Bebek Beslenmesi Yoğurt,pekmez,bizküvi yapımı nasıl olacak

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

gulvary

CANımmmm
Kayıtlı Üye
30 Mart 2009
90
1
Ya şu yoğurt yapımı nasıl olacak yardımcı olurmusunuz?? Aynı zamanda pekmezi ve bebe bisküvisini de evde yapmak istiyorum cevaplarınızı bekliyorum nasıl yapabilirim evde olabilirmi pekmez ve bisküvi??

biskuvi olur yoğurtta ama pekmez olmaz tatlım.ben pekmezin yapımını gördüm çok eziyetli hem daha üzüm mevsimide değil.onu organiklerden alırsın.
yoğurt için günlük pastorize süt tercih edersin. bir küçük cam kavanoza elini yakmayacak şekilde ısıtıp sütü koyarsın. mayalamak için bir çay kaşığı yoğurdu ekleyip karıştırısın( ben dışarda bir kapta yoğurdu koyup üstüne ısıttığım sütten az döküyorum güzelce eziyorum sonra kavanoza döküp karıştırıyorum) sonrada güzelce kapatıp üstünü örtersin (ben gazete kağıdı yada kağıt peçeteyle önce sarıp sonra küçük battaniyeye sarıyorum)4 saat sonra yoğurdun hazır.

bebe bisküvisi yapımı xenonun profilindeki tariflerde var canım
ama pekmezi arkadaş da söylemiş evde yapamazsın
çok uzun işlemleri var

X