Burun spreyi bağımlısıyım

awa

Herkez YaLan soyler
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2008
146
1
bilmiyorum kii acaba benım gıbı böyle burun spreyı kullanıpta begımlısı olan varmı?? ınanın cok kotu bır durum tam 2 yılldır kullanıyorum ve sıkmazsam nefes alamıyorum bunun ıcın dr gıttım ama yınede bırakamıyorum ayyy nedır bu cektıgım bıde dıderal kullanmıstım onuda bırakamıyorum senağlama komık ama bagımlılık deyınce aklıma geldı bende de yok yokmus bea :1closedeyes: yınede benım gıbı olan varsa veya tavsıyede bulunmak ısteyen varsa dınlerım arkadaslarım a.s.

bazi ilaclar bagimlilik yapabiliyo,neden komik olsunki,
bence iyi bi doktora gitmekte ve herseyden once,kendi iradeni kullanmakta fayda var,,,
saglikli gunler dilerim canima.s.

Bağımlılık değil de kullandığında rahatladığın içindir sürekli kullanma ihtiyacı hissediyorsundur nefes alamamanın ne derece zor olduğunu ben de iyi bilirim mevsim geçişlerinde nezle olurum serum fizyolojik düşmez elimden ama burun damlalarının zamanla damarları kuruttuğunu biliyorum daha az kullanmaya çalış, geçmişolsun

ben bağımlıydım onsuz uyuyamıyordum. bigün bitti pazara denk geldi eczaneye gidemedim o gün hiç uyuyamadım. ertesi günde unuttum almayı 3.gün 1 tanesiş açık burun dedliğimin öyle uyudum sonrada alıştım. kullanmamanızı öneririm.

geçen yıllarda büyük gazetelerden birinde tam sayfa yazı çıkmıştı bu konuyla ilgili...söz konusu ila. "o.......e "bu kadar ciddi sonuçlar doğuracağını bilmiyordum. eczacı arkadaşım "4-5 günden fazla kullanma burun etleri şişer hiç nefes alamazsın "derdi,yazıyı okuyunca zorunlu olmazsam hiç kullanmıyorum,çok gerekirse sadece gece yatarken yapıyorum ..hatta gündüz kullanırsam fazlaca açtığı için nefes alırken burnum yanıyor,rahatsız oluyorum...çok geçmiş olsun,başta sıkıntı çekersin ama mutlaka bırakmalısın:teselli:

Bu ilac hakkinda yazilan herseye kelimesi kelimesine katiliyorum.Yillar once usutmeden dolayi gittigim dr burun tikanikligim icin bu ilaci yazdi tabi o zamanlar bu kadar bilgim yoktu hemen alir almaz siktim burnuma aman allahim o ne guzel bi rahatlama daha ilk fisss ta burnunuz aciliyor oyle rahatliyosunuz ki size mucize gibi geliyor ozelliklede geceleri,ama bir sure sonra farkettim ki hastaligim gecmis ama ben bu spreyden vazgecememistim,gercekten bagimli oluyosunuz onsuz nefes alamiyo ve en kousu uyuyamiyosunuz.Esim bu ilaca bagimlisin dedikce bende napiim burnum tikaniyo diyorum kabulde etmek istemiyorum.Evlendikten sonra almanyaya gelince d den recete almadan spreyi alamaz oldum almancamda olmadi icin o zamanlar esim götürmedi bilerek ve ben bi süre burnu tikali olarak yasadim ama inaninki esime dua ediyorum iyiki yapmis o zamandan beri bir kez bile burnum tikanmadi.Sizlerede tavsiyem en baslarda gercekten cok zor ama biraz sabrederseniz sonrasinda cok rahat ediceksiniz:teytey:

arkadaşım burun spreylerini 5 gün kullanın diye hem dr lar hem de eczacılar uyarıda bulunuyorlar.sanırım sen fazla kullanmaktan dolayı bağımlısı oldun.en kısa zamanda tedavisine bak güzelim.çok fazla kullanmak zararlı olabilir allah korusun

Benimde annem bağımlı burun spreyine.Onsuz uyuması mümkün değil, olmayınca sabaha kadar hiç uyumuyor.Napsak kurtaramadık....Ama çok tehlikeli çokkkkk...Keşke bırakabilseniz..

