Tüp Bebek Merkezleri İzmir 9 Eylül Ün.Tıp Fak.de tüpbebek tedavisi görüp hamile kalan arkadaşlar!

zeynep35.5

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2009
12
0
9 Eylül Üniversitesinde tüp bebek tedavisi görüp başarıya ulaşan arkadaşlar ,tedavisi olumsuz sonuçlansa bile orada devam niyeti olanlar ve orada tedavi görmeyi düşünen arkadaşlar,bu sayfada buluşup sorunlarımızı konuşmaya ne dersiniz???

Merhaba bülent gülekli de tedaviye başladık tam 1 yıl sürdü negatif sonuçlandı.ilk denememizdi.size oraya gittiğim için ne kadar pişman olduğumu anlatamam.sizden kan tahlili sperm tahlili istiyorlar hepsini orada yaptırıyorsunuz iyi güzel.Rahim filmi istiyorlar 1 ay boş yoksa 2 ay sonraya randevu veriyorlar adetten sonra çekilmesi gerektiğinden gününüz tutmassa adetiniz gecikirse veya erken gelirse tekrar randevu alıyorsunuz ettimi size 3 ya da 4 ay.1 ay bekledim olacak gibi değil.Gittim 250 ytl özel çektirdim.Muayeneler sırasında yumurtalıkta kist gördü.Bu arada her gittiğimizde ücret ödüyoruz.1 yıl içinde 1 yada 2 kez almadı .eşime üç ay ilaç tedavisi verdi ürolog.3 ay sonra kesinlikle ilaçların etkisi geçmeden embriyo oluşturulması gerekiyordu.Eşimin ilacına 1 milyardan fazla verdik.ilaç bitti dedik tamam tedaviye başlayacağız.dedik ama nerde hani 3 ay öce kist görmüştü ya onun için emar istedi randevu aldık 3 ay sonraya verdiler.Gittim onu da özel de çektirdim. kist varmış kist için 3 ay doğum kontrol hapı verdi mi eşimin ilacı biti alamıyoruz.neyse oldu başlayalı 7 ay.ürolog ile bağlantısız çalıştıklarndan 3 ay boşa gitti eşime ilac da alamadık.Eşimin tekrar iğne kullanmadığını bile farketmediler.yumurta toplama iyi geçti.
Trasfer günü rezaletti.sıkışık gelin dediler sabah dokuzda gittik dört yada beş bayan daha var herkes sıkışık doktor geldi onbirde hem de kendi doktorumuz değil .Arka arkaya acele ile transferleri yaptılar üç saat ameliyat kıyafeti ile bekledik sıkışık olarak üşüdük.
Neyse sonuç negatif.daha sonra sistite yakalandım sıkışık idrar ile beklemekten ve üşütmekten hemde şiddetli kanama ve sancı ile.yani organizasyon bozukluğu vardı.Doktorun dersi var ise saatlerce bekliyorsunuz falan.Memnun olan da var tabi.doktor biraz sinirli.Ben yaşadıklarımı anlattım.Hemşireler iyi zaten onlar sizi yönlendiriyor.Bütün sorularınızı onlar cevaplıyor.beş milyar harcadık.Çok uzadığı için hem maddi hem manevi çok yıkıldık.allah herkese yardım etsin.Şimdi yeni bir merkez arıyoruz bir yl geçti üzerinden ikinci deneme için hazırlanıyoruz.

Merhaba bülent gülekli de tedaviye başladık tam 1 yıl sürdü negatif sonuçlandı.ilk denememizdi.size oraya gittiğim için ne kadar pişman olduğumu anlatamam.sizden kan tahlili sperm tahlili istiyorlar hepsini orada yaptırıyorsunuz iyi güzel.Rahim filmi istiyorlar 1 ay boş yoksa 2 ay sonraya randevu veriyorlar adetten sonra çekilmesi gerektiğinden gününüz tutmassa adetiniz gecikirse veya erken gelirse tekrar randevu alıyorsunuz ettimi size 3 ya da 4 ay.1 ay bekledim olacak gibi değil.Gittim 250 ytl özel çektirdim.Muayeneler sırasında yumurtalıkta kist gördü.Bu arada her gittiğimizde ücret ödüyoruz.1 yıl içinde 1 yada 2 kez almadı .eşime üç ay ilaç tedavisi verdi ürolog.3 ay sonra kesinlikle ilaçların etkisi geçmeden embriyo oluşturulması gerekiyordu.Eşimin ilacına 1 milyardan fazla verdik.ilaç bitti dedik tamam tedaviye başlayacağız.dedik ama nerde hani 3 ay öce kist görmüştü ya onun için emar istedi randevu aldık 3 ay sonraya verdiler.Gittim onu da özel de çektirdim. kist varmış kist için 3 ay doğum kontrol hapı verdi mi eşimin ilacı biti alamıyoruz.neyse oldu başlayalı 7 ay.ürolog ile bağlantısız çalıştıklarndan 3 ay boşa gitti eşime ilac da alamadık.Eşimin tekrar iğne kullanmadığını bile farketmediler.yumurta toplama iyi geçti.
Trasfer günü rezaletti.sıkışık gelin dediler sabah dokuzda gittik dört yada beş bayan daha var herkes sıkışık doktor geldi onbirde hem de kendi doktorumuz değil .Arka arkaya acele ile transferleri yaptılar üç saat ameliyat kıyafeti ile bekledik sıkışık olarak üşüdük.
Neyse sonuç negatif.daha sonra sistite yakalandım sıkışık idrar ile beklemekten ve üşütmekten hemde şiddetli kanama ve sancı ile.yani organizasyon bozukluğu vardı.Doktorun dersi var ise saatlerce bekliyorsunuz falan.Memnun olan da var tabi.doktor biraz sinirli.Ben yaşadıklarımı anlattım.Hemşireler iyi zaten onlar sizi yönlendiriyor.Bütün sorularınızı onlar cevaplıyor.beş milyar harcadık.Çok uzadığı için hem maddi hem manevi çok yıkıldık.allah herkese yardım etsin.Şimdi yeni bir merkez arıyoruz bir yl geçti üzerinden ikinci deneme için hazırlanıyoruz.

