Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
bende zoretanini 2 ay kadar kullandım ama daha sonra bıraktım ilk 2 ayda bariz bi gelişme olmadı ama aşırı büyük sivilcelerim çıkardı ve morarırlardı sanki içinde siyah bir top varmış gibi şimdi onlar oluşmuyor adet dönemimde çoğalma oluyo ve izlerim var onlarda azda olsa geçmişti kışın tekrar başlamayı düşünüyorum ama önce şu mucize doktorun tavsiyesi suyu yaptırıp denicem etkisi olmassa zoretanine devam

heryere yazdım derdimi:eek:,ben kullandım arkadaşlar bu ilacı,20 gün fln oldu biteli,abartılacak yan etkiler yok,bende dudak kuruluğu cilt kuruluğu,bel ağrısı ve göz kuruluğu oldu,onun dışında bir problem yaşamadım,ama benim derdim ilaç bittikten sonra başladı,yan etkisinde vardı anksiyete yani ruhsal gerginlik huzursuzluk ve bunaltı,şuan bunu yaşıyorummirmirmirmir,bakalım bir süre daha beklicem..

merhaba arkadaşlar,bnde bu siteye yeni uye oldum.Baslıgı görunce bnde bi msj yazaym dedim :).Bn cok uzun zamandır akne sorunu cekiyordum,neredeyse 10 yılı astı. kimi zaman cildim ii oluyodu, kimi zaman akneler cok azıyodu..hatta cildimde bariz cokuklukler bile oldu..çok begenilen ve tavsiye edilen bi doktora gittim, bana zoretanin ilacını yazdı,kan tahlilleri falan.. zaten bnm için başka bi alternatifin de olmadıgını söyledi dusunun artık cildimi..bni cok ii bilgilendirdi bu ilaç hakkında ve bnde arastırdım. arkadaşlar cok fazla korkulacak bi yan etkisi yok,ya da bnde olmadı. banada cevremden birtakım kişiler yok ruhsal bozukluk yapıyo,sunu yapıyo bunu yapıyo kilo aldırıyo gibi cok şeyler dediler..fakat inanın bunlarla hiç bi ilgisi yok.psikolojinizi bozmayın arkadaşlar.diğer arkadaşların da dediği gibi dudak kurulugu,göz kurulugu falan yapıyo ama bunuda cözumu var.bnde ayrıca burun kanamaları falan da yapıyo,bazen hararet basıyo ama kendimi irade edebiliyorum..
bnm bu 4. ayım daha 3 ay daha kullanacam.ilk zamanlar bnde cok kötu hissettim kendimi,faydası yok diye dusunuyodum fakat inanın bn cildim cok kotuydu,su an ise sadece adet zamanlarmda bir iki tane sivilce cıkıyo,eskisi gibi dudaklarım cildim kurumuyo ve en önemlisi de bn için su:yuzumdeki cokuklukler duzelir bi hal aldı..oda yag dengesini duzelttiği için belkide cokukluklerin etrafındaki yag bezleri yokoldugu içindir ama bn cok memnun kaldım.cok bariz bi iyileşme oldu sukurler olsun.
bi önemli nokta da ilacı kullanırken ara vermeyin,sabırlı,istikrarlı bi şekilde kullanmaya devam edin,yaz ayı kış ayı diye ertelemeyin.cunku bn yazın da kullanıyorum sadece dikkat edecegmiz nokta gunese cıkarken gunes koruyucu kullanmak ki bn daha yeni tatilden geldim.doyasıya guneslendim bile hiç bi kızarıklık,sıkıntı vermedi sadece denizde yuzerken biraz tuzlu su yaktı yuzumu okadar oda cok fazla deil.. işte böyle arkadaşlar.bn sadece tecrubelerimi anllattım..ayrıca size bi de yuze cok ii gelen bi krem tavsiye ederm''madecassol'' cok memnun kaldım.. hekese slmlar​

Mrb herkese, bi önce ki mesajımda bu ilacu kullanıp kullanmamam gerektiği hakkında emin değildim.ama artık eminim bir kaç doktor arkadaştan aldığım biligler üzerine kullanma kararı aldım.dedim ki bunu kullanan bi doktor ise ben neden kullanmayım. haksız mıyım CADIARZU roacutanın yüksek dozda A vitamini olduğunu öğrendim. bunun da cilidin soyulmasına neden olduğunu....... her ilacın mutlaka bi yan etkisi olacağını düşünürsek bunuda doğal karşılamalıyım dedim.zemuszemus İşte A vitamini fazlalığında olabilecekler; Ciltte birikebilir: İştahsızlık, yavaş büyüme, cildin çatlaması ve kuruması, karaciğer ve dalağın büyümesi, uzun kemiklerde şişlik ve ağrı, kemiklerde kolay kırılma, kafa içi basıncın artması sayılabilir. :Saruboceq:

arkadaşlar bende zoretanin ilaçlarını kullanıyorum memnunum dudaklarım başlarda çok acıdı ama şimdi daha iyi ben dudaklarım için lokoid kullandm tavsiye ederim gece acıyarak sürdüğünüzde sabah hiç bişi kalmıyor en azından acıtmıyor ayrıca arkadaşlar bebe pudrasınla limon kolonyasını karıştırıp yüzünüze sürün yumuşacık oluyor benden tavsiyeler eğer sizde bişiler biliyorsanız bize söyleyin lütfen

arkadaşlar bende zoretanin ilaçlarını kullanıyorum memnunum dudaklarım başlarda çok acıdı ama şimdi daha iyi ben dudaklarım için lokoid kullandm tavsiye ederim gece acıyarak sürdüğünüzde sabah hiç bişi kalmıyor en azından acıtmıyor ayrıca arkadaşlar bebe pudrasınla limon kolonyasını karıştırıp yüzünüze sürün yumuşacık oluyor benden tavsiyeler eğer sizde bişiler biliyorsanız bize söyleyin lütfen

Canım bende zoretanin kullanıyorum ama ilaçla gerginleşen kuruyan cilt kolonyayla daha da sertleşir daha çok yakar sızlatır, bu ilaçtan sonra kollarım ellerim kabuklanmıştı benim de doktora söyledim kolonya falan sürme dedi yani yüz kollardan daha hassas diye düşünüyorum ben kaydirigubbakcemile5

slm arkadaşlar bande zoretanini kullanmaya 4 gün önce başladım. Henüz ne dudaklarda çatlama nede yüzümde sivilcelenme var. Aslına bakarsanız yüzümde çok az sivilce vardı zaten Ama beni çok rahatsiz ediyordu.
Herhangi bir etki göremedim acaba erken mi daha. Doktor 3 ay düzelme göremessin dedi. 10 ve 20 taplam 30 mg verdi. Hayırlısı inşallah artık kurtulmak istiyorum şu sivilcelerden.....

evet zoretanin 4 aydır kullanıyorum aslında aknetrentle başladım ama bu ay onu bulamadığım için doktorum zoretanin verdi.cildim acayip beyazladı kırmızılıklar gitti ,siyah noktalar gitti yeni sivilce sadece regl dönemimde 1-2 tane çıkıyor.tabiki başta dr.amca hap yazmak istemedi sivex,aknilox,ımex kullandım geçmedi deyince yazdı zaten çok aknem yok ama çıkan aknelerde geçmiyordu ,herkese tavsiye ederim zaten son çera bütün bitkisel ürünleri denemiştim.
yan etkilere gelince ilk 2 ay yüzüm domates gibiydi güneşten mi yandın diye soruyorlardı.biraz aknelerde artış oldu sonra geçti,kollarım ve ellerimde kaşınmalar kızarıklıklar başladı dr. hap verdi geçti
yüzüm çok kurudu,halsizlik ve arada bel ağrısı oldu ama bunlara değer.asla güneş koruyucusu sürmeden dışarı çıkmayın.

arkadaşlar bende 5 ayımı 4 gun sonra bıtırıyorum yüzümde sivilce cıkmıyor ama lekeler duruyor ilac bıtıgınıde 3 ay ara vercem kısın kimyasal peeling yapmayi düşünüyorum hepımize gecmıs olsun ilacı kulanan faydasını gorecektır ama lekeler ıcın aynı seyi söyliyemem

Arhadaşlar bu ilaçla eş zamanlı olarak yüze bioder kullanmak acaba zararlımıdır. Kesin bir şey bilen varsa cevap versin.

arkadaşlar bende 5 ayımı 4 gun sonra bıtırıyorum yüzümde sivilce cıkmıyor ama lekeler duruyor ilac bıtıgınıde 3 ay ara vercem kısın kimyasal peeling yapmayi düşünüyorum hepımize gecmıs olsun ilacı kulanan faydasını gorecektır ama lekeler ıcın aynı seyi söyliyemem

Yüzde mutlaka leke kalacaktır.çünkü ilaç sadece sivilce oluşumunu engelliyr.lekeler için ayrı bi zaman ayrıp peeling yapmak gerekiyr.:eek:

Arhadaşlar bu ilaçla eş zamanlı olarak yüze bioder kullanmak acaba zararlımıdır. Kesin bir şey bilen varsa cevap versin.

