SSVD(sezeryan sonrası vajinal doğum)

nilay hanıııım...haziranda dogum yapacagım inşallah ve tokat'ın bir ilçesinde ikamet ediyorum şu an.ssvd yi destekleyen doktor arıyorum bulamıyorum.sorduklarım hep risklerinden bahsediyorlar ve açıkçası korkuyorum.bildiginiz doktorlar varsa beni yönlendirir misiniz lütfen?ya da ne yapmalıyım?teşekkürler...

Peki istanbul yada İzmirde ssvd yaptıran dr.lar kimler...Lütfen yardıııımmmm

merhaba nergis geçenlerde yahoo ssvd grubumuza bir doktor uye oldu .İzmirli ve ssvd yaptiriyor.
google a SSVD yazarsan yahoo grubumuza ulaşabilirsin.3. veya 3. sırada falan çıkıyor.Buraya uye ol ve mesaj at gruba

sevgilerle

nilay hanıııım...haziranda dogum yapacagım inşallah ve tokat'ın bir ilçesinde ikamet ediyorum şu an.ssvd yi destekleyen doktor arıyorum bulamıyorum.sorduklarım hep risklerinden bahsediyorlar ve açıkçası korkuyorum.bildiginiz doktorlar varsa beni yönlendirir misiniz lütfen?ya da ne yapmalıyım?teşekkürler...

merhaba osevman ,

tokatta ssvd yaptiran bir doktor bilmiyorum ancak yahoo SSVD grubumuza uye olup bir mesaj at bakalim belki yardımcı olan çıkar

sevgilerle

merhaba hanımlar ben hamileliğimde ve ssvd konusunda bu siteden çok faydalandım, şimdi ben de tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.ankarada yaşıyorum. ilk doğumum bebeğin kalp atışları sıkıntıya girdiği gerekçesi ile zekai tahir hastanesinde sezaryen oldu. ikinci bebeğimde gebeliğimin son ayına kadar takip ettiğim dr. kesinlikle normal doğuma yanaşmadı.çok riskli, bir de sezaryen den sonra en az 3 yıl geçmesi lazım filan dedi. ben de internetten yaptığım araştırmalarla ankarada ssvd u destekleyen özel bir doktor buldum. hikayemi anlattım ssvd mümkün mü değil mi ısrar etmeli miyim bun öğrenmek istiyorum dedim. gayet olumlu yaklaştı, mesele riskse zaten bütün doğumlarda risk söz konusudur. dikişlerin yırtılması riski ise 100 de 1 dir dedi. zaten normal doğumda da aksi bir durum olsa hemen sezaryene geçilir, herşey kontrollü olacak korkulacak bişey yok dedi.bir hastane kararlaştırdık ve günümün 2 gün sonrası 12 ocakta başlaması ve bitmesi 3 saat süren normal doğumla kızımı kucağıma aldım. sezaryenden 28 ay sonra normal doğum yapmış oldum. kesinlikle normal doğumu tavsiye ediyorum. benim oğlum henüz 2 buçuk yaşında ve sürekli kucağıma almamı istiyor. sezaryen olsaydı dikişlerim ilk günden patlardı. oysa normal doğumda hemen normale döndüm.çocuklarımın ikisi ile de ilgilenebildim. bu çok önemliydi benim için. normal doğuma sırf bu nedenle ısrar ettim Allah da yardım etti, oldu..hamile arkadaşlara sağlıkla bebeklerini kucaklarına almalarını diliyorum.

merhaba

bende sezeryan dogum yaptım. ama normal dogum yapmayı çok istiyordum olmadı.. ikinci bebegımı nornal dogurmak istiyorum. iki gun önce amcamlara gittim. yengemle konuşurken onların gelınleri vardı. tanıyorum ama görüşmüşlugumuz yok. ilk dogumunu sezeryan yapmak zorunda kalmiş. iki bucuk sene sonra ikinci bebegı evınde normal dogum yapmiş. ve normal dogumla 3 bebek daha olmuş. ilki sezeryan 3 tanesı ise normal dogum olmuş.. çok şasırdım bende inanamadım. hatta yazın dogurdu dörduncu bebegını... yanı ben artık sezeryandan sonra normal dogum olacagına inanıyorum..

