Çocuk Hastalıkları Demir ilacı ve Kusma.....

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

gamur

Guru
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2008
96
1
hanımlar oğluşumun 4. Ay aşıları yapıldı geçen hafta ve sonrasında sağlık ocağından bana ferro sanol diye bir demir ilacı verdiler günde 9 damla ama benim sorunum o vitamine başladığımdan beri oğlum fena şekilde kusuyor acaba vitaminden mi diye merak ediyorum sizdede oldumu böyle birşey .....

canım ilacı direk kaşıkla mı veriyorsun.eğer öyleyse tadını beğenmemiş olabilir.zira bi hoş tadı var.ek gıdaya geçtiysen yediğine mamasına katıp verebilirsin.dr umuz bize böyle söylemişti.ben birkaç kez yaptım başlarda alışsın diye, anlamadı.ama benim kızım çok seviyor nedense.kaşığı uzattım mı yalana yalana içiyor.ağız tadı bi değişik.kaydirigubbakcemile2

ferro sanol kusma yapıyor maalesef. ben oğluma sabah uyanır uyanmaz aç karnına verip üzerine de en az yarım saat emzirmeyrek kusmasını hafifletmiştim. demirden önce az olmalı ve sonrasında da bir süre anne sütü almamalı demişti doktorumuz. bir de 9 damla fazla değil mi. kilo başına 1 damla kullanılır ferrosanol. oğlunuz 4 aylık 9 kilo mu maşallah.

iğrenç bi tatı var.mamaya karıştırdım.mamayada kokusu geçiyor.bu sefer maamsını yemiyor kızım.9 damla veriliyor.kilosuna göre verilmiyor.bende bi damla baktım tadına ve istifra ettim.çok kötüüüü.ama veriyorum mecburen

BENİM KIZINDA FERRO SANOLU İÇMİYODU BENDE FERRO ZİNGO VERİYORUM O SIKINTIMGEÇTİ ŞÜKÜR BUNU RAHAT İÇİYO TAVSİYE EDRİM yerimseniben

ferro sanol kusma yapıyor maalesef. ben oğluma sabah uyanır uyanmaz aç karnına verip üzerine de en az yarım saat emzirmeyrek kusmasını hafifletmiştim. demirden önce az olmalı ve sonrasında da bir süre anne sütü almamalı demişti doktorumuz. bir de 9 damla fazla değil mi. kilo başına 1 damla kullanılır ferrosanol. oğlunuz 4 aylık 9 kilo mu maşallah.

banada 9 damla çok geldi kilo başına 1 damla olması gerekiyor mesela 7,5 kg ise 8 damlaya tamamlanıyor CADIARZU

bızımd ebu gun aylık kontrolÜmÜz vardı bızde kullanmaya baŞladık bıze 4 damla vermem gerektıĞı sÖylendı, daha vermedım demek kusturuyo bı bu eksıktı

benimkide çok kusuyodu ama baktım tadı güzel hafif uyumaya yakınken veriyorum çok çakmıyo yoksa bulandırıyo

ben 2 gündür kullanıyorum henüz yan etkisini görmedim dr sabah ver dedi kabızlık yapabilir sıkıntı çekerse gündüz çeker en azından gece sıkıntı yaşamaz dedi ve dediğiniz gibi kaç kiloysa o kadar damla verilecek dedi sağlık ocakları 9 damla diyor herkese

ben bebeğime ferro sanolu veremiyodum..onun yerine ferro zingo veriyorum kaşıkla alıyo ve hiç çıkarmıyo..tersine tadını seviyo.. versem daha içicek maşallahcokacimcoookkaydirigubbakcemile3

benim kızım da 4 aylık oldu ve demir ilacına başladık. Kızıma aç karnına veriyorum demir ilacını. Verdikten sonra kusmuyor ama suratı şekilden şekile giriyor. Vermek istemiyorum ama mecburum. Yalnız bizim kız bu demir ilacını almaya başladıktan sonra kusma sayısında bi artış oldu. Böyle bir yan etkisi olabilir mi? Aşırı derecede kusmuyor ama gün içindeki kusma sayısı arttı. Anlamadım. Cuma günü doktora gideceğiz kontrolü var. Doktora soracağım bu durumu.

X