canım selam bende senin gibi bülent gülekliye gittim bende anlatayım hikayemi benim fsh yüksekti bülent beye aşılama yapacağız dedi ben tüp bebek istedim çünkü benim kendi dr um tüp bebek yaptırman gerekiyor dedi aşılamada şans oranı düşük dedi çünkü benim yaşım 39 du geçen yıl kasım ayında gerçekleşti neyse sonra olmaz dedi bülent bey aşılama yapacağız dedi rapor çıkardık aşılamayı yaptı ama malesef sonuç negatif çıktı sonrada demezmi raporununz geçmiyor yaşınız geçmiş diye bizde daha önce niye söylemediniz dedik bülent beyde yanlışlık yapmışık dedi bizi kandırdı anlayacağın canım her gittiğimizde para aldı 1000 lira harcadık bizde daha 500 lirada ödeyeceğiz raporu bekliyoruz geri gelecekmiş eczaneye şimdi onu bekliyoruz gesin diyeödeyeceğiz napalım başka çaremzi yokbülent bey aldığı paraya baktı sadece hiç bişey için aydınlatmıyordu soru sordunmu cvp vermiyordu azarlıyordu ben hiç memnun kalmadım bidahada gitmedim zaten ben bülent beyi internetten araştırmıştım eşinede tüp bebek uygulaması yapmış 20.denemede tutmuş bizleri anlar diye düşünmüştüm ama malesef yanılmışım canım senin gibi bende mağdurum canım sen 2. denemeni nerede yaptırmak istiyorsun kent hastanesinde israil aruh var benim arkadaşım 10 yıl sonra israil beyin tedavisi sayesinde bebeği oldu ona giden herkes memnun anlayacağın canım allah hepimizi bebeklerimize kavuştıursun canım tek duam bu hepimiz için :1hug:

arkadaşlar bende bülent güleklinin hastasıydım benimde tedavimi 3 ay erteledi şükür bu ay oldu transferim ama malesef negatif sonuç aldım sizleri çok iyi anlıyorum

D.Eylüle sonucu bildirdim.B.Gülekli dil ucu ile gelin muayene edelim falan dedi sanırım acelesi vardı.İlk görüşmemizde terslemişti bizi o zaman hiç başlamamalıydık ama tecrübesizlik işte.Sonucu test ile öğrendim ama gerek kalmadı tam gününde adet görrdüm.Ama nasıl bir regl size anlatamam.Makata vuran şiddetli bir sancı.Duvarlara vurdum tuvalette sancıdan eşim benim bağırmamdan panik oldu içeri girmeye çalışıyo falan.Çok kötüydü.2 gün sürdü.Dik duramadım.Kendi doktorum yokmuş gibi arkadaşımın doktorunu aradım.Yumurtalıklar çok büyüdüğü için olabilir dedi.Daha önce de söylediğim gibi daha sonrada idrar yollarımdan şiddetli kanama geçirdim.Siz siz olun bu süreçte üşütmemeye dikkat edin.Ben şimdi smyrna ve irenbe arasında kararsızım.Fiyat olarak sanırım çok fazla bir fark yok diye duydum.
35sevi35 sana da çok üzüldüm hem maddi hem manevi olarak zarar vermişler.İnş. bundan sonra yüzümüz güler.

Multitel sana da üzüldüm ara ara takip ediyordum ama olsun herşeyde hayır vardır.
Devam edeceğiz başka çaremiz yok.

