Nakış adım adım kurdela nakışı yapılışı

Kanaviçe Şemaları, Kurdele Nakışı Tekniği, Nakış Şemaları, Aplike Teknikleri, Aplike Modelleri, Nakış Teknikleri, Yaptığımız Nakış Örnekleri Nakış hakkında öğrenmek istediğiniz tüm teknik ve modellerin olduğu başlıktır.
hahahahahahaha
estf. öyle deme bende ya hediye ya satıyom işin aslı ıvır zıvır dışında pek bişi yok evimde :)

Tijeen cim hairka anlatmışsın ben de karanfil kurdele aldım onunla yapılmış bişilerin var mı şöyle çok zo rolmayan :) en başlangıç aşamasındaki biri için

Tijeen cim hairka anlatmışsın ben de karanfil kurdele aldım onunla yapılmış bişilerin var mı şöyle çok zo rolmayan :) en başlangıç aşamasındaki biri için

havlu işliyecektim ,hihoyyytsenin için karanfil işler aşama aşama kaydederim buraya hı olurmu?
kikikiki
bulmuşum bi hevesli kaçırırmıyım kız :)

harika olmus, ellerine saglik,anlatiminda cok güzel.
benm gibi bilmeyenlerin cok isine yariyacak.:KK66:

harika olmus, ellerine saglik,anlatiminda cok güzel.
benm gibi bilmeyenlerin cok isine yariyacak.:KK66:

tşkler canım, bilgiyi paylaşmak insanı en çok mutlu eden şey
faydalı olabilirsem ne mutlu bana :)
aklınıza takılan bişi olursa mutlaka sorun buralardayım zemuszemus

ya bunlar süper şeyler bende yapmak istiorumm
ben çalışıorum kurslarda hep h.içi en sonunda burada böle bi konu görünce gittim hemen iğne aldım evde de kurdela vardı deneyeyim dedim ama sonuç hüsran senağlama
kurdelayı iğneye sabitledim ilk önce yaprak yapmaya çalıştım sonunda oldu ama iğne kumaştan geçene kadar akla karayı seçtim belliki ben bi yerde yanlış yapıorum ama nerede ya kumaşda sorun ya kurdelada yada bende :uhm:
ben ilkden kumaş die düşündüm ve bir evde olabilecek tüm kumaşlarda denedim ama yine olmadı :çok üzgünüm:
ya bana bi el atsanız ne sevinirim varyaaaa :Saruboceq:

ya bunlar süper şeyler bende yapmak istiorumm
ben çalışıorum kurslarda hep h.içi en sonunda burada böle bi konu görünce gittim hemen iğne aldım evde de kurdela vardı deneyeyim dedim ama sonuç hüsran senağlama
kurdelayı iğneye sabitledim ilk önce yaprak yapmaya çalıştım sonunda oldu ama iğne kumaştan geçene kadar akla karayı seçtim belliki ben bi yerde yanlış yapıorum ama nerede ya kumaşda sorun ya kurdelada yada bende :uhm:
ben ilkden kumaş die düşündüm ve bir evde olabilecek tüm kumaşlarda denedim ama yine olmadı :çok üzgünüm:
ya bana bi el atsanız ne sevinirim varyaaaa :Saruboceq:
şimdi kurdela nakışı hakkında sitelerde bişiler araken gözüme çarptı herkes kasnak kullanıo acaba benim iğne o yüzdenmi geçmedi kumaştan mafoldumben
aciil yardım kızlarr heves kursakta kaldı valla :çok üzgünüm:

şimdi kurdela nakışı hakkında sitelerde bişiler araken gözüme çarptı herkes kasnak kullanıo acaba benim iğne o yüzdenmi geçmedi kumaştan mafoldumben
aciil yardım kızlarr heves kursakta kaldı valla :çok üzgünüm:

ay canımm tabii ki kasnağa germen gerekiyo yoksa olmazkii
önce kasnakta bezi gerecen onda sonra yapacan
kasnaksız zor olur kurdelede bozulur

hevesinde kırılmasın ananıcnın karnında örenmedin sonuçta
tabikii ikler böle çetrefilli geçer opuyorumnanaktan

olleyyy öyleyse tamam hemen akşam kasnak bulucamm teşekkür ettim kanne a.s.
peki havluya fn yapılıo ya o zmnda yine kasnağı kullanıorum dimi havlu kalın ya olmas gibi gelioda bana :uhm:

olleyyy öyleyse tamam hemen akşam kasnak bulucamm teşekkür ettim kanne a.s.
peki havluya fn yapılıo ya o zmnda yine kasnağı kullanıorum dimi havlu kalın ya olmas gibi gelioda bana :uhm:

evet canım ben şu anda havlu kenarı yapıyorum
kasnaklarım nnormal kassnak olduğu için olmuyo kasnağa gerilmiyo
ancak vidalı kasnaklar var onlardan alabilirsin
daha kullanışlı oluyolar
bende en kısa zamanda alıcam onlardan
kasnaksız işlemek zor oluyo:gitme:

vidaliplastik.jpg

işte bu oliy vidalı kasnak

süpersiiinn vallaaa a.s.
kumaşı kasnağa geriorum, yapılacak deseni çiziorum sonrada allah ne verdiyse yapmaya çalışıorum dimi sıra buu :1rolleyes:
buldum ya bilen birini kaybetmeden soruom tüm sorularımııı

süpersiiinn vallaaa a.s.
kumaşı kasnağa geriorum, yapılacak deseni çiziorum sonrada allah ne verdiyse yapmaya çalışıorum dimi sıra buu :1rolleyes:
buldum ya bilen birini kaybetmeden soruom tüm sorularımııı

estağfurulah canım bende 2 aydır yapıyorum
çok bildiğim bişi yok ancak ustadlarımdan örendiklerimi söleyeyim
ilk önce perşumen kağıdıyla deseni çıkarıyosun ardından
kasnağa geriyosun ardında desen kaybıolmadan saplarını yapıp
deseni sabitliyorsun ardından devam ediyorsun
bunlarıda ben tijen usdadımdan örendim nacizhane
saolsu ayrıntılı biçimde göstermiş
buralara iyi bak anlatılıyo adım adım yapılışı
kafana takılan olursa tijen usta gelene kadar yardımcı olurum
inş gelice bana kızmaz:kedi:

kızmasın bize tijen ustaa opuyorumnanaktan sonuçta sende bu aleme katılmak isteyen birine yrdımcı oluosunn :kedi: sanada onada teşekkür edrimm a.s.
dedikerinde tamammım herşeyi anladım ama benim iğne hala kumaştan geçmio biliomusun akşam iş çıkışı kasnakda aldım ama yine olmadı :1no2:
benim iğnenin üzerinde 18-22 yazıo bunun bi anlamı olabilirmii acabaa:uhm:
ya ne hevesle gelmiştim eve uuff :çok üzgünüm:

kızmasın bize tijen ustaa opuyorumnanaktan sonuçta sende bu aleme katılmak isteyen birine yrdımcı oluosunn :kedi: sanada onada teşekkür edrimm a.s.
dedikerinde tamammım herşeyi anladım ama benim iğne hala kumaştan geçmio biliomusun akşam iş çıkışı kasnakda aldım ama yine olmadı :1no2:
benim iğnenin üzerinde 18-22 yazıo bunun bi anlamı olabilirmii acabaa:uhm:
ya ne hevesle gelmiştim eve uuff :çok üzgünüm:

ne tür kurdele kullanıyorsunuz ipekmi yoksa şeffaf olanlardan organzelerdenmi eğer ipek değilse iğnede zorlar herşeyde zorlar ilk adımda...takıldığınız konularda bende yardımcı olmaya çalışırım..şu an iğne numaralarını hatırlayamadım ama ufak olmalı sizin ki büyükle deneseydiniz daha rahat ederdiniz...

dsc00253l.jpg

dsc00

inan ben kurdelenin cinsini bile bilmiorum oyüzden resmini ekledim.iğnelerde resimdekiler üzerinde dediğim gibi 18-22 yazıo kurdeleler fln doğrumu? teşekürler sizedeeee

Son düzenleme:
X