Söz Kesimi Söz Yüzüklerini Erkek Tarafı mı Alır?

benim nişanlımda bana tek taşı kendi isteğiyle almıştı sana pırlanta alıcam demişti aldı..

tabii yc nin dediği gibi erkek önce sorar .. aynı şeklde benimde öyle oldu... alacağım dedi vs...

sözde sadece tektaş takılır ya da ince söz yüzüklerinden takılıo..ve erkek tarafına aittir bunlar..
bizde evlenme teklifi ederken tektaş takıldı..sözde alyans taktık

Arkadaslaaaar,

erkege sozde yuzuk takilmazmi? kafam karisti valla. Nisan aylar sonra olucak dugunden yarim sene once fln. Kiz tarafi erkege ne yapar yada bisey yapmazmi?

Arkadaslaaaar,

erkege sozde yuzuk takilmazmi? kafam karisti valla. Nisan aylar sonra olucak dugunden yarim sene once fln. Kiz tarafi erkege ne yapar yada bisey yapmazmi?

canım o sana kalmış ben de bilmiodum nasıl olduğunu ama ikiz de takmak istedğmz için birer alyans aldık..1 sene kadar böle kalcaz seneye nişan olcak bizim de..yani şimdilk pek bişe yapmanıza gerek yok, eğer sizin de uzun sürcekse.

oo ne söz yüzüğü bizde ayakkabıdan elbiseye hatta ben kapalıyım eşarba kadar erkek tarafı alıyo:asigim::asigim:

Kıslar benim bildiğim sözde erkek alır..Sadece nişanda alyans takılır erkeğinkini kız tarafı kızınkinide erkek tarafı alır diye biliyordumki ablamın ve kız kardeşiminki öyle oldu..Sıra bana geldiikaydirigubbakcemile2

benim sözümle nişanım arası sadece 2 haftaydı , sözde sadece bana incecik taşlı bir yüzük takıldı, nişanlım bir şey takmadı nişan içinde o bana ben ona alyans aldık, ama sizin sözle nişan arası uzun olacaksa müstakbel sözlün de yüzük takmak isteyebilir.

biz ona aldık onlarda bana aldılar yüzüğü ama biz ince söz yüzüğü almadık normal alyans aldık bi daha değiştirmeyeceğiz onlara da haksızlık olmasın dedik

Kıslar benim bildiğim sözde erkek alır..Sadece nişanda alyans takılır erkeğinkini kız tarafı kızınkinide erkek tarafı alır diye biliyordumki ablamın ve kız kardeşiminki öyle oldu..Sıra bana geldiikaydirigubbakcemile2

walla hiç anlamam böyle şeylerden ama en mantıklısı papatya nında dediği gibi sözde erkek tarafınınn alması , nişandada erkeğinkini kız tarafı , kızınkini erkek tarafının alması

ben yüzüklerin erkek tarafının aldığını biliyordum
biz sözümüzde alyans takmaya karar verdik,kuyumcu kızın erkek,erkeğinde kız alır demiş...
bende yüzükleri erkek tarafı alır diye biliyordum ,alyansları sözlüm aldı,bende bohça yaptım onu vericem demek ki her yerin adetleri farklı:sm_confused::emir_bebek:

2 yüzük masraflı olmaz mı ki acep ??

cnm karışık değil aslında şimdi sizinkisi sadece sözse erkek tarafı kıza tektaş alır
daha sonra da nişanda alyanslar alınır alyans takılır
ikisi bir arada olacaksa erkek sana hem tektaş hem alyans takar siz ona sadece alyans
bu kadar basit yani yerimseniben

biz ona aldık onlarda bana aldılar yüzüğü ama biz ince söz yüzüğü almadık normal alyans aldık bi daha değiştirmeyeceğiz onlara da haksızlık olmasın dedik

bizde aynen bu şekilde yaptık yerimseniben her ne kadar erk. arkadaşım kendisi ödemek istediysede ben istemedim sonuçta ömür boyu kullanılıcak (allah kısmet ederse :Saruboceq:) o bana ben ona almış oldum :)

ya zaten söz yüzüğü kalmadıki tek taş oldu artık

eşim bana almıştı.ben eşime.bildiğim ve gördüğüm kadarıyla böyle.opuyorumnanaktan

genelde söz yüzüğünü erkek tarafı alır
zaten ince bi alyans oldugu için iki yüzük 200 anca tutuyor.
nişanda da kız erkeğe , erkek kıza alıyor
en azından bizde böyle

ya bitanem ve ailesi bu durumları hiç bilmiyolar :uhm: napıcaz bilmem.. bizde söz düşünüyoruz ama bu konulardan bi haberler maşallah (!) :bbo: yüzükleri e.tarafı alır da diyemiyorum..sormuyoda zaten ,onun aklı düğünde.. :dance:

X