Shaggy halı temizliği...

benim antrelerle mutfak halımda shaggy
burda okudum kimse tavsiye etmiyordu ama ben kafaya koyduğum için aldım ve almaz olaydım :nazar:
benim halıların markası kaşmir...uzun tüylülerden
biraz üstünde yürüyünce yapışıyor ama silkeleyince pufidik pufidik oluyor

yıkamasına gelince sevmedimya halıları onun için soktum banyoya tahta fırçasıyla yıkadım olanca gücümle guclubacismile
hiçbişey olmadı
hatta yıkamasıda kolaymış...ama yinede memnun değilim ..ilk fırsatta değiştirecem :1closedeyes:
kimseyede tavsiye etmem almayan varsa almasın a.s

benimde halılarım shagy,çok memnunum.bauhaus dan kampanyadan almıştım çoook uygun fiata.
süpürmeside kolay.birbuçuk metrelikleri küvette tülle yıkıyorum mis gibi oluyor.sıvı el sabunu döküyorum tüle öyle yıkıyorum.büyük olanlarıda yıkatmaya vereceğim.
öbür halılarımı hepsini elden çıkarttım.

benim shaggy diil de halıdan şansım yok oturma odama bi halı aldım yeşil krem oturma grubum yeşil hergün elimde bezle gezdim açık renk halıda yapamadım şimdi oraya kahve tonlarında shaggy halı aldım ee buda tozu toprağı içine topluyoo bebeğimde var değiştirmek istiyorum ama eşimde 2 ay içinde 3.halıyı almaz npcam bilmemm bu tarz halılar temizliği konusunda rahat ama bebeği olanlar için hijyen açısından a pek kullanışlı değil..

kesınlıkle onermıyorum 1yıllık evlıyım ve keske demekten dılımde tuy bitti.. bide benım halılarım nası desem kedi tuyu gibi ince uzun tuylu en yumusak olanından..
supurdugum zaman makınamı tıkıooo sinirr şeyy... halı farcasıyla farcaladıgım zamanda tuyleri bitmeyecesicee hem okadar cok tuyu cıkıp yapısıyor hemde hala daha tuyu bıtmedı enteresan.. atasım gelıyoır copee valla.. annemde bakkonda kullan sonra atarsın dedi ama bıde oakadar para verdım ben üfff kıyamıomda bı yandan kotu bı durummm işte..

Elektrik süpürgesini takıp bütün evi süpürdünüz sıra silmede, ama yerleri silmeye başlamadan önce Becerikli mopunuzu iyice sıkıp şöyle bir halıları silin.

Bütün kıllar tüyleri toparlayacaktır. Özellikle hayvanlı evlerde ve çok fazla saç tüy sorunu olan evlerde şiddetle tavsiye ederim. Moplar çok ucuz ama yok alamadım diyorsanız plastik bir halı yıkama fırçasını hafifce ıslatarak bu kıllardan kurtulabilirsiniz.:KK66:

alıntı: Halılardaki kıllar için pratik çözüm

shaggy ve kabartmalı halılarım için su filitreli yenı elektırıklı supurge aldım vallahi ancak hakkından geldım..

Shaggy halıdan resmen nefret ediyorum.. 3 senedir kullanıyorum, kesinlikle temizlenmiyor. sadece temiz-mis gibi gozukuyor. Olayı anlatayım halı yıkamasına verdikten 1 ay falan sonra olan olay,,, önce 10 dk falan supurdum halıyı, sonra esimle birlikte silktik bi guzel, sonra yine supurdum. Sonra dedim bi ters cevirip patpatliyayım sunu, aman Allahım gozlerime inanamadım!! sanki 2 dafa supurulmemis 1 defa cırpılmamıs gibi , ne ararsan var icinde,, sınırlerim bozuldu resmen.kimseye onermiyorum, sakın ama sakın almayın, ooo diyoson ter temiz oldu kabardı missss gibii ,,, ters cevirip bi patpatlayın bakalım memnun olanlar

bende kullanmadan önce çok beyeniyodum shaggyleri.alcağım zaman kafaya takmıştım mağazanın birinde halıları satan adam bile dedi mikrop yuvası bunlar tavsiye etmem ama ben kafayı takınca almadan rahat edemedim.yatak odasına aldım.görüntü olarak iyi hoşda hiç kullanışlı değil.süpürmesi ayrı bi dert,hijyenik değil.memnun değilim kısacası.ipek shaggyler daha kullanışlı amailla shaggy alcaksanız ipek shaggy alın. :KK37:

arkadaşlar çok acillll
ipek shaggy halıları elle silmem lazım
ama nasıl neyle silicem lütfen yardımmmmm

bayanlar biz yatak odası için saçaklılardan düşünüyoruz ben onları çok beğeniyorum
yatak odası için uygun mudur ? sonuçtayatak odası çabuk kirlenen bi yerde değil

arkadaşlar çok acillll
ipek shaggy halıları elle silmem lazım
ama nasıl neyle silicem lütfen yardımmmmm
benım yaptıgım şu;kosla halı sili alıp bi bezle önce siliyorum ardından halı fırcasıyla fırcalayıp diplerdeki sacları temızlıyorum..kuruduktan sonrada süpürgemın en yüksek watında tekrar süpürüyordum 15te bir..şimdi su filittreli elektirikli süpürge aldım artık 2ayda bır halılarımı sılıyorumn
bayanlar biz yatak odası için saçaklılardan düşünüyoruz ben onları çok beğeniyorum
yatak odası için uygun mudur ? sonuçtayatak odası çabuk kirlenen bi yerde değil

bence yanlış dusunuyorsunuz cunku yatak odası diğer odlardsn daha çok kirlenen yer neden? çunku ust bas degısımı orda oluyor doğal olarak ustunuzde bulunan tozlar direk halıya yapışıyor (tecrube konusuyor :KK66: yinede siz bılırsınız) sacınızı banyoda değilde yatak odasında tararsanız yine aynı sekılde sac olacaktır heryer ve temızlemesi çok zor oluyor.. salonunda yada otıurma odasının halısı,mobilyası toz konusunda halt etsın yatak odası daha önce tozlanıuyor diğer odalara gore

beyenmekten öte temızlık önemli...

ayy çok çelişkili cevaplar karar veremedim ne yapsam memnun kalmazsam diye ne diyonuz alayım mı kızlar
:KK66:

amaaannn aklımdan bütün geçenleri yaşamışsınız... kesinlikle vazgeçtim shaggy almaktan.. 2 oğlan var bende kusucuklar yemek dökücekler bisküvi kırıntıları ayyy düşünemiyorum... VAZGEÇTİİİİİMMM....

keşke almadan önce burda yazılanları okusaydım salonumda var 2 ay oldu alalı oldukça kabarık sık tüylü aslında çok memnunum görüntüsünden ezilmiyor yumuşacık süpürülmesi kolay ammmaaa bu hafta temizleyeceğim ve yazılanlara bakılırsa acı gerçekle yüzyüze geleceğim aldığım yer ters çevirip patpat yapın demişti ve ısrarla temizliği çok kolay dedi yıkama değil de silinmesi gerekirmiş bilmiyorum bakacağız artık:44:

benimde shaggy halılarım var 9 aydır kullanıyorum yatak odasındaki shaggy halıların küçük olanları yıkadım sabunla tertemiz oldular memnunum ama salondaki büyük olunca ben tek başıma yıkayıp kaldıramam o yüzden yıkamıcam sabunla silmeyi düşünüyorum temizliği bana hiç sorun olmadı hatta çok hoşuma bile gidiyor ne tozlandığı belli ne üstünde kırıntı olduğu her daim tertemiz duruyor süpürürken makinenin yuvarlak fırçalı ucuyla süpürüyorum içine giren saç kırıntı falan herşeyi çekiyor makine. Kısacası ben memnunum

benimde nerdeyse bütün evimdeki halılar shaggy bende oldukça memnunum.. birazda markasıyla lakası var sanırım benimkiler saray bende baya araştırmıştım saray ii dedmişlerdi ondan saray aldım ve memnunum.. birşey döküldümü felan hemen siliyorum yada süpürüyorum.. ama yıkama yapmayın diyor ondan yıkatmam herhalde yıkamacıya verip belki kendim evde çok zorlamadan yıkarım o kadar..

tüm mobilyalarımda oldugu gibi halılarımıda merinostan aldım ve memnunum komsumda aynı aldı eşi eşide merinosun müdürü yıkamayın dedi ben cesaret edemedim ama komşum yıkamaya yolladı o kdr güzel oldularki arksndan bende yolladm ve gayette memnunum:KK34:

benim de yatak odası halılarım merinos, ipek shaggy... çok memnunum... kışın sıcacık, yazın serin... rengi açık gri- beyaz olmasına rağmen kiri belli etmiyor... balkondan asagı şöyle bir silkeledim mi hem tüyleri kabarıyor hem de pırıl pırıl oluyor... yıkamadım, yıkama zamanı gelince ne yapacağımı düşünmedim... yıkamadan önce ya ufaklardan bi tane yıkayıp deneyin ya da tecrübeli birisine sorun... ne olur ne olmaz..:))

ben hem kaşmirden hem merinostan aldım ama merinosunkiler daha çok hoşuma gidiyor 4 yıldır kullanıyorum nerdeyse birçok defa yıkadım bişey oolmadı ama kaşmirden aldıklarım daha çabuk kirleniyor gibi.benim mutfağım bile şaggy ama mutfakta tavsiye etmiyorum.yıkaması çok kolay gerçekten

ya anlamadığım kimi çok kullanışsız diyor, kimide kullanışlı diyor. bende almak istiyordum ama kafam dahada karıştı yorumları okuyunca. markasına göre yada uzun tüylü kısa tüylü olmasına göremi değişiyor kullanışlı olması?

X