burayı çok ihmal ettim biliyorum:KK43: kızlar mesaj sayım nedense az görünüyor sanırım alıntılarl cevapladıklarım yüzünden bu sebeple sizlere özelden cevap veremiyorum:KK43: buraya mail adresimi yazıyorum sorularınaıza severek cevap veririm.

sevgili ng buralarda mısın bilmiyorum ama yahoo ya malesef üye olamadım, etlik lokman hekimden bahsetmiştim, doktorumun yani elif terzi nin cep nosu yok, muayenehanesi de yok sadece hastanede çalışıyor. etlik lokman hekim telefon;444 99 11

mailim;azra_yazgan@mynet.com

ben yeni katıldım aranıza benim de 7 yaşında bir kızım varinşallah hamile kalırsam ikinci bebeğime bende düşünüyorum şu an hamile değilsem hasta olmayı bekliyorum ama doktor arıyorum bir kere başladım mı devam etmek istiyorum yarım kalmasını istemiyorum tedavinin yardımlarınızı bekliyorum....:KK31::KK31::KK31::KK31::KK31:

merhabalar
ben de ilk doğumumu sezeryanla yaptım malesef normal doğumu çok istiyordum fakat doktorumun ısrarları beni sezeryana itti diyebilirim neyse kısmet böyleymiş.4 seneyi geçti ben doğum yapalı ve şimdi ikinci bebeğime hamileyim 7 haftalık.şimdiden ssvd yi araştırıyorum bu sefer normal doğum yapmak istiyorum.
google dan aradım şu ssvd yahoo yu ama hiç bişey anlamadım nasıl üye olabilirim ben mersinde oturuyorum orada bulabilir miyim normal doğum yapan doktoru bana da yardımcı olabilir misiniz.
yarın ilk doktor kontrolune gidiyoruz inşallah bi aksilik olmaz gittiğim doktora da sorucam ssvd hakkında ne düşünüyor inşallah ben de güzel bir doğum yaparım ve buraya yazarım.

ssvd yapmak isteyen olursa dr. önerebilirim.... bende ssvd yapmak istiyorum 2 bebeğim için şuan hamile değilim ama önceden bulman gerekiyor doktorunu ön muayene için ben muayenemde herşey olumlu çıktı yapabilirsin dedi inşallah şimdi sıra bebekte hayırlısıyla birde hamile kalabilsem ama olmuyor işte bakalım tahlil sonuçlarına bakacağız allah herkese hayırlıs ile bir bebek versin.....

dün doktor kontrolümüz vardı kalp atışlarını gördük bebeğimizin.doktora sordum normal doğum yapmak istiyorum falan die pek yanlı değil ama siz istiyorsanız yaparız dedi.çok riski var falan dedi bana sorarssanız yapmayın derim filan dedi.ben de eğer bi sorun olmazsa normal doğum yapmak istediğimi söyledim int. okuorum çok yapan var falan dedim biraz ikna oldu gibi aile isterse yapamayız deme şansımız yok dedi.en azından kesinlikle yapmam demedi buna şükür bakalım inşallah bi sorun olmaz da normal doğum yapabilirim.

bende bilemiyorum kesin olarak ama belkide gereksiz bi sezeryan oldum. çokda kolay geçti. hiç sıkıntı yaşamadım ama evde bi bebek daha olunca normal olabilirmi diue çok düşünüyorum.. şimdi 1 hafta sonra ayın 20 de ilk doğumumdan tam 25 ay sonra planlı sezeryan olacağım. burda kimse cesaret etmiyor. keşke diyorum herşey kendi kendine glişse bi anda oluverse.

