Söz Kesimi Söz Yüzüklerini Erkek Tarafı mı Alır?

bence tamamen erkek tarafının insiyatifine kalıyor.
aslında kızın yüzüğünü erkek, erkeğinkini kız tarafı alıyor canım ama bizde herşeyi erkek tarafı aldı, yüzüğüde masraflarıda onlar karşıladı.

benim bildiğimde sözde yüzükleri erkek tarafı alır..nişanda kızın yüzüğünü erkek , erkeğin yüzüğünü kız tarafı alır..ama söz nişan bir arada olucaksa nasıl olur bilmiyorum anlaşmanıza bağlı :1hug:

hepinize çok çok teşekkür ederimm kızlarrrr Şeniz
yarın kısmetse alınacak yüzükler kızlar tek alyans alacaz nişandada aldıklarımzı tekrar takıcaz
ama malasef ben haksız çıktım erkeğink,ni kız alır demişsinizz çoğunuz
etraftada araştırdık erkeğiinkini kız alırmız kızınkinide erkek tarafı bence çok saçma bi gelenek ama napalım adet işte hepinize tekrar teşekkürler arkadaşlarr:1hug::1hug:

valla canım bizim söz nişan birarada oldu,yüzükleri erkek tarafı aldı,biz hiç birşey almadık

Canım benımde 10 gÜn sonra sÖzÜm var bız sadece alyans beĞendık ve onu nıŞandada takacaĞız zaten sÖzde takılan teneke gıbı sızde bızım gıbı karar vermıŞŞınız sanırım hayırlı olsun :)

29211141.th.jpg

water1n.th.jpg

kızlar dün aldık yüzüklerimizi favoriden el yapımı... benim yüzüğümde 5 tane taş var ama resimde pek belli olmuyoo umarım beğenirsinizzzz

Son düzenleme:
29211141.th.jpg

water1n.th.jpg

kızlar dün aldık yüzüklerimizi favoriden el yapımı... benim yüzüğümde 5 tane taş var ama resimde pek belli olmuyoo umarım beğenirsinizzzz

hayırlı olsun canım, çok güzeller, güle güle takarsınız hep inşalllah :nazar:

benim yüzüğümü onlar aldı sözlümün yüzüğünü de biz almıştık canım sana da şimdiden mutluluklara.s.

herkesın adeti farklıdır elbet ..
biizmkısı esımınkısını ben,benımkısını eşım aldı.. saat alcaktık istemedi.. bana takı aldılar
bana nişanlık alındı,eşimede takım aldık nısanlıgımın renklerıne uygun böyle işte

saoll cnm
bende öle biliyordum ama o diyorki kızın yüzüğünü erkek tarafı erkeğinkini kız tarafı alıyormuşşşşÇok üzgünüm çoook

Evet aslında doğrusu budur (her yöreye adetlere göre değişiyor ama)
Eşimin söz yüzüğünü ben
Benimkini eşim almıştı

canım söz olunca erkek bişey takmazki kıza sadece tektaş takılır nişan olunca gelinle damata nişan yüzükleri alyansları takılır..

söz yüzügü olaak erkek tek taş alır..nişan yapılmıycaksa yani söz nişan bir ise alyanslar alınır tek taşta takılır..nişanda yapılcaksa ozman alyans alınır..

ya bu işler ne kadar karışık arkadaşlar.. şimdi biz sevgilimle bir yıldır beraberiz.. 16 sında istmeye gelecekler ve söz olacak yani :) şimdi o gün yüzük takılmalı mı ? o zaman takarsak e nişandada takılması laızm.. nişanın anlamı o değil mi zaten ? sözde de bişey takmadan olur mu ?? hani sözde takılmıyo nişanda alyans alınıyo olay bitiyo? nasıl olur ki acaba yaa :S

benim bildiigm söz yüzüğü olan tek taşı erkek alır..nişanda takılacak alyanslarısa karşılıklı alırlar..

bizde sözde tek taş takılmıştı bana..alyanslarımızdada benimkini erkek tarafı onunkinide biz aldık en mantıklısıda bu zaten..herşeyi erkeğe yıkmak olmaz...

X