Evet demeli miyim? Yoksa beklemeli miyim?

aylin90

9.Takm•Bşlgç 128kg•Gncl 103.3kg•hdf 80kg•boy 168
Kayıtlı Üye
18 Mart 2009
8.660
3.741
Merhaba Ablalarim.....
Sinavima 1 Ay kaldi, ben bu stresin altindayken basima bir aslan burcu erkegi kesildi :1rolleyes: .......

kendisini bir arkadaslik sitesinde tanidim.... 2 aydir her sabah ILK yazan oyduu (is yerinden girerdim hep) beni takip eder gibi nezaman online olacagimi bilirdi ve yazardi....
ben onu ozamanlar tabi HICBIRSEYIM olarak görüyordum... ama sohbeti ilgisi hosuma giderdi, ama arkadas olarak.... resimleri vardi tabi, ben beyenmemistim onu, yani okadarda cirkin degildi resimleri ama tipini beyenmemistim.... ve meslegide yoktu ariyordu, bende hic böle bir iliski düsünmedim....
ama o baya ilgileniyordu benimle... hatta onunla herseyi paylasiyordum, hatta yasadigim olaylari bile anlatiyordum kii onun cani yaniyordu sanirim beni dinlerken... saygi duyuyordu, benimle ilgilenmek zorunda degilsin tabi diyordu... bende ona sen benim tipim degilsin derdim... cok üzerdim onu....
oda israrla isini anlatirdi, yakinda isim olacak, askerlik isi yapicam diyordu... benim isime gelmezdi... daha dogrusu asik olamicam diye korkuyordum,....
neyse... ben kontagi kestim... 2 hafta sonra tekrar girdim msn... baktim o.......
bana yazdi...nasilsin iyimisin felan filan...
benimde bilmiyorum amaa benden nr istedi... verdim.... (hislerim kuvvetlidir kötü birisi degildi) bende nasil olduysa verdim numarami...
ilk baslarda beni tanimak istediigni herzaman sölerdi... bulusalim derdi kabul etmezdim...
sonra bu dedi iste o askerlik isine alindim ve calisiyorum su an acemi birligindeyim sonra her ay para alicam dedi... neyse cuma günü bulustuk... bulusmak istedi...
(benim ne kiloma takti nede gecmisime.... beni oldugum gibi kabul etti...)
bulusmadan önce herzaman beni ararmisin derdi... ben bedava ariyorum o bana mesaj atiyordu,.) ariyordum konusuyorduk... bana sarkilar gönderiyordu dinletiyordu :eek:

neyse biz bulustuk.... ben yaklastikca sempatik bir ifade görüyordum.... iste o...... karsimdaydi..... cok sempatik, espirili.... biriydii... hic de öyle cirkin degildi... yani ön yargida davranmistim... resimleri zaten biraz eskiymis... ve ben seviyorum diye gömlek giymis :eek: yakismis yerimseniben

iltifatlar etti... yakindan cok daha güzelmissin diyip durdu , gözlerini benden alamadi cocuk :eek: sanirim belli diyordum ondan bi elektirik aldigimi......
neyse ayaga kalktik konustuk...... ben bakamiyorum tabi ona utancimdan....
sacim gözüme gelmisti eliyle cekmek istedi geri cekildim, bozuldu bana korkma birsey yapmam dedi şutarafagitti
sonra elimden bi tuttuuu, banka dogru getirdii otur suraya dedi a.s
benim hakkimda ne düsünüyorsun dedi, aha karsimdayim dedi, tipin olmayan erkek karsinda dedi :eek: cok utanmistim... özür diledim.. ön yargili oldugumu söyledim...
tmm bosve ronu simdi, simdi nasilimm dedi ne düsünüyorsun dedii... sana olan hislerimi biliyorsun dedi.. seni simdi görünce daha cok hayran kaldim dedi...
cok cana yakin bulmus beni...

bende dedim zamana ihtiyacim var dedim.... tanimam lazim seni dedim... bu ayaga kalktiii... 2 aydirr sana netde ne yaziyorsam tel de ne konusuyorsak AYNISIYIM dedi, icim disim bir ayniyim dediiii, herzaman dürüstüm diye bagirdi...
hic ümidim yok evet diyecegine.... dedi üzüldü.... hemen olumsuz düsünme dedim.. önümde sinavim var dedim ve zaman istedim... zamanla olur dedim...

