Nakış adım adım kurdela nakışı yapılışı

Kanaviçe Şemaları, Kurdele Nakışı Tekniği, Nakış Şemaları, Aplike Teknikleri, Aplike Modelleri, Nakış Teknikleri, Yaptığımız Nakış Örnekleri Nakış hakkında öğrenmek istediğiniz tüm teknik ve modellerin olduğu başlıktır.

tijeen

www.tijeence.blogspot.com
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2008
2.881
889
gelen sorulardan esinlenerek böyle bir çalışma yaptım arkadaşlar umarım faydalı olur:)
img0092qmg.jpg

yazın yeğenlerime bohça hediye edeceğim,bundan dolayı bu aralar boça çalışmalarım fazla oldu(arada satılanlarda olunca bitmek görmüyor tabii kikiki)
neyse konumuza dönelim çalışmamın bitmiş halini görüyorsunuz

ilk önce desenimizi elimize alıp genel bir kontrol den geçiriyoruz
img0001omdtle.jpg

daha sonra sadeleştirerek yeniden çiziyoruz
img0002hla.jpg

kumaşımızı düzgünce serip desenimizi kumaşa aktarıyoruz
img0054jgh.jpg

sıra çiçeklerimize geldi ilk olarak örümcek gül çalışıyorum
daha önce burada açıklamasını yapmıştım;
http://www.kadinlarkulubu.com/kurdele-nakisi-teknigi-amp-semalari/255149-orumcek-gul-yapimi.html
img0066ouu.jpg

img0070pwq.jpg

hemen kumaşın altına aldığımız kurdelanın uçlarını hafifçe yakıyoruz
img0071aoq.jpg

ve yüzeye çıkmıyacak şekilde iplikle dikiyoruz
img0077qnq.jpg

isteğimize göre irili ufaklı çiçeklerimizi çalışıyoruz
img0084ssj.jpg

gördüğünüz gibi örümcek gül basit ilmek ve rokoko gül çalıştım
rokoko gülün yapılışını da burada açıklamıştık;
http://www.kadinlarkulubu.com/kurde.../255453-kurdela-nakisi-rokoko-gul-yapimi.html

Son düzenleme:
sıra yapraklarımıza geldi
img0087fgh.jpg

bohçamızın arkasıda tamamen temizlenmiş olması gerekir
img0093tav.jpg

bohçamız bitti :) hediye etmeye hazır hale geldiii
img0091i.jpg

arkadaşlar ben 60 derecede bile yıkadım kurdelalar da bozulma olmuyor bilginize :)

Zincir yaparken biraz daha birbirine yakın yaparsanız daha şık olabilir. Ellerinize sağlık. Kolay gelsin

özellikle öyle yapmıştım yoğun bir desen deyil ,dallar göz doldursun istemiştim :) teşekkürler canım

çok güzel olmuş bayıldım bende yeni öğrreniyorum bence kusursuz umarım sizin gibi çalışabilirim ellerine sağlık

bişey daha sorucam size saten kurdaleyle öğrendik oda yıkanınca bozulmuyormu acaba ben bide ayakkabı çantası yapmayı düşünüyorum umarım başarıırm

çok güzel olmuş bayıldım bende yeni öğrreniyorum bence kusursuz umarım sizin gibi çalışabilirim ellerine sağlık

çok teşekkür ederim canım tabikide çalışırsın neden olmasın
çok basit sadece biraz dikkat ve zevkle istekle çalıştım mı süper şeyler çıkıyor ortaya
yakın zamanda çalışmalarını burda görmek isterim :)

bişey daha sorucam size saten kurdaleyle öğrendik oda yıkanınca bozulmuyormu acaba ben bide ayakkabı çantası yapmayı düşünüyorum umarım başarıırm
benim çalıştığımda organze kurdela, ipek kurdela deyil o biraz tuzlu geliyor bütçeme
60 dereceye kadar yıkadım hatta beyazın üzerinde kırmızı karafil di yıkadığım.
bir arkadaş 90 derece de de yıkadım dedi ama onu denemedim.
bu linge bir bak istersen çalıştığım bir kaç çanta modeli var fikir edinirsiniz
http://www.kadinlarkulubu.com/kendi-el-emeklerimiz/249292-kurdela-nakisi-el-emeklerimm.html

teşekkür ederim canım saol, bence yapabilirsin gördüğün gibi zorluğu yok basit bir nakış türü :)

çok güzel olmuş benim gibi kurdela nakışına başlayanlar için çok faydalı bi çalışma olmuş .elleriniz dert görmesin kaydirigubbakcemile3

ayy çok güzel olmuş emeğine ellerine sağlık......ben çok seviyorum ama cesaret edip yapamıyorum

X