Boşanmak?

hazansonbahar

hayata tutunma zamanı...
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2008
106
0
merhaba arkadaşlar,,uzun zamandır konuşmamıştık,,ve ben düşüne düşüne doğruyu buldum galiba,,ve evliliğim bitti olmayınca olmuyormuş,,şimdi avucumda düğün resimlerim gözlerimde yaşlar bu duygulara alışmaya çalışıyorum sanki enkazın altında kalmışım da ölümü bekliyorum:1no2:aslında pişman olmam çünkü suçum yok ömür boyu dayak yiyemezdim ya da ömür boyu aşağılanmak insani değil,,evliliği biten arkadaşlar ,,desteğinize ihtiyacım var..senağlama

konunu tam olarak biliyorum arkadaşım ama çok geçmiş olsun..

unutuluyo herşey ama heerrşey..

gönlünü ferah tut..yeni bi sayfa diliyorum sana..

canım konularımı okursan detaylı bilgi alabilirsin,,sağol canım,,ben eşimi çok seviyorum,,ama işte yaptıkları çok merhametsizce..bitmesi lazımdı..

işin içinde dayak işkence varsa niye sürdüresinki
nedir bunların derdi kendilerinden güçsüz birini dövünce kuvvetlimi olmuş oluyorlar
hakkında hayırlısı olsun inşallah:1hug:

allah sana dayanma gücü versin,eminim yeni hayat sana yepyeni süprizler ve mutluluklar verecektir.allah yardımcın olsun.

allah sana güç kuwwet sabır wersın cnm ......
zor bı durum ama emın ol ustesınden gelebılırsın bence
belkide böylesi daha hayırlısır kendıne iii bak we üzme allah kararlamıstır herseyı kısmet de geç cnm ......

hazan sonbahar insallah cok cabuk kendni toparlarsin.is dayak oldumu affi hic yok olmamiasi lazim benim ablamda yiyor dayak ve kocasini seviyor 13 yildirda hala dayak yiyor.annemide babamida dövdü kocasi ama onun gözü hala acilmiyor.hamilelikte bile sürekli dayak biri 12 digeri 7 yasindaki yiyenim hala kosusamiyor.sandelleylermi kirilmadi ablamin kafasinda oklavalar mi kirilmadi.cocuklarin gözü önünde soktan dilleri tutuldu önceden konusuyorlardi sonradan tik kesildi.cok iyi etmisisn ayrildigina hic üzülme bosuna haytinin karartmamisin.simdide 4 yildir bizle görüstürmüyor ablami ayni mahalledeyiz.yat kalk kurtulduguna dua et canim.gecmis olsun.

Geçecek arkadaşım hiç üzülme..
Biraz zor olacak ilk başlarda ama sonra sadece anı olarak yer alacak hafızanda..
İnşallah hayat bundan sonra sana hep güler..:teselli:

Kendim de dahil olmak üzere benim gibi ortada hani hep denir ya bariz ya da klasik bir sebep (dayak, kumar, alkol vb) olmadığında, buna üzülür insanlar, keşke öyle büyük bir sorun olsaydı da unutmak kolay olsaydı diye. Ki sende bu varmış, hiç bir canlının hak etmediği şiddet/dayak!

Aşkın tanımı çok tartışılır, ancak senin bunlara rağmen hala"eşimi seviyorum" demene çok şaşırdım :1shok: Belki de sevgi olarak yorumluyorsun, bağlılığı, alışkanlığı. Eminim zamanla kendini daha iyi hissettikçe, hayatın aslında ne akdar güzel olduğunu günden güne tekrar fark ettikçe "sevgi" sözcüğünü daha fazla kullanamayacaksın.

Önemli not: Boşanırken ortada belli bir neden olmadığına, illa ki dayak, kumar vb bir çoğunluğun dayanma noktasını kıran sorunları arayanlara, bulamayınca boşanmayı haksız görenleri buradan kınıyorum topic sahibi arkadaşımın izniyle :kızgın: Her insanın dayanma sınırı ve gücü farklıdır, sizin için sorun olmayanlar diğerleri için sorun olabilir. Bırakın da ona boşananlar karar versin! :dilcikar:

hazansonbahar, ben 20 yaşında boşandım ve o zaman belki de hayatımda yaşayacağım en kötü zaman diyordum, ama şimdi ben mi yaşadım diyorum çoğu zaman o günleri, aklıma bile gelmiyor, aradan neredeyse 10 yıl geçti. Bir daha kimseyi sevemem, güvenemem derken, lise çağımda yaşamadığım hoşlukları bana yaşatacak erkekle tanıştım. Iskaladığım ilk gençliği yaşadım (hala yaşamaya çalışıyorum, yaşımız geçiyo ama neyse yerimseniben) onunla :asigim: Kendine şans tanıyabildiğim için, hayatını armağan ettiğin için kendine, kendinle gurur duy, gerisini zamana bırak... a.s. :enbuyukkk:

deymez güzelim o akıttığın göz yaşlarına sil onları ve geleceğe ümitle bak bunları sana bir kader arkadaşın olarak yazıyorum bende 7 yıl süren ve üstelik 2 evlat sahibi olduğum uğruna bir çok fedakarlıklar yaptığım kendimi yıprattığım evliliğimi bir gece insanlık muammelesi dışında gördüklerim yüzünden bitirdim evet herşeye tahammül edebilir sabredebilirdim ama şiddete asla çünkü ben bir insanım en önemlisi kadınım allahın ona emaneti iken onun yaptıklarına daha fazla tahammül etmek zorunda değildim değiliz bir yıl oldu ve inan şuan kendimi daha iyi hissediyorum hayat sıkıntıları devam ediyor ama içimde en azından bir huzur evet bir umut ışığı var yarına daha güzel bakabiliyorum sanada rabbimden daha güzel günler diliyorum canım her zaman iyi düşün iyi olsun hayat her şeye rağmen güzel:teselli:

hazancım profilinden konularına öylece bir göz gezdirdim..kindarlık,sevigisizlik ve okuduğum ne varsa babam geldi aklıma...enkaz altında ölüme gidiyorum ne demek...annem 26 sene sonucunda içi dışı çürümüş bir kadın olarak bir kenara fırlatıldı sen ne sevgisi diyorsun canım...sevgimi kalır...ne kadar güçlü başın dikmişşin ki 1,5 sene sonunda eh be diyebilmişşin...eğitimcisin sen mali durumun var...dik duracaksın..senin kafan yerinde olmazsa bir eğitmen olarak ne vereceksin....annem de hayatın bir yerinden tutunmak zorundaydı...ve iyi kötü artık gülüyor..şükür ki çocuğunda yokmuş canım...

canım bende konularına ve yazdıklarına biraz baktım da. yanlız olmadığımı gördüm. biliyorduım tabiiki ama işte ne biliyim.

sen görücü usulü evlendik diyorsun,ben eşimi 14 yaşımdan beri tanıyorum ve bizim tabirimizle aramızdaki aşkın sevginin tarifi yoktu ve herkez bize imrenerek bakacaktı bakıyordu. şu an 29 yaşımdayım. artık kimsenin kimseyi gerçekten tanıyabileceğine inanmıyorum. sonuç mu. 3 yaşında dünyalar güzeli bir evlat ve bitmek üzere olan bir evlilik. üstelik senin yaşıyamadığın tadamadığın o peşinden gelme hatasını anlama v.b gibi durumları pek çok kez yaşamış olmama rağmen. yani durumu değiştirmiyor. hatalıydım deyip gelsede en fazla bir hafta bilemedin 10 gün bitanem.zannediyormusunki sen gittiğinde peşinden gelseydi dön hata yaptım deseydi değişecekti. hayır değişmezdi, değişmedi. hep inanacak hep güvenecek,hep umut edecek hep beklentilerle yaşayan biri haline gelecektin. "ama bana anladım demiştin sen, peki neden değişmedi hiçbirşey"

buradan insan neden katlanırki diyen herkeze sesleniyorum. insan sevince aşkla sevince neden-niçin-nasıl-ama gibi ifadeler anlamını yitiriyor. bir şans bir şans daha bir şans daha diyip duruyorsun. aslında onun için değil kendin için içindeki sevgi için. doğru olanı yapman gerekeni biliyorsun ama yapmıyosun yapamıyosun.acabalar var ya kemiriyor insanı.

çok zor helede güzel günler yaşadığın, bir zamanlar sevdiğini sana değer verdiğini bildiğin, senin için herşeyi göze alan biriydiyse çok daha zor. ama nereye kadar. şiddetin her türlüsü yorar insanı en dayanıklı çeliğe bile vura vura direncini kırdırırsın. belki kıramazsın ama bükersin. işe sevgi de böyle benim öğrendiğim.

inan bana başaracaksın, herzaman bir yanın buruk kalacak ama kendine verdiğin değer artacak. kendini önemli değerli insan, en önemliside kadın gibi hissedeceksin.

nereden biliyosun daha ayrılmamışsınki diyebilirsin. evet bu gün daha değil,ayrı evlerdeyiz ama geçmişte başardım ben bunu. hemde aynı adama karşı. ha belki o zaman daha gençtim, sorumluluğum yoktu daha kolaydı (ne kadar kolaydı veya zordu tahmin bile edemez genede hiç kimse). o zaman hata yapma lüksüm vardı ama şimdi yok. büyük sorumluluk var hayatımda. üstelik ben senin gibi temelde belgeli mesleği olan biri de değilim. üstelik bu adamı ömrüm boyunca görmek konuşmak belkide insani ilişkilerimi iyi tutmak zorundayım. çünkü evladım var. ama başaracağım inanıyorum. çünkü ben değer görmeyi hak ediyorum.kadın olaraktan ziyade insan olarak. canım yanmıyormu tarifsiz bir yangın bu ama daha fazla ayaklar altına alıcağım bir gururum, onurum, gözyaşım kalmamış. 15 seneden bahsediyorum.bunun 5,5 yılı evlilik.sakın vazgeçme,geri dönme. çoooook seven değişmedi o hiç değişmiycek olan sana ve duygularına,kadınlığına,ailene olacak tatlım. (üstelik benimki beni istemediğini de söyledi ne komik,ne acı dimi.hemde hiç utanmadan,sanki benim umurumdaymış gibi)

GÜZEL HUZURLU VE ıYı GÜNLER BıZıM OLSUN,EVLADIMIN VE BU DURUMDA OLAN HERKEZıN EVLADININ OLSUN ıNŞALLAH.SEVGıLER.

(Biraz uzun oldu ama hoşgörün beni)

Son düzenleme:
Hazansonbahar,

tam olarak yaşadıklarını bilemiyorum ancak arkadaşlardan okuduğum kadarıyla şiddet var. Ben de henüz 5-6 aylık evliyim ancak ayrılma kararı aldım. Ben de şiddet yoktu ancak bu kadar kısa zamanda hakaret ve küfür oldu. Tabii tüm bu yaşadıklarım ileride bunun belki şiddete de dönüşebileceği sinyalini verdi. Önemli olan burada sensin, inan o yaşananlardan sonra sevgi de kalmıyor, eminim ki sen de bunları hak etmeyecek kadar değerlisin hayatta layık olduğun gibi bir yaşam yarat kendine

Canım benim ya durumuna çok üzüldüm ama hakkında bundan sonra hayırlısı olsun her şeyin en iyisi yaşama şansımız varken neden acı çekelim ki.Eğer ki sorunlar çözülmüyorsa ve bunda da kararlıysan kendin için en güzeline sen karar vereceksin ,vermişsin de.Umarım mutlu olursun bundan sonrasenağlama

X