SSVD(sezeryan sonrası vajinal doğum)

bende sezeryan sonrası normal dogum yapmak istiyorum.
birinci dogumum maalesef sezeryan oldu .bugun doktor kontrolüm vardı şuan 21 haftalık hamileyim.
doktoruma sezeryan sonrası normal dogum yapıp yapamacagımı sorduğumda ;rahmimin yırtılabileceginden bahsetti.
arkasından şöyle dedi:
sen bir normal dogum yapta bakalım bir dahakine normal mi isteyecksın sezeryan mı??:KK53:
insanı hemen korkutmaya çalısıyorlar..:KK37:

MERHABALAR ben aranıza yeni katıldım benimde 22 aylık bir oğlum var ve şu anda 5 haftalık hamileyim ssvd yapmayı çok istiyorum .ama ben bursada oturuyorum bursa da bi dr.bilen varmı acaba..:KK59:

merhaba
üstünden uzun zaman geçmiş ama ssvd yapabildiniz mi ? bende Bursa da doktor araştırıyorum bunun için

eğer İstanbul'daysanız fatih üniverstesi ümraniye polikliğini elif bağlam yapabilirsiniz diyor.ben ilk doğuum normal 2.si sezeryandı 3. için normal istedim ama günüm geçip sancım olmayınca ve suni sancı verilmesi sakıncalı olduğundan yine sezeryan oldum.

eğer İstanbul'daysanız fatih üniverstesi ümraniye polikliğini elif bağlam yapabilirsiniz diyor.ben ilk doğuum normal 2.si sezeryandı 3. için normal istedim ama günüm geçip sancım olmayınca ve suni sancı verilmesi sakıncalı olduğundan yine sezeryan oldum.

Canım elif bağlam normal doğum yapın der. hatta zorla sezeryanlık çocuğu normal doğurtturmaya çalışır. Bunun için öyle bi uğraşır ki eğer Pazar günü ve akşam saatlerinde doğumunuz geldiyse hasta kendi kendine normal doğum yapsın diye ameliyata gelmez. …

Ben Antep’te olduğum sıralar bana bu doktoru çok tavsiye ettiler. Elif hanım çok iyi, çok dindar, çok güler yüzlü bi doktor dediler ama maalesef söyledikleri gibi çıkmadı. Daha da acısı iç yüzünü doğumda gösterdi. Doğumumun sezeryanla olacağına karar vermiştik. Çünkü bebeğimde kordon dolaması vardı. Akşam 9 da sancım gelip hastaneye yetiştiğim halde kendisi hastaneye teşrif etmedi. Sebebi günlerden pazar oluşu ve doğumun akşam saatlerine denk gelmesi. Kendisi kordon dolanmış bebeğin doğumunun sakıncalı olmadığını da idda ediyor. Buna olan inancını sezeryana karar verdikten sonra normal doğum sancım geldiğinde de söyledi . Tabi bunu söylediğinde ben 8 saat sancı içinde onu beklemiştim. Nihayet sabaha karşı 5 te gelip yüzüme bağıra bağıra bunları haykırdı. Doğumda da ne kendisi ne hemşireleri hiçbiri ilgilenmedi. Konuşmadılar bile sorularıma cevap bile vermediler. Tabi bunların hepsi o Antepte iken yaşandı. Çok korkunç bi sezeryan geçirdim .Uyandığımda ağrıdan duramıyordum. Eve gidip bebeğimin 40.günü dolduğunda bebeğimi beyin kanamasından kaybettiğimi öğrendim. k vitamini yetersizliği dediler. K vitamini bebek doğduğunda yapılan ilaçmış. Eğer bebeğimi onun ve onun Antepteki hemşireleri yüzünden kaybettiysem asla onu affetmeyeceğim. Hakkımı helal etmiyorum kendisine. Ahirette de iki elim yakasında olacak. Allah onu ve hemşirelerini bildiği gibi yapsın. Dünyada cehennemi yaşadım. Onu Rabbime havale ediyorum.. Allahından bulsun.. Başka bişey demiyorum..

arkadaşlar sayfaların hepsini okumadım da face ssvd gurubu var oraya mutlaka üye olun derim

Ben kulübe yeni katıldım.suan 37hafta 4gunluk hamileyim.3.gebeligim 2si sezeryan bunu normal istiyorum hiçbir doktor kabul etmiyor ben de suan sabırla dogum zamanımı bekliyorum doktorları umursamadan. Bana bu konuda moral ve bilgi vermenizi isterim

Bebeğin hayırlı olsun canım. Merak ettim normal dogummu yaptın? Benim de iki sezeryanim var üçüncü olursa normal doğumu çok istiyorum. .

Arkadaşlar 2 sezeryan im var. Üçüncüyü normal dogurabilir miyim?? Tecrubesi olan varmı acaba

Arkadaşlar 2 sezeryan im var. Üçüncüyü normal dogurabilir miyim?? Tecrubesi olan varmı acaba

İstanbul'da buna olumlu bakan iki doktor biliyorum. Ama elbette gebeyi muayene edip bebeğin ve annenin sağlığı iyiyse, vücut buna izin veriyorsa 2ssvd deneyebilirsin diyorlarmış. İstanbul'daysanız Yenibosna Özel Sefa Semra Çapar ile Kavacık'da Nurdan Şahin Yücel'e muayene olabilirsiniz.

Ssvd destekleyen doktorların bir çocuğu 2ssvd'yi kabul etmiyor.

Mrb bende mecbur sezeryan olanlardanım yıne bebek istiyorum rabbim yardımcı olsun normal istiyorum inşallah bana çok yalın bir hastanede doktorumu bile buldum.

İstanbul'da buna olumlu bakan iki doktor biliyorum. Ama elbette gebeyi muayene edip bebeğin ve annenin sağlığı iyiyse, vücut buna izin veriyorsa 2ssvd deneyebilirsin diyorlarmış. İstanbul'daysanız Yenibosna Özel Sefa Semra Çapar ile Kavacık'da Nurdan Şahin Yücel'e muayene olabilirsiniz.

Ssvd destekleyen doktorların bir çocuğu 2ssvd'yi kabul etmiyor.

Teşekkür ederim.. Kahramanmaraş da yaşıyorum ama mümkün olursa eger düşünürüm. .

Bu grup neden bu kadar sessiz. SSVD yapan anne adaylarımız varsa bizimle deneyimlerini paylaşabilirmi acaba?

Benim kızım henüz 4 aaylık daha ikinciyi düşünmüyorum tabiki ama ilerisi için ben de merak ediyorum ssvd yi ilk Doğumum kordon dolanması nedeniyle sezeryan oldu eskişehirde ssvd destekleyen Dr. Varsa bilenler paylasirsa sevinirim

Herkese merhaba, cok sessiz kalmis bu topik... Hareketlenmeli...bu konuda tecrubeli ya da benim gibi ssvd yapmak isteyen anneler, toplasalim...

TR de SSVD riskini alacak çok dr olduğunu düşünmüyorum ben açıkçası.

TR de SSVD riskini alacak çok dr olduğunu düşünmüyorum ben açıkçası.

Aynen anneler kendine guveniyor ama doktorlar bu guvenlerini alt ust ediyor. İnsaAllah doktorlarda artik su sezaryen illetinden vazgecerler yurtdisinda bu kadar kolayken ulkemizde yokusa surulmesi cok sinir bozucu.

Aynen anneler kendine guveniyor ama doktorlar bu guvenlerini alt ust ediyor. İnsaAllah doktorlarda artik su sezaryen illetinden vazgecerler yurtdisinda bu kadar kolayken ulkemizde yokusa surulmesi cok sinir bozucu.

onlarda kendince haklı çünkü hasta kararı diye bir olay yok, hekim kararı sorgulanır herhangi bir problem çıkarsa dolayısıyla onlar da kendini korumaya çalışıyor. SSVD riskli bi iş sonuçta. ülkemizde hasta isteğiyle sezaryen olmuyor mesela, tabi özel hastaneler yapıyo ama yine bi sebep gösterip yapıyolar hasta dosyasında anne isteğiyle sezaryen oldu yazamaz.

onlarda kendince haklı çünkü hasta kararı diye bir olay yok, hekim kararı sorgulanır herhangi bir problem çıkarsa dolayısıyla onlar da kendini korumaya çalışıyor. SSVD riskli bi iş sonuçta. ülkemizde hasta isteğiyle sezaryen olmuyor mesela, tabi özel hastaneler yapıyo ama yine bi sebep gösterip yapıyolar hasta dosyasında anne isteğiyle sezaryen oldu yazamaz.
ben elazığda yım burada konuştuğum dr.lar hepsi bana yine sezeryan yapacaksın diyo..
ilk sezeryan 8 yıl oldu ama yinede risklimiş..
ben ne yapabilirim..şu drları ikna etmek için..

X