iste sart koydum beni üzmezsen kirmazsan diye (cok hassasim cünkü) ya ben seni üzebilirmiyim yaaa dedi.....
neyse onun treni geliyordu.... trene bindi ben bekledim kalkmasini....
trene bindi ve kapisina S. C. G. yazdi... basta ben S. anladim sadece...
gözlerini hic ayirmiyordu benden...
ve dün tekrar bulustuk... anlamini sordum... SEN COK GÜZELSIN miss :eek:

ondan hoslaniyorumm, ama zaman taniyorum kendime...
dün ona evet dememi bekledi... ama ben zaman istedim yine...

oda cildirdi ama cok tatliydii... ay biyerimi kiracam simdiii nedennn simdi evet demiyorsunda bir ay sonra dedi....
acelen ne dedim... seni kaybetmek istemiyom dedi... ya ben kacmiyorum biyere dedim....
yaaa sana sevgimi daha nasil gösteriyim bilmiyorum napiyimmm dedi... bir pastanede bile oturamioz biri gölrecek diye... buraya mumlarmi sereyimmm, kalp mi yapayim tren istasyonun ortasinda dedi :) cok sekerdi ya hehe.... atliyimmi suraya istion napiyim dedi hehe.....
vedalasirken dün yanaktan yanaga öptü elimi birakmadi... 5 dk sonra hadi ben gidiyom dedi, iyi düsün dedi,,.... üzmem ben seni dedi... tekrar yanak yanaga öptü gitti zor birakti elimi :)

ben yüz vermiyorum cok... mesafeliyim...

peki sen ne hissediyorsun dersenizzz....... elektirik var :) mignatis da cekiyo :) hisler iyi.. simdilik... hoslanti var...

napmaliyim sizce............. her yoruma acigim......
(lütfen internetden tanistik diye ön yargili davranmayin, heryerden insan, yer yerden ******** cikar, siz internetden olduguna aldirmayin öyle cvp verin lütfen)

Son düzenleyen: Moderatör:
aylin canım bir insanla senelerce cıksanda onun gercek huyunu bilemessin belki cok iyi belki cok kötü boşver hislerinin götürdügü yere git ama mutlaka güzel düşün taşın sonra üzğlme bir cok insan var cok iyi deyip evlenen veyahut arkadaş olan ama sonu hüsran canım sen genede düşün biraz araştır sor acele etme sonucta bir ömür olursa tabiki

aylin canım bir insanla senelerce cıksanda onun gercek huyunu bilemessin belki cok iyi belki cok kötü boşver hislerinin götürdügü yere git ama mutlaka güzel düşün taşın sonra üzğlme bir cok insan var cok iyi deyip evlenen veyahut arkadaş olan ama sonu hüsran canım sen genede düşün biraz araştır sor acele etme sonucta bir ömür olursa tabiki

dogrudur abla, kimse kimseyi taniyamaz aslinda.... bunlar sans meselesi...
umarim hayirlisi olur... su sinavim bitsinde, dogru düzgün düsünebilirim hic olmazsa...

canim i.netten oldugu icin ön yargili davranmayin demisin ama, etrafimda o kadar cok insan varki i.net asklari oldu ve uzun sürmedi sonu hep hüsran.
ha sürdürmeyi basaran bir kac kisi oldu, insallah seninde karsina senin gibi iyi yürekli biri cikar.

selmacimin dedi dogru kimse kimseyi tanimioru. ben benimkiyle 8 yildir beraberim, ailelerin haberi oldu, söz yapildi, üniv ayni sehirde okumak icin okulunu birakti ve benim yanimda bi bölüm kazandi. simdi beraber yasiyoruz ama ilk 3-4 ay hergün kavga hergün patirti. yani 8 yil hic dogru dürüst bi kavgamiz olmadi yani birbirine alismak cok zor. hele birini tanimak dahada zor :)

iyi düsün, bence daha cok yeni, cok israr etmemesi gerekior önce birbirinizi taniyin daha dogrusu tanimaya calis anlik duygulara kapilma derim ben
ayrica eminsen istedim özelikler var bundan diyorsan bence sinavi bekleme her zaman bana yanlis gelmistir o olay, sinava calismak istiyen havada kararda calis. tabiki karsilikli anlayis o seni zorlamicak sinavin bile bile.
bizim hikayemizde o cok utangac biri oldu icin ilk adimi ben atmistim, onu bekleseydik yaslanirdik:) bence bu seyler icin dogru zaman ve yer yoktur. geldimi gelior, seviyorsan bekleme...

