Eskiehir' de olup baka ilde tedavi grenler bir sorum var size?

Kayra

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2008
4.104
19
eskişehirde ikamet edipte ankara istanbulda tüpbebek yaptıran arkadaşlarım. yumurta toplama işlemine kadar olan süreci (tedavi aşamasını) eskişehirdemi yoksa gittiğniz hastanedemi geçirdiniz?Eğer eskişehirde özel bir doktor takip ettiyse doktorunuz kimdi. bu süreç nasıl geçti. ben ilk tedavimi istanbulda yaptırdım. herşer orada oldu. ama bu defa eskişehir de geçirmek istiyorum tedavi kısmını . öylede oluyormuş. bir arkadaşımın takibini mine inan yapmış. sizin doktorlarınız varmıydı takip eden merak ettim.

merhaba emine tetik kütahyalıyız 11 yıldan sonra üçüzlerimiz oldu osman gazide hüseyin mete tanır var dç. bize maddi manevi cok yardımları oldu turgay beye gitti ilk bizi kabul etmedi çünkü 3 ay kalmış dı sanki bunca zaman gime gitdiysen ona git der gibi kadın dogum evi olabilir

eminecim benim demek istediğim o değildi. tüpbebek tedavsinde yumurta toplama işlemine kadar olan takip safhasında(ultrason ve lucrin gonal f menegon gibi ğnelerin vurulduğu safha) eskişehir de olup burada bir doktorun yapmasını istiyorum. ki bunu artık yapanlar var. benim doktorum da turgay bey ama kendisi takibin hergünü gittiğimde ki buda 10-15 gün içerisinde 5-6 kez oluyor. muayene başına tam ücret 180 tl istedi. buda bana çok ağır geldi açıkçası. bazı doktorlar daha az ücretle ve hergidişte tam muayene ücreti almadan makul bir ücrete yapıyorlarmış. eskişehirli lupta tedavinin takip safhasını eskişehirde geçiren arkadaşlarımızın deneyimlerini soruyorum daha doğrusu iyi bir doktor arıyorum.

canım bende eskısehırlıyım ben maya tup bebek merkezınde baslıyacam yumurta tkıbıne sureklı ankaraya gıdecem cunku hersey dahıl verdıgımız fıyatın ıcınde nedne burda baska doktora para verelımkı ama doktorun tavsıye edecegı bır doktor varsa ogren ona gore devam et canım

slm arkadaslar
bende eskısehırdeyım ve tup bebek yontemıyle 1 cocuk annesıyım ben tup bebek ıstanbul alman hastanesınde yaptırdım yumurta takıplerıme 3 gunde bır gıdıp geldım gece trenle gıdıyorduk sabah yumurta takıbı yaptırıyorduk ogeln saat 2dekı trenle gerı donuyorduk transferden sonrada 3 gun hastanenın yanındakı otelde kaldık allaha sukurler olsun sımdı 2.5 yasında bır kız annesıyım.
cok zor oluyor ama ınsan bebegını kucagına alınca o yasadıgı butun zorlukları unutuyor.
ben ıstanbuldakı doktoruma yumurta takıbını burda eskısehırde yaptırmak ıstedıgımı soylemıstım ama kabul etmıyorlar. ılac dozunu ayarlama da sorunlar cıkabılıypr demıstı. bızde 3 gunde bır gıttık geldık ama tum cabalarımza degdı.
darısı sızlerın basına ınsallah.

turkuaz ilk denemede oldu mu?
alman hasatensi dışardan takibi kabul etmiyor değil mi?

turkuaz ilk denemede oldu mu?
alman hasatensi dışardan takibi kabul etmiyor değil mi?

evet canım ılk denemede oldu.basarı oranları %50. benım yumurta takıplarım bahceci klınıgınde yapıldı yumurta toplama ve transfr alman hastanesınde yapıldı.
dısardan takıp kesınlıkle kabul etmıyorlar ılac dozu ayarlamada sorunlar cıkabılıyor demıstı doktor.

arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim. açıkçası memorial ile bu konuyu hiç görüşmedim. zaten takibin de burada olduğunu bilmiyordum. buradaki doktorum yani ilk doğumuma giren hamileliğimi takip eden doktor böyle yapabiliriz demişti bana . daha sonrada komşumdan duydum. onunda burada doktoru varmış o takip etmiş. buda benim kolayıma geldi açıkçası. ama komşumun doktoru takip aşamasında her gittiğinde ücret almamış. mesela 5 kez gittiyse ikisinde almış.benim doktorum her defasında tam ücret istiyor. oda pahalı hem ilaç hem tüpbebek hemde ayrıca doktor parası. o nedenle bu topiği açtım. eğer memorial kabul etmezse yapacak bişeyim yok. mecburen gidip 20 -25 gün kalacağım orada. tabi bu arada eşim ücretsiz izin alacak alabilirse...kızımıda bu zorlu yolculuğa çıkartacağım. hergün benimle istanbul yollarında perişen olacak. inşallah iyi bir doktor bulurum. ve memorial da bunu kabul ederde hayırlısıyla inşallah bir kez daha anne olurum. Memorial seçmemdeki sebep ise kızımdada tedavim orada oldu. başka hastaneye giderek riske girmek istemiyorum. hastanedede dosyam var . benimle ilgili tecrübeliler.korkuyorum başka hastaneye gitmeye...

selam canım bende eskışehırlıyım ama su anda zonguldakta oturuyorum 3 denememı sanırım mayıs hazıran gıbı yapıcam sana tavsıyem yumurta takıplerını tedavını oldugun hastanede yaptırman çunkı bu merkezler sadece bu ısı yapıyorlar sayısız hasta görüyorlar ultrason olcumleri ilac dozları hergun hocalara danısılıp yenıden ayarlanıyor yanı hıcbıseyın gozden kacma ıhtımalı yok eskısehırde gıdecegın dr ne kadar uzman olsa da tedavını takıp eden dr kadar ıyı olacagını dusunmuyorum ayrıca her defasında ücret alınmasını hıç etik bulmadım açıkçası maddı manevı yıprandıgımız bu zor yolda pes dedım cunkı yumurtalar buyudukce usg ye hergun bakılıyor buna güç yetermı yaaa.... senın ıcın zor olacak anladıgım kadarıyla ama rıske gırme 20 gun sabret derım sımdıden bol şans......

X