arkadaşlar merhabalar,

ben ssvd yolunda yürüyen , normal doğumu canı gönülden yaşamak isteyen ve kolay olması sorunsuz olması için dualar eden Rabbimden tüm bunları dileyen 2 yıl önce sezeryan olmuş bi anneyim.sezeryan olmamın sebebi dr umun hiç mi hiç çaba sarfetmeden beklemeden tecrübesizmiş gibi davranıp beni apar topar sezeryana alması oldu yani bir çok sezeryan olan kadında olduğu gibi.aradan kısa bir zaman geçmesine rağmen ssvd yi epey araştırarak İst da dilek yağmur un ismine ulaştım(kendi dr um asla ssvd ye yanaşmadığı için),yarın itibari ile 37.haftama gireceğim ve ptesi günü dilek hnm da muayenem var geçtiğimiz ptesi günü kendisi ile ön görüşme yaptım normal doğum yapamamam için hiç bir sebep olmadığını ve kendisinin senelerdir ssvd yaptırdığını sadece hiç bir müdahelede blunmayacağını suni sancı vs gibi doğal yoldan doğumu bekleyeceğini söyledi.bakalım ptesi günü neler olacak muayenemde neler diyecek sizlerle buradan paylaşacağım inşallah...sizlerdende ssvd gönüllüleri var ise azmetsinler derim.Rabbim in mucizesine şahit olmak ne büyük mutluluk olsa gerek...

haydi bu konuyu canlı tutalım ve benim gibi gönüllülere ulaşalım , gidişatımızı paylaşalım.

herkese hayırlı ve gönüllerince bir doğum diliyorum.

bende bilemiyorum kesin olarak ama belkide gereksiz bi sezeryan oldum. çokda kolay geçti. hiç sıkıntı yaşamadım ama evde bi bebek daha olunca normal olabilirmi diue çok düşünüyorum.. şimdi 1 hafta sonra ayın 20 de ilk doğumumdan tam 25 ay sonra planlı sezeryan olacağım. burda kimse cesaret etmiyor. keşke diyorum herşey kendi kendine glişse bi anda oluverse.

canım bende öle çoook sıkıntılı geçirdim diyemem sezeryan durumlarını ama şunu söylemeliyim ki çok aşırı bir sancı ve üşüme ile uyandım ve tabi toparlanmam neredeyse 2 haftayı buldu yatmam kalkmam çok sızılı idi ve gaz sancılarım oldu hoş normal doğumunda anne üzerinde sıkıntıları olabiliyor ama adı üstünde normal doğum.bende 2.doğumumda planlı kesilmek istemiyorum safra ameliyatına gider gibi :KK43: .....

sanırım yarın sezeryanda olacaksın canım umarım herşey gönlünce olur.şimdiden hayırlı olsun.

benide umutlandırdın iyice benimde oğlum sezeryanla doğdu 5 yaşını bitirecek ve ben 21 haftalık hamileyim çok istiyorum normal doğumu ama doktorlar pek yanaşmıyor sezeryan diyor bende bekleyecem bakalım doğuracakmıyım sizide takip edecem inşalhh sağlıkla normal doğum yaparsınız bende

benide umutlandırdın iyice benimde oğlum sezeryanla doğdu 5 yaşını bitirecek ve ben 21 haftalık hamileyim çok istiyorum normal doğumu ama doktorlar pek yanaşmıyor sezeryan diyor bende bekleyecem bakalım doğuracakmıyım sizide takip edecem inşalhh sağlıkla normal doğum yaparsınız bende

inşallah canım 5 yıl çok iyi bir zaman düşün benim 2. yılım mayısta doldu ve dr um neden omasın diyor.normal doğumda gönüllüysen lütfen bunu kabul edecek bir dr bul ve en az 35.haftadan itibaren ona devam et ssvd yaptırmaya gönülsüz olan bir dr ile doğumun çokta sağlıklı olacağını düşünemiyorum ben.hangi ildesin acaba?Allah gönlüne göre versin :)

