Bebek Beslenmesi kahvaltıda değişik neler yapabilirim

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

aysesat

YiĞit 31/07/2008
Kayıtlı Üye
31 Mart 2009
542
2
ben 8,5 aylık bebeğime kahvaltıda yarım yumurta sarısı(kayısı) ,biraz peynir, 5 adet bebe bisküvisi,kayısı kurusunu da birkaçgün önceden ıslatıyorum,içini sıyırıp bisküviye karıştırıyorum,az portakal suyu veriyorum,
ertesi gün sadece bisküvili kayısı veriyorum,ama verecek değişik bişey bulamıyorum,bebeğim biraz tomul,ekmek vermek istemiyorum,başka neler yapabilirim,reçelde vermek istemiyorum,tabiki yağ da..
bildiğiniz başka kahvaltı tarifleri varmı????

her gün kayısı mı veriyorsun neden acacaba.kabız mı sürekli.kuru üzüm ıslatıp verebilirsin yani mamasına karıstırıp.
tereyağı çok az kolarsan beyin gelisimi için iyi olur.benimkiler kilolu sayılmaz onun için ben mısır unu,peynir ve tereyağından mama yapıp yediriyordum bazen.ama ekmeği bende az veriyorum.
yumurtayı peynirle omlet yapabilirsin.
pekmez verebilirsin.
yoğurt verebilirsin.
ıhlamur verebilirsin.
gerçekten kahvaltı bana da sıkıntı oluyor değisik ne var diye düsünüyorum bir sey yok.simdilerde zeytin peynir yumurta ekmek süte karıstırıp veriyorum.bazen ayrı ayrı.bu arada benimkiler 1 yaşındalar.
portakal suyunun içine bir iki damla sıcak su damlatılmalıymuş asitini alması için
kolay gelsin canım

canım omlet,krep,zeytin,pekmez verebilirsin,az da olsa tereyağ yedir bence,kiloluysa bisküvi verme,ama az yağ,pekmez,badem-ceviz içi ver,çok faydalı.Artık büyümüş,büsküvi yerine ekmek verebilirsin.Tahin veren de var,deneyebilirsin.Yumurtayı kayısı kıvamında veriyorum yazmışsın, tam pişmeden verme,zararlı bakteri içerir,ayrıca B7 vitamininin emilimini engeller.Afiyet olsun kuzuma.

milupanın peynirli pekmezlisi güzel.
minikkuzularım arkadaşımın mısırunlu tarifi çok lezzetli oluyor.
tahin pekmez katabilirsin.
küçük ekmek parcaları vermeyi dene,yutmayı öğrenir.
menemen verebilirsin.

omlet ve menemen demişsiniz bebeklere bu şekilde yumurta verilebiliyormu?ben sadece katı haşlanmış yumurta veriyordum.

evet kızlar benimde en büyük sorunum bu,oğlum 13 aylık bende bebe bisküvisi ve yumurta sarısıyla başladım ama artık sarısını yemiyor kesinlikle beyazını yiyor canı isterse tabi,bende domatesli,peynirli,mantarlı,soğanlı (sırayla tabi) yumurta yapıp çok az ekmekle veriyorum,patatesi rendeleyip az tereyağında pişirip biraz kaşar ekliyorum ve yumurta kırıyorum en sevdiği o tavsiye ederim,hazır yufkayala yumurtalı peynirli gözleme yapıyorum yumuşacık oluyor,küçük bir karede ondan yiyebiliyor kendinin yemesine izin veriyorum,sabah kahvaltı icat etmekten yoruldum valla,başka tarifi olan varsa yazsın kızlar.

kızlar ben ek gıdaya yeni başladım. dr ekmeğe labne peyniri sürüp verebilirsin dedi. dr umuz süper biri. ekmeği neden vermiyorsunuz. ben şimdilik kendi yediğimiz ekmekten veriyorum ama ilk fırsattatam buğday ekmeği almayı düşünüyorum onun için. bebekler için tahıl şart ekmekte de buğday var. bi de pekmezi hep önerirler ama süt ürünleriyle birlikte pekmez vermek yanlış aslında. ca ve demir bağlanıyo biliyosunuz, ve atılıyo. yani ikisi de fayda vermemiş oluyo. onun için ben gün içinde pekmezi sulandırıp bitki çayıyla falan öyle veriyorum

Benim bebeğimde tombul bir bebek.
Kahvaltıda bebe bisküvisini kesin 5 bisküvide 1 dilim ekmekten daha fazla kalori vardır.
Yumurtayı bir tam sarıya çıkarabilirsiniz artık.
Çeri domatesi, zeytin ezmesi ekleyebilirsiniz kahvaltısına.
Reçel de eklenebilir.
Değişiklik istiyorsanız omlet, menemen de yapılabilir.
Birde yavaş yavaş tek tek yedirme alıştırmalarına başlyın derim.

