Kemoterapi alanlar için öneri...

koska

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2009
10
1
12 yaşındaki oğlum yaklaşık 8 ay kemoterapi gördü yeni başladığımız dönemlerde kanları(kırmızı ve beyaz)çok düştüğü için tedavi tamamlanamadan ara veriliyordu daha önce bu hastalığı geçirmiş karşı komşum çekirdekli kırmızı kuru üzüm ve kına kına denilen bir bitkiyi önerdi bu karışımı verdikten sonra kesintisiz tedavimize devam ettik kemoterapinin bir çok yan etkisini yok ediyor ve hastanın bulantı ve bitkinliğinide yok denecek kadar azaltıyo allah kimsenin başına vermesin ama çok fayda gördük ve sizlerle paylaşmak istedim yapılışı:500 gr çekirdekli siyah üzüm 50 gr kına kına (aktarlarda bulabilirsiniz) 2 litre su üzüm rondoda iyice çekilir çekirdekleri ufalana kadar kına kına ağaç kabuğu gibi bir bitkidir bunuda rondada yada başka şekilde ufaltabildiğiniz kadar ezin toz haline gelirse daha iyi olur tencereye koyun üzerine 2 litre su ilave edin orta ateşte kaynamaya bırakın suyu 2 parmak kadar çekildiğinde ateşten alıp ince tel süzgeçte bir kaç kez süzün soğumaya bırakın cam kavanoz yada şişede dolapta muhafaza edin her sabah aç karnına1 çay bardağı içirin hastanıza hiçbir yan etkisini görmedik biz allah herkese şifa versin umarım faydası olur.....

Acil şifalar diliyorum Koska. Ozon da yan etkileri baya azaltıyor. Bir de bu hastalığa kayısı çekirdeği çok iyi geliyor diye duydum, günde 3-5 tane ve mümkünse kabuklu bulup siz kırın hazır satılanlardan almayın.

Rica ederim, kayısı zamanı aldığınız kayısıların çekirdeklerini atmayıp biriktirebilirsiniz, önemli olan bademlerin güneş görmemiş olması ve bozulmaması için kükürtlenmemiş olması. Kabuğu içinde çok uzun süre taze kalıyor. Tatlı çekirdek olması lazım bir de acısı da olur ama o da zehirleyebilir. Bunun yanında elmanın çekirdeklerini çiğneyerek yerse ve buğday şırası hazırlarsanız da aynı görevi görür.

Biz doktorumuza sorduk antioksidandır kullanabilirsiniz demişti, yani öncesinde, tedavi olurken ve sonrasında da kullanabilirsiniz. Yine de kendi doktorunuza danışırsanız daha iyi olabilir.

canim kan degerlerini ozellikle trombositi yukseltmeye yardimci olur mu??
bi de ilaclarn etkisini azaltir mi bu karisimlar?

ılaçların etkisini azaltır mı bilemiyorum ama kansere karşı savunma sağladığı söyleniyor. Kan değerlerinizi yükseltmek için ise bol bol siyah üzüm yiyebilirsiniz veya taze sıkılmış suyunu içebilirsiniz bunun faydasını görebilirsiniz belki ve keçiboynuzu da yiyebilirsiniz. Bir de mideniz sağlamsa bol bol acı yiyin bu da kanser hücrelerini öldürüyormuş.

bebecan özel msj hakkım olmadığı için sana ulaşamıyorumözelime telini yazarsan arar her konuda seve seve yardımcı olurum

kemoterapi bir ilaç firması tarafından geliştirilmiş başarı oranı yüzde 5 bile olmayan,kanserli hücreleri öldürürken canlı hücreleride öldüren,bağışıklık sistemini çökerten adını başında birçok pr dr yazan insanların kendi canları sözkonusu olunca kullanmadığı ama başkaların a gözünü kırpmadan kaç kür alması gerektiğini yazan ancak milyarlarca dolar yatırım yapıldığı için maalesef muadili yokmuş gibi lanse edilen kullanmasanız daha uzun yaşama şansınızın daha yükseleceği kötü bir oyundur.türkiyede bu işe bitkiilerle çözüm bulmuş başarı oranı yüzde 80 in üzereinde olan birçok dr.profun tedavisnide yapan adnan akar diye bir şahsın olduğunu maalesef halktan gizleyerek insanların faydalanmasının önüne geçildiğini bitkilerin bazen tek başına etkili olmayacağını hatta yara yerine zarar vereceğini,ektrakt olarak cidi işlemlerden geçirilip etken maddelerinin alınıp zararlı toksinlerin atılması işleminin sadece immunat tarafından yapıldığını biliyormuydunuz.sağlık herkese lazım

12 yaşındaki oğlum yaklaşık 8 ay kemoterapi gördü yeni başladığımız dönemlerde kanları(kırmızı ve beyaz)çok düştüğü için tedavi tamamlanamadan ara veriliyordu daha önce bu hastalığı geçirmiş karşı komşum çekirdekli kırmızı kuru üzüm ve kına kına denilen bir bitkiyi önerdi bu karışımı verdikten sonra kesintisiz tedavimize devam ettik kemoterapinin bir çok yan etkisini yok ediyor ve hastanın bulantı ve bitkinliğinide yok denecek kadar azaltıyo allah kimsenin başına vermesin ama çok fayda gördük ve sizlerle paylaşmak istedim yapılışı:500 gr çekirdekli siyah üzüm 50 gr kına kına (aktarlarda bulabilirsiniz) 2 litre su üzüm rondoda iyice çekilir çekirdekleri ufalana kadar kına kına ağaç kabuğu gibi bir bitkidir bunuda rondada yada başka şekilde ufaltabildiğiniz kadar ezin toz haline gelirse daha iyi olur tencereye koyun üzerine 2 litre su ilave edin orta ateşte kaynamaya bırakın suyu 2 parmak kadar çekildiğinde ateşten alıp ince tel süzgeçte bir kaç kez süzün soğumaya bırakın cam kavanoz yada şişede dolapta muhafaza edin her sabah aç karnına1 çay bardağı içirin hastanıza hiçbir yan etkisini görmedik biz allah herkese şifa versin umarım faydası olur.....

canım annem için hemen aktara koşup alıp yapacağım teşekkürler...

arkadaşlar benim annemde meme kansriydi çok şükür kemoterapisi bitti.
yanlız şunu söylemek istiyorum bizim doktorumuz çok iyiydi herşeyi konuştu annem tabi bitkileride sordu
-kemoterapi alıdğın dönem sakın bitkisel bişey kullanma ilaç zaten tüm vücudunu etkiliyor aksi şeyler olabilir ama kemoterapi kürlerin bittikten sonra istediğini yap dedi.
ayrıca geçen bir kanalda ibrahim saraçoğlu da kemoterapi alan hastalar bitki kürleri kullanmasın ikisinden birini tecih etsin dedi kısacası biri sağa biri sola çeker dedi ibrahim hoca
aman diyyiiimmm arkadaşlar dikkatli olun...:KK45:

benim babamda şuanda kemoterapi alıyor..
bizde kırmızı çekirdekli üzüm kurusu yediriyoruz kan seviyesinin düşmesini önlüyor..
bu hastalıklarada zaten kan seviyesi düştüğünde tedaviye ara veriliyor o yüzden çok öenmli kan seviyesi..

bide bizim kullandığımız kemoterapi ilaçlarının yan etkileri içinde el ve ayak yaralarıda var..
bunun içinde doktor bize kına önermişti kına yakarsanız en aza indrgemiş olursunuz demişti..
ama çok şükür kınaya gerek kalmadı..

Annem kemoterapi alırken her gün 1 bardak taze sıkılmış nar suyu içti , kan değerleri çok güzel çıktı kesinlikle tavsiye ederim.

arkadaşlar benim annemde meme kansriydi çok şükür kemoterapisi bitti.
yanlız şunu söylemek istiyorum bizim doktorumuz çok iyiydi herşeyi konuştu annem tabi bitkileride sordu
-kemoterapi alıdğın dönem sakın bitkisel bişey kullanma ilaç zaten tüm vücudunu etkiliyor aksi şeyler olabilir ama kemoterapi kürlerin bittikten sonra istediğini yap dedi.
ayrıca geçen bir kanalda ibrahim saraçoğlu da kemoterapi alan hastalar bitki kürleri kullanmasın ikisinden birini tecih etsin dedi kısacası biri sağa biri sola çeker dedi ibrahim hoca
aman diyyiiimmm arkadaşlar dikkatli olun...:KK45:

evet, bende kemoterapiden birkaç gün önce ve birkaç gün sonra kesinlikle bitkisel ürün kullanılmaması gerektiğini doktorumuzdan duydum.
biz bitkisel olarak zerdeçal sıvı extraktı kullandık ama kemoterapiden once ve sonra birkaç gün ara veriyorduk. babam şimdi çok iyi, hala zerdeçal sıvı extraktını kullanıyoruz.

RAISHI (Ganoderma): Kanser tedavisinde antitümör etkiye sahiptir. Mide kanserinde, kanserli hücre çoğalmasını engellediği, gendeki bozuklukları düzenlediği ve kolon kanserinde etkili olup tümör erimesini sağladığı kanıtlandı. Bir araştırma ise; lösemi, akciğer kanserlerinde tümörü baskıladığını kanıtladı. Ayrıca kanser hücrelerinin çoğalmasını önlediği görüldü.

X