bende ssvd yaptırmak istiyorum ama aldığım haberler ne yazık ki pekte iyi değil. Dilek hanımın yaptırdığını araştırmalar sonunda öğrendim ama oda hastanede çalışmadığı için ne yazıkki hem özel muaynehane hemde hastaneye dışarıdan doktor getirttiğim için hastane ücreti beni baya aşıyor. Ümraniyede oturuyorum yok mu bildiğiniz hastanede ssvd yaptırabilecek doktor?? Bir arkadaşımın yakını 9 santim açılmasına hatta bebeğin kafasının hissetmesine rağmen Zeynep kamilde birinci sezeryan diye sezeryana almışlar. bu çok acı.. ne yazık ki sistemin kurbanları oluyoruz..

bende ssvd yaptırmak istiyorum ama aldığım haberler ne yazık ki pekte iyi değil. Dilek hanımın yaptırdığını araştırmalar sonunda öğrendim ama oda hastanede çalışmadığı için ne yazıkki hem özel muaynehane hemde hastaneye dışarıdan doktor getirttiğim için hastane ücreti beni baya aşıyor. Ümraniyede oturuyorum yok mu bildiğiniz hastanede ssvd yaptırabilecek doktor?? Bir arkadaşımın yakını 9 santim açılmasına hatta bebeğin kafasının hissetmesine rağmen Zeynep kamilde birinci sezeryan diye sezeryana almışlar. bu çok acı.. ne yazık ki sistemin kurbanları oluyoruz..

evet arkadaşlar dilek hnm a gitmek biraz gerçekten maddi durumu zorlamak demek oluyor ben 36.haftamda dahil takiplerimi eski sezeryanımı yapan dr da yaptırdım inatla yine sezeryan dedi dr um ben risk almam dedi bende dilek hnm ı araştırmalarım sonucunda bulup gidip konuşmaya karar verdim kendisi sağolsun beni öngörüşmeye aldı ücretsiz ve konuşup rahatladım dilek hnm risk , dikiş patlaması vs. denilen senaryolardan asla bahsetmiyor bunu sen düşünmeyeceksin bu bizim takibimiz bizim işimiz diyor ve tabiki muayene de de uygunluğuna bakıp sancını beklemek üzere seni evine yolluyor bende öle oldu yani bugün randevum vardı ilk kez kendisine muayene oldum tüm muayenelerimi yaptı ve uygun olduğumu çok rahat olmamı istediğini söyleyerek 10 gü sonra beni nst ye çağırdı ( bu arada dün sezeryanımı yapan dr da nst ye girdim sancıların kasılmaların tehlike olabilir 3 gün sonra mutlaka gel vs diyerek beni üzüntülü bi halde eve yolladı ) işte ikisi arasındaki fark yani anlıcanız bende maddi olarak harika konumlarda değilim ama gel gör ki normal doğumu her açıdan çoook arzu ediyorum ve eşimde sağolsun tmm dedi.e şimdiye dek de özel muayene ücreti ödemedim artık doğum paramız zorlasa da aman sağlıcakla doğurayımda Allah kolaylığını verir inşallah.