Sevgiler.

benim oğlum büyük ama 8-9 aylıkken bi gün yumurta peynir vs. karışımını cici bebe ekmeğiyle verirdim(bisküviyle yapsam çıkartıyordu) diğer gün hazır mamalardan yerdi.şimdilerde hazır mama vermiyorumnaniknanik.bazen irmiği sütle pişiriyorum muhallebi gibi onu veriyorum.bazen patates haşlıyorum içine tereyağ,beyaz peynir zeytin ezmesi koyu olursa biraz da süt ekliyorum kumpir gibi oluyor.bazen de yulaf lapası yapıyorum sütle,içine suda biraz haşladığım kuru üzüm ve kuru kayısı ekliyorum rondadan geçirip veriyorum.severek yiyorcokacimcoook

kızlar ekmek yada bisküvi vermek istemiyorsanız galete deneyebilirsiniz hem besleyici hem şişmanşlatmaz.

mrblar benimde bebeğim 5ay 20 günlük çorbalara başladım bildiğiniz çorba tarifleriniz....kahvaltıda neler verilir tariflerinizi beklliyom yardımcı olursanız sevinirim(yumurta,muz vb.verebilirmiyim )....

bisküvi verme canım..çok tatlı ..hemde tombul diyorsun bebeğin için...
bisküvi ile kayısıyı karıştırıyorsun çok tatlı olur bence alıştırma bukadar tatlıya..

bizim doktor çavdar ve tam buğday ekmeği dedi..
arkadaşlar bisküvi yada bebek ekmeğinin yerine çavdar ve tam buğday kullanın..

mrblar benimde bebeğim 5ay 20 günlük çorbalara başladım bildiğiniz çorba tarifleriniz....kahvaltıda neler verilir tariflerinizi beklliyom yardımcı olursanız sevinirim(yumurta,muz vb.verebilirmiyim )....

yogurt corbası benımkı ırınclerı agzıyla tukurdugu ıcın normal pişiriyorum 32 corba kasıgı yogurt 2 tatlı kasıgı un 1 yumurta sarısı nane ve zeytınyagı hepsını ısır cnm afıyet olsun hı bıde tarhana ve un corbası dene gzl olur...

benim kızım 9 aylık hala kahvaltı yemiyor...sadece peynir yumurta yese yeter ama ikisinden de nefret ediyor...diğer şeyleri çorbaya katıyorum zaten... 7 aylıktan beri uğraşıyorum,hala alışamadı...
ayrıca ben şuana kadar hiç ekmek vermedim...artık vermek gerekiyor öyle mi? peki normal fırın ekmeği versek olurmu, kendi yediğimiz ekmekten yani?...

benim kızım 9 aylık hala kahvaltı yemiyor...sadece peynir yumurta yese yeter ama ikisinden de nefret ediyor...diğer şeyleri çorbaya katıyorum zaten... 7 aylıktan beri uğraşıyorum,hala alışamadı...
ayrıca ben şuana kadar hiç ekmek vermedim...artık vermek gerekiyor öyle mi? peki normal fırın ekmeği versek olurmu, kendi yediğimiz ekmekten yani?...

canım beyaz ekmek verme..yani yediğiniz ekmekden..
ben doktorumuz sordum çavdar ve tam buğday ekmeği ver dedi...
ben çavdar ekmeği veriyorum bu hafta..
önümüzdeki hafta buğday ekmeği vereceğim..(uno nun var)

canım benim kızımda 9 aylık ben kepek ve çavdar ekmeği vermeye basladım normal ekmek içini cok seviyordu doktoru cavdar ve kepek ekmeğini önerdi ve ekmeğe kesin basla acaip seviolar

X