Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
misterio.p sen kaç mg kullanıorsun canım?? Belki dozajı(40mg) ağır geldiği için bende böle bi etki yapmıştır ki zaten bu ilaç kolesterolü artırır.Seninkini düşürmüşse sevin bence.Tedavine hiç ara vermeden bir an önce kurtulcaksın bu illetten =))

İz kalcak die de korkma tedavi tamamlandıktan sonra hepsi bikaç ay içinde geçio. Eğer bu sürede kendiliğinden geçmezse doktor sana differin, tretin, conractubex gibi soyucu kremler verio. Hiiiç merak etme sen :KK66:

Ben 3O mg kullanıyorum bir hafta sonra 40 mg kullanmaya başlayacağım sositososito umarım bunu kullanmaya başladığım zaman saydığım yan etkiler(mide bulantısı,saç dökülmesi) artmaz:1no2: ilacı kullanmadan önce kolestrolun kaçtı?nasıl bu kadar yükselebildi? kardeşim 7 ay 50 mg kullandı,buna rağmen hiç yükselmedi :1shok: bünyeden bünyeye değişiyor demek,yüzü şimdi bebek gibi kaydirigubbakcemile3

184tü. Evet bünyeden bünyeye göre değişio sanırım :çok üzgünüm:
Yan etkiler zamanla azalıor die duymuştum CADIARZU

kızlar herkese ii gclr.
bnm bu 3.ayımm.yanlız bnm merak ettiğim bi konu var.cildimi herzmn gayet temiz tutuyorum,gerekli olmadığı zamanlarda makyaj yapmıyorum.acaba bu kremleri kullanırken gece kremi fln kullanmamızda bi sorun olur mu :uhm:
şimdiden teşekkürler opuyorumnanaktan

Gece kremleri de nemlendirici özelliğe sahip olduğu için eğer su bazlıysa bence kullanmanda hiç bir sorun olmaz canım yerimseniben

kızlar herkese ii gclr.
bnm bu 3.ayımm.yanlız bnm merak ettiğim bi konu var.cildimi herzmn gayet temiz tutuyorum,gerekli olmadığı zamanlarda makyaj yapmıyorum.acaba bu kremleri kullanırken gece kremi fln kullanmamızda bi sorun olur mu :uhm:
şimdiden teşekkürler opuyorumnanaktan

cnm sen onu doktoruna sor çünkü benimki yüzüne hiç bişey sürme demişti temizleyici krem falan sadece dove sabunla yıka temizlemek için okadar dedi

Gece kremleri de nemlendirici özelliğe sahip olduğu için eğer su bazlıysa bence kullanmanda hiç bir sorun olmaz canım yerimseniben

cnm sen onu doktoruna sor çünkü benimki yüzüne hiç bişey sürme demişti temizleyici krem falan sadece dove sabunla yıka temizlemek için okadar dedi

ilginize çok tşkr ederim kızlar opuyorumnanaktan
bi kaç gün sora doktor randevum var en iyisi dediğinz gibi doktorumada danışmak olucak sanırımm tekrar teşekkürlerr opuyorumnanaktan

arkadaşlar zoretanin agır bi ilaç içinde tittanyum falan var ama 1 ay kullanmadıgınız zaman zoretanin vucutttan atılıyor hiç bi etkinliği kalmıyor ilerleyen zamanlarda çocukların sakat falan olması durumu söz konusu değil sadece hamileyken kullanırsanız çocuk sakat doğuyor.ayrıca bu ilaca başlamadan önce kesinlikle tahlil yaptırın.çünkü bu ilaç karaciğer enzimlerini yükseltiyor eger normalde enzimler yüksekse kullandıgınız zaman karaciğere büyük zararlar veriyor.bu ilaç yag salgılamasını durduruyor bu yüzden kilo vermenizi saglıyor