Hah... hoşgeldin Mona.. aynı dert bende de var, O.....e değil ama ı......n.
Aynı şey işte.

Bu bi de normal nefes alamama gibi bir durum değil.
Hani salt burnun tıkalı olsa 3-5 gün sabredeyim geçsin diyorum ama bu farklı.

Ağızdan da olsa aldığın nefes yetmiyor.. boğuluyor gibi hissediyorum, sanki birisi gırtlağıma çökmüş gibi.
Korkunç bi duygu.
Nasıl çıkacam bu işin içinden bilmiyorum valla...

bencede bir an evvel doktoro görünün eğer bir sorun yoksa kullanmayın derim.geçen gün bu spreyller hakkında bir doktordan duydum uzun süre kullanımlarda burun içindeki mukozayı bozuyormuş .aman dikkat .

bitanem aynen bende öyleyim burnumda deviasyon (kemik eğriliği) ve geniz eti var, sen gene 2 yıldır kullanıyomuşsun ben nerdeyse doğduğumdan beri kendimi bildim bileli kullanırım,doktorlar çok zararlı diyorlar ama burun tıkanıklığı kadar kötü bişi yok,asla burnum tıkalı duramıyorum ne iş yapabiliyorum ne uyuyabiliyorum ameliyat olmamı söyledi doktorlar ama kesin çözüm deil diye duydum sanki ömür boyu kullanılması için verilmiş bi ilaç gibi ne biliyimtansiyon şeker hapı gibi çantamdada sürekli burun spreyi taşır,sürekli kullanırım.

Hah... hoşgeldin Mona.. aynı dert bende de var, O.....e değil ama ı......n.
Aynı şey işte.

Bu bi de normal nefes alamama gibi bir durum değil.
Hani salt burnun tıkalı olsa 3-5 gün sabredeyim geçsin diyorum ama bu farklı.

Ağızdan da olsa aldığın nefes yetmiyor.. boğuluyor gibi hissediyorum, sanki birisi gırtlağıma çökmüş gibi.
Korkunç bi duygu.
Nasıl çıkacam bu işin içinden bilmiyorum valla...

aynı ilacı kullanıyoruz monam ve aynı durumdayızfisfisfis
kızlar deniz tuzu iyi geliyo galiba burun tıkanıklığına,annem bi burun merhemi almış içinde deniz tuzu var,inanılmaz yumuşatıyor ve nefes almayı kolaylaştırıyor acep deniz tuzu denesek kurtulabilirmiyiz bu bağımlılıktan,eczanelerde satılıyo okyanus tuzu diye

aynı ilacı kullanıyoruz monam ve aynı durumdayızfisfisfis
kızlar deniz tuzu iyi geliyo galiba burun tıkanıklığına,annem bi burun merhemi almış içinde deniz tuzu var,inanılmaz yumuşatıyor ve nefes almayı kolaylaştırıyor acep deniz tuzu denesek kurtulabilirmiyiz bu bağımlılıktan,eczanelerde satılıyo okyanus tuzu diye

Ehahuaha.. sen nereden çıktın kız? :1rolleyes:
Ya bacım rezil bişey bu ya... ben de min. 5 senedir kullanıyorum neredeyse, denemediğim yöntem kalmadı bana mısın demedi. Ama bu deniz tuzunu bak ilk defa duyuyorum.. bi araştırayım bakiim.

bencede bir an evvel doktoro görünün eğer bir sorun yoksa kullanmayın derim.geçen gün bu spreyller hakkında bir doktordan duydum uzun süre kullanımlarda burun içindeki mukozayı bozuyormuş .aman dikkat .

Bozmak ne demek canım, öyle bir kurutuyor ki o mukozayı, canına bile okuyor.
Sonra da ilacı bi süre kullanmadığında azıcık burnunu çeksen şakır şakır kanıyor.

