renkli doppler tarama testini kaçıncı haftada yaptırdınız

kardelencicegi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2008
208
2
42
merhaba kızlar şuan 22 haftalık hamileyim ve renkli doppler için doktor önümüzdeki ay dedi biraz geç gibi geldi bana
ve özel hastanede çok pahalı olduğu için ssk da yaptırmak istiyorum acaba olurmu doktorum özel hastanede çünkü yoksa o hastanede mi yaptırmam gerekir
ve çektirenler nasıl anlatırmısınız bildiğimiz ultrason gibi mi ?

canım ben ssk ila anlaşması olan özel bir merkeze gidiyorum 20 haftada randevu aldık aynı merkezde 22 haftanın sonunda renkli dopplere girdim bende senin gibi çok merak ediyordum sagolsun eşimde yanlız bırakmadı agustos annelerindende yardımcı oldu birçok arkadaşım normal ultrason gibi ama daha ayrıntılı biraz daha uzun sürüyor bebeginin herşeyine bakılıyor öyleki parmaklarını bile sayıyor dr şükür benim kızım günü gününe gidiyor gelişimi iyi dedi dr inşallah seninde güzel haberlerini alırız yani korkulcak birşey yokmuş ayyy biraz uzunmu oldu ne neyse ben ssk anlaşması oldugu halde 50 ytl verdim 9 lirada dr randuvum için verdim gerçi birşey degil ama diger merkezle ne kadar alıyor bilmiyorum açıkçası

özel hastanelerde 90 tl normal devlet hastanelerine gidince ücret ödemiyorsun. Ben de 21. haftamda yaptırmıştım... çok eğlenceliiiiiiiiiii.... inşallah iyi haberler alırsın. Ayrıntılı ultrasyon diye de geçiyor renkli dobler... ayrıca üniversite hastanelerine de gidebilirsin ankara'daysan Gazi'yi tavsiye ederim.

canım bizi doktorumuz bunun için 21. haftada başka bir doktora yönlendirdi ve sağolsun o doktorda 200 liracık aldı ama kızımız iyi görünüyordu.

valla benim doktorum 80 milyona hem muayene hemde her gitigimde doplerle bakıyo kızlar sizin oralar çok pahalıya

ben hiç girmedim cnm
sadecec normal ultrasonla bakıyor dr.um
çok da önemli olmadığını söyledi renkli olanın en sağlıklısı siyah beyaz olanı imiş
haberim yok yani güzelim

cnm 20. haftamda yaptırdım bende özele gidiyorum istanbuldaymışsın ben zeynep kamilde yaptırdım ama 1 ay sonraya gün veriyolar ücretsiz yaptırdım ama sana yakınsa kartalda umut hastanesinde arkadasım 60 tl ye yaptırdı çok uygun yanii

bende 22 de yaptrdım 250 tl ödedım:kızgın:pişmnda oldum bgrsaklarında prblem çıktıı çok taktım kafamaaa keske sölemesydı ..ama bakan doktr cok önemlii bu işi iyi yapan sayılı doktor varmışşş..benmkı onlardan bırı.mtlaka prf bakmalı...ama allah korusun bse cıksada o haftadan sora bsey yaplamaz kım kıyar yawrusunaa...senağlamaçokta mantıklı degl yanı...ama insan merk edyo iştee

heryere yaptırılmaz kızlar uygun die yanlış bılgı almayın..benım gıttıgım yer rsklı gebelık merkezı şişlide oskar ismi...1 mm yanlış ölçmu bile çok sey degstırır..butun kemklerı sayılıo cunku tek tek..benım 1 saat sürdü ultrsonum..

Kızlar bende bugün doktoruma gittim kozyatağı görüntüleme merkezini önerdi. anlaşması da olabilir bilmiyorum ama indirimde uyguladılar normalde 300 tl'ymiş doktorumdan dolayı indirim yaptılar 170 tl dediler. Parası mühim değil yeterki sağlıklı olduğunu öğreneyim. Giden var mı buraya bilgi verir misiniz bu konuda

teşekkürler.

merhabalar,
bende istanbul da ikamet ediyorum. benim doktorum sonomedi ( kadıköy evlendirme dairesi karşısında) öneriyor, çok temiz ve güzel baktıklarını söylüyor. 21. haftamdayım renkli doppler için gideceğim. SGK ile anlaşması yok o yüzden pahalı. telefonda verilen fiyatla gittiğimde karşılaştığım fiyat farklı oluyor. mesela şuan rekli doppler iiçin normalde 400 ama doktorunuz yönlndirmesi sebebiyle 300 tl dedi. ama gidince bence 250 falana düşer o fiyat, çünkü ikili tarama da öyle oldu. bazı özel sağlık sigortalarıyla anlaşması var ve kesinlikle güvenilir biryer gidince farkediliyor zaten.

Ben medipole gidiyorum orası 350 tl dedi, sonomedde aynı şekilde. Maltepe tıp merkezi 150 tl dedi niye bukdr fark var anlamadm. 2. düzey renkli doppler diye geçio

Ben medipole gidiyorum orası 350 tl dedi, sonomedde aynı şekilde. Maltepe tıp merkezi 150 tl dedi niye bukdr fark var anlamadm. 2. düzey renkli doppler diye geçio

Bende medipol koşuyoluna gidiyorum ewet orda 350 tl. ben 21 haftamda gttim evime yakın yerde FSM tıp merkezi 150 tl dedi gayet güzeldi sorun da çıkmadı çok şükür sonra doktoruma gösterdim bu kadar. yani o kadar para vermeye gerek yok. haaa bide onlarınki renkli pahalı olanların yani. benim gittiğim hastanede FSM tıp merkezinde siyah beyazdı.. ama önemli olan bebeğin sağlığı tabi...

medipolde hangi doktora gidiyorsun?

Bende medipol koşuyoluna gidiyorum ewet orda 350 tl. ben 21 haftamda gttim evime yakın yerde FSM tıp merkezi 150 tl dedi gayet güzeldi sorun da çıkmadı çok şükür sonra doktoruma gösterdim bu kadar. yani o kadar para vermeye gerek yok. haaa bide onlarınki renkli pahalı olanların yani. benim gittiğim hastanede FSM tıp merkezinde siyah beyazdı.. ama önemli olan bebeğin sağlığı tabi...

medipolde hangi doktora gidiyorsun?
Bende maltepe tıp merkezine gitmeyi düşünüyorm doppler için... Medipolde seval pata ya gidiyorum,çok tatlı bir doktor. senn doktorun kim??

sema ovalıya da gittim ama çok acele ettirdi beni içerde bide asık suratlı gibi geldi, gerildim nedense. ogünden beri gitmiyorum :)

Hahahah evet doğrudur çok asık suratlı oluyor bazen ama bazende gleryüzlü oluyor bende iş stresine bağlıyorum. Evet aceleci gibi biraz ama o da çok yoğun olduğu için.. doğum yapan kişilere soruyorum doğumda çok iyi diyorlar... bende başladım bu noktaya kadar geldim devam ediyorum işte =)

X