aşılamada 10.gün adet görme

BTRKLC

μηδέν άγα&
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2008
2.252
-1
51
sayın dr
19 martta adet gördükten sonra 3.günü fostimon 150ml iğnelere başladım.6 tane fostimon 1 tane merional iğne vuruldum.ve 30 martta aşılamam oldu.diğer 3 aşılama tecrübelerime dayanarak 14.gün adet olurum eğer tutmadıysa derken aşılamanın 10.günü adet oldum.bu durum beni yumurtamın erken çatladığını ve boşu boşuna mı aşılama olduğumu gösterir

Son düzenleme:
Merhaba BTRKLC,

Umut ederim ki güzel haberlerinizi de alalım buradan. Ancak, diğer seferlerde olduğu gibi eğer kanamanız olursa, bu durum gebeliğin oluşmadığı anlamına gelir. Kanamanın olması, erken yumurtlamanın doğrudan belirtisi değildir. Burada önemli olan ve sorgulanması gereken nokta, zaten üç kez aşılama denemenize rağmen gebeliğin neden olmadığı ve üç aşılamanıza rağmen neden dördüncü aşılamanın yapıldığıdır. Size önerim, eşinizin sperm sayı, hareket ve morfolojisinin Kruger kriterlerine göre incelenmesini sağlayınız ve bu konuda uzman bir doktora başvurunuz, en doğrusu tecrübeli bir tüp bebek merkezine başvurmanız olacaktır. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi
doktor@mayatupbebek.com.tr

Merhaba BTRKLC,

Umut ederim ki güzel haberlerinizi de alalım buradan. Ancak, diğer seferlerde olduğu gibi eğer kanamanız olursa, bu durum gebeliğin oluşmadığı anlamına gelir. Kanamanın olması, erken yumurtlamanın doğrudan belirtisi değildir. Burada önemli olan ve sorgulanması gereken nokta, zaten üç kez aşılama denemenize rağmen gebeliğin neden olmadığı ve üç aşılamanıza rağmen neden dördüncü aşılamanın yapıldığıdır. Size önerim, eşinizin sperm sayı, hareket ve morfolojisinin Kruger kriterlerine göre incelenmesini sağlayınız ve bu konuda uzman bir doktora başvurunuz, en doğrusu tecrübeli bir tüp bebek merkezine başvurmanız olacaktır. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi
doktor@mayatupbebek.com.tr

çok sağolun dr bey cevabınız için .

X