canim i.netten oldugu icin ön yargili davranmayin demisin ama, etrafimda o kadar cok insan varki i.net asklari oldu ve uzun sürmedi sonu hep hüsran.
ha sürdürmeyi basaran bir kac kisi oldu, insallah seninde karsina senin gibi iyi yürekli biri cikar.

selmacimin dedi dogru kimse kimseyi tanimioru. ben benimkiyle 8 yildir beraberim, ailelerin haberi oldu, söz yapildi, üniv ayni sehirde okumak icin okulunu birakti ve benim yanimda bi bölüm kazandi. simdi beraber yasiyoruz ama ilk 3-4 ay hergün kavga hergün patirti. yani 8 yil hic dogru dürüst bi kavgamiz olmadi yani birbirine alismak cok zor. hele birini tanimak dahada zor :)

iyi düsün, bence daha cok yeni, cok israr etmemesi gerekior önce birbirinizi taniyin daha dogrusu tanimaya calis anlik duygulara kapilma derim ben
ayrica eminsen istedim özelikler var bundan diyorsan bence sinavi bekleme her zaman bana yanlis gelmistir o olay, sinava calismak istiyen havada kararda calis. tabiki karsilikli anlayis o seni zorlamicak sinavin bile bile.
bizim hikayemizde o cok utangac biri oldu icin ilk adimi ben atmistim, onu bekleseydik yaslanirdik:) bence bu seyler icin dogru zaman ve yer yoktur. geldimi gelior, seviyorsan bekleme...

anladim...... ben önce tanicam sonra kararimi vericem....
önce kendimi onda güvende hissetmekisterim,..... utangacim,, bu utangaclik kendi kendine giderse, ona alistim demek olur.....

önce tanicam.... tsklerrr

aylin cim selmaya da lavita ya da katılıyorum. Adımlarını çok sağlam at. Tehlikelidir demek istemiyorum ama insanlara güvenmek eskisine nazaran daha zor. Hoş ben 10 yıllık kocamı bile bazen tanımakta zorlanıyorum. Umarım sandığımız gibi değil hisleri ve kendi dediği gibi gerçektir. Ama erkeklere olan inancım benim çok düştü. Bu yüzden ne dersem diyeyim senin duymak istediğin olumlu sözler olmayacak özür dilerim..

aylin cim selmaya da lavita ya da katılıyorum. Adımlarını çok sağlam at. Tehlikelidir demek istemiyorum ama insanlara güvenmek eskisine nazaran daha zor. Hoş ben 10 yıllık kocamı bile bazen tanımakta zorlanıyorum. Umarım sandığımız gibi değil hisleri ve kendi dediği gibi gerçektir. Ama erkeklere olan inancım benim çok düştü. Bu yüzden ne dersem diyeyim senin duymak istediğin olumlu sözler olmayacak özür dilerim..

biliyorum ablam...... benimde güvenim yokkk.......
ve o bunu biliyor...... KORKTUGUMU VE GÜVEN PROBLEMIM oldugunu biliyor.....
basarirsa kendisi basarir.....

bana dediki, senin beni sevmeni beklemiyorummm..... bana SENI SEVIYORUM demenide beklemiyorum, ama kabul ettt, seni sevdigimi göreceksin diyor...
saygi duyarim diyor, zamanla sevsende olur diyor....
ben sana beni sev demiyorum diyor.

canım okudum yazını tek kelimeyle bence evet de...

