Saç Rengi ve Saç Boyama kızıllık ve yeşerme yapmayan küllü sarı nasıl mümkün bilen var mı?

D

deras

Ziyaretçi
merhaba, hem hidrojen peroksit hem de oreal saçı açarken kızıllık yapıyor, dolayısıyla o kızıllığı kapatabilecek olan küllü boyalar da, içindeki mavi renk pigmentleri nedeniyle(mavi+sarı=yeşil olduğundan) yeşermeye neden oluyor. benim doğal küllü açık kumral saçlarım vardı, biraz açılsın diye hidrojen peroksit sürünce kızıllaştı senağlama sonra üstüne küllü sarı yapınca da yeşerir gibi oldu, sonunda kuaföre gittim, o da oreal ile açıp küllü sarı yaptı ama bu sefer de çok açık oldu :) eve gelip diplere kumral boya sürdüm ve doğal halime daha benzedi. ama yine de daha grimsi bir koyu sarı yada açık kumraldım ben. acaba mevcut boya markaları içinde yeşertmeden küllülük veren bir marka var mı, ya da beyaz sabun giderir mi bu yeşilliği? tecrübesi olanlar umarım yardım eder, teşekkürler şimdiden:Saruboceq:

sana şöyle bir önerim var bir dahaki sefere saçını küllü sarı yerine çok çok açık doğal sarı var 11 numara saç boyası her markada bulabilirsin ondan kullanırsan saçındaki yeşillik kapanır kesinlikle turunculuk da yapmaz yani benimde saçım seninki gibiydi iki kere üst üste doğal sarı ile boyadım düzeldi

çok sağol cevapladığın için,a.s. yeni gördüm mesajını, benim de aklıma bu fikir gelmişti, kolestonun 12/0 numaralı çok açık doğal sarı boyasını aldım, saçımın küçük bir tutamında denedim, ama en ufak bir değişim olmadı renkte :sm_confused: ben de kullanmadım, boya duruyor hala, bari boşuna yıpratmayım saçımı dedim, etkisi olmayacaksa ama belki de daha çok bekletmek gerek, boya boyayı açmaz deniyor bir de, yani en fazla bi ton falan açarmış, teşekkürler tekrar

canım adı üstünde rengin adı küllü zaten...o yüzden illaki kızarma ve yeşerme olacaktır..
küllü renkler saçlarda geçici olarak küllü etkisi verir..bir süre sonra saçlar yıkandıkça küllü ton açılıp dore tona dönüşür...yani kızarma denilen şey... bundan kurtuluş yok..doğanın kanunu böyle..
yani sürekli küllü kalması için kül tonunun sürekli yenilenmesi gerek

selam arkadaslar ben de devamlı koleston 11.1 ile boyuyorum..eger diplere degil de her yere surersen ve uzerınde dedıgı gibi 40 dk bekletıyorsen gercekten ve de cidden yepyeşil oluyor---tecrubeyle sabıttır..sadece ve sadece diplere sureceksin ve 25-30 dk en fazla bekleteceksın..ben bir keresinde daha da cok acık olsun dıye koleston 12 yı denedım, cok cok acıldı...ama dıpler kızıl tonunda acılıyor tabı,ben dorelık sevmedıgım ıcın 11.1 ı daha cok tercıh edıyorum..bana gore daha avrupai..
sevgiler kızlar

Bir dönem kullanmıştım. Kolestonun açık kumral boyasının içine fazla açıcı koyarak elde edebilirsin.

canım benim bildiğim küllü renkler kızıllık yapmaz aksine kızıllık yok olsun diye küllü renkler uygulanır ... yeşilliğe gelince eğer saçın çok açık renkse küllü boyarsan yeşil olur onun dışında küllü yeşillik yapmaz ...

benımde saçımın yarısı rofle yarısı acık kumral gıbı ama turumcunsu duruyor artık ben cok sıkıldım sacımı sureklı boyatamak ıstemıyorum dıplerde koyu renk cıkıyor sacımdakı turunculugun gıtmesını ve tek renk dogal olmasını ıstıyorum banada yardım edın hangı renklerı uygularsam tenk renk olur ve dogal durur kulllu kumral cok hosuma gıdıyor ve benım dıpten cıkan renge cok benzıyor olurmu kı :KK74: lutfen banada yardım edınnnn :KK43: :KK64:

canım küllü boyalar turunculuk, kızıllık yapmaz sen saçını olduğundan açık renge boyamak istemişssin ondandır turunculuk :) yeşerme meselesine gelince evet bazen küllü boyalar ilk boyamada yeşillik yapabiliyor ama 2. 3. banyonda yeşillik filan kalmaz :) benim küllü boya tavsiyem loreal excellence küllüleri :)

Son düzenleme:
Başlığı açan arkadaş amma badireler atlatmışsın :) benim de ona benzer bir sürecim vardı. 9 canlı kedi misali.

3 yıllık konu..konu sahibi kimbilir nerde? :KK23:
konu güncelleniyor

X