Yalancı emziği bıraktırma yöntemi yardııımm :(

defneliseda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2008
11
0
42
19 aylık kızım var. orta kulak iltihabı altattık. doktor kesinlikle emzik ve biberonu bırakıyosunuz acilen dedi :KK43: ama nasılll :KK43: kzıım 1,5 ay emdı ve bıraktı babaannesı bakacagı ıcın kolay olsund ıye emzığe alıstırdık.. sımdı bırakma zamanı..
şöyel birsey duydum bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen;
SARI SABIR diye bir sey varmıs onu sürecekmısız. ama satan adam dikkat zehirler demiş.. kullanan varmıı :KK43::çok üzgünüm:

yok güzelim ölee şeyler denemedim hiçç benim oğlum tam yaşına girdiğinde oğlum gel dedim makasla emziği kestim gözünün önünde birlikte çöpe attık artık yok emziğimiz dedim o gün bugünüdr 2yaşına gircez yakında hiç aramadı maşallah..bence denemelisin..allah yardımcın olsun umarım sizde bizim gibi kolay atlatırsınız..

İNŞALLAH AMA BENIM KIZIM HİÇ ÖYLE AKILLI USLU BU ÇOCUK DEĞİL MALESEF AMA BAKALIM ESKI MEMELERIMIZDEN BITANE Bİ DENEYEYİM AKSAM NE YAPACAK KESİK EMZİK VEREYIM ONLA DENESIN SAOL ARKADASIMmirmirmirmir

arkadaşım sakın neydiği belirsiz şeyler deneme çocuğuna sağlık açısından sakınca lı şeyler serrasu nunda dediği gibi bir dene bakalım bırakıcakmı bende başlıyım arık diyorum bıraktırmaya 17 aylık oldu zillim.. bende deniycemmm
:emir_bebek:

Yok malesef hala tek bır grıŞımde bıle bulunamadım kızımım bademcıklerı ŞıŞtı :KK43: bırde emzıgınden ayırıp ben Üzmeyım dedım

Benim komşum kızına emziğinin içine mor lahana koyup emziğinin içine böcek kaçmış ağzınada kaçabilir emersen diyerek bıraktırdı arada istiyo oda verip istersen emebilirsin diyo ama korkudan ememiyo yavrucak.:roflol:

ben tam 1 yasını doldurdugunda bıraktırdım
gece cok arar oğlum emziğini
gece basladı elleriyle uyurken yastıgının orasını burası byanlarını arıyor
yok oglum yok meme artık diyerek
birakaç gece hep böyle arandı..
sonra unuttu arkadaslar sadece 2 3 gece biraz aradı o kadar...

walla canım bende memenin ucuna siyah iplik dolamıştım baya bi yazık yanaşıpta alamadı unutuyolar zaten çekicen 1kaçgün ondan sona isterse gösteri gösteriwer almaz bida :::::::::)))))))kolay gelsinn

bende bıraktıramıyorum arkadaşlar 22 aylık kızım bırakmıyor önce pek istemiyordu saadec uyku zamanında şimdi gündüzde istiyor gecede bilmiyorum nasıl bırakacağız

kızlar ben bıgun hıç vermedım krız gecırdı gece verdım çok kötu tıtrıyordu çunkı ama ne oldu gunduz cok emmeyen oglum memeyı vermıcez dıye agzından hıç çıkarmıyor şimdi 19 aylık daha çok emıyor hemde elınde 2 3 memeyle ggezıyor
bı kerede memenın ucunu kestım butun gece onu bıle emdi

Bende aynı dertten muzdaribim arkadaşlar oğlum çok kolay bırakmıştı iki buçuk yaşlarında camdan aşağı attık ve kuşlar götürdü diyerek senaryolar yazdık birkaç gün krizden sonra unuttu şimdi ise kızımla başımız dertte galiba kolay kolay kanmayacak cadı arkadaş içine arı koy bakalım ne yapacak dedi bilmiyorum sizce cazip bir fikir mi bilemiyorum hangi yöntem iyi olur yaşları ilerlemeden bıraktırmamız lazım yoksa akılları ererse zorr...!:ecrin_bebek::roflol:

acı oje surun emzigın ucuna benımki 3yasında bıraktı koca kazıkkaydirigubbakcemile3 agzına aldıgı an tıksındı gece bırkac kez agladı acı getıreyımı emcenmı dedım hayır dedı zor olcak sandım ama cok kolay oldu

selam kızlar bizim kızımız defne de 3 aylık 2 aydır emzıkle rahat ettık.sımdı gozum korktu ama duydugum bırsey var dene ıstersen.gozunun onunde balkondan at emzıgı umarım ıse yarar.

merhaba arkadaşımın dediği gibin yapın bence ucunu kesin ağzına öyle verin biraz boş çekiyor birşey gelmeyince bırakıyor benimki öyle bıraktı allah kolaylık versin

kızlar ben ikizlerime bıraktıralı bir ay oldu.benimkiler bıraktıysa hepsi bırakır hiç düşünmeyin. ben unutturmaya çalıştıkça birbirlerine hatırlatıyolardı, bir kaç gece ağladılar . oğlum ogünden beri geceleri ağlama huyunu çıkardı ama alışacaktır. kesin kararlı olun ve vermeyin.benim çözümüm şuydu; emziği küçük kestim ve içine çay koydum emziğini istediğinde ise ayyyy dedim ne olmuş buna böyle, karıncalar dolmuş içine emziğinizi yiyorlar :roflol: kızım dudağını büzdü ve başladı ağlamaya (ben şimdi ne emeceğim) 2, 3 gece ağladılar ve sonunda mutlu son. emzikten kurtuldum kesinlikle işe yarıyo hemen deneyin derim.kaydirigubbakcemile5

kızım defnenin bu hafta sonu 2. yaşgununu kutlayacagız hemde agzında emzıkle :)) konuyu acan ben hala care bulamadım kızıma :)):ecrin_bebek:

X