Basit yumurtalık kisti olanlar ameliyat geçirenler kurtulanlar yada devam edenler

patruska24

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2009
204
0
ben iki defa basit yumutalık kisti yüzünden ameliyat geçirdim. doğum kontrol hapları işe yaramıyor küçülmüyor. tekrar olmasını istemiyorum. hre ay doktor kontrolüne gidiyorum.benim durumumda olanalr varsa ya da kurtulanlar varsa paylaşırlarsa sevinirim.hihoyyyt

basit yumurtalık kisti direk çikolata ksitine benziyomuş ama değil dediler sonradan benim sorunum sık sık tekrarlamaası ve birden hızlı büyümesi ikinci 10 cm oldu hatta loporoskopi ile aldılar ikisinide...

bu kistin tekrarlamasını önleyici bir yol yokmu beni gören yok mu ?

canım bende kist ameliyatı olmuştum ama 1999 da 2 kere oldum hemde normal ameliyat oldıum ilk oldum senesinde tekrar oldu yine oldum sonra tekrarlamaması için doğum kontrol hapı içtim 5 yıl kullandım bu hapı bi daha olmadım çok şükür doğum kontrol hapı sana iyi gelmiyormu ?canım bide soğan kürünü denesene kisti yok ediyormuş arkadaşlardan yazanlar oluyor bak tüp bebek özel bölüme orada görürsün canım allah şifa versin canım geçmiş olsun

soğaun kürü nü 2 ay denedim bir işe yaramadı ama o sıra ikinci kist vardı ve 10 cm di.Doğum kontrol hapı ise çok ilginç tir kist yokken olmasın diye yutmaya başladım evlenmemme 1 ay kala başaladım hatta ama hapı kullnadığım 3 ay içerisinde 2,5 aylık evliyken 10 cm kistim olduğunu öğrendim hapa başlamadan önce muayeme olduğumda kşst yok demişti doktor, yani kiss hapı kullnadığım sürede oluştu ve doktorlar bu imkansız diyorlar yani hap kullanırken kistin oluştuğunu hiç dummaışlar bunu iki farklı yerdeki iki doktor söyledi.Durum bundan ibaret 3. kez ameliyat olmamak için belki bir yol bulurum diye yazdım buraya zaten şimdi çocuk yap diyolar allah izin veririse yaz sonu bebek düşünüyorum.

canım banada yumurtalık kisti dediler.kist tekrarlarmış canım.
senin problemin nedir?benim adetim durmuyor.reglinin bitmesi için yumurtanın çatlaması mı ne gerekiyormuş,benimki çatlamıyor,seninkide mi öyle

benım gecen ay sol yumurtalığımda 1.5cm kist vardı bua y bakıldı kistim yok olmuş bazıları kendınden de gecebılıyor ama ben soğan kuru uygulamıştım gecen ay kıstım olduğunu öğrendıkten hemen sonra duzenlı bı şekıle 5-6 gun yaptım belkı onun da etkısı de olabılır

Ben geçen sene mayısta çikolata kistinden açık ameliyat oldum hap kullanırken bende de tekrarladı kist 2,5 cm oldu.geçen ay konrtolde küçülmüş dedi dr. fazla üstünde durmadı o kadar kist herkesde var hemen hamile kalmaya çalış dedi geçen ay denedik oluşmadı hamilelik zaten haptan sonra ilk 3ay oluşmayabilirmiş.Bu 2. ayım bakalım ne olacak.hamilelik kist oluşumunu geriliyormuş.

mrh arkadaşlar benım sorunum şu 4 ay önce ultrasyona gırmıştım hiç bişey çıkmadı bır buçuk ay önce gıttım yaklaşık 7 cm yakın sağ tarafımda bir over kıst varmış.bır ay doğum kontrol ilacı kullandım şimdi adet oldum fakat geçmedi hıssedıyorum onu kasığımda,ve 4 gun öncede sancılandım acıle kaldırıldım.doktorum bır ay kullan ilacı geçmedıyse yada küçülme olmadıysa amelıyat dedı.ben bekarım ve korkuyorum amelıyat derse ilerde kısırlığa yol açarmı acaba,bırde kıstım yogun kıvamlı ve içinde başka kutle var dedı doktorum.ama kan tatıllerım temiz çıktı.arkadaşlar sızce kısır olmama nede olurmu lutfen yardımcı olunnnn

meraba ben kısır olacağımıza inanmıyorum bende ilk ameliyatımı (laporoskopi) bekarken oldum. ikinciyi de evlendikten sonra doktorlar özellşkle hala bebek olsun yap diyorlar demmki kısırlık yapmıyo kistin bir daha oluşmasını engelliyormuş ehmn açık ameliyata göre rahimde çok daha az yapışıklılık yapıyormuş. korkma ama iyi bir doktora git güvenebileceğin kişilerden bilgi al...