çünkü yaşadığım kadaryla internette insanlar hemen evet cevabı beklerler...2ay o kadarda az bir zaman değil..hala bir umut senn verecegn cevabı bekleyeblıorsa..neden olmasn? ayrıca ne kaybedersnki..bi dene yani..daha önünde kocaman yıllar var her ilişki bir tecrübedir..belki çok mutlu olcaksn bu çocukla.yaşamadan göremezsn öyle değlmi..? ayrıca ınternetten adam cıkmaz dyenlerede anlam bulamıyorum.bende ınternetten bırıyle cıkmstm cok sevmstm reeldede(gerçek hayatta) cok gorusmustk bıttı cok uzuldm yıprandm ama yınede boyle dusunmuyorm.cnku o onun karakterıyle alakalıydı..ınternetten guzel bırlıktelıklerde cıkablıyor..sonucta o ınsanı sadece ınternettekı yuzuyle tanıyorsunuz oda sızı oyle tabı..reele tasıdıktan sonra reeldede anlasabıldıkten sonra sorun ne ki..bu yuzden evet dedm tatlım

okadar dıkkat et kı canın yanmasın senın daha kucuksun ve sınavın var önunde sakın bu heycana kapılma tamam mı sonra cok uzulursünn

canım kimse mükemmel değildir herkesin illa ki olumsuz bir tarafları mevcuttur. Önemli olan bu olumsuz tarafların ne olduğudur. Kimininki zararsızdır kabul eder geçersin kimininki sana ve çevresine zarar verir. Örneğin yalan söyleme, içki içme bunlar zarar verebilecek kötü alışkanlıklardır ama inatçı olmak, abartmak gibi kötü huylar kabullenilebilir. Dilerim ki karşına çıkmış olan bu insanın olumsuz yönleri zarar verici değildir.

2 ay bir insanı tanımak için uzun bir süre değil. İnternetten tanışmanın da şöyle bir tehlikesi var : normalde bir insanla tanıştığında belli insanlar vasıtasıyla belli bir ortamda olur. Dolayısıyla yanlız değilsindir ama internette insanlar hem yanlızdırlar hem de kendilerini olduklarından çok farklı gösterebilirler.

Bu demek değil ki herkes kötü olacak ama ne malum başka kızlara da aynı şekilde yazmadığı?

Gerçi kötü niyetli olsa bu kadar sabırlı davranmazdı herhalde bende de iyi bir intiba bıraktı. Ama belli de olmaz. Hemen güvenme. Askerlikle ilgili bir işe girdiğini yazmışsın. Bu iyi birşey bence çünkü askere öyle herkesi almazlar mutlaka belli kriterlere uymuştur öyle almışlardır. Bence şimdilik böyle devam et, ona hayatıyla ilgili sorular sormaya çalış, internetten araştırmaya çalış adını soyadını yaz bakalım neler çıkıyor mezun olduğu okullar varsa oralardan araştırmaya çalış bulabilirsen yıllıklarına bak vs.

çünkü yaşadığım kadaryla internette insanlar hemen evet cevabı beklerler...2ay o kadarda az bir zaman değil..hala bir umut senn verecegn cevabı bekleyeblıorsa..neden olmasn? ayrıca ne kaybedersnki..bi dene yani..daha önünde kocaman yıllar var her ilişki bir tecrübedir..belki çok mutlu olcaksn bu çocukla.yaşamadan göremezsn öyle değlmi..? ayrıca ınternetten adam cıkmaz dyenlerede anlam bulamıyorum.bende ınternetten bırıyle cıkmstm cok sevmstm reeldede(gerçek hayatta) cok gorusmustk bıttı cok uzuldm yıprandm ama yınede boyle dusunmuyorm.cnku o onun karakterıyle alakalıydı..ınternetten guzel bırlıktelıklerde cıkablıyor..sonucta o ınsanı sadece ınternettekı yuzuyle tanıyorsunuz oda sızı oyle tabı..reele tasıdıktan sonra reeldede anlasabıldıkten sonra sorun ne ki..bu yuzden evet dedm tatlım

bende böyle düsünüyorum abla,...... sonucta ha net de SLM yazmis, ha sokakta slm diye laf atmis, ayni sey... reeldede serefsiz cok, netde de heryerde, sans ve karekter meselesi... düsünüyorum daha abla, zaman taniyorum kendime, benim icin neler yapiyor görmek istiorum... ciddiyeti belli.... ilgileniyor benimle... HAYIRLISI OLSUN

okadar dıkkat et kı canın yanmasın senın daha kucuksun ve sınavın var önunde sakın bu heycana kapılma tamam mı sonra cok uzulursünn

yok ablamm ben okadar üzüldümki bu hayatta, üzdüler ki... ama ASLA okul i$ hayatima yansitmadim, öyle bir yapim yok,
allahin izniyle onun destegiylede basaricam sinavi...

canım kimse mükemmel değildir herkesin illa ki olumsuz bir tarafları mevcuttur. Önemli olan bu olumsuz tarafların ne olduğudur. Kimininki zararsızdır kabul eder geçersin kimininki sana ve çevresine zarar verir. Örneğin yalan söyleme, içki içme bunlar zarar verebilecek kötü alışkanlıklardır ama inatçı olmak, abartmak gibi kötü huylar kabullenilebilir. Dilerim ki karşına çıkmış olan bu insanın olumsuz yönleri zarar verici değildir.