Bi de geçen bi arkadaşım bi yerde okumuş, bunu uzun süre kullananların beyin hücreleri ölüyormuş zamanla... ben ondan mı giderek daha da salaklıyorum acaba :nazar:

Ehahuaha.. sen nereden çıktın kız? :1rolleyes:
Ya bacım rezil bişey bu ya... ben de min. 5 senedir kullanıyorum neredeyse, denemediğim yöntem kalmadı bana mısın demedi. Ama bu deniz tuzunu bak ilk defa duyuyorum.. bi araştırayım bakiim.

ben her an her yerden her topicten çıkabilirim,boşuna mı ajan diyosunuz banaşakkıdı
monam burun içini yumuşatmak için almış annem bu merhemi,ama valla benim burnumu açtıysa seninkine haydi haydi iyi gelir diye düşünüyorum,ben kendimi bildim bileli aynı sorunla boğuşuyorum.kremin adını hatırlayamadım şimdi ama yazarım sana.bayağı bayağı nefes almamı sağladı yani,yanımda i...n'im olmadığı gün rahat edemiyorum valla bağımlılıkda deil yani sürekli burnum tıkanıyo benim hasta olsamda olmasamda

burnumdan nefes alamıyordum, burnum hiç akmıyordu ağlasam da grip de olsam asla selpak nedir bilmedim hayatım boyunca. :KK43:( ve aşırı bir baş ağrım vardı. doktora gittim burun eti büyümesi olduğu söylendi. konka olayı yani. ve ameliyatımı oldum şu an çok rahatım sanki yeniden doğmuş gibi :)) bağımlısı olduğun spreylerden ben de kullandım ama hiçbiri kalıcı çözüm değil. şu an eşim de "N.....X" isimli spreyi kullanıyor fakat aynı sorun onda da var alıskanlık yaptı sanırsam en kısa zamanda onun da ameliyat olması gerekiyor. korkmanıza hiç gerek yok. cünkü 45 dk'lık bir operasyonla hayatınız boyunca derin nefesler........(ayrıca o..........e isimli spreyin içinde kortizon var bu nedenle en fazla 3-4 gün kullanılmalı.)

ben her an her yerden her topicten çıkabilirim,boşuna mı ajan diyosunuz banaşakkıdı
monam burun içini yumuşatmak için almış annem bu merhemi,ama valla benim burnumu açtıysa seninkine haydi haydi iyi gelir diye düşünüyorum,ben kendimi bildim bileli aynı sorunla boğuşuyorum.kremin adını hatırlayamadım şimdi ama yazarım sana.bayağı bayağı nefes almamı sağladı yani,yanımda i...n'im olmadığı gün rahat edemiyorum valla bağımlılıkda deil yani sürekli burnum tıkanıyo benim hasta olsamda olmasamda

Hee aynı işte.. çantamın demirbaşıdır o maalesef.
Sen akşam o kremin adına bak da fırsat bulursan bana bi mesaj at özelden, ben bizim doktora danışırım onu.

burnumdan nefes alamıyordum, burnum hiç akmıyordu ağlasam da grip de olsam asla selpak nedir bilmedim hayatım boyunca. :KK43:( ve aşırı bir baş ağrım vardı. doktora gittim burun eti büyümesi olduğu söylendi. konka olayı yani. ve ameliyatımı oldum şu an çok rahatım sanki yeniden doğmuş gibi :)) bağımlısı olduğun spreylerden ben de kullandım ama hiçbiri kalıcı çözüm değil. şu an eşim de "N.....X" isimli spreyi kullanıyor fakat aynı sorun onda da var alıskanlık yaptı sanırsam en kısa zamanda onun da ameliyat olması gerekiyor. korkmanıza hiç gerek yok. cünkü 45 dk'lık bir operasyonla hayatınız boyunca derin nefesler........(ayrıca o..........e isimli spreyin içinde kortizon var bu nedenle en fazla 3-4 gün kullanılmalı.)

Canım bende o da yok, sadece şiddetli bir sinüzit var, sinüzite ameliyat da çare değil maalesef. Sana da eşine de geçmiş olsun, o da kurtulur bi an önce dilerim.

canım otri....n bagımlılık yapar eger oysa dedıgın ılac 3 gunden fazla kullanmamak gerekır cunku dıgerlerı gıbı okyanus suyu serum fızolojık onlar gıbı degıl ıcerıgı farklıdır otr.n burnuna sıktıgında ordakı damarları buzer ve bu senın rahat nefes almana neden olur dıgerlerı ıse burnunu temızler yanı otrıvın kımaasaldır okyanus suyu kullanmanı tavsıye ederım bıraz paglıdır ama olsun bence bırak sık dısını duzene gırecektık hatta bu konu hakkında yazıda okumustum ot..n bagımlıları dıye bu bagımlılık evetalerjınmı var sunızıtınmı?

X