Kürtajdan sonra hamile kalmak?????

yesillik01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2009
1
0
37
selamlar
yaklasık 1 buçuk sene hiç doğum yapmadan kürtaj oldum. Herkesden duyduğum şey doğum yapmadan önce eğer kürtaj olmuşsan bebek sahibi olma şansın çok düşük?

gerçekten böle bişey var mı acaba? bebek sahibi olmak istediğimde gerçekten sorunlarla karşılaşcak mıyım?? senağlama

selamlar
yaklasık 1 buçuk sene hiç doğum yapmadan kürtaj oldum. Herkesden duyduğum şey doğum yapmadan önce eğer kürtaj olmuşsan bebek sahibi olma şansın çok düşük?

gerçekten böle bişey var mı acaba? bebek sahibi olmak istediğimde gerçekten sorunlarla karşılaşcak mıyım?? senağlama

slm bende 1yıl önce hiç doğum yapmadan kürtaj oldum.şimdi tedavi görüyorum.bu tamamen kişiye bağlı.kürtajdan 1ay sonra bile hamile kalan çok insan var
dilerim sende istediğin zaman bebek sahibi olursun

nasıp meselesi canım 2yıloldu kurtaj olalı.
1damla bıle kanamam yoktu osekılde kurtaj oldum hala hamile kalmk için ugrasıyoruz ama rabbımın takdırı elbette en hayırlı zamnı bılıyodur bızım için.tedavı oluyomusun nediyor dokotrlar

kızlar merhabalar bende hiç dogum yapmadan 2008 aralık ayında kürtaj oldum ve hiç korunmadan 6 ay sonra tekrar hamile kaldım isteyerek ama bu seferde daha 2 gün önce düşük yaptım 6 haftalıkken mafoldumben ve tekrar kürtaj oldum, sebebini bir türlü ögrenemesemde doktorum ilk kürtajımla alakalı birşey olmadıgını söyledi ve 3 ay korunmamızı rahimimin dinlenmesini 3 aydan sonrada tekrar hamile kalabilecegimi söyledi, sakın umudunuzu yitirmeyin ben hala umutluyum ve bu sefer kendimi gerçekten iyi bir hamilelige hazırlıyorum sigarayı bıraktım beslenmelerime dikkat ediyorum Allahım hepimize tekrar nasip etsin saglıklı bir şekilde ve bizlerde müjdeli haberlerimizi burda paylaşalım hepberaber.. :) bu arada yumurtlama günlerinizi hesaplayın ve kendinizi hazır hissediyorsanız o günlerde uygulamaları dikkate alın derim :KK66:

Arkadaşım bende 2 yıl önce kürtaj olmuştum hemen sonrasında yasmin kullandım 7-8 ay kadar sora bıraktım şimdi 1 yıl oldu hamile kalamadım yumurtlamamda sorun varmış ama benimde doktorum kürtajla alakalı olmadığını söylüyor...Canım zor bi durum keşke olmsaydı ben şimdik çok pişmanım ama zorundaydım ...sende biran önce doktoruna git ve bütün teslerini falan yap sonradan sorun çıkmasın .. herkese mutluluklar...

bende yıllar önce kürtaj oldum ve olduğum dönemde uzun uzun doktorum bana anlatmıştı kürtaj hamile kalmanı egellemez kesinlikle sadece zaman içinde bilmediğimiz değişimler olabilir bünyemizde bunuda kürtaja bağlamak anlamsız kürtaj olmasakda o sorunlar oluşcak bünyemizde ama kürtaj olunca nedense ondan diye insanlarda bir genel önyargı var

merhaba arkadaşım , bende boş gebelik nedeniyle kürtaj oldum daha 3 ay oldu benim. 4 senelik evliyim tam tedaviye başlıcakken keçiboynuzu kullanarak ( herşeyden önce Allahın taktiri tabiki ) hamile kaldım
ama boş gebelikmiş çok sıkıntım oldu. daha adetim düzene girmedi.Banada doktorumun söylediği hamile kalırsın ama 3-6 ay arası korunman gerek rahim kendini toparlasın dedi. Son gittiğim kontrolde hamile kalman için bi engel yok rahim toparlanmış dedi. yani uzun lafın kısası doktorlar hamile kalınır diyor. Ama herşeyden önce Allahın taktiri O ol desin yeter. Allahım isteyen herkesin kucağına babağini sağlığıyla sıhatiyle versin inşallah

selam arkadaslar bende gecen yıl ağustosta boş gebelik yasadım kurtaj oldum sonrasında yasmın kullandım 7 ay sindi tekrar denıyoruz korkuyorum kurtaş sonrası dıye.......ve tekrar boş olurmu dıye.........yada kalabılırmıyım diye.........
analyacagınız kafam dumanlı......

