Saç Rengi ve Saç Boyama saç rengi ve şekli neye göre nasıl belirlenmeli....??

emelderin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2009
49
0
arkadaslar 37 yasindayim...neredeyse 20 yildir sacimla oynuyorum..artik,en nihayet bana da gina geldi.....en son saclarimi gidip erkek gibi kisacik kestirdim...simdi ondan da sıkıldım,uzatmaya calisiyorum ama kolay da degil...
rengi ise hic soylemeyim..herhalde olmadik,degistirmedik sac rengi kalmamistir yer yuzunde....sari,kizil,siyah,mor,bakır.....her rengi yaptım son 20 yıldır....
ne yapsam, ne etsem sasrmis durumdayim...hic bir seyi kendime yakistirmiyorum..hemn her seyden sıkılıyorum....(oysa herkes her seyin bana yakistigini soyler,güzel bir yuz seklim vardir)
sizler ne dersiniz...yuzumuze,rengimize gore uygun,en guzel sac model ve rengini nasil belirler bir insan...boyle bir program ya da bunu uygulayan kuafor var midir???
hepinize sevgiler...

bazı kuaforlerde yüzünü bilgisayara koyup saç mdoeleri saç rengi gibi yüzüne giden modeli rengi bakabılıyosn deneyıosn hangisi hoşuna giderse oyle yaptırıyosun:KK70:

bak arkadaş korkmuyormusun o saçlar dökülür diye bence saçlarınla oynama sürekli bende 32 yaşındayım bu saatten sonrada uzamıyorlar saç uzun olduktan sonra bence her renk gider

hahaaaa..yok hayatım hiç bir zaman korkmadım..zaten kısa halen şu an.....cok uzun olsa,belki daha cok zarar gormüş olurdu...kökü bende,2 gunde bir bakım da yapıyorum evde,daha bir parlak saglıklı şu an..

emelderin yazsana lütfen bakım olarak ne yapıyorsan bizimle paylaşırsan sevinirim

Bence sana en yakışan ren muhtemelen doğal rengin olmalı,model olarak kuaföre danışabilirsin

yaaa valla kızlar bu hulya avşar a özendim o yuzden hazıranda onun gıbı kestırdım,aslında cok da yakıstı ama benım gıbı cabuk sıkılan bı tipseniz sakın kısa kestirmeyin..

ben datcaya gıttıgimde, bır bakım yagı almıştım onu yapıyorum haftada 1-2 muhakkak yaparım..o olmasa da yine aktardan bulabilecegınız sac bakımı sağlayan bi sürü şey var...mesela çamterebentin alıp şampuana katın...(500 ml lik şişeye 1 kapak) defne sabunuyuyla yıkayıp uzerıne kendı sampuanınızla bı daha yıkayın...
hıc bı seyınız yok ise,yumurta sarısı zeytınyagını karıstırıp 1 saat felan bekletın..
yıne aktardan bulabılecegınız yılan yagını da buna ekleyebılırsnız..yılan yagı da sacın uzamasını ve dokulmesını engeller derler...
bi de en onemlısı sacınızın kotu olacagınıa inanmayın.....ben her zmn cesaretlı oldum...koparsa kopsun derdım,ne olacak kel mi kalıcam...(unutmayın korktugunuz başınıza gelır..)
hıc de bir sey olmadı dogrusu......inanış çok önemli....
hepinize sevgiler...

canımcım ben 10 senedir saçımı boyuyorum ve tıpkı senin gibi denemediğim renk kalmadı...
ve hala da saçımı boyuyorum ancak sonunda saç rengimde karar kılabildim...
ancak karar kıldığım saç rengi yine doğal rengimin aynısı....
doğalım koyu kestane benim...bunu da bir kuaför söylemişti bana doğal saçınız koyu kestane diye...sen de herhangi bir kuaförle konuşup doğal renginin ne olduğunu onun ağzından ismini alabilirsin...
şu an da saçımı koyu kestaneye boyuyorum...ve en iyi halimi buldum diyebilirim...zahmet de çekmiyorum saçım da yıpranmıyo ve boya da ayrı bir parlaklık veriyor...Allah yakışanı biliyormuş zaten....
doğalına göre hareket etmek en iyisi...doğal saçı küllü olanlara nötr renkler...doğalı doreli olanlara da dore bakır kızıl gibi sıcak yansımalı renkler gidiyor...açıklık koyuluk olarak da doğal saçtan 2 ton açığı veya 2 ton koyusu en ideali...daha uzak renkler hem yakışmıyor hem saçları boş yere yıpratıyor ve her ay dipboya masrafı da cabası...

şekil ve kesim konusunda birşey diyemem ama renkle ilgili bunu diyebilirim...

Son düzenleme:
güneşcim iyi diyosun da(benim de kestane esas sac rengim,tipik turk kadınıyımm işte...)
ben onu da yaptım..28 yasındayken 5 yıl da kullandım hatta...
ama sıkılıyorum anacım,benim sorunum sıkılmak..onu nasıl engelliycem...en son cukulata kahve yaptım superdi...gittim gecen ay yine actirdim,fındık kabugu oldu...cok da iyi degıl ama idare edicem napalım..(yaz geliyor ya koyu yapamıyorum yazın nedense,o yuzden actırdım..)
hadi sıkılmaya bi care yaaaaaaaaaaaaa.....

ben kumralımm, ten rengim koyu sarı, gözlerim ela klasik saç rengim kestane sizce bu yılda ballı bisküvi modaymışşş yazda geliyor sizce o renge boyatmalımıyım acil yorumlarınızı bekliyoruma rkadaşlarrr lüffennn.

arkadaslar profilime bir kac resim ekledim su an saclarim siyah ama ben cok sikildim bana ne renk tavsiye edersiniz lutfen yardim ediniz aklimda cikolata kahvesi ve tarcin bakir var ama rezil etmek istemiyorum saclarimi tavsiyeleriniz bekliyorum lutfen.

X