Çocuk Hastalıkları Kulak arkasında yağ bezesi yardım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

TRAKYALI

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2008
1.085
19
Kızlar çok endişeliyim kızım 4 aylık ve bu sabah tesadüfen kulak arkasında minicik bir hareketli beze farkettim öyle çok yuvarlak formda değil ne olbilir bu çok endişeliyim perşembe aylık konmrolümüz var o güne kadar beklemesemmi kızlar sizler bu tür bişiyle karşılaştınızmı.inşala kötü bişi değildir,meleğimi allah korusun odaha çok küçük ona gelen bana gelsin.

tatlım bizdede var iki taraflı tam kulak arkasında değil saçlı deri içinde seninkidemi öyle? lenf bezleri onlar enfeksiyon durumlarında şişerler.bizde sanırım 4. ayında farkettik doktorumuza sorduk önemli bişi değil dedi sonra kaybolur dedi. hareketliyse ve giderek büyümüyorsa basınca ağrılı değilse kızarıklık vs yoksa önemli değil. bi ara enfeksiyon geçirmiştik ondan sonra çıktı. henüz geçmedi ve büyümüyor. muhtemelen seninkide öyledir.genede doktoruna sorarsın.

pardon ya enfeksiyonu sonra geçirmiştik muhtemelen saçlı deride konakları vardı onlara bağlı gelişti sanırım.

evet canım tam da saÇların başladıĞı yerde ama saçsız tarafta bundan 1 ay Önce ateŞlı bı dÖkÜntÜ geÇırmıŞtı doktor mıkrop kapmıŞ demıŞtı Şımdıde bu beze oluŞtu bÜyÜk ıhtımal senın dedıĞın Şey canım bıraz rahatladım valla saĞol yoksa bana bu gece uyku yoktu

Son düzenleme:
benim bebegimdede var o, bende yeni farkettim. bizde enfeksyon gecirmistik, ondan mi cikti acaba? neyse yinede bi doktora göstereyim ben yarin.

ben doktoruma gÖsterdım bı sourn yaratmaz Çocuklarda bÖyle yaĞ bezelerı olur dedı

bende az önce farkettim arkasında kafasının boynunun üstünde ay nasıl anlatiyim ufacık bi yag bezesi var dr gidicem en kısa sürede

mrb ... bebeinizin kulak arkasindaki beze gectimi acaba merak etmistim ... cunki benim de 9 aylik oglumda ayni durum soz konusu... ciddi bu durummu gerci bende cok merak ettim doktora soledik .. bumeedi surece rahatsiz etmedi surece merak edilecek bisi yok dedi.. umarim bebeniz daha iyidir.. salik la kalin ... tskrler ..

geçmadi canım benim kızımda 8 aylık oldu ama hala geçmadi bu başlıgı açtığımda daha 4 aylıktı

mrhba benim oğlum 22 aylık 5 aya yakın suredır kaşının altında ve kulagının alt kısmında ufak yağ bezelerınden vardı rutın kontrollerımızde doktora gosterdgımızde onemlı bıse deıl ıstersen aldırabılırsın coğalmaz zararı olmaz demısdı bı kac gun once kasının altındakı şiştisivilce gıbı oldu cıldıyeye goturdugumde mıkrop kapmıs oldugunu soledı ılacla tedavısı olmadıgını yakılması grektıgını soledı ayrıca bualsıcı oldugunuda ogrendım kısıden ksısıye gecebılıomus ozellıkle krese gıdıp gıtmedıgını sordu genelde cocuklara bırbırlerınden gecıomus eğer yaktırmassan butun vıcuduna dagılabılırmıi cocugunuzda eger bole bısde varsa mutlaka bı cıldıyeye goturmenızı tavsıye ederım

merhaba benim kizimdada var bu bezelerden bi kulaginin arkasnda 5 tane digerinde bi tane var iki gündüt hasta ve atesliydi neden oldunu ögrenemedk idrar tahlili olcakti ama alamadk idrar sizin cocuklariniz ne enfeksiyonu gecirdi?

X