Sağlıklı bir şekilde uzman bir doktor tarafından yapıldığı müddetçe kürtajla bir alakası olduğunu sanmıyorum hamile kalmanın.
Ben de maalesef ilk gebeliğimde bebeğimin kalbinin durması nedeni ile kürtaj oldum.
Ardından 3 ay korunup, korunmayı bıraktığım ay da hamile kaldım, şu an 7 haftalık hamileyim.
Kürtaj olduk diye moral bozmayın kızlar.
ınşallah hepimize, isteyen herkese sağlıkla doğurmak, mutlulukla büyütmek nasip olur.

Sağlıklı bir şekilde uzman bir doktor tarafından yapıldığı müddetçe kürtajla bir alakası olduğunu sanmıyorum hamile kalmanın.
Ben de maalesef ilk gebeliğimde bebeğimin kalbinin durması nedeni ile kürtaj oldum.
Ardından 3 ay korunup, korunmayı bıraktığım ay da hamile kaldım, şu an 7 haftalık hamileyim.
İnşallah hepimize, isteyen herkese sağlıkla doğurmak, mutlulukla büyütmek nasip olur.

senin adına cok sevındım insallah bizlerde en kısa zamanda kalırız beklemek zor ama hakkımızda hayırlısı.

Güzel dileklerin için çok teşekkürler yabangulu07. ınşallah en kısa zamanda darısı senin ve tüm arkadaşların başına canım:)

bende kürtaj olmuştum 5ay önce şimdi 6haftalık hamıleyım .dün bebişimin kalp atışlarını duyduk rabbıme çok şükür çok mutluyum allah herkese nasıp etsin ve olanlarında tamamına erdırsın inş..

bende kürtaj olmuştum 5ay önce şimdi 6haftalık hamıleyım .dün bebişimin kalp atışlarını duyduk rabbıme çok şükür çok mutluyum allah herkese nasıp etsin ve olanlarında tamamına erdırsın inş..

Allah bağışlasın. ne kadar güzel. ben de eylül ayında bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj olmak zorunda kaldım. hala endişelerim devam ediyor ama yazdıklarınız beni çok umutlandırdı. bu ay tekrar denicez kısmetse bakalım umarım sorun olmaz :eek:

İnşallah hepimize, isteyen herkese sağlıkla doğurmak, mutlulukla büyütmek nasip olur.

çok teşekkürler resmen moralim düzeldi. insallah bizlere de kısmet olur:Saruboceq:

kızlar merhabalar bende hiç dogum yapmadan 2008 aralık ayında kürtaj oldum ve hiç korunmadan 6 ay sonra tekrar hamile kaldım isteyerek ama bu seferde daha 2 gün önce düşük yaptım 6 haftalıkken mafoldumben ve tekrar kürtaj oldum, sebebini bir türlü ögrenemesemde doktorum ilk kürtajımla alakalı birşey olmadıgını söyledi ve 3 ay korunmamızı rahimimin dinlenmesini 3 aydan sonrada tekrar hamile kalabilecegimi söyledi, sakın umudunuzu yitirmeyin ben hala umutluyum ve bu sefer kendimi gerçekten iyi bir hamilelige hazırlıyorum sigarayı bıraktım beslenmelerime dikkat ediyorum Allahım hepimize tekrar nasip etsin saglıklı bir şekilde ve bizlerde müjdeli haberlerimizi burda paylaşalım hepberaber.. :) bu arada yumurtlama günlerinizi hesaplayın ve kendinizi hazır hissediyorsanız o günlerde uygulamaları dikkate alın derim :KK66:

mrb bende aranıza yeni katıldım.canım senin yaşadıgın durumun aynısınıbende yaşadım 2 bebeğimi kaybettim ikisindede kalp atışları durdu.en son aralık ayında kürtaj oldum doktorum ara verdirmedi tedavi oldum hiçbir kötü sonuç çıkmadı ara vermedik.şimdide 3. bebişimi bekliyorum bakalım ne zaman olucak allahım herkese nasip etsin bu güzel duyguyu inş bir daha o kötü günleri yaşamam