Bence hiç bir zararı olmaz canım.Hatta ben de kullanmayı düşünüyorum ama ilaca başlayalı henüz 2 hafta oldu.Hele bi sivilcelerim geçmeye başlasın o zaman biodere başlıcam. Bioder için bazıları sivilce yaptı filan demişler.O yüzden bence roac. kullanırken bioder kullanmak daha mantıklı.Zaten ilk 2 ayda sivilceler geçmiş oluyor.Geriye minimum 4 ayın kalıor ve bu sürede bioderi kullanırsan sivilce yapar mı bilmem ne olur mu derdin de kalmaz.Sivilceler zaten geçior ilaç sayesinde.İçin rahat bi şekilde sürersin bioderini,hem nemlendirici özelliği de var. :lepi:
Ha tabi tüylerini nasıl aldığın sorunu en önemlisi.Sakın sirle aldırma yara yapıormuş..!!!

mrb ben yaklaşık 4 yıldır doktora gidiyorum sivilce probleminden ilk alnımda başladı şuan sadece çene bölgemde var ve o kadar çok değil ama tamamen kurtulmak istiyorum artık doktorumda benim memnuniyetimi düşünerek tahliller sonucunda zoretanin kullanmamı uygun gördü bende siteden yazışmaları okudum kirpiklerin dökülmesi olayı doğrumu ve dökülmemesi için ne yapabilirim bana yardımcı olursanız sevinirim. ilacı aldım ama henüz başlamaya cesaret edemiyorum ...

bugün 1. günüm yorumları okudum ve başlamaya karar verdim artık. 40 mg. lık ilacımı az önce aldım ve hergün yazmaya çalışıcam değişikliklerle ilgili.. :eek:

fatma_erdm; cnm benim ikinci roac. kullanışım bu. Bende saç dökülmesinden başka bi dökülme etkisi yaratmadı. Kirpiklerimin de maşallahı vardır, göz pınarlarıma kadar. O derece yani :roflol:

Ama arkadaşlar yaaa çok moralim bozuk.1. ayımı bitirdim. Bugün doktora gittim. Kolesterolüm 270e çıkmış. Doktor çok fazla dedi, en fazla 250ye kadar olunca bu ilaç verilebilir, yağlı şeyler, kızartmalar, kırmızı et yeme, bol bol yürüyüş yap 20 gün sonra gel düşmüşse kullanmaya devam edersin dedi. Delirdim ya ağlak ağlak çıktım odasından senağlama

kızlar ben bitirdim yaklasık 6 ay kullandım sonuçmu mükemmel hemde bende öle böyle değil yani yüzüm görünmüyodu nerdeyse şimdi adet dönemimde bile çıkmıyo ama dudaklarda burunda solunum yollarında feci kuruma yapyo(bi gece nefes alamadım uyandım) hatta gözlerdede biraz tehlikeli bi ilaç ama kullanırken yüze bi temizleyici kesinlikle sürmemeniz gerekiyo sadece nemlendirici olan dove sabun başka bişey asla dudaklarada bepanthane geçmiş olsun zemuszemus

bu arada leke falanda kalmadı doktor kalır onlar için başka bişey yaparız dedi ama hiç bişey kalmadı:)

fatma_erdm; cnm benim ikinci roac. kullanışım bu. Bende saç dökülmesinden başka bi dökülme etkisi yaratmadı. Kirpiklerimin de maşallahı vardır, göz pınarlarıma kadar. O derece yani :roflol:

Ama arkadaşlar yaaa çok moralim bozuk.1. ayımı bitirdim. Bugün doktora gittim. Kolesterolüm 270e çıkmış. Doktor çok fazla dedi, en fazla 250ye kadar olunca bu ilaç verilebilir, yağlı şeyler, kızartmalar, kırmızı et yeme, bol bol yürüyüş yap 20 gün sonra gel düşmüşse kullanmaya devam edersin dedi. Delirdim ya ağlak ağlak çıktım odasından senağlama

Merhaba, bende kullanmaya başlayalı neredeyse 2 ay olacak bende saç dökülmesi,mide bulantısı gibi yan etkileri var şu ana kadar değerlerimde yükselişin aksine küçük oranlarda düşüş var CADIARZU fena halde çenemde sivilce çıkyor,geçeceğini bilsem de iz kalmasından korkuyorum fisfisfis

misterio.p sen kaç mg kullanıorsun canım?? Belki dozajı(40mg) ağır geldiği için bende böle bi etki yapmıştır ki zaten bu ilaç kolesterolü artırır.Seninkini düşürmüşse sevin bence.Tedavine hiç ara vermeden bir an önce kurtulcaksın bu illetten =))

ız kalcak die de korkma tedavi tamamlandıktan sonra hepsi bikaç ay içinde geçio. Eğer bu sürede kendiliğinden geçmezse doktor sana differin, tretin, conractubex gibi soyucu kremler verio. Hiiiç merak etme sen :KK66:

Bugüne kadar çok ilaç kullandım tetradox fln ama hiç biri roaccutane (zoretanin ikiside aynı) kadar etkili olmadı aknelere kökten çözümşakkıdı
kaydirigubbakcemile5

X