Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi bebekleriniz kaç aylık ve kaç kilo?

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
canım sen taktın bu kiloya :)
bence çok iyi kilo almış kızın maşallah:nazar:
benim oğlan 49 günlük 5,5 kilo. ama benimki 4,5 kilo doğdu ve dogduktan 3 gun sonra 4 kıloya düştü.

bebekler ilk 6 ay çok hızlı kilo alırlarmış merak etme zayıf olmaz :)

benim kizim cumartesi 3 aylik olucak en son iki hafta once tartirmistim 6350 gr. di dr cok kilo almis dedi mama yiyor ve emiyor.bende cok kafama takardim kilolu diye ama bebekler bir hastalansa dis cikarsa hemen kilo kaybeder bence kafana takma saglikli olsun yeter..kilosu da normal bence.

evet canım emziriyorum ama herks sütün az yetmiyo dedikçe tepemde sinirlerim bozuluyo ve ister istemez takıyorum...
neredeyse 10 dk ara ile emziriyorum kızım sürekli emmek istiyo gögüslerimde çok yumuşak benneyaptımki

slm bwn ywnı katıdım aranıza oncelıkle saglıklı dogumlar hepinıze en son doktor kontrolmde 35 haftlıkdım 2153 klo dedı sasırdım 2500 beklıyordum sagıgı ıyı ama mınyon bır bebek olucak dedı genetık dedı 2600 falan dogar dedı morelım cok bozuldu cunku cok dıkkat ettım gebelıgım boyunca

altunhan cnm kilosu iyi cnm...Benim kızım 3 ay 1 haftalık 5500...

slm bwn ywnı katıdım aranıza oncelıkle saglıklı dogumlar hepinıze en son doktor kontrolmde 35 haftlıkdım 2153 klo dedı sasırdım 2500 beklıyordum sagıgı ıyı ama mınyon bır bebek olucak dedı genetık dedı 2600 falan dogar dedı morelım cok bozuldu cunku cok dıkkat ettım gebelıgım boyunca

Canını sıkma bazen usg lerde yanılma oluyor.. Toparlar.. Bu arada sitede erken doğum yapı bebeği zayıf doğanlar diğer arkadaşlarını geçti nerdeyse.. Çabuk toparlanıyor bebekler. Bol bol emzirirsin bir bakmışsın kocaman olmuş...

Hepinize sağlıklı günler diliyorum...

sana bebeğimin kilosunu yazayımda sen bebeğinin kilosunu takma bebeğini sakın başka bebeklerle kıyaslama şişman olması iyi birşeymi canı sağ olsun hayırlı evlat olsun gerisi mühim değil
6 aylık kızım ve 6200 gr ama sağlıklı çok şükür ben bile bu kiloyu takmıyorum dtra göre normal ,sağlıklı olsun yüzü gülsün gerisi mühim değil lütfen böyle şeylere takılma annliğin keyfini çıkar
bu arada usglerde yanılma olur benim kızım hep 2 hafta geriden geliyodu 2800 doğdu

benim kızıma hamileyken dr senin rahim yapın bu bebeği fazla büyütmez en fazla 2500 olur demişti ,36 haftalık doğum yaptım son kontrolde 2200 dü 2570 doğdu .dr un dediği doğru çıktı şimdi kızım 5 buçuk aylık 7 kilo bana göre zayıf ama dr a göre iyi ..ben çok takmıyorum sağlığı daha önemli

Benim kızım 5 aylıkken 8250 idi şimdi 1 ay geçti yarın gidicem aylık kontrolüne inşaallah.. normal heralde gidişatımız...

bence bebişin kilo alışı ii sen hiç kafana takma canım ya .benim kızım şuan 3.5 aylık ve kilosu 6.200 benim kızımda bu ay 350gr almış çok üzüldüm diğer aylar 1.300 falan alıyodu dr mama takviyesi önerdi biberonla istemiyo bende çay kaşığıyla vermeye başladım şimdi daha ii artık kafama takmıyorum yeterki sağlığı yerinde olsun onun dışında herşeyin çaresi oluyo canım :teselli:

Ewet anne sütü sadece..Sürekli emmek istiyo.bende kendi rahatım için onu kandırıp yalancı emzik almak istemedim..

X