu edemz beni.. gözlerimdede biraz kuruluk oldu ilk zamanlar ama şimdi yok... yani olay kendinizi soktugunuz ruh haline göre degişir.. 1 hafta sonra yüzümde minik minik sivilceler cıktı ama dalga gecebiliorum kendimle cunku inanıyorum gececegine.. sizlerde inanın...

Canım, duydukların, eğer bir doktordan değilse, önemseme!!! :kahve:

benim bu tedaviyi gören yakınlarım var, kuruluk ve soyulma sorunlarını yaşadılar ama o kadar, başka bir şey yok...biz zaten kadın olduğumuz için, dudağımıza lipstick sürmeye falan alışkınız :))

bir tedavi sürecinde, hastalar neye inanırlarsa, beden o yönde eğilim gösterir arkadaşlar...

katıldığım bir konferansta, zihnin gücü ile ilgili, şunları dinlemiştim:
6 kişilik bir hastane odasında, 4 tanesi gerçekten kanserli hastalar olmak üzere,
hepsine, kemoterapi uygulandığı söyleniyor. kanserli hastalara elbette uygulanıyor fakat kanser olmayanlara aslında kemoterapi uygulanmıyor, onlar kanser olduklarını sanıyorlar. ve, hepsinin birlikte saçları dökülüyor...çünkü, aslında kanser olmayanlar bile kendilerini, saçlarının döküleceğine inandırıyor, bekliyorlar...

yani, buna benzer pek çok örnek var, herşey kesin böyle olacak diye de iddia etmiyorum fakat, moral ve inanç, en kuvvetli tedavi yoludur. bu nedenle,
asılsız laflara inanmayalım, doktorlarımızın dediklerine ve tavsiyelerine kulak verelim...

sevgiler...:1hug: a.s.

evet nisancım tekrar aynen katılıyorum kaydirigubbakcemile3

zoretanin kullanan arkadaslar yazmaya devam edin.. a.s.

Bende birkaç sene önce kullandım arkadaşlar ve sonuç bebek gibi bir cilt sanki o sivilceleri çıkartan ben değilim.
Çatlayan dudaklar (öyleki yemek yerken ağzımı dahi zor açıyordum.)
Ellerimde kırmızılaşma ve kuruma (bileklerime kadar pancar gibi kıpkırmızı ve pütür pütür)
Tüm vücutta kuruma (Siyah renkli body giyip çıkardığımda içi bembeyaz olurdu) ,
Sivilcelerde artış ( Heleki ilk ay sivilceler öyle bi büyüdü ve arttıki zannettimki bu ilaç bana tersine etki etti)
Tüm vucuduma banyo sonrası bebeyağı sürerek vücut kurumasından kurtuldum
Ellerim için nemlendirici krem ile çözüm buldum yine kırmızı oluyorlardı ama yoğun bakım kremi ile yumuşacık oluyordu .
Sivilceler için herhangi birşey yapmadım sadece bekledim 2.ayın sonunda kendiliğinden sönmeye başladı.
Kolesterol artışı da olmadı bende tahlillerim hep güzel çıktı. He birde son hatırlatma havuç yemeyin yasak ve güneşten uzak durun.
Evet arkadaşlar bunları geçirdim ama ama ama bir cilt bu kadar mı tazelenir ve güzelleşir bebek cildi gibi oldu.....Kaldıki önceki durumum bir felaketti....Kulaklarımın kenarında bile çıkardı. ıki kaşımın orasında çıkardı boynuz gibi kıpkırmızı üstü beyazlanırdı günlerce geçmezdi..... Burnumun üstü siyah noktalardan geçilmezdi. Gözeneklerim kapandı ve siyah noktalar kendini dışarı diken diken attı bu ilaç sayesinde bütün yan etkilerde geçti yeniden doğdum diyebilirim. Darısı başınıza arkadaşlar sizinde kurtulduğunuza dair haberlerinizi bekliyorum .Sevgilerimle .. a.s.

Bende birkaç sene önce kullandım arkadaşlar ve sonuç bebek gibi bir cilt sanki o sivilceleri çıkartan ben değilim.
Ellerimde kırmızılaşma ve kuruma (bileklerime kadar pancar gibi kıpkırmızı ve pütür pütür)
Sivilcelerde artış ( Heleki ilk ay sivilceler öyle bi büyüdü ve arttıki zannettimki bu ilaç bana tersine etki etti)
Ellerim için nemlendirici krem ile çözüm buldum yine kırmızı oluyorlardı ama yoğun bakım kremi ile yumuşacık oluyordu .
Sivilceler için herhangi birşey yapmadım sadece bekledim 2.ayın sonunda kendiliğinden sönmeye başladı.
Kolesterol artışı da olmadı bende tahlillerim hep güzel çıktı. He birde son hatırlatma havuç yemeyin yasak ve güneşten uzak durun.
Evet arkadaşlar bunları geçirdim ama ama ama bir cilt bu kadar mı tazelenir ve güzelleşir bebek cildi gibi oldu.....Kaldıki önceki durumum bir felaketti....Kulaklarımın kenarında bile çıkardı. İki kaşımın orasında çıkardı boynuz gibi kıpkırmızı üstü beyazlanırdı günlerce geçmezdi..... Burnumun üstü siyah noktalardan geçilmezdi. Gözeneklerim kapandı ve siyah noktalar kendini dışarı diken diken attı bu ilaç sayesinde bütün yan etkilerde geçti yeniden doğdum diyebilirim. Darısı başınıza arkadaşlar sizinde kurtulduğunuza dair haberlerinizi bekliyorum .Sevgilerimle .. a.s.

çok sevindim canım, bizlere de moral oluyor böyle hihoyyyt

Evet arkadaşlar bunları geçirdim ama ama ama bir cilt bu kadar mı tazelenir ve güzelleşir bebek cildi gibi oldu.....Kaldıki önceki durumum bir felaketti....Kulaklarımın kenarında bile çıkardı. İki kaşımın orasında çıkardı boynuz gibi kıpkırmızı üstü beyazlanırdı günlerce geçmezdi..... Burnumun üstü siyah noktalardan geçilmezdi. Gözeneklerim kapandı ve siyah noktalar kendini dışarı diken diken attı bu ilaç sayesinde bütün yan etkilerde geçti yeniden doğdum diyebilirim. Darısı başınıza arkadaşlar sizinde kurtulduğunuza dair haberlerinizi bekliyorum .Sevgilerimle .. a.s.

işte bendede bu şekil:1shok:
ama bende krem fayda etmiyooo.. anında yanıyor ve acıyor.... senağlama

Benim bir arkadaşım kullanmış bu ilaç tan ve ekim ayı gibi tedavisi birmiş.O da çok çekmiş yan etkilerinden ama şimdi yüzünde hiç sivilce yok sadece kırmızı izleri var oda pek belli olmuyor.Zaten o izlerinde tedavisi kolay önemli olan sivilceyi geçirmek tedavi etmesen bile cilt kendini birkaç yıl içinde yeniler yeni sivilce çıkmazsa eskilerin izi gider.Arkadaş da peeling yaptırmayı düşünüyor.Sonuç olarak ilacın yan etkisi çok olabilir ama sivilcelerden kurtulmak için değer diye düşünüyorum.Hepinize sabırlar arkadaşlar. a.s. :1hug:

X