Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Merhaba arkadaşlar, ben tüm sayfaları değil fakat birazını okudum konunun. Benim arkadasım kullanıyor zoretanin i. O 6 kilo aldı. O kadar korktumki. Zaten kiloluyum 6 kilo aldığımı düşünemiyorum kafayı yedim kullanmadan. Kimi insandada verdiriyormuş. Bana kesin aldırır. Bu arada arkadaşımın cildi şuanda o kadar mükemmelki barbie halt etmiş yanında yani. Eylül ayında doktora gidip başlamak istiyorum bu ilaca şimdi havalar güneşli olduğundan leke bırakabiliyormuş çünkü. Benim yüzümde lekelerde var. Lekeleride geçiriyormu? + Sırtımdada sivilce var onlarda geçermi?

Merhaba arkadaşlar, ben tüm sayfaları değil fakat birazını okudum konunun. Benim arkadasım kullanıyor zoretanin i. O 6 kilo aldı. O kadar korktumki. Zaten kiloluyum 6 kilo aldığımı düşünemiyorum kafayı yedim kullanmadan. Kimi insandada verdiriyormuş. Bana kesin aldırır. Bu arada arkadaşımın cildi şuanda o kadar mükemmelki barbie halt etmiş yanında yani. Eylül ayında doktora gidip başlamak istiyorum bu ilaca şimdi havalar güneşli olduğundan leke bırakabiliyormuş çünkü. Benim yüzümde lekelerde var. Lekeleride geçiriyormu? + Sırtımdada sivilce var onlarda geçermi?

Canım kilo aldırıp vermdirmek insanın vücuduna bağlı biişey kimde ne etki gösteriri bu konuda bilmiyorum.ben kilo almaya çalışıyorm zaten alsam iyi olur :KK70: Canım lekeler geçmiyo bu ilaçta.sırtındaki sivilceler geçer canm.benm geçti, bağrımda da vardı baya ama şimdi dümdüz maşallah cnm.umarm hiç bozulmaz.sende başla hemen.doktor bana da en başta sormuştu istersen eylülde başlayalm demişti.ama ben okulda zorluk çekerm dşye hemen başlamak istedm.güneşten korunmaya çalşıyorum izler kalmasın diye.zaten dktor güneş koruyucu krem falan da veriyo yani.

canm böyle olumsuz olmaa.hem kişiden kişiye göre değişir etkilern ne zaman ortaya çıkacağı.benm yüzümde hep böyle güzel gidecek değil zaman zaman benmde yüzüm çk kötü olacak.tedavi bitene kadar bi şekilde sabredicez canm sende bu kadar karamasar olmaa :)

canm psikoljim bozuldu ondan heralde çok karamsarım

kızlar benimde 11.günüm bugün.kusma dönemine girdim galiba bi kaç tane yeni sivilce çıktı bugün...bazı kişilerde ilaç yüzde çökme yapmış bunu önlemek için de c vitamini yüksek olan meyve ve sebzelerden yemek gerekiyomuş...böyle bi sorunla karşılaşmayalım diye sizinle paylaşmak istedim canlarımm...

kızlar kontrole gittimde doktor tahlil yapmadı bana bir ay bitti yapılması gerekiyo demi.mal ya bu doktor nsl sinir oldum bide salak salak konuşuyo benm zaten moralim bozuk destek olacakları yerde halada sivilcelerim yağlarım geçmedi of ya ne zman bitecek bu çile :KK43:

kızlar kontrole gittimde doktor tahlil yapmadı bana bir ay bitti yapılması gerekiyo demi.mal ya bu doktor nsl sinir oldum bide salak salak konuşuyo benm zaten moralim bozuk destek olacakları yerde halada sivilcelerim yağlarım geçmedi of ya ne zman bitecek bu çile :KK43:

Canm sen teklif etseydn doktora kontrol etmesi lazım değerlerini aslında neden moralını bozdu doktr?

Canm sen teklif etseydn doktora kontrol etmesi lazım değerlerini aslında neden moralını bozdu doktr?

canm yan etkileri çok ağır geliyo galiba 3.kullanışım olduğu için izler için falan bi krem varmı diye sordum ters ters konuştu doktor bende sinirlendim yani moral vermeleri gerekirken aksine tersliyolar zaten bidaha o doktora gitmem artık diğer aya kaldı tahlil bir aydan bişe olmaz heralde

ben tedavimde 6. ayın içindeyim.sivilceden eser kalmadı.yalnız cildim pürüzsüz olduğu için yanaklarımda izler çok belli oluyo renklenmeler var kırmızı ve kahverengi bunları nasıl giderebilirim? zoretanin tedavisi devam ederken aynı zamanda tretin kullanmam sorun olur mu ?

