Latife Hanim-İpek Çalışlar

BenEzgi

Fikrimin İnce Gülü
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2007
182
3
Latife Hanım İpek Çalışlar'ın kitabı aslında Latife hanımın ne kadar yanlış tanındığını Atatürk'e bir kez daha hayran olacağınız tarihimizin bilmediğimiz detaylarını öğreneceğiniz bir kitap
Link Silinmiştir.

ben bu kitabı ilk çıktığında okumayı çokistemiştim fakat okuyan bir arkadaşım kitabın çok ağır bir dille anlatıldığını yalınlık olmadığını ve sıkıcı olduğunu belirtti bende açıkçası vazgeçtim ne dersiniz tavsiye edermisiniz?????

aslında çok ağır bir dille yazılmamış ama roman akıcılığında değil bilmediğimiz birçok şeyi içeriyor bu kitaba zaman ayırırsan sıkılacağını sanmıyorum

Kitabı ben de okudum. Ama tarihi belgelere boğulmak istemeyenler için hazırlanmış bir baskısını okudum. Hiç ağır bir dili yok aslında. Fena sayılmaz. Latife Hanım hayal ettiğimden farklı bir karakter olarak çıktı karşıma. Kesinlikle öneririm diyemesem de okunabilir. Zaman kaybı olmaz.

okuduzmu bilmiyorum arkadaşlar;latife hanım adlı kitapta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün siyasi kimliği dışında ,özel hayatında yaşadıkları,evlilik öncesi ve sonrasında yaşadığı duygular kaleme alınmış.Okuyunca anladımki Atamız zekiliği dışında oldukçada nazik, duygusal bir yapıya sahipmiş.Okumıyan arkadaşlarıma önereceğim güzel bir kitap,tavsiye ederim.

Bende okudum. Söylediklerine katiliyorum nixeciim.
Dogrusu merak ediyordum Latife hanimi kisiligini yapisini.
Büyük bir sir olarak kalmisti. Latife hanima cok kizamadim desem umarim yanlis anlamazsiniz. Üzüldüm cogu yerde onun icin. Büyük bir insani sevmekte cok zor. Büyük bir yürek ister, büyük paylasimlar ister, büyük fedakarliklar ister.
Ama sevgi iste ask iste, bencil bir duygu sonucta kim sevdigini milyonlarla paylasmak ister. Ben Latife hanimin o sirret, kavgaci, huysuz, hircin yaninda bunu gördüm. :uhm:

Bende okudum. Söylediklerine katiliyorum nixeciim.
Dogrusu merak ediyordum Latife hanimi kisiligini yapisini.
Büyük bir sir olarak kalmisti. Latife hanima cok kizamadim desem umarim yanlis anlamazsiniz. Üzüldüm cogu yerde onun icin. Büyük bir insani sevmekte cok zor. Büyük bir yürek ister, büyük paylasimlar ister, büyük fedakarliklar ister.
Ama sevgi iste ask iste, bencil bir duygu sonucta kim sevdigini milyonlarla paylasmak ister. Ben Latife hanimin o sirret, kavgaci, huysuz, hircin yaninda bunu gördüm. :uhm:

katılıyorum

gerçekten beğenerek okuduğum bir kitaptı sizlerle paylaşmak istedim...ilginize teşekkürler.

benimde severek okuduğum bir kitap.lâtife..delfine katılıyorum..bir çok şey daha öğrendik.

Latife Hanım ı ben de büyük bir merakla ve sabırla okudum. Bu kitabı beğenenlere Gazi Ve Fikriye (Hıfzı Topuz) 'yi tavsiye ederim. Yaşananları Fikriyenin penceresinden görebilmek için. yerimseniben

Kitap Tanıtımı

'Beni iki kadın çok sevdi: Biri yalnız ben olduğum için, öteki mevkim için. ' - Mustafa Kemal-

Mustafa Kemal'i, karşılık beklemeden, yürekten, yalnızca 'O' olduğu için seven tek kadın Fikriye...

Milli mücadelede her zaman onun yanında olmasa da, desteğini hep hissettiren Fikriye...

Ne yazık ki Fikriye'nin, bu içten sevgi karşılığında elde edebildiği tek şey büyük bir hayal kırıklığı olmuştu.

Hıfzı Topuz'un bu tarihsel romanında, Mustafa Kemal ile Fikriye'nin tanışmaları, ilişkilerinin bilinmeyen yönleri ve Fikriye'nin trajik sonu sürükleyici bir dille anlatılıyor.

bn türk tarihiyle ilgili kitapları cok seviyorum latife hnmda türk tarihinin bir firt ladyisi uaşıma uygun bi kitap olsaydı okurdum...

X