arkadaslar; ben de kullanmadan önce bu yorumları okudum açıkcası korktum yan etkileride çok fazlaydı ailem kullanmamı istemedi; aslında benim çok fazla bi sivilce problemim yoktu fakat cildim çok yağlıydı ve gözeneklerim büyüktü yüz bölgemde ve bacak ve kalçcalrımda minik minik sivilcelenme oluyordu; doktor bu ilacı verdi günde 40 mg kullanıyorum; ama inanırmısınız hiçbir yan etkisini görmedim sadece dudaklarım kuruyo onuda sürekli nemlendiriyorum kremle onun haricinde bide yüzümde soyulma oluyo, 1. ayımdayım ama gerçekten süper bir ilaç; siyah noktalarım çıkmıyıo gözeneklerim küçüldü; gerçekten kullanmaya değer ve yan etkisi yok dedikleri gibi psikolojik de etkilenebiliyor insan; o yüzden içinizi rahat tutun ve gerçekten probleminiz varsa kullanın; yan etkilerinden korunmak için tabikide mutlaka tok karına içmek lazım ona dikkat ediyorum...ve geçen ilaç almaya eczaneye gittim ordaki eczacı hanımda çok güzel bir ilaç 4 ayın sonunda yüzünde bir tane iz bile kalmıcak dedi :) gerçekten çok mutlu oldum... arkadaslar yan etkilerinden çekinmeyin bence; yani ben bisürü maskeymiş yok siyah nokta temizleyicisiymiş yok aburcubur yeme onu yeme bunu içme falan yıllardır savaştım ama değmezmiş yani :) gerçekten 1 ayın sonunda bile mükemmel bir ciltim var 4 ay sonrasını düşünemiyorum bile :) eğer doktorunuz tavsiye ederse kullanmanızı öneririm herkese...

merhabalar bende bugün daha yeni üye oldum..bende zoretanin kullandım ve gecen hafta carsamba tedavim bitti cok şükür yüzümde bi tane bile sivilce kalmadı..görenler bebek gibi olmuş diyorlar cildime buda beni cok mutlu ediyo:)..tabiki yan etkileri var ama bende herhangi bi etki yapmadı sadece dudaklarım cok kurudu onun dısında hersey cok normaldi..ciddi manada sivilce problemi olanlara tavsiye ederim..sabrettim ve değdi...inşallah bir daha da cıkmaz..

bu ilaç yag salgılamasını durduruyor bu yüzden kilo vermenizi saglıyor

Kız ben aksine kilo aldım kaydirigubbakcemile3
Kolesterolüm yükseldiği için 13 gündür kullanamıorum, bütün yan etkiler ( eklem ağrıları, saç dökülmesi, dudaklardaki ve ciltteki aşırı kuruluk) geçti gitti
lülülülülülü

Zoretanin kullanmaya başlayalı 1 hafta oldu, tek yan etkisi dudak kuruluğu(1 haftadır da hastayım yanında gribal bir sürü ilaç ta içiyorum, burun spreyleri felan hala iğleşemedim ama olsun) ,4-5 sene önce roacutane kullanmıştım şimdiki doktorum o dönemde sadece o firma olduğu için onu yazıyorlarmış, şimdiler de değişik markalar ama içeriği birebir aynı olan zoretanin yazıyorlar.
ılaç bitimin de cilt süper oluyor yan etkilerini düşünüp bence vazgeçilmemeli ,4-6 ay sonra cildinizde ki değişime bence değer.Dikkat edilecek en önemli konu ilaç kullanımı sırasında mutlaka güneş kremi kullanılmalı, benim lekelerim o kadar fazlalaştı ki, daha sonra birde leke tedavisiyle uğraşmak zorunda kalmayın derim.
ılaç bitimin de tekrar deneyimlerimi sizlerle paylaşırım , zemuszemusherkese şifalı güzelleşmeler dilerim....kaydirigubbakcemile2 kaydirigubbakcemile5

kullanmaya başlayalı 1,5 ay oldu. şiddetli akne problemim olmamasına rağmen bi kaç sivilce için doktorumun önerisi ile ilaca başladım. dudak kuruluğu devam ediyor. hatta dudak kenarlarım enfeksiyon kaptı :KK43: henüz yolun yarısındayım. herkese geçmiş olsun.

kızlar bugün ellerimde 4-5 tane sivilce çıktı,nasıl birşeydir bu anlamadım? :uhm:akannehir

herkese yeniden merhaba.
daha bi kaç gün önce dudak kenarlarında enfeksiyon oluştuğunu söylemiştim. sanırım 2 hafta sürdü bu rahatsızlık. sonunda daha mı iyi oldu derseniz. kesinlikle daha beter oldu. ilacı kullanmaya başlamadan önce bu kadar kötü değildi. bugün prof.dr. a muayene oldum. malesef ilaç beni allerji yapmış. çene bölgem çok kızarık ve yanıyor. ilacı kesmemi söyledi.allerji için bi hap verdi. % 99 geçecekmiş oysa ben %1 ihtimalinden korkuyorum...ilacı kullanmayı kestim. umarım kızarıklığım leke kalmaz. pişman oldum bu ilaca başlamayı kabul ettiğime. umarım sizlere bi zararı dokunmaz.