2 ay bir insanı tanımak için uzun bir süre değil. İnternetten tanışmanın da şöyle bir tehlikesi var : normalde bir insanla tanıştığında belli insanlar vasıtasıyla belli bir ortamda olur. Dolayısıyla yanlız değilsindir ama internette insanlar hem yanlızdırlar hem de kendilerini olduklarından çok farklı gösterebilirler.

Bu demek değil ki herkes kötü olacak ama ne malum başka kızlara da aynı şekilde yazmadığı?

Gerçi kötü niyetli olsa bu kadar sabırlı davranmazdı herhalde bende de iyi bir intiba bıraktı. Ama belli de olmaz. Hemen güvenme. Askerlikle ilgili bir işe girdiğini yazmışsın. Bu iyi birşey bence çünkü askere öyle herkesi almazlar mutlaka belli kriterlere uymuştur öyle almışlardır. Bence şimdilik böyle devam et, ona hayatıyla ilgili sorular sormaya çalış, internetten araştırmaya çalış adını soyadını yaz bakalım neler çıkıyor mezun olduğu okullar varsa oralardan araştırmaya çalış bulabilirsen yıllıklarına bak vs.

bakin size $öyle birsey anlaticam.......
ALMANYADA dogan büyüyen genclerimiz afedersiniz yüzde 70 diyelim... saygisiz simarik, ne yaptigini bilmeyen ne dedigini bilmeyen kisilerdir. ben buna sahit oldum..
ve kimmm saygili ciktiysa karsima, cogu Türkiye Dogumluydu. ve ben ögrendimki, benimle cikmak isteyen kisi Türkiyede dogmus, Balikesirli. 1986 dogumlu, 1996 da gelmis almanyaya, ve kendisini gelistirmis, almancasida benden iyi yani :)
Is bulamamis, is merkezine basvurmus, ve askerlik yerinde is almis, simdi agustosa kadar acemi birligi, yani sinavlara giriyor, kazanirsa subaylik mi ne birsey olucakmis, orda calisicak, para da alicak, gelirim iyi olcak dedi.... orda disiplin var dedi, göcmenleri ayirmiyorlar, ayirim yapanida gebertiyorlar dedi :)
saygili cocuk yani... ve cok romantik belli :) her sabah nerdeyse kalktiginda hep mesaj atiyo sabah 5 de... anlatiyor böle böle yaptik felan fisman...
yani uzun lafin kisasi TR de dogan erkekler SIMARMIS olmuyor, saygiyi biliyorlar en azindan. Birsürü soru soruyorum zaten abla. cumartesi tekrar bulusucaz insallah, onun eline kagit vericem birsürü sorulu :) hepsini cevaplasin :)
sigara icki yok, kötü huylarida hmmmmmmmm, sanirim DEDIGIM DEDIK? ASLAN ya, dedigi olacak, hep o ön pilanda olucak sanirim :) biraz cabuk kirilgan, kiskancccc :)
bakalim artik ALLAHTAN HERZAMAN HAYIRLISINI DILEMISIMDIR

Cumartesi ona NELER sorabilirim peki?
Bana bi kac ÖNEMLI sorular yazabilirmisiniz?
Yani bir erkegin hangi cevaplarindan IYI oldugunu anlarsiniz

cumartesi buluştuğunuzda sakın kağıda soru yazıp verme eline.bu çocukca bir davranış olur bence tatlım...o an aklına gelir zaten söylemek istediklerin..ama ailesini iyi araştır..çünkü bir insanın özü ailesidir..sorularla tanıyamazsın zaman geçtikçe kendiliğinden alışır ve tanırsın canım..zaman herşeyin ilacı,hayırlısı olsun.inşallah hiç değişmez hep böyle olur. yerimseniben

X