Ameliyat neden kısırlık yapsın ki aksine dr.lar ameliyat olur olmaz hemen bebek yapki kist tekrar oluşmasın diyorlar ben de ameliyat oldum bebiş çalışmalarına yeni başladım

inş olur canım da bi da kist olmadan doğum yarasın bir an önce ne zaman tekrarlayacağı belli olmuyo 1 yıl içinde tekrarlıyor.

kistin en iyi tedavi yöntemi hamile kalmakmış(çikolata kisti)bir an önce bebek yapmaya çalış doktor banada bebek önerdi ama henüz ewli deilim

bende 4 yıl önce ilkkez oluştu over kisti daha sonra 4 yıl boyunca nerdeyse her ay tekrarladı..doktora ilk üniversite okuduğum şehirde gittim arada da ailemin olduğu yerde gidiyordum...okuduğum şehirdeki doktor her kist teşhisinde acil ameliyat olmazsan kist patlar,yumurtalığın alınmak zorunda falan diyip sürekli ameliyat öneriyordu..acilen eve gidip ordaki doktora gidiyordum o daha yaşlı bi doktor..o ise her seferinde bişey olmaz ameliyata gerek yok zaten tekrarlayacak diodu ve hep myrolon kullanıyordum...her ay geçip,sonraki ay tekrar oluyordu..daha sonra duphaston diye bir ilaç kullandım ilkez 4-5 aydır kist olmadı..ama bu ay yine var hissediyorum..size söyleyeceğim birkere kistte psikolojik durum çok önemli buna kesinlikle inanın ve deneyin..kistin yıllardır olması beni çok yıprattı çocuğum olmaması knusunda benim de acaip korkularım var ama 4 ay boyunca kist olmadıkca olmayacak diye dikte ettim kendime iyiyim sağlıklıyım dedim ama bu ay okadar stresli sıkıntılı bir ay geçirdimki emindim tekrar kist oluşacağına ve oluştuda..bence psikolojik durum kesinlikle çok önemli :))

ooff of başka yerdede biraz önce yazdım bende tedavi görürken doktorlara gidiyordum devamlı ftil kılomen artık bıktım enson gittiğim doktor birbaktı 20 kadar kist ne bu dediya seni rahatsız etmiyormu dedi sonra da hgs çektirdim tıkalı doktorda ameliyatla açılması lazımdedi tamam dedik güveniyoruzya ben 2sene oluyor çikolata kisttinden ameliyatolalı tüplerde açık doktor bozuntusu 2ay içinde hamile kalırsın dedi 2sene oluyor tık yok aslında benim tüpler için ameliyat aolmam çok saçmaymış ağlamaktan heder oldum iyce dün tüp bebek doktoruna sordum ameliyat olman çok saçma dedi arkadaşlar kusura bakmayın anlatmak istedim araştırmadan gitmeyim benim en büyük keşkem o bebeğim gelsede unuttursa bu acımı

maşallah gördüğüm kadarıyla güzel bir bebeğiniz olmuş:))) 2 yıl önce oldukça zor süreçler atlatmışsınız...tüp bebekle mi oldu bebeğiniz yoksa doğal bitkisel bişiler mi denendiniz? kistler nasıl geçti? hangi doktoru önerebilirsiniz?

soğan kürüyle tüm kistlerim 2 ayda yok olmuşlar.soğan kürüne inanmyanan ve 2 yıldır kaç kişiden duymama rağmen denememiştim. hem 2 adet sağ ve sol overde endometriozis kistim vardı hem de 1 adet kocaman yumurtalık kistim. üstelik çok düzenli yapamadım bu kürü.inanamıyorum:))))) çok mutlu oldum... denemden bence hemen ilaç vs. kullanmayın..doktor bana hormon ilacı vermişti kullanmadım:) iyki kullanmamışım..

X