Allah bağışlasın. ne kadar güzel. ben de eylül ayında bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj olmak zorunda kaldım. hala endişelerim devam ediyor ama yazdıklarınız beni çok umutlandırdı. bu ay tekrar denicez kısmetse bakalım umarım sorun olmaz :eek:

arkadaşlar aynı durumu bende yaşadım.bebegimin kalp atışları durdu.2tane bebegimdede aynı durum oldu.kürtaj oldum.nasipse3. bebegi düşünüyoruz.4 aydır olmadı.kürtajdan sonra hamilelik tez olur derler ama bnede öyle olmadı.sizce normalmidir.

merhaba arkadaşlar, 2012 29 tem.da ilk gebeliğimdi ama boş gebelikmiş..Kürtaj oldum mecburen. 3 ay rahim dinlendirdik dr. istemiyle, tahlil, ultrason vb detaylar yapıldı, Allaha şükür bi problem yok,ancak kasım ve aralık ayı çalışmalarımız sonuç vermedi :KK43:( biliyorum henüz daha yolun çok başındayız ama yumurtlama tarihimi hesaplayıp (ultrasonda yumurtlama hesaplama ile) ona uygun ilişki yaşadığm halde olmamasıyla alakalı bi endişeye kapıldım içten içe..Allahımdan gelen herşeye gönlümüz razı hamdolsun..Bu bekleyiş çok zormuş, üstelik 7 sene üstüne çocuğu olan bi arkadaşımı şimdi çok çok iyi anlıyorum, pek sabırlıymış helal olsun..Bende çalışmalara devam edip (en az 10 ay) olmaz ise, farklı kontroller ve tetkiklere girişeceğim..Ama bi yazıda okumuştum, sağlıklı çiftlerde bile her ay bebek sahibi olabilme şansı %25 imiş..Oran böyle düşük ise düşünün artık gerisini, umudumu yitirmeyeceğim..

Merhaba arkadaşlar, benimde bebeğimin kalbi atmadığı ve gelişmediği için gebeliğim iki gün önce sonlandırıldı yani kürtaj oldum. Acısı inanılmaz büyük, hala şoktayım ve kriz geçiriyorum. Üstelik benim durumum çok daha kötü:KK43: Yumurta rezervimin kötü olduğunu, tüplerimin kapalı olduğunu, tek ihtimalin tüp bebek olduğunu söylemişlerdi. Hatta tüp bebekte bile şansım çok azmış. Yaşım 37 bunlara rağmen doğal yolla hamile kalmıştım bundan iki ay öncesinde ama kaybettim işte. Bir daha bu duyguyu Allah bana nasip eder mi bilmiyorum ama çok korkuyorum. Yumurta rezervim düşükse ve doğru dürüst yumurtam yoksa bir daha nasıl olacak ki? Bir iki ay dinlenip tüp bebek yaptırmak istiyorum. Allahım inşallah hepimizin yüzüne güler:KK43:

Bende dusuk yasadim hemde alti yil sonra gelen bebegimdi.iki aylik kalbi durdu ve tarifi imkansiz bir aciydi ama iki ay sonr yine hamile kaldim ya ilk kurtajdi ve dusuk sonrasi hemen hamis kaliniyor hic korkmayin ve inci tanem dort aylik oldu.nazar nazar nazar: allah bize bagislasin.dusuk sonrasi hamile kalmak cok kolay allahin izniyle...

Bende dusuk yasadim hemde alti yil sonra gelen bebegimdi.iki aylik kalbi durdu ve tarifi imkansiz bir aciydi ama iki ay sonr yine hamile kaldim ya ilk kurtajdi ve dusuk sonrasi hemen hamis kaliniyor hic korkmayin ve inci tanem dort aylik oldu.nazar nazar nazar: allah bize bagislasin.dusuk sonrasi hamile kalmak cok kolay allahin izniyle...
Ağzından bal damlıyor..

X