Düşük sonrası adet renginiz ne zaman normale döndü?

asiyahi

Guru
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2009
48
0
Merhaba arkadaşlar, altı ay önce bir aylık hamileyken düşük yaptım ve kürtaj oldum. Kürtaj sonrasında adet düzensizliğim olmadı.Beklediğim gün geldi adetim.Ama kahverengi, kırmızı değil... Doktora gittiğimde sormuştum hormon testi yapalım dedi ama düşük sonrası yapılan testler temiz çıktı ve çok sıkıldım üzerimde denemeler yapılmasından.Bu durumdayken hamile kalınır mı ve sağlıklı olurmu diye düşünüyorum.Benim gibi olup da düzene giren var mı merak ediyorum...benneyaptımki

öncelikle çok geçmiş olsun ..
bende geçtiğimiz hafta boş gebelik sebebi ile kürtaj oldum ve bir haftadır kahverengimsi lekelenmelerim devam ediyor ancak doktorum adet sırasında olduğu gibi kanamam olması gerektiğini söyledi ve söktürücü ilaç verdi o kahverengiliklerin gelmesinin sebebi rahmin içindeki kanamalar ne pıhtılar sonraki kontrollerinde rahim içinde herhangi bir problem görülmdiyse (ultrasonda) sanırım hamile kalmanda bir problem olmaz.yapılan hormon testlerinin sebebi sadece yumurtalama kalitesinin tespiti için . düşük herkesin başına gelen bir olay. hamile kalamamanın en büyük sebebi bence çok fazla stres yapman ve sadece ona odaklanman zor ama yapman gereken en önemli şey piskolojik olarak kendini rahatlatman ve sadece zamana bırakmak...
umarım en kısa zamanda müjdeli haberi alırsın canım benim için en az 3 ay vakit var ama önemli olan enin de sonunda sağlıklı birer bebeğimizin olması ...

Teşekkür ederim sana da geçmiş olsun. Henüz tekrar hamileliği denemedim canım. Yani stres yapıyorum elbette ama bu regl düzenimi bozmadı.Gününü eskiye oranla daha dikkatli takip eder oldum.Sadece rengi eskisi gibi değil. Dediğin gibi zamana bıraktım :)) doktora gitmek istemiyorum hamile kalmadan...

X