canm yan etkileri çok ağır geliyo galiba 3.kullanışım olduğu için izler için falan bi krem varmı diye sordum ters ters konuştu doktor bende sinirlendim yani moral vermeleri gerekirken aksine tersliyolar zaten bidaha o doktora gitmem artık diğer aya kaldı tahlil bir aydan bişe olmaz heralde

Anladım cnm gıtme bır daha ilgilenmiyorsa zatn,sen daha iyi bilirsn bir sorun olp olmaycgnı tecrublıymssn baya,3.cü kullanısınmıs tekrr mı cıktı sivilclr canm ılac bıttıktn sonra cıkmaz dıyorlr ama bellide olmuyr demkkı

Anladım cnm gıtme bır daha ilgilenmiyorsa zatn,sen daha iyi bilirsn bir sorun olp olmaycgnı tecrublıymssn baya,3.cü kullanısınmıs tekrr mı cıktı sivilclr canm ılac bıttıktn sonra cıkmaz dıyorlr ama bellide olmuyr demkkı

evt tekrarladı hep yeniden çıktılar bendede ilk kullandımda öle dediler hepsinden kurtulacan diye ve ilk kullandımda izlerimde yoktu sonradan oldu roaccutane bıraktıktan sonra çıkan sivilceler iz bıraktı hep.ama mecbur kullanmam gerekiyo hertarafını beyaz yağlar kapladı yüzümnün onların geçmedi daha zor sivilceden inş geçerlerde bidaha çıkmaz bıktım valla

kızlar benimde 13. günüm.sivilceler arttı baya dışarı çıkamıyorum :KK43: çenem ve alnım özellikle.yara gibi oldu.kızlar bide benm yüzümün her yeri siyah nokta oldu.önceden sadece burnum ve çenemde vardı şimdi tüm yüzümde var sizdede öyle oldu mu? birde burun kanamasını sormak istiyorum ne zaman ve kanamanın miktarı ne kadar olurki? :26:

canım bence doktorunu değiştirmelisin.tahlil yapması şart.gerçi benim doktorumda başlarken tahlil yapmamıştı sinir olmuştum.bi doktorla düzgün iletişim kuramayıp derdini anlatamadıkça ne anlamı kalırki.inşAllah geçer canım ya stres yapıyoruz daha çok artıyo sivilceler :2:

kızlar benimde 13. günüm.sivilceler arttı baya dışarı çıkamıyorum :KK43: çenem ve alnım özellikle.yara gibi oldu.kızlar bide benm yüzümün her yeri siyah nokta oldu.önceden sadece burnum ve çenemde vardı şimdi tüm yüzümde var sizdede öyle oldu mu? birde burun kanamasını sormak istiyorum ne zaman ve kanamanın miktarı ne kadar olurki? :26:

evt siyah noktalar artar heryerinde sakın oynama ben onların hepsini sıktım salak gibi gözeneklerim açıldı.2.ayın sonuna siyah noktalar gider tamamen.benm burnum bikere kanadı ama krem sürüyorum artık kanamıyo çok fazla deil öle ama 1sat kanadı en az.evt canm tahlil için başka doktora gitcem halden anlamıyo bazıları

Zoretanin aslında yan etkisi çok fazla olan bi ilaç. Bir arkadaşım yanağında ve çenesindeki sivilceler yüzünden bu ilacı 1 ay kadar kullandı. sivilceler yüzünün her yerini kapladı sanırım ilk başlarda böyle bir etkisi var. ama aylık kontrolüne gittiğinde karaciğerinde yağlanma başlangıcı var diye ilacı bırakmasını söylemiş doktoru. ve üzerinden neredeyse 5 ay geçmesine rağmen yüzündeki izler sivilceler geçmedi ne yaptıysa olmadı. bu kadar tehlikeli bir ilacı kullanmak ne kadar akıllıca olur bilemiyorum. tabi etkisi kişiden kişiye değişiyordur. :96:

kızlar doktordan geliyorum zoretenin yazdı bana sivilceler için... bende agdetımın 2.günümu başlayacagım dedim yok dedi hemen başla agdet düzensizliği kıllanma yapar mı dedim oda ne alaka bu hormon ilacı değilkı a vitamını nereden okuyosun böyle saçma şeyleri dedi... bişey diyemedim tabii

ilacı kullanıp kullanmamkda kararsızım ne yapayım kızlar?2 yıldır geçmıo sivilceler zamnla kendiliginden söner mi dersınız

X