Arzu eden herkese Rabbim yardım etsin arkadaşlar ama kararlı iseniz arkasında durmanızı tavsiye ediyorum.zeynep kamil gibi profesyonel ötesi bir doğum hastanesinde bile bu yapıldıysa diyecek bişi bulamıyorum ben.

evet arkadaşlar dilek hnm a gitmek biraz gerçekten maddi durumu zorlamak demek oluyor ben 36.haftamda dahil takiplerimi eski sezeryanımı yapan dr da yaptırdım inatla yine sezeryan dedi dr um ben risk almam dedi bende dilek hnm ı araştırmalarım sonucunda bulup gidip konuşmaya karar verdim kendisi sağolsun beni öngörüşmeye aldı ücretsiz ve konuşup rahatladım dilek hnm risk , dikiş patlaması vs. denilen senaryolardan asla bahsetmiyor bunu sen düşünmeyeceksin bu bizim takibimiz bizim işimiz diyor ve tabiki muayene de de uygunluğuna bakıp sancını beklemek üzere seni evine yolluyor bende öle oldu yani bugün randevum vardı ilk kez kendisine muayene oldum tüm muayenelerimi yaptı ve uygun olduğumu çok rahat olmamı istediğini söyleyerek 10 gü sonra beni nst ye çağırdı ( bu arada dün sezeryanımı yapan dr da nst ye girdim sancıların kasılmaların tehlike olabilir 3 gün sonra mutlaka gel vs diyerek beni üzüntülü bi halde eve yolladı ) işte ikisi arasındaki fark yani anlıcanız bende maddi olarak harika konumlarda değilim ama gel gör ki normal doğumu her açıdan çoook arzu ediyorum ve eşimde sağolsun tmm dedi.e şimdiye dek de özel muayene ücreti ödemedim artık doğum paramız zorlasa da aman sağlıcakla doğurayımda Allah kolaylığını verir inşallah.

Arzu eden herkese Rabbim yardım etsin arkadaşlar ama kararlı iseniz arkasında durmanızı tavsiye ediyorum.zeynep kamil gibi profesyonel ötesi bir doğum hastanesinde bile bu yapıldıysa diyecek bişi bulamıyorum ben.

açıkçası söyledikleriniz beni biraz rahatlattı fikir oldu. şuan aklımda iki tane isim var doktor olarak onlara gideceğim muayne olmak için bakalım onlarda yorumlar nasıl olacak onlarda güzel bir cevap alamazsam sizin gibi bende 36 lı haftalarda dilek hanıma gidersem herhalde maddi olarak çok sarsmaz o zamana kadar para biriktiririz artık.. aslında doğuma ve muayne için yeterli derece birikmiş paramız var ama onu doğum olmadan önce araba için biriktiriyorduk acaba arabadan mı vazgeçsek.. neyse hesap kitap yapalım bakalım inş. evdeki hesabımız çarşıya uyar. :KK70:

açıkçası söyledikleriniz beni biraz rahatlattı fikir oldu. şuan aklımda iki tane isim var doktor olarak onlara gideceğim muayne olmak için bakalım onlarda yorumlar nasıl olacak onlarda güzel bir cevap alamazsam sizin gibi bende 36 lı haftalarda dilek hanıma gidersem herhalde maddi olarak çok sarsmaz o zamana kadar para biriktiririz artık.. aslında doğuma ve muayne için yeterli derece birikmiş paramız var ama onu doğum olmadan önce araba için biriktiriyorduk acaba arabadan mı vazgeçsek.. neyse hesap kitap yapalım bakalım inş. evdeki hesabımız çarşıya uyar. :KK70:

tabiki eldeki dr larınızı değerlendirin onlarla görüşün ama ben derimki muhakkak ssvd için gönüllü ve birazda tecrübeli bir dr u tercih edin :) evt son haftalarınızda dilek hnm a gitmek çok mantıklı hemen değerlendirmeye alıp yönlendiriyor kendisi.ben derim ki şahsi görüşüm olarak normal doğum için gerçekten istekli iseniz lütfen ardını bırakmayın ve biraz tuzlu olsa da eğer ayırabilecek durumunuz var ise o masrafı bir kenara ayırıp unutun doğal doğum bir kadının yaşaması gereken en özel ve en güzel an Allah isteyen herkese nasib etsin.inşallah herşey hepimizin gönlünce olsun.haberleşip paylaşımlarda bulunalım derim ben :)

X