Arkadaşlar gerçekten her birimizin hikayesi kendi içinde bir dram,bu kadar stresli bir dönemde bir de böyle gerek doktordan gerek tıp merkezinden kaynaklanan olumsuzluklar hepimizin psikolojisini iyice alt üst ediyor.Ancak bu forumda acı tatlı tecrübelerimizi paylaşarak birbirimize yol gösterici olabileceğimizi düşünüyorum.

arkadaslar rabbım doktorunuzu ve hastanenızı denk getırsın tup bebek hem maddi hemde manevi acıdan buyuk zararlar acıo rabbım tum ısteyenlere yasatsın annelık duygusunu

bende 9eylül mağduruyum.2008de ilk aşılamam oldu sonuç negatifti.ağustosta 2. aşılamam oldu ve ohss oldum.aşılama öncesi ohss olabileceğimi aralarında konuştuklarını duymuştum ama ne olabileceğini bilmiyordum ,öğrenmiş oldum. çektiğim ağrıları ve karnımdaki şişliği anlatamam.5 aylık hamile gibiydim.ve hemen hastaneye yatırdılar.7 kg su toplamıştı yumurtalarım.1 hafta hastanede yattım.psikolojimizi toplayınca aralık 2008 de tekrar gittik resmen azarlandık ve ogün 9eylüldeki songünümüz oldu.(bular sadece küçücük bir bölümü) hangi hastanede devam edelim diye çok düşündük.kent hastanesi dr israel aruh`a karar verdik.21 martta ilk muayenemi oldum ve şu an transferimin 4. günü.
eşinizin ameliyathane hariç her daim yanınızda olmasını sağlıyorlar. yumurta işlemimin olacağı gün stresten isalim başladı.yumurtalarım toplanıp yoğun bakımda dinlenirken tuvaletimin geldiğini ve kesinlikle sürgü istemediğimi söyledim.eşim ve 2 hemşireyle wc gittik.kapıda narkozunda etkisiyle bayılmışım ve mağlesef tuvaletimi tutamamışım.yere yatırıp ayaklarımı kaldırınca hemen ayıldım.hemen vücudumu yıkadılar.yeni kıyafetlerle yatağıma aldılar.bu yüzden BİRSEN hemşireye çok minnettarım. eşim ve bende aynı şeyi düşündük eyer bunlar 9eylülde olsaydı neler yaşardık diye.en iyi kararı verdiğimizi düşünüyoruz. Herkez çok ilgili ve güleryüzlü.ben 9eylülden her dönüşümde ağlardım.kent hastanesinde ise bebek heycanımı tam anlamıyla hissettim.dr um dalında çok iyi.ve ona çok güveniyorum.inşallah sonuçta iyi olur.Böyle işlerde önce moral ve psikoloji sonra dr.ve hastane.:eek:

bende bilent beyin mağdurlarındanım neler yaşadım bi ben bilirim her gittiğimde azarlandım korkudan bişey bile soramıyordum o stresi anlatamam size sonra yaşadıklarımdan dolayı adetin 17. günü tekrar adet oldum ama beni görmeliydiniz korkudan titriyordum telefona sarıldım ne yapcağımı bilmiyordum ama dr yok hemşirelere söylüyorum biz bilmeyiz diyorlar bilen birine bağlayın diyorum oda yok akşama kadar hiçbişey yapamadım hiç olmazsa ilacı vur yada bırak desinler ertesi gün hastaneye gittim başka bi dr muayene etti rahim duvarı incelmiş kanama başlamış böyle bişey görmedim dedi tabi tedavi iptal edildi ondan sonra smyrnaya gittim orda histereskopi arkasından tüpbebek yaptık sonuç pozitifti ama erken kaybettim ama çok memnunum inşallah haziranda dondurulmuşlarla tekrar smyrnada denicez tedavi sırasında hiç bir olumsuzluk yaşamadım tek sorun biraz kalabalık olması oda normal bence

9 eylül üniversitesi ve bülent gülekli anlatılmaz yaşanır.
Eşimle stresten hem giderken hem dönerken hep kavga ettik hep ama sürekli birbirimize bağırdık.şimdi çok pişmanız o şekilde davrandığımıza.Sonra kendimize gelik toparlandık.Biz napıyoruz dedik.O sıralarda kendimizden vazgeçmiştik.Neyse geçti o günler.Artık sakin sakin gülerek gideceğiz iinşallah doğru bir yer herkese nasip etsin.bu sayfanın açılmasına çok memnun oldum.Belki birileri bizim geçtiğimiz yollardan geçmez.
Serap1997 çok çekmişsin inşallah güzel haberlerini alırız.
Elif 23 koptum ben burda :):):)
Zeynep 35,5 inşallah sen hamile kalırsın.Belki bişiler düzelmiştir.

merhaba serap 1997
bende tüp bebek tedavisine başlıcam eşimin arkadaşı israil aruhu önerdi benni ne gibi aşamalar bekliyor ilk denemede tutmama ihitimali yüksek mi şuan ne yapmamı önerirsin inşallah senınde sonucunun hayırlı olmasını dilerim

ayy kızlar yaa benim dr da bülent bey bir kere gittim buradaki drum önerdi eşimde 22 nisanda mikro tese olucak kafam karıştı hay allah napim şimdi sizede çok güveniyorum

canım bizim yıldızımız barışmadı ama sen bilirsin bence bi konuş bakalım hayırlısı olur inşallah

X