Nakış adım adım kurdela nakışı yapılışı

Kanaviçe Şemaları, Kurdele Nakışı Tekniği, Nakış Şemaları, Aplike Teknikleri, Aplike Modelleri, Nakış Teknikleri, Yaptığımız Nakış Örnekleri Nakış hakkında öğrenmek istediğiniz tüm teknik ve modellerin olduğu başlıktır.
çok güzelll ya ellerinize sağlık...
tşkler canım :)
kızlar bana bu sayfada yardım edip bu işe başlamama yardımcı olduğunuz için hepinize çok teşşekür ederim öncelikleeeopuyorumnanaktan
tijencim bişi sormak istiorum zincir işinde kullandığın ipin bi ismi varmı yada nasıl bi iplik kullanmak gerek :uhm:
levrek canım ip senin tercihine kalmış ister muline ip kulanırsın istersen kanaviçe ip,yada farklı bi ip
ben bu aralar tülbent oyalamak için satılan yeşil kendinden simli iplerden kullanıyorum
açıkcası fiyat bakımından daha uygun geldi, ama işleme açısından biraz sıkıntılı
en kolay işleyebileceğin kanaviçe ipleri:)
çok emek sarfedilmesi gereken bişi kurdela nakışı.bir ark da gidiyodu ondan biliyorum
ama ortaya harika ürünler çıkıyo sizinki gibi:)
çok zevkli bi uğraş sanırım sevdiğim için hiç zor gelmiyor :))
beğenmenize sevindim tşk:)
harika bir paylaşım sergilemişsiniz....kutlarım....

tşkler canım saol :)

saolasın cnm sizden aldığım bilgilerle havlu yapmaya çalıştım umarım artık bitirebilirsem çıkartıcam gün işiğına tekrar teşekkürler kolay gelsin hepimizeee

saolasın cnm sizden aldığım bilgilerle havlu yapmaya çalıştım umarım artık bitirebilirsem çıkartıcam gün işiğına tekrar teşekkürler kolay gelsin hepimizeee

walla bak ben meraklıyımdır merakla bekliim
lüfen en kısa zamanda bitirde görelim gı :)

malzemeleri temin ettim inşallah bende yapmaya çalışacağımm.. e
tijenn bacııı seninde ellerine sağlık çok güzel bi örnek.. maşallahh..

Bu bohçada kullandığınız kumaşın ismini öğrenebilir miyim ? Bohçanın kenarındaki işlemeleri ve kumaşını çok beğendim de :-) Ellerinize sağlık bu arada konularınızın takipçisiyim :-)

Bu bohçada kullandığınız kumaşın ismini öğrenebilir miyim ? Bohçanın kenarındaki işlemeleri ve kumaşını çok beğendim de :-) Ellerinize sağlık bu arada konularınızın takipçisiyim :-)

kumaşın ismi şanzalize :) 1 metre kumaştan 3 bohça çıkıyor
kenarları ise piko ve çift sıra nervür geçilmiş. Kumaşımı aldığım yerde saolasun arkadaşlar yardımcı oluyor pikosunuda yaptırıp öyle teslim ediyorlar

ayyy bayıldım. ne güzel bir çalışma. renklerde muhteşem. ellerine sağlık.

çalışmalarınız ve paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.bende evde kendi çapımda netten öğrendiklerimle kurdela nakışı yapmaya çalışıyorum ve hep arka tarafının nasıl göründüğünü merak etmiştim. nettede çok aramıştım ama sizin paylaşımınızı görünce çok sevindim. ben sadece yaprakları yaparken tek tek mi yaptığınızı merak ettim.yani her bir yaprağı yaptıktan sonra kurdelayı düğümleyip kesip ikinci yaprağamı geçiyorsunuz? ben kısa mesafe yaprak yaparken kurdelayı düğümleyip kesmiyorum.bilgi verirseniz çok sevinirim. inşallah anlatabilmişimdir :)))))))))))))))))))))))

kısa mesafedekileri kurdelamı kesmeden işliyorum (yakın çevre) ,fazla atlamamaya kurdelayı uzatmamaya dikkat ediyorum.
biraz arkasını temizlerken iş fazla oluyor ama en azından arka yüzeyde daha temiz görünüyor.

başka sorunuz olursa çekinmeden sorun elimden geldiğince yardımcı olurum ,sevgilerimle :)

sevgili Tijeen yaptığın güzel işlemeleri ve özellikle yeni başlayanlara nasıl içten yardım ettiğini gördükten sonra benimde bu işe bi el atasım geldi... bu içtenliğin için teşekkürler...

sevgili Tijeen yaptığın güzel işlemeleri ve özellikle yeni başlayanlara nasıl içten yardım ettiğini gördükten sonra benimde bu işe bi el atasım geldi... bu içtenliğin için teşekkürler...
KK dan çok şey öğrendim ve kendi bilgimide pylaşıp bişiler öğretebilirsem ne mutlu bana :)
iyi ki varsın KK
cevapladığın için teşekkür ederim :))))))))))))))))))

bişideğil tatlım herzaman beklerim hiç çekinme :)

X