Arkadaşlar merhaba,

Ben de 6 ay boyunca Zoretanin kullandım.İlacı bırakalı 4 gün oluyor. Aynı yan etkileri (cilt kızarması,dudak ve cilt kuruluğu...vs ) ben de yaşadım. Benim yüzümden ziyade sırt bölgesinde sivilce vardı. Yüzümde de sırt bölgemde de tek tük çıkıyor ama eskisi gibi değil.

Yüzdeki kızarmalar ve kuruluk için bepanthen in krem olanını kullandım ve söylendiği gibi herhangi bir tüylenme olmadı. Dudak için de bepanthen in merhem olanını kullandım.Ama merhem olanını çenemde de kullanmıştım ve tüylenme yapmıştı.
Vücuttaki kuruluk için de hala excipial lipo yu kullanıyorum. excipial den çok memnunum, vücut için ideal bir nemlendirici.
Bu ilaçları devlet karşılamıyor ama pahalı değiller.

Bir de küçük bir uyarı, zoretanin i kullanırken kesinlikle ağda ile epilasyon yapmayın, deriniz soyuluyor ve izi kalıyor.

Ayrıca 2 haftadır regl olmuyorum, gecikme oldu yani. İlaçtan olduğunu düşünüyorum. Yan etkilerinde anormal regl dönemleri yazıyordu. 6 ay boyunca hiç gecikme olmamıştı ama son ayda olan oldu...
Benim gibi gecikme yaşayan var mı yoksa ben doktora gideyim...:bbo:

bende senı yasadıgın sorunların hepsıni yaşadim, tedavim dün bitti 7 ay sürdü.
pazartesi doktora gıdıp lekeler ıcın krem yazacam akne yok ama leker duruyor bende sırtım ıcın gitmiştim ama tedavı suresı ıcınde yüzümde kusma oldu ve leke kaldı umarım gecer:gitme::gitme::gitme:

hayatım zoretanin için doktora gittin mi ne dedi? bende 7 ay kullanıcam ve 3 gün sonra tedavim sonlanıo 7 ay kullandım yani daha beter etti yüzümü:KK43: full iz kaplı yanaklarım ve bugun 2 tane sivilce çıktı bende sinirden patlattım cidden moralim sıfır aynaya baktıkça hüngür hüngür ağlıyasım gelio inşallah seninde benimde izlerimiz geçer cnm ya senağlama

arkadaşlr mrb. bn 17 yaşındayım ve 6 yıldır sivilcelerim var. hiç bi losyon,krem işe yaramadı doktorda bana zoretanin önerdi bgün 13.gnüm herhngi bi kurulk veya yan etkisini görmedm henüz. bunun sebebide cildimin çok yağlı olması veya 1.haftadan beri dudaklarımı hiç nemlendiricisz bırakmamam olablr. çünki her kullanan dudaklrın çok kötü olduğundan falan bahsediyordu bende işi baştan sıkı tutuorm bakalım inş en az zararla atlatcm bu tedaviyi :)

rosacea olduğum için kullanıyorum bu ilacı..3.ayım bitti benim rahatsızlığımda herhangi bir düzelme olmadı..hayırlısı inşallah fayda eder..yan etkilerine gelince ellerim dudaklarım ve ayaklarım(bileklerim de dahil) kurudu çatladı..eğer sonucunda iyileşme varsa bunlar çok ta önemli bir şey değil..ama benim karaciğer değerlerimi yükseltiyor bu ilaç 2 hafta ara vermek zorunda kalıyorum..bir de başka bir rahatsızlığımdan dolayı antibiyotik ve ağrı kesici kullanmak zorunda kaldım işte o zaman değerlerim yükseldi ama bir ay zoretanin den başka bir ilaç kullanmadım herşey normaldi değerlerim de..bu ay gene ilaç kullanmak zorunda kaldım..kesin yükseldi değerlerim ve ilaca mola verilecek büyük bir ihtimal ama ben bunu hiç ama hiç istemiyorum :KK43:(((

X