Sivilceli Ciltler sivilce+hormon bozukluğu

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

monalisa76

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2007
141
0
ben uzun yıllardır sivilce problemi cekiyorum ve artık 30lu yaşlara gelince kazan kaldırmaya ve bayağı araştırmaya başladım. şimdiye kadar gittiğim doktorlardan bi sonuç çıkmadı. en son danıştığım doktor hormon bozukluğunun sivilce yaptığını söyledi. ve 1 aydır diane35 kullanıyorum. hafif hafif düzelme var ama 6 ay kullanmak gerekiyormuş sanırım. benim gibi d.k.hapı ile tedavi görüp sonuç alan arkadaşlar varmı acaba?
aslında hormon bozukluğuna dair bir test yaptırmadım ve belirtilerde yok zaten. en son çare olarak bunu deniycem mecbur 6 ay kadar.

sivilce izleri için de; expigment kullanıyorum. bu gerçekten sihir gibi bişey. sabah akşam düzenli kullanınca sivilce ve güneş izlerini de yok ediyor.

Son düzenleme:
güzelim bu demek oluyorki üzülerek söylüyorm ama alti ay sonra sivilceler sana yine kosarak geri dönecekledir hic kafana takma ve bosuna kendini zehileme,bendede aynen sonuc öyle oldu.

Doğum kontrol hapları sivilceleri geçiriyor
Ve hatta pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız
Hapı bıraktıktan sonra
Cildinizi hep temiz tutmaya dikkat edin..
Bende geri gelmemişti sivilceler
B12 iğnesi kullandıktan sonra sivilce sorunum çıktı..
Cildinizi hep temiz tutun bol bol su için tekrar dönmez bence..

Doğum kontrol hapları sivilceleri geçiriyor
Ve hatta pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız
Hapı bıraktıktan sonra
Cildinizi hep temiz tutmaya dikkat edin..
Bende geri gelmemişti sivilceler
B12 iğnesi kullandıktan sonra sivilce sorunum çıktı..
Cildinizi hep temiz tutun bol bol su için tekrar dönmez bence..

tavsiyeler için teşekkürler.
bir şey sormak istiyorum.kaç yıl sivilce problemi yaşadınız ve yaşınız kaç acaba?

güzelim bu demek oluyorki üzülerek söylüyorm ama alti ay sonra sivilceler sana yine kosarak geri dönecekledir hic kafana takma ve bosuna kendini zehileme,bendede aynen sonuc öyle oldu.

hadi yaa. ciltten cilde fark vardır belki, umarım benim tedavim işe yarar, çünkü bir yığın kür ve ilaç uyguladım hiçbiri işe yaramadı.

tavsiyeler için teşekkürler.
bir şey sormak istiyorum.kaç yıl sivilce problemi yaşadınız ve yaşınız kaç acaba?

Sadece ergenlik döneminde yaşadım sivilce problemi
20 yaşımda sivilcelerim yok denecek kadar azdı
22 yaşımda kullandım yasmini o zaman adet döneminde bile çıkmazdı
yağlı bir cilde sahiptim , düzeldi yasmin sayesinde..
24 yaşındayım şimdide..

ben de sivilce problemi yüzünden diane 35 kullanmıştım
6 ay kullandım
sivilcelerim geçti bu süre zarfında
amaaaaaaa ilacı bıraktıktan 3-5 ay sonra gene çıktı hem de çok :KK43:

6 ay kullandım

Ben yasmin kullanmıştım..
ılacı bıraktıktan sonra yağlı yiyeceklerden kaçındım
Ve cildimi hep temiz tuttum
Bol bol su tüketim
Meyve yedim bol bol , temizleme sütleri kullanın cilt tipinize uygun..
Ben birde kil kullandım , oda cilde iyi geliyor..

sevgili kurabiye zaten sende o kadar sivilce problemi yokmuş. hatta hiç yokmuş. sadece aşırı yağlanma problemi. ona da yeterli gelmiş.
cildin aşırı yağlanması da hormonlarla ilgili bir bir belirti olduğunu duymuştum.

6 ay kullandım

e peki ne yapıcak bu insanlar. sen bi çözüm buldunmu peki daha sonrasında. doktorun ne tavsıye etti canım öğrenebilirmiyim?
teşekürler.

ben şu an,gene çıktı dediğim zamandayım
geçenlerde doktora gittim
isotrexin verdi.onu kullanıyorum ama henüz yeni.biraz iyi geliyo gibi..
ben bu sivilcelerden çektiğim kadar hiçbi şeyden çekmedim malesef
bu da geçirmezse son çare olarak roaccutane içicem..

hormon bozukluğunu yansitan türde sivilce problemlerinde roaccutane'ın işe yarayacağını pek ümit etmiyorum. kullandığın sürece iyi gelir, etkisi geçtikce sivilceler çıkmaya başlar eminim. üstelik çok yan etkili bir ilaç. göze alamıyorum. aşırı a vitamıni ölüme bile neden olabilir.

hormon bozukluğunu yansitan türde sivilce problemlerinde roaccutane'ın işe yarayacağını pek ümit etmiyorum. kullandığın sürece iyi gelir, etkisi geçtikce sivilceler çıkmaya başlar eminim. üstelik çok yan etkili bir ilaç. göze alamıyorum. aşırı a vitamıni ölüme bile neden olabilir.

benim sorunum hormon bozukluğu değil sanırım.öyle olsaydı diane 35 kullanınca geçerdi
roaccutane'a karşı benim de bi çok önyargım var ama sivilceli bi yaşam da istemiyorum
inşallah geçer en kısa zamanda..

benim sorunum hormon bozukluğu değil sanırım.öyle olsaydı diane 35 kullanınca geçerdi
roaccutane'a karşı benim de bi çok önyargım var ama sivilceli bi yaşam da istemiyorum
inşallah geçer en kısa zamanda..

aynen ben de bıktım ınanki. bazen yüzümü kazıtmayı ıstıyorum yaa Çok üzgünüm çoook
bırde sıvılceler cıkarken kasınarak cıkmazmı. cıldırıyorum. bır de acıyolar.
ben de eskide doğum kontrol hapı kullanmam dıyodum , artık şu sıvılcelerden kurtulabılmak ıcın ona sıgındım. hem sıvılce ve asırı kanama regl yuzunden mecbur ıcıyorum.

ama doğum kontrol hapının şu ödem etkisi beni çıldırtıyo yaa. daha 1 kutu kullandım şiştikçe şiştim. 1 ayda böyleyese 6 ay nasıl dayanıcam yaz günü şiş şiş gezicem galiba sivilceler ugruna.
d.k.hapı kullanan kızlar bu ödem işine nasıl care buluyorlar acaba? :sm_confused:

sevgili kurabiye zaten sende o kadar sivilce problemi yokmuş. hatta hiç yokmuş. sadece aşırı yağlanma problemi. ona da yeterli gelmiş.
cildin aşırı yağlanması da hormonlarla ilgili bir bir belirti olduğunu duymuştum.

Evet aşırı yağlanmanında hormonlarla ilgisi var ne yazıkki
Aşırı yağlanmada sivilce yapar
Bende 17 18 yaşlarımda çok çektim sivilcelerden senağlama
Ama şimdi yüzümü hep temiz tutmaya çalışıyorum
Çünkü kullandığım b12 ilaçları sayesinde bi ara aşırı sivilce problemi yaşadım
Sırtımda hala var
Ve geçmesi için yasmine başladım
Ve gerçekten iyi geldi sayılır..
Bu arada ödem atmak için armut yiyebilirsinizsengözlerimebaksanab

canim sana tavsiyem prolaktin degerlerine baktir.bende doktora gittim bana dogum kontrol hapi verdi ama pek ise yaramadi.sonra tesadüfen(baska bise icin kan vermistim) prolaktinim yüksek cikti.sivilcelerimin sebebi oymus.tedavi görüyorum.sivilceler gitti ama eskilerin izleri kaldi.keske daha erken anlasilsaydi.simdi izlerimde olmayabilirdi....

aynen ben de bıktım ınanki. bazen yüzümü kazıtmayı ıstıyorum yaa Çok üzgünüm çoook
bırde sıvılceler cıkarken kasınarak cıkmazmı. cıldırıyorum. bır de acıyolar.
ben de eskide doğum kontrol hapı kullanmam dıyodum , artık şu sıvılcelerden kurtulabılmak ıcın ona sıgındım. hem sıvılce ve asırı kanama regl yuzunden mecbur ıcıyorum.

ama doğum kontrol hapının şu ödem etkisi beni çıldırtıyo yaa. daha 1 kutu kullandım şiştikçe şiştim. 1 ayda böyleyese 6 ay nasıl dayanıcam yaz günü şiş şiş gezicem galiba sivilceler ugruna.
d.k.hapı kullanan kızlar bu ödem işine nasıl care buluyorlar acaba? :sm_confused:

haklısın çok şişiriyo insanı
ama ben spor yapıyodum çok fazla etkilenmedim.sen de yap bence
sivilceler geçsin de boşver şişlik nası olsa geçer..

canım,
bende yıllardan beri sivilcelerle mücadele eden biriyim maalesef..
kullanmadığım şey kalmadı neredeyse..
cuma günü tekrar uzun bir aradan sonra doktora gittim..
doktora şöylediğim şey şu.. ''doktor bey, ne kullandıysam sivilcelerim geçmedi, iyi geldiği zamanlarda bile tedavi süresi bittikten sonra hep yine tekrarladı.. geçti ama yine çıktı bu böyle devam etti hep.. yani kesin bir sonuca ulaşamadım yıllardır.. bebek düşündüğüm içinde ilaç vs. kullanmak istemiyorum, acaba tahlilmi yaptırmam gerekiyor, hormon vs kan testi ne gerekiyorsa yaptıralım dedim'' dedim..
doktorda bana, '' gerek yok'' dedi.. '' şimdi sana vereceğim ilaçlar kesin sonuç olacaktır'' dedi..
ve ben içimden ''hadi yaaa '' dedim gülerek :) inanmadım çünkü...
4 gündür ilaçlarımın bir tanesi eczaneye daha gelmediği için 1 tanesini kullanıyorum.. o bile sivilce çıkmasını kesti.. izlerde ise bir rahatlama vari sanki eskisi gibi değiller.. inanırmısınız hep pudra kullanırdım rahatsız olduğum için.. ama şimdi gerek duymuyorum.. galiba kökten çözüm olacak bu! öyle hissediyorum..
ilacımın adı:Aknılox jel %2 lik.. diğer ilacımıda alır almaz yazarım..
ilaçlarımın adını vermemdeki sebep; bunları kullanıpta sonucu iyi olan arkadaşlar varsa bilmek isterim..

bu arada bende 1,5 yıl d.k. hapı kullandım.. evet sivilcelerim geçti ama hapı bıraktıktan sonra daha fazla çıktılar.. berbattı yani.. bence bu haplar kesin sonuç değil :KK43:

Son düzenleme:
Neredeyse 1 yıl önce doğum kontrol hapını bıraktım sivilcelerimi önlediği için kullanıyordum yıllardır.Kullandığım sürece pürüzsüzdüm.Hapı bıraktıktan sonra 2-3 ay az az çıkmaya başladı sivilceler.Şu an rezalet durumdayım.Sırtım göğsüm,Yüzüm.Adet dönemlerinde artıyor daha fazla sonra tam iyileşecek derken yeniden adet dönemi geliyor.Ben de sivilceler 23 yaşımdan sonra oldular.ERgenlik döneminde yoktu.

X