SSVD(sezeryan sonrası vajinal doğum)

İstanbul
Medivia hastanesinde Başhekim Dr Serpil ÖZEN
İlk oğlumu sezeryanla kendisiyle dünyaya getirdim

İçerde be yaptığımı ben biliyorum diyor ve bu isteğime sıcak bakıyor zaten ssvd yaptırdığı hastaları var

İstanbul
Medivia hastanesinde Başhekim Dr Serpil ÖZEN
İlk oğlumu sezeryanla kendisiyle dünyaya getirdim

İçerde be yaptığımı ben biliyorum diyor ve bu isteğime sıcak bakıyor zaten ssvd yaptırdığı hastaları var

Ben İzmir'deyim. Ahmet Akkoca var burada SSVD destekleyen ama fiyat çok yüksek. Beş buçuk milyara yakın doğum parası alıyorlar. Ödeyemeyiz yani. Doktoruma diretiyorum ama o da nuh diyor peygamber demiyor. Hala doktor arıyorum anlayacağın. :KK43: Ya da artık evde sancımı çekip gideceğim.

Valla Hakkari devlet hastanesinde ssvd yapılıyor
İstanbulda zeynepkamilde de yapılıyor
Devlet takıntın yoksa deneyebilirsin
Benim hastane de sezercik için 1750 ssvd için 3000 istiyor
Bakalım kısmet artık

Bende bu konu ile yatip kalkiyorum. 5,5 yil once sezeryan oldum , gecen yil 24 haftalik bebegimi normal dogum yaptim ama rahim agzim tamamen acikti ve acil serklaj yapilmisti. Simdi yine serklajim var ve kisalma ve acilmam yok. Doktoruma normal dogurmak istedigimi soyledigimde olabilir dedi. Bu sefer gittigimde ayrintili sekilde konusmak istiyorum

Yani sanciyi evde tehlikeli bir sekilde cekip full acilmayla gitmen lazim yoksa dunyanin parasini veriyorsun. İzmir'de devlette yapmiyorlar. :KK43:

Selamlar, bende ssvd heveslisi bir anne adayıyım. Önceki doğumum 7 yıl önce oldu ve hala içimde doktorun doğumumu bile bile hem erken hemde sezaryen yaptırdığı şüphesi var. Herşey normal görünüyordu çünkü gebeliğim boyunca. doğumuma iki hafta kala muayeneye çağırıp alttan muayene sonucu doğumun başlamış 3 cm açılman var dedi ve bana suni sancı verip su kesemin patlatılmasını söyledi hemşireye. suni sancı geldikçe de bebeğimin kalp atışları zayıfladı ve acil sezaryene alıyoruz dediler. Tabi cahillik yanımda kimse yok o an insan sorgulayamıyor bişeyleri. Şimdi gittiğim doktorum ise ssvd fikrini sorduğumda zaten çok zaman geçmiş mümkün olabilir doğum zamanındaki durumuna göre hareket ederiz dedi ama emin değilim hala son dakikada vazgeçer mi diye. Kontrole gittiğimde ayrıntılı olarak soracağım herşeyi. Normal doğum duygusunu yaşamayı o kadar çok istiyorum ki, ameliyat olmak değil doğum yapmak istiyorum.. Rabbim hayırlısıyla normal doğum yapmamızı nasip eder inşaAllah tüm isteyenler olarak.

Ben bu konuyu yeni gördüm. Ben de ssvd adayıyım arkadaşlar. İnşallah isteyen herkese nasip olur. İlk doğumumla arada 8 yıl olacak. Her şey yolunda giderse ssvd deneyeceğiz.

Siz hangi hastane ve doktora gidiyorsunuz? Doktorunuzla ssvd konusunu konuştunuz mu?
Ben bu konuyu yeni gördüm. Ben de ssvd adayıyım arkadaşlar. İnşallah isteyen herkese nasip olur. İlk doğumumla arada 8 yıl olacak. Her şey yolunda giderse ssvd deneyeceğiz.

Siz hangi hastane ve doktora gidiyorsunuz? Doktorunuzla ssvd konusunu konuştunuz mu?
Evet zaten bu sebepten çok doktor değiştirdim. Medipol mega dr. Tuğba nadide yılmaza facebooktaki ssvd grubunun yönlendirmesiyle gittim. Durumu değerlendirdik ve ssvd deneyebileceğimizi söyledi.

Merhabalar! Ben de 2010 sezaryen yaşadım. Normal doğum istiyordum ama doktok beni korkuttu ve ben onun görüşünü kabul ettim. Ilk defa hamileydim,bir şey bilmiyordum. Şimdi planımda ikinci çocuk var. Ssvd istiyorum. Henüz hamile değilim. Rusyada doktora gittim, o dedi ki ssvd olur ama benim kızım 4300 doğdu, ikinci çocuk daha büyük olabilir.

Merhaba Arkadaşlar,

Ben de prematüre bebek annesi olduğum için mecburi olarak sezeryan oldum. Ama şartlarım elverirse ikinci doğumumu mutlaka normal doğum yapmak istiyorum. Ankara SSVD destekleyen hastane ve doktor var mı bildiğiniz?

Merhaba Arkadaşlar,

Ben de prematüre bebek annesi olduğum için mecburi olarak sezeryan oldum. Ama şartlarım elverirse ikinci doğumumu mutlaka normal doğum yapmak istiyorum. Ankara SSVD destekleyen hastane ve doktor var mı bildiğiniz?
Facebook kullanıyorsanız orada ssvd grubu var, ssvd yapan hastane ve doktorların listesini bulabilirsiniz.

Facebook kullanıyorsanız orada ssvd grubu var, ssvd yapan hastane ve doktorların listesini bulabilirsiniz.

Facebook malesef kullanmıyorum. Ama change.org da bulunan kampanyayı imzaladım. Yahoo grubuna üye olmak istedim ama olamadım :KK43::KK43:

Benimde Konuya bit katkim olsun istedim bugun arkadasimin gorumcesinin sezeryen sonrasi(4yil gecmis dogum yapali )ssvd yaptigini ogrendim ustelim 4500gr dr sezerysna gun vermis fakat Bayan evde sancisi gelene kadar beklemis risk Tabi
Hast gittiginde dr bir posta firca atmis niye gelmedin diye Tabi dogumbaslamis
Mass superde olmus

10 ay once sezeryan sonrasi normal dogum yaptim marmara bolgesindeyseniz doktorumu siddetle tavsiye ediyorum..Son ana kadar yapabilme umudum yoktu.sagolsun Dr Derya Basbug sayesinde normal dogumu yasadim bu konuda tam bir profesyonel .ilgilenen varsa yonlendirebilirim

Ankara da sukran cakmak a bir sorun. Sen hamile ol yaptiran arkadaslar var demisti bana. Yanliz facebooktaki ssvd grubuna cok guvenmeyin. Oranin kurucusu olumsuz dogumlari yazmaktan yana degil. Uye oldugum gunden birkacgun sonra bir ruptur hikayesi girildi ve tabii herkes korktu. Bebektede problem olmus galiba. Buyuk birkisim kadina destek olduk. Kurucunun hosuna gitmedi ve konuyu kaldiricagini soyledi. Bende baskimi var diyonce olanlar oldu. Ogretmen edasiyla azarlama mi dersiniz asagilamami derseniz ne varsa soyledi sinir kupu. Amaci grubu populer yapnak ropirtaj vermek.
Riskleri cok bayanlar bu ssvd nin. Iyice emin olmadan yaptirmayin. Guzel hikayelerede aldanmayin. Kotuleri paylasilmiyor. Ulkemizde bu konuda yeterince donanimli hekim ebe yok. Deneyin ama israrci olmayin. Ve siz siz olun etrafta sacma sapan sebeplerden sezeryan olucaklarin gozlerini acin. Yok su az yok donmemis yada miladi dolmus vs bahaneleri kabul etmemelerini sahlayin. Biz yandik onlar yanmasin.

Ankara da sukran cakmak a bir sorun. Sen hamile ol yaptiran arkadaslar var demisti bana. Yanliz facebooktaki ssvd grubuna cok guvenmeyin. Oranin kurucusu olumsuz dogumlari yazmaktan yana degil. Uye oldugum gunden birkacgun sonra bir ruptur hikayesi girildi ve tabii herkes korktu. Bebektede problem olmus galiba. Buyuk birkisim kadina destek olduk. Kurucunun hosuna gitmedi ve konuyu kaldiricagini soyledi. Bende baskimi var diyonce olanlar oldu. Ogretmen edasiyla azarlama mi dersiniz asagilamami derseniz ne varsa soyledi sinir kupu. Amaci grubu populer yapnak ropirtaj vermek.
Riskleri cok bayanlar bu ssvd nin. Iyice emin olmadan yaptirmayin. Guzel hikayelerede aldanmayin. Kotuleri paylasilmiyor. Ulkemizde bu konuda yeterince donanimli hekim ebe yok. Deneyin ama israrci olmayin. Ve siz siz olun etrafta sacma sapan sebeplerden sezeryan olucaklarin gozlerini acin. Yok su az yok donmemis yada miladi dolmus vs bahaneleri kabul etmemelerini sahlayin. Biz yandik onlar yanmasin.

Zaten facebook kullanmıyorum ayrıca burada yorumların daha gerçekçi olduğunu düşünüyorum. Sezeryan konusunda haklısınız mesela ben normal doğum mümkün değil yapamazdım çünkü hem benim hem de bebeğimin hayatı söz konusu olduğu için acil ameliyata girdim, üstelik suyum da yoktu. Asla ısrar etmedim sadece sordum hocam mümkün değil mi sezeryandan çook çook korkuyordum o da bana korkularımın yersiz olduğunu çok rahat doğum yapacağımı sadece erken doğum olacağı için doğumdan sonra sıkıntı yaşayacağımı söyledi ve gerçekten de öyle oldu. Ben de asla doktorumu dinlememezlik yapmadım. Gerçekten de çok rahat bir doğumdu. Ama benim doktorum ssvd'a hiç sıcak bakmıyor. O yüzden başka doktorların da fikrini almak istiyorum, fakat yahoo grubuna da üye olamıyorum. Ankara'da hangi doktorlar var onu da bilmiyorum...Ayrıca cevap yazıp bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür edeerim.

X