Shaggy halı temizliği...

jelibonbon

kötüyüm ben kötüyümm:(
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2008
172
2
arkadaşlar shaggy halıları nasıl temizliyorsunuz.ne süpürülüyo,ne silkelenince temizleniyor.üzerindeki tüyler saçlar ayrılmıyor halıdan.siz nasıl yapıyorsunuz??

ahh ahhh bende aynı seyden yakınıyorumm temizlenmiyoo:KK43:saçlar pislikler dibine çöküyoo ben halıyı genelde sirkeliyorum saçları tüyleri halı yıkama fırcasıyla tarıyorum biraz temizileniyoo :KK43:

benim halı yurt dışından ithal halıcı satarken yok anti bakteriyel yok temizliği çok kolay diye sattı ama makine tututğumda bile içini çekmiyordru.Ters çevirih çırptım ama kar etmedi altı pamuklu örgü olduğu için yıkarsam çeker diye korktum ki haklıymışım.Bende bu iş izçin özel bir yıkama fabrikasına verdim ve malesef m2sini 10 milyondan yıkkattım.Anlıyacağınız evim havalı olsun diye aldığım halılar bana epey pahalıya patladı:KK43:(

evet yaa bende aynı dertten muzdaribim saçlar üzerinde çöpler diplere çöküyor illa silkelemek gerekiyor özel yıkama fabrikasına verdim 2 cm çekme oldu çok üzgünüm :sinifsinif:

bende haftada bir silkeliyorum.daha sonra şampuanlı su hazırlayıp halı fırçasıyla temizliyorum .Tertemiz oluyor.Okuduktan sonra bende korktum yıkanınca çeiyormuşya.

bu dedikleriniz acaba normal kalın tüylü shaggyler için mi yoksa ipek shaggylerin temizliği de böyle zor mu oluyor acaba?

arkadaşlar evimin mutfak hariç bütün halıları shaggy. bu yaz yıkadım hiçbirşey olmad. hemde suyla yıkadım. sonra da son suya yumuşatıcı kattım. mükemmel oldular. eve gelenler halıların ne kadar yumuşak dedi. korkmayın. yalnız araba fırçasıyla yıkadım. halı fırçasıyla değil:)

Kizlar yaa bende shagy hali alicakdim yazdiklarini okuyunca korktum. sizinki yanlis anlamayin ama markali halilardan mi yoksa markalari pek bilinmedik turdenmi.
yoksaammmm bende hic bulasmasam mi bu tuylu halilara:1shok::uhm:

tesekkurler simdiden :1hug:

bende dusunuyordum ama olumsuz cok sey cikti..belli iyi bir marka yok mu???heps mi ayni...?

en iyisi koyunlu dediler,ben de yatak odamı ondan aldım.henüz 3 aylık,öyle yıkama falan geçirmediler tabi.ben elektrikli süpürgenin ayağını çıkarıp yuvarlak olan kısmıyla süpürüyorum,kıl tüy vs rastlamadım çünkü o şekilde süpürmek için zaten halının dibine kadar girmek gerekiyor.süpürünce gayet güzel kabarıyor.ben şimdilik bi sorun yaşamıyorum umarım ilerde de olmaz.

evet yaa bende aynı dertten muzdaribim saçlar üzerinde çöpler diplere çöküyor illa silkelemek gerekiyor özel yıkama fabrikasına verdim 2 cm çekme oldu çok üzgünüm :sinifsinif:

aynı sorun bendede var gorunus olarak cok guzel duruyor ama pişmanım bıdaha asla yanasmam degıstırmeyı düşünüyorum..

mrb benımde butun halılarım shaggy vede cok memnunun kesınlıkle tavsıye edıyorum halı fabrıkası ozel olarak yıkıyor tertemız ayrıca gunluk teızlukte elektırık supurgenız dovmelıyse doverek supuyosa cok guzel temızlıyor

valla yıkamadım henüz yeni aldıdım 2 aydır kulanıyorum..
11 tane shaggy halı var evimdeeee..hepsini aynı anda elektirik süpürgesine alırsammm maffoluyorummmm çok güç lasımm..bendede o yok:)eşimm yarısına kdr süpürdüm çok yourldum eşim süpürdü devamını...salon oturma odası ve antre uzun tüylülerden en çok süpürmesi zor olan onlar..mutfak yatak odası çocuk odasındakiler kısa tüylü onlar çk kolay süpürülüyor...pişman deilimmmm sadece uzun tüylü olanlarıda kısa alsam benim için daha kolay olurduu..

durusu güzel ama ben pismanim..3 sene oldu alali halilarimi..
hali köpükleriyle fircayla siliyorum,süpürgenin ucuyla cekiyorum cekmesine ama ne derece derinlemesine cekiyor machul..temiz degilmis gibi hissediyorm..
burdada metrekaresine 10-12 euro aliyorlar..yikamaya versem onun yerine tüm halilarimi degistirmek daha mantikli olur yani...
ne yapicam bilmiyorum yaa..seytan diyor bazen at asagiya kurtul...:umursamaz:

Ben çok memnunum halılarımdan :)) yıkamayada verdim mis gibi geldi çekme falan olmadı ben 2-3 günde bir süpürürüm saç falan hiç kalmıyor.

ben de 2 aylık evliyim. antrem, mutfağım. yatak odam shaggy. normal halıyı nasıl süpürüyorsam onları da aynı şekilde temizliyorum. hiçbir zorluk çekmiyorum. çok da memnunum.

bende salonuma iki tane shagy halı aldım ama çok pişmanım birde çocukla öyle zor oluyor ki hiç tavsiye etmiyorum birde benimkiler 3 m2 lik küçükte değil çok zor oluyor temizliği keşke kestirebilsem küçük o kadar zor olmaz en kısa sürede değiştirmeyi istiyorum

bende memnun olanlardanım küçükleri silkeliyorum ezilen tüyleri kalkıyo büyük olanları da balkonun içine ters çevirip kocişle silkeliyorum sonrada süpürüyorum çok saçım dökülüyor onlarıda eski el gırgırları varya onunla gırgırlıyorum ona geliyorlar enazından diğer halılarım gibi pamucak ve toz yapmıyolar
yıkamada holdekileri yıkamaya vermiştik krem olunca temizlenmemiş sanırım yıkama yapan yerlede alakalı bayramda kocişle balkonda hepsini araba fırçalarıyla kolaylıkla yıkadık pırıl pırıl serdik tek olumsuz yanı sanırım diğer halılardan daha kolay kirleniyor ama